Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa SLK ) R170 dach, roof vario


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa SLK ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
archive_67

Auto Maniak



Dołączył: 24 Maj 2011
Posty: 522


Piwa: 38/3
Wysłany: Czw 08 Paź 2015, 17:25
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) R170 dach, roof vario


Jedziesz do serwisu który umie diagnozowac (nie tylko kasować) i płacisz max 150 zł, Ja mam w Wawie chłopa za 50 zł nawet, zatem na własny użytek nie musisz mieć SD, nie szyba się nie opuszcza - idealnie przylega do uszczelki, chociaż po latach niektórzy regulowali szybę, Ja także...
Powrót do góry
qwerterek1

Debiutant



Dołączył: 27 Lip 2016
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): NDM
Posiadane auto: slk 200 R171
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 27 Lip 2016, 10:54
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) R170 dach, roof vario


Witam Kolegów. Przymieżam sie do kupna slk 200 R170 po lifcie. Znalazłem sztukę z uszkodzonym przodem ale jaśki nie strzeliły(zderzak, lampy, mska, błotnik do roboty) Sprzedawca poinformował mnie ze dach niedziała, bo po strzale trzeba zresetować komputer i będzie chulać. Czy to prawda? Na co jeszcze zwrócić uwagę przy kupnie tego modelu? przebieg to ok 170k
Powrót do góry
ycbo

Stały Bywalec



Dołączył: 19 Kwi 2013
Posty: 104
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wstyd się przyznać
Posiadane auto: GLA W156
Piwa: 6/3
Wysłany: Pią 29 Lip 2016, 11:32
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) R170 dach, roof vario


No to niech "zresetuje" komputer i otworzy i zamknie dach, do tego nie jest potrzebny błotnik ani zderzak.
Powrót do góry
noxar

Czytelnik



Dołączył: 09 Lip 2014
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płońsk
Posiadane auto: MB SLK 230k 98'
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 07 Sie 2016, 19:09
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) R170 dach, roof vario


Hej . czy ma ktoś namiar na zakład / specjalistę w Wawie (lub okolicach) od dachu ?

Dziś mądra głowa zbiłem szybę w dachu przy składaniu + trochę wgięła się metalowa listwa pod górną krawędzią szyby - jest teraz przerwa i nie dochodzi uszczelka dokładnie do dachu (nie wiem czy można prostować czy wymiana)

Też z dachem (mechanizm pewnie od klapy) coś musiało się trochę nadgiąć bo potrzebuje dociśnięcia klapa aby dach prawidłowo się zaryglował.
Z góry dzięki za pomoc bądź namiary na pw.
Powrót do góry
dyziek1992

Czytelnik



Dołączył: 02 Maj 2017
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): płock
Posiadane auto: mercedes slk r170 230 kompressor
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 04 Maj 2017, 20:15
Temat postu:

R170 dach, roof vario


Witam nigdzie nie mogę znaleść pomocy. Mam mercedesa slk r170 98 r 230 kompressor dach ładnie się otwiera ale gdy już się schowa w bagażnik to zaczyna dalej pompka wyć tak jak by chciała coś zrobić, niby bagażnik zamknięty ale guzik się świeci i mryga podczas jazdy dodam że szyby od kierowcy i pasażera nie idą w górę gdy dach się schowa w bagażnik . A przy zamykaniu dachu tylne szybki trójkątne się nie zamykają i też pompka cały czas wyje , muszę wyjść otworzyć bagażnik i delikatnie go domknąć i najczęściej za drugim razem sie domykają i jest ok. Proszę o pomoc bo już głupieje . Pozdrawiam
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 04 Maj 2017, 20:15
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
castillo20

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Gru 2012
Posty: 123
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gryfów/Dolnośląskie
Posiadane auto: Mercedes SLK 200 2.0 kompressor 1999r
Piwa: 6/3
Wysłany: Sob 06 Maj 2017, 19:27
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) R170 dach, roof vario


Jak dla mnie to wskazuje na to, że jakieś krańcówki w bagażniku nie działają i proces otwierania dachu nie może się zakończyć. Musisz poszukać w necie gdzie są czujniki położenia krańcowego w bagażniku i posprawdzać wszystkie czy działają poprawnie. Najlepiej byłoby podłączyć do komputera star diagnostic
Powrót do góry
DonAndress

Debiutant



Dołączył: 19 Kwi 2014
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: R170
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 03 Cze 2017, 09:58
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) R170 dach, roof vario


Cześć.

Jakiś czas temu oddałem moje r170 do blacharza, żeby zrobił wszystkie 4 rdzewiejące błotniki (zrobił też drzwi bo były porysowane). Niestety była to już późna pora roku i przy niskiej temperaturze bałem się otworzyć dachu.

Teraz jak jest sezon to czas tego używać. I pojawił się problem. Fachmany nie wpięli czujnika zamknięcia rolety, tak sobie wisiał za klapką. To nie problem, wpiąłem, dach działa. Ale coś sknocili z tymi małymi szybkami z tyłu. Otwierają się one tak max 1-3 cm obie i dalej nie idą. Dach mimo wszystko składa się poprawnie.

Moje pytanie, czy z Waszego doświadczenia potrafilibyście ocenić, co może się tam dziać?
Czy będę musiał rozebrać całość zgodnie z tą instrukcją: http://www.pelicanparts.com/techarticles/Mercedes-SLK230/110-BODY-Rear_Quarter_Window_Removal/110-BODY-Rear_Quarter_Window_Removal.htm
czy wystarczy jakaś inna prostsza i szybsza czynność?
_________________
Pozdrawiam,
DonAndress
Powrót do góry
qwerterek1

Debiutant



Dołączył: 27 Lip 2016
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): NDM
Posiadane auto: slk 200 R171
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 03 Lip 2017, 01:07
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) R170 dach, roof vario


Kolego DonAndreas a powiedz mi gdzie jest ten czujnik rolety? Mam co prawda r171 ale szukam każdej opcji, bo spieprzył mi się zamek w bagażniku i nie mogę się za cholerę do niego dostać. Nawet mechanik w servisie kazał mi wchodzić przez tyną lampę Very Happy Nie mogę otworzyć dachu, bo roleta jest złożona, Chce oszukać czujnik że roleta jest rozłożona i podnieść dach - bagażnik od drugiej strony, przy pierwszym etapie skladania dachu i dostał sie do zamka.
Powrót do góry
DonAndress

Debiutant



Dołączył: 19 Kwi 2014
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: R170
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 23 Sie 2017, 19:29
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) R170 dach, roof vario


qwerterek1 napisał:
Kolego DonAndreas a powiedz mi gdzie jest ten czujnik rolety?

U mnie czujnik rolety jest po prawej stronie stojąc przodem do bagażnika, tuż pod plastikiem-osłoną boczną, jakieś 15 cm od krawędzi tylnej bagażnika.
Ale ja mam roletkę, której pałąk siada na specjalnych wgłębieniach, coś jak rolety w samochodach kombi, tylko że w jednym z tych zagłębień jest stycznik.
Z tego co się orientuję, to u Ciebie jest sztywna przegroda do zasuwania, zgadza się? Jeśli tak to styczniki na pewno masz gdzie indziej.
_________________
Pozdrawiam,
DonAndress
Powrót do góry
zejmjejtnin

Czytelnik



Dołączył: 11 Lis 2016
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódź
Posiadane auto: SLK R170 200 KOMPRESSOR
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 29 Sie 2017, 21:52
Temat postu:

R170 skrzypiący dach


Cześć,
miałem wczoraj lekką stłuczkę, samochód za mną za wcześnie ruszył i uderzył mi w tylny zderzak. Zderzak nie jest pęknięty, nawet nie jest zarysowany, generalnie nic się nie stało, ale mam wrażenie, ze lekko skrzypi klapa bagażnika przy jeździe na wybojach lub dziurach. Macie pomysł co mogło się stać, albo gdzie coś wyregulować/dokręcić w mechanizmach dachu żeby usunąć ten problem?

Drugi problem - może odeślecie mnie do jakieś innego wątku - zaparowany przedni reflektor. Po kradzieży przedniego kierunkowskazu i wstawieniu nowego zaczął się problem parowania i skraplania wody w przednim reflektorze, można coś zrobić poza wymianą reflektora?
Powrót do góry
burni

Czytelnik



Dołączył: 21 Lis 2013
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sanok
Posiadane auto: Scenic II Grand
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 18 Sty 2018, 12:54
Temat postu:

Zaparowany reflektor


Jam miałem podobnie. Pomogło nawiercenie otworu na górnej-tylnej części obudowy i osadzenie na silikonie plastikowego kolanka z ramieniem skierowanym w dół. Dodatkowo wygrzałem reflektor długimi światłami.
W moim slk pomogło.

Pozdrawiam
Powrót do góry
tutusik

Czytelnik



Dołączył: 27 Lut 2015
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska

Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 05 Lut 2018, 13:39
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) R170 dach, roof vario


ma ktoś kontakt do kolegi foka_slk? Chciałbym oddać moją slk do naprawy do niego Smile
Powrót do góry
xluki

Czytelnik



Dołączył: 26 Lip 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Słupsk
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 26 Mar 2018, 19:53
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) R170 dach, roof vario


Witam.

Czy ktoś jest w stanie powiedzieć mi w jaki sposób zdemontować uszczelkę dachu prawą (nad szybą pasazera)? Mam delikatnie przeciętą - nowa z Aso juz czeka ale mam problem z demo razem starej.
Powrót do góry
maronix

Czytelnik



Dołączył: 23 Maj 2018
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Maz
Posiadane auto: R170
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 23 Maj 2018, 11:00
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) R170 dach, roof vario


Dzień dobry

Mam nietypowy problem, wymieniałem lewą krancowke odpowiedzialna zazwolnienie lewego chwytaka klapy baganizka w momencie otwierdania dachy( tam jest tez uklad ktory odpowiada za obnizenie szebek trojkatnych. Przewleklem linke do cylinda bagaznika i zablokowaniu kulke na koncu stalowej linki miedzy widelkami.Tam tez przykrecilem srobkami mechaniz podobny do linki hamulcowej w rowerze;) Zauwazyle ze co i rusz sie to obluzowuje w sensie ta linka nie jest napieta a jak jest nie napieta to wtedy mi nie podnosi dachu po otworzeniu klapy bagaznika. Czy napiecie tej linki ma na to jakis wplyw czy usterka jest gdzie indziej? Ja tam nie wiedze zadnego obwodu elektrycznego poza jednym przelacznikiem ktory odpowiada za ten poczatkowy moment zwolnienia zaczepu bagaznika zeby klape otwierac do tylu. Czy dobrze kombinuje?
Powrót do góry
Marnypopi$

Czytelnik



Dołączył: 22 Cze 2018
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zelów
Posiadane auto: SLK 230 Kompressor 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 22 Cze 2018, 09:53
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) R170 dach, roof vario


Wiem Wiem - kolejny gość z problemem. Ale pochłonąłem już wszystkie tematy z tym problemem na SLKForum i benz forum i ten problem się często pojawia i niestety nikt nie podaje jak się zakończył i jak go rozwiązał. Ja chcę ten temat zakończyc i opisać wszystkim co robić - bo pewnie jest to jakaś błachostka. Wiem też że należy podpiąć pod diagnostykę i będzie wszystko jasne - ale za każdym razem lecieć podpinać do komputera ?

Problem - dach się nie otwiera. Szyby się opuszczają obie mała i duża w dół , lampka świeci na czerwono w przycisku podczas trzymania do otwarcia i pompa nie startuje. Nic nie miga i nie bipa. Po prostu pompa nie pompuje więc nic się nie dzieje. Działało wszystko w 100 %. Tydzień temu wsiadłem i chciałem go otworzyć i wcisnąłem ale na zamykanie , dach trochę zatrzeszczał , potem włączyłem na otwieranie i już nie działał - najpierw myslałem że bezpiecznik ale w 1999 roku nie było bezpieczników przy pompie - nawet nie wiem gdzie on jest i czy wogóle jest

Co sprawdziłem:

Sprawdziłem wszystkie krańcówki - każda dotknięta i sprawdzona - po ruchu switchem lampka przyciku dachu mrugała lub się zapalała na stałe więc zakładam że krańcówki są sprawne. Jest ich 9 i wszystkie przeleciałem w ten sposób ruch switchem dawał objaw na lampce przycisku dachu - dlatego uwazam ze są sprawne - ale mogę być w błędzie.

Sprawdziłem pompę podając na nią napięcie bazpośrednio i działa

Przekaźnik przy pompie wymieniony na nowy ( nie chiński )
Sterownik N10-3 wyjęty i przejrzany pod kątem zimnych lutów czy też przegrzania. To w nim słychać cykające przekaźniki
Akumulator naładowany w 100 % - bo też jest problem jak jest słaby


Co nie działa :

Po przekręceniu zapłonu lampka na włączniku dachu się zapala i gaśnie - czyli system sprawny.
Wciskam włącznik dachu do otwarcie i obie szyby jednocześnie idą w dół i potem cisza. Słychać tylko jak cykają przekaźniki pod maską i w bagażniku. Nic się nie dzieje - jak w polskim filmie

Nie wiem dlaczego pompa nie startuje. Pod pompa są dwa zawory sterujące ruchem płynu - albo pompa otwiera albo zamyka dach - zaworki sterują chyba kierunkiem przepływu płynu - czy one mają jakieś elektryczne krańcówki ? Napięcie podane na pompę bezpośrednio uruchamia ją i czuć że chce się dach mocniej zamknąć więc zakładam że jest sprawna.

Gdzie jest zabezpieczenie silnika pompy - jakiś bezpiecznik jak wogóle jest - powinien być bo pompa mało prądu nie bierze patrząc po przekroju przewodu. Po 2000 roku obok pompy jest mały fuse box - w roku 1999 nie ma go.


Czy mogę ręcznie otworzyć dach i ręcznie go zamknąć ? Może jak to zrobię to cos wróci do normy. Wszyscy piszą o ręcznym zamykaniu dachu a czy mozna go ręcznie otworzyć i procedura jest taka sama jak przy zamykaniu ? Zwolnić kluczem haki w dachu , przekręcić zawór na pompie i jedziemy z dachem ? czy nic nie popsuję ? Stracznie dużo pytań ale też i problem nie jest łatwy, a nie jestem w mechanice słaby , ale też i ekspertem nie jestem.

próbuję to rozwiązać i jak ktoś wie czy silnik pompy ma jakieś zabezpieczenie to będę wdzięczny.

Wydaje mi się że krańcówki wszystkie dają do N10-3 sygnał że są w odpowiednim położeniu - połączone sa w szereg i jak któraś przewie układ to obwód na pompie się nie zamyka i ona nie ruszy - przekaźnik przy pompie załącza biegun dodatni , ale co z masą tej pompy. Jak podam pluc na pompe bezpośredni - nie działa - dopiero jak podam + i - zaczyna działać

jakieś pomysły
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa SLK ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa SLK »

Opinie o samochodach Mercedes klasa SLK - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa SLK ) Porady, problemy techniczne


MercedesCLS 350

209 900

2018r.

140 408 km

kujawsko-pomorskie

MercedesGL 450

45 777

2006r.

284 000 km

pomorskie

MercedesGLE 250

139 900

2017r.

120 000 km

kujawsko-pomorskie

MercedesE 200

29 990

2010r.

256 900 km

wielkopolskie

MercedesB 170

26 900

2009r.

98 700 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System