Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) odpala ale zaraz gaśnie, tryb awaryjny [NAPRAWIONE!]



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nie odpala
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gorky

Debiutant



Dołączył: 22 Lis 2013
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): w-m
Posiadane auto: A160 2001
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 19 Maj 2015, 19:41
Temat postu:

odpala ale zaraz gaśnie, tryb awaryjny [NAPRAWIONE!]


Witajcie,
to już nie pierwszy (bo drugi) przypadek, kiedy nie odpala - wcześniej wymiana pompy paliwa, teraz... nawet ASO nie pomogło.
A zaczęło się tak:
-auto z rana odpalone, palą się wszystkie kontrolki, gaszę auto i już nie odpala.
A dokładniej - zakręci zapłon, za chwilę gaśnie i przekręcanie kluczyka już nie powoduje pracy rozrusznika. Trzeba odczekać minutę, dwie, potem rozrusznik zaczyna działać, ale znowu auto gaśnie.

Po jakimś czasie nie było śladu po awarii i auto paliło jak zwykle.

Jeszcze parę rzeczy:
- z czasem awaria się pogłębiała, w czasie jazdy zapalały się wszystkie kontrolki, potem gasły, a zostawała świecąca BAS/ESP.
- auto daje się odpalić "na pych", jednak trzeba mocno forsować żeby załapało - odpalałem na jedynce.

Autoryzowany serwis stwierdził, że winne były styki w skrzynce przekaźników, jednak nie do końca, bo wcześniej był telefon, że nic nie stwierdzili i że auto do odebrania.

Czy to poleciał jakiś czujnik (np. położenia wału korbowego)?

proszę o pomoc, choćby za kasę - jak aso zawiodło, nie mam się do kogo zwrócić Sad

thx


Ostatnio zmieniony przez gorky dnia Sro 20 Maj 2015, 19:08, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
gorky

Debiutant



Dołączył: 22 Lis 2013
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): w-m
Posiadane auto: A160 2001
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 20 Maj 2015, 19:07
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) odpala ale zaraz gaśnie, tryb awaryjny [NAPRAWIONE!]


po pół godziny pieszczenia się z WD40 i stykami czujnika wału korbowego, naprawiłem machinę Very Happy Odpaliło "od sztczała" ;]
Radość wielka, bo chciałem go już tylko złomować.

ODRADZAM usługi ASO Auto Idea Mercedes Benz w Olsztynie przy ulicy Towarowej - wydaje się, że "naprawiają" co najwyżej gwarancyjnie, jak niestety prawie każde ASO (ASO Chevrolet-a / Opla w Olsztynie jeszcze mi nie podpadło), a o kilkunastoletnim mercu W168 zielonego pojęcia nie mają.

Okazało się, że pośrednio przyczyną była instalacja LPG (40 kkm od nowości na niej wyjeżdżone zrobiło swoje), pod parownikiem znalazł się felerny czujnik, więc nie ma "bata", nawet ze szczelnym gazem jeżdżąc zawsze coś ulatuje, a to "coś" to najgorsze paskudztwo dla styków.

Smile dziękuję za przeczytanie wątku i zostawiam go "potomnym" Smile - do zamknięcia.
pozdr.


Very Happy
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nie odpala Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nie odpala


MercedesCL 55 AMG

129 999

2012r.

183 000 km

pomorskie

MercedesB 170

24 900

2009r.

193 125 km

mazowieckie

MercedesA 160

12 900

2006r.

290 100 km

mazowieckie

MercedesC 220

36 000

2011r.

227 000 km

lubelskie

MercedesA 140

5 990

1999r.

191 200 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System