Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) A160 benzyna automat ciężko odpala falują obroty


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nie odpala
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Transit 2

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 2118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Peugeot 106, Ford mondeo, Transit, Mercedes sprinter, Opel Vectra 2.0 tdi. Obecnie posiadam Forda Transit 2.0 tdi 300 rok 2003., Peugeot 206 1.1 2002 rok, Citroen c5 2.0 hdi 2002 rok.
Piwa: 102/6
Wysłany: Wto 17 Mar 2015, 23:36
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) A160 benzyna automat ciężko odpala falują obroty


Tak coś podejrzewałem, lecz to jest moduł sterowania silnika MSM i tak ja wcześniej pisałem sam tego nie ogarniesz, podjedź do kogoś kto ma SD a będziesz miał to z głowy. Jeżeli chodzi o odłączanie to nie wiem jak wyszło u ciebie ale widocznie coś musiałeś ominąć że wyskoczył błąd a jakim cudem to tego nie wiem. Jedyna rzecz to podłączenie się pod komputer SD i pomoże tobie rozwiązanie problemu. To tyle na temat.
_________________
Każda rada jest dobra, ale odpisanie jak zostało naprawione to też dobra rada.
Szczęśliwego Nowego Jorku.
Powrót do góry
zuh

Dyskutant



Dołączył: 29 Lut 2012
Posty: 93
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubuskie
Posiadane auto: A160
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 15 Maj 2015, 23:30
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) A160 benzyna automat ciężko odpala falują obroty


Problem rozwiązany.
Jak wcześniej pisałem, w okolicy nikt nie umiał poradzić sobie z problemem wiatraka. Po rozmowie z gościem z ASO mercedesa zdecydowałem, że najpierw oddam przepływomierz do regeneracji a potem odwiedzę ASO. Auto musi cały czas jeździć a do regeneracji przepływomierza potrzebowałem minimum 3 dni robocze. Dopiero w poniedziałek auto mogłem postawić na kilka dni. W środę dostałem zregenerowany przepływomierz i zacząłem dokładnie oglądać całą przepływke/komputer i aż nie mogłem uwierzyć. Jeden z pręcików był wygięty, po wyprostowaniu wiatrak się uspokoił i działa już poprawnie. Regeneracja przepływomierza naprawiła problem z falowaniem obrotów i ciężkim odpalaniem.
Nikt nie wpadł na to aby wtyczkę sprawdzić ja tez na to nie wpadłem. Ale jak to mówią - diabeł tkwi w szczegółach.
Nawiasem mówiąc u mnie w A-klasie nie ma przekaźnika wentylatora sprawdziłem całą wiązkę i jest tylko ten aluminiowy sterownik co jest przed chłodnicą.
Niemniej wielkie dzięki wszystkim za próbę pomocy i cierpliwość.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nie odpala Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Strona 9 z 9





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nie odpala


MercedesGLA 180

94 900

2019r.

100 000 km

mazowieckie

MercedesB 150

105 000

2020r.

46 000 km

zachodniopomorskie

MercedesS 350

82 990

2010r.

211 398 km

pomorskie

MercedesB 180

28 600

2009r.

167 003 km

pomorskie

MercedesB 180

105 990

2019r.

39 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System