Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) A160 benzyna automat ciężko odpala falują obroty


Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nie odpala
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zuh

Dyskutant



Dołączył: 29 Lut 2012
Posty: 93
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubuskie
Posiadane auto: A160
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 04 Lut 2015, 10:34
Temat postu:

A160 benzyna automat ciężko odpala falują obroty


Witam.
Mam problem z moim A160 benzyna, automat z 99 roku. A więc tak, po nocy auto musi długo kręcić aby odpalić, czasami zdarza się, że jak odpali to za chwile gaśnie. Obroty falują, czasami są za niskie. Przy dodaniu gazu pulsująco wzrastają obroty. Na ciepłym silniku odpala lepiej. Odcina obroty około 4 tys na min.
Po kilku dniach takiego odpalania, na kolejny dzień rozrusznika kręci i słabnie i już nie ma siły kręcić. Jak ładuje akumulator to ładowarka wskazuje 12,2V wydaje mi się, że powinien jeszcze kręcić?
Dwa razy zdarzyło mi się, że przy odpaleniu słychać było tylko "pyk" i rozrusznik nie kręcił. Odpaliłem silnik poprzez kable od drugiego auta i odpalił, po chwili zgasiłem i już sam odpalał więc raczej alternator nie naładował przez pół minuty akumulatora. Proszę o pomoc?
Powrót do góry
DamianOl

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 242
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warmińsko-mazurskie
Posiadane auto: Astra H Z19DTJ 2005
Piwa: 15/6
Wysłany: Sro 04 Lut 2015, 11:55
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) A160 benzyna automat ciężko odpala falują obroty


Co do mechaniki to znam tylko podstawy benzyniaków, ale postaram Ci się pomóc.
Według mnie przyczyn może być kilka.
1)Sprawdź czy syczy Ci spod korka wlewu paliwa (zapchanie odpowietrzania w zbiorniku też powoduje takie objawy).
2)Przepustnica-ogólnie czy jest sprawna i nie zapchana i (weź pod uwagę potencjometr przepustnicy)
3)Odma + wszystkie przewody dolotowe ( sprawdź czy nie dostaje lewego powietrza)

Jeżeli mówię źle, to ktoś mnie najwyżej poprawi i razem się nauczymy Smile

Co do elektryki bo na tym się bardziej znam. Co do akumulatora.... Większość ludzi błędnie myśli, że jak ma napięcie 12V to akumulator jest naładowany. Jednak jest to nie prawdą. Sprawny akumulator na postoju bez obciążenia powinien wskazywać powyżej 12,5V. Jeżeli napięcie jest niższe, tym mniejsze prawdopodobieństwo zapalenia samochodu. Wynika to z prostej przyczyny, tzn wzoru na prąd I=U/R . R-jest takie samo, natomiast U-napięcie się zmniejsza to i prąd do rozrusznika się zmniejsza i trudniej zapalić.
Co do ładowania z drugiego samochodu, to sprawa wygląda tak, że prąd płynie z większego potencjału do mniejszego. Skoro kolegi samochód ma 14,4V to automatycznie ładuje Twój akumulator, a podczas rozruchu prąd pobierany jest od niego. Dlatego może Ci się wydawać, że po minucie możesz sam zapalić samochód Smile
Powrót do góry
Transit 2

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 2118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Peugeot 106, Ford mondeo, Transit, Mercedes sprinter, Opel Vectra 2.0 tdi. Obecnie posiadam Forda Transit 2.0 tdi 300 rok 2003., Peugeot 206 1.1 2002 rok, Citroen c5 2.0 hdi 2002 rok.
Piwa: 102/6
Wysłany: Czw 05 Lut 2015, 18:39
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) A160 benzyna automat ciężko odpala falują obroty


Witam, koledzy raczej większość myśli że akumulator może wytrzymać wieczność i można kręcić rozrusznikiem cały dzień bez uszczerbku dla akumulatora.
Tylko diagnostyka SD może stwierdzić co jest przyczyną a potrafi wiele zaoszczędzić, także przyczyny może być wiele poczynając od pompy paliwowej, zapchanym filtrem, czujnik wału i wiele inny rzeczy które nie sposób wymieniać. Na koniec, jakie błędy wykazało komputer bo tylko na tej podstawie można stwierdzić co jest w autku.

Uszkodzony akumulator też takie objawy powstają, spróbuj podmienić akumulator i zobacz co się dzieje wtedy.
Powrót do góry
zuh

Dyskutant



Dołączył: 29 Lut 2012
Posty: 93
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubuskie
Posiadane auto: A160
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 05 Lut 2015, 23:54
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) A160 benzyna automat ciężko odpala falują obroty


Jak już nie będzie wyjścia to pojadę na komputer, teraz to co mogę chciałbym sprawdzić. Może się uda zaoszczędzić 130zł. Akumulator dzisiaj wsadziłem z drugiego auta (centra futura, dwa miesiące temu kupiony) jutro zobaczę co będzie. Jutro sprawdzę syczenie w baku.
Dzisiaj rano nie odpalił, kręcił i już powoli chwytał ale mocy mu zabrakło (mama odpalała bo nim jeździ) przyszedłem i odpaliłem poprzez kable z mojego auta. Moje auto było odpalone i podłączone do albatrosa po około 3 minutach jak akumulator w albatrosie się podładował odpalił bez najmniejszego problemu. Po dystansie około 12km auto zostało zgaszone i po 7 godzinach odpaliło kręcąc jakieś 5-6 sekund.
Powrót do góry
DamianOl

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 242
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warmińsko-mazurskie
Posiadane auto: Astra H Z19DTJ 2005
Piwa: 15/6
Wysłany: Pią 06 Lut 2015, 01:07
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) A160 benzyna automat ciężko odpala falują obroty


W takim razie akumulator możesz mieć już w złym stanie i nowy akumulator będzie lekarstwem tylko na część problemów a dokładniej mówiąc to na odpalanie samochodu.

Dla pewności od razu sprawdź woltomierzem jakie jest napięcie na zaciskach akumulatora podczas pracy silnika. Powinno znajdować się w zakresie 13,6-14,4V.

Odnośnie falowania obrotów, zacząłbym sprawdzanie od przepustnicy, ponieważ gdy jest zapchana, występują właśnie takie objawy jakie Ty masz. Nie powiem Ci jednak jak się do niej dostać, ponieważ mam diesla:)
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 06 Lut 2015, 01:07
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
zuh

Dyskutant



Dołączył: 29 Lut 2012
Posty: 93
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubuskie
Posiadane auto: A160
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 06 Lut 2015, 10:06
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) A160 benzyna automat ciężko odpala falują obroty


Dzisiaj rano ma akumulatorze z mojego auta odpił bez większego problemu ale jak piszesz obroty dalej falowały. No ale i tak akumulator do wymiany. Do przepustnicy wiem jak się dostać, jutro sprawdzę jak wygląda od środka.
No i jaki akumulator kupić?
Albatros ma klime, podgrzewane siedzenia, automatyczną skrzynie, i silnik benzynowy 1.6
Był zamontowany 70 Ah 640a car technic, nie wiem czy oryginalny.
Powrót do góry
DamianOl

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 242
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warmińsko-mazurskie
Posiadane auto: Astra H Z19DTJ 2005
Piwa: 15/6
Wysłany: Pią 06 Lut 2015, 11:32
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) A160 benzyna automat ciężko odpala falują obroty


Im większy prąd rozruchowy tym lepszy Very Happy

A tak na poważnie, to jak miałeś 70Ah to w zupełności wystarczy... Ja w dieslu mam gdzieś z przedziału 50-60Ah i chodzi bez żadnych problemów.

Tak więc przy doborze akumulatora kieruj się jego pojemnością i prądem rozruchowym. Jeżeli miałeś 70Ah to taki sam osobiście bym kupił. Jednak jak będziesz w sklepie z akumulatorami, mówiąc markę samochodu, powinni Ci sami dobrać najbardziej odpowiedni do naszego auta.

Odnośnie falujących obrotów, ubywa Ci oleju, bądź cieknie np bagnetem?
Powrót do góry
zuh

Dyskutant



Dołączył: 29 Lut 2012
Posty: 93
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubuskie
Posiadane auto: A160
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 06 Lut 2015, 14:51
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) A160 benzyna automat ciężko odpala falują obroty


Bagnetem chyba nie ale ogólnie cieknie olej. Duł silnika po stronie rozrządu mam mokry od oleju. Wczoraj jak wyciągałem akumulator to musiałem od spodu auta przytrzymać śruby żeby wykręcić mocowanie akumulatora to widziałem mokry silnik. A to może mieć coś wspólnego?
Więc kupie akumulator taki jaki miałem.
Powrót do góry
DamianOl

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 242
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warmińsko-mazurskie
Posiadane auto: Astra H Z19DTJ 2005
Piwa: 15/6
Wysłany: Pią 06 Lut 2015, 15:45
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) A160 benzyna automat ciężko odpala falują obroty


Skoro cieknie olej to możliwe że jest to odma. Jest zima, mogła zamarznąć. Jeździsz krótkie odcinki?
Temat wałkowany na forum, np: http://mercedes.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=107397


Ostatnio zmieniony przez DamianOl dnia Pią 06 Lut 2015, 16:20, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
zuh

Dyskutant



Dołączył: 29 Lut 2012
Posty: 93
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubuskie
Posiadane auto: A160
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 06 Lut 2015, 16:18
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) A160 benzyna automat ciężko odpala falują obroty


Odma, zamarznąć?
Tak, przy odkręcaniu korka słychać zasysanie ale po jego odkręceniu obroty dalej falowały. Gdzie szukać odpowietrzenia baku? żeby je udrożnić. A może mała dziurka w korku by załatwiła sprawę?
Powrót do góry
DamianOl

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 242
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warmińsko-mazurskie
Posiadane auto: Astra H Z19DTJ 2005
Piwa: 15/6
Wysłany: Pią 06 Lut 2015, 16:25
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) A160 benzyna automat ciężko odpala falują obroty


Na krótkich odcinkach nie zdąży wyparować wilgoć i powolutku się zapycha, zamarza. Im niższa temperatura tym mniej "wody" może być w powietrzu (prawa fizyki itp). Teraz jest niska temperatura, warto sprawdzić. Kiedyś mój kolega miał właśnie taki sam problem. Okazało się że miał zapchaną odmę. Gdy odma była zapchana, odkręcił wlew paliwa i silnik się ustabilizował. Po oczyszczeniu odmy, wszystko wróciło do normy, a gdy odma jest czysta, odkręcenie wlewu paliwa powodowało nierówną pracę silnika. Dlatego pytałem się o ten wlew paliwa. Oczywiście wlew paliwa nie oznacza na 100% czy odma jest sprawna czy nie.

Wiadomo, że najłatwiej byłoby podłączyć komputer i odczytać błędy, jednak czasem warto samemu poszperać i spróbować naprawić. Naprawa=satysfakcja:)

Powiedz mi jeszcze, czy podczas pracy silnika, pod maską nie słychać "lewego" powietrza. Teraz sprawdź cały dolot, czy nie ma nigdzie lewego powietrza. Wszystkie przewody, złączki itp rury. Jeżeli jest wszystko sprawne, to poszukaj w internecie jak sprawdzić odmę czy jest zapchana czy nie.

Kolejnym punktem do sprawdzenia jest silniczek krokowy i przepustnica.


Ostatnio zmieniony przez DamianOl dnia Pią 06 Lut 2015, 16:39, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
zuh

Dyskutant



Dołączył: 29 Lut 2012
Posty: 93
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubuskie
Posiadane auto: A160
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 06 Lut 2015, 16:34
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) A160 benzyna automat ciężko odpala falują obroty


Chyba nie, ale jeszcze sprawdzę dokładnie czy słychać.
Powrót do góry
DamianOl

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 242
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warmińsko-mazurskie
Posiadane auto: Astra H Z19DTJ 2005
Piwa: 15/6
Wysłany: Pią 06 Lut 2015, 16:43
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) A160 benzyna automat ciężko odpala falują obroty


Edytowałem post na górze, przeczytaj tam wszystko, po kolei opisałem co bym sprawdził.
Z korkiem od wlewu paliwa nic nie rób, zostaw tak jak jest.
Powrót do góry
Keram2504
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 5434
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: Mercedes A-140 2000 Gaz Prins
Piwa: 194/114
Wysłany: Pią 06 Lut 2015, 22:29
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) A160 benzyna automat ciężko odpala falują obroty


W tej sytuacji odmę zostawcie w spokoju. Przyczyna jest w innym miejscu. Poszukajcie na forum. Jest kilka tematów. Wykorzystajcie szukajkę.
Akumulator 70 Ah może być. Mam takowy. Wyrabia. W sklepie zaproponują wam wg katalogów sprzedawcy 50 Ah. Natomiast mądrości katalogowe typu Neorignal bądź Ilcats podają 62 Ah.
_________________
Rozwiązałeś problem? Odpisz. Inni będą Ci wdzięczni.
Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.
Powrót do góry
zuh

Dyskutant



Dołączył: 29 Lut 2012
Posty: 93
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubuskie
Posiadane auto: A160
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 07 Lut 2015, 00:14
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) A160 benzyna automat ciężko odpala falują obroty


Tak. auto jeździ krótkie docinki, 2x po 12km dziennie. Jutro posprawdzam co się da.
Więc kupie taki sam akumulator jaki był.
A tak z innej beczki. Są jakieś interfejsy które ogarniają a-klase? Odczytywanie/kasowanie błędów. Chodzi o takie które się podłącza pod laptopa albo bezprzewodowo się łączy. W ogóle to a-klasa ma złącze OBDII, tak?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nie odpala Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 1 z 9





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nie odpala


MercedesCL 55 AMG

129 999

2012r.

183 000 km

pomorskie

MercedesVito

155 900

2020r.

87 000 km

mazowieckie

MercedesB 180

28 600

2009r.

167 003 km

pomorskie

MercedesE 220

65 990

2015r.

292 340 km

pomorskie

MercedesGL 450

102 700

2013r.

313 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System