Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa SLK ) R170 dach, roof vario


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa SLK ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rockstar95

Czytelnik



Dołączył: 20 Sie 2018
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radom
Posiadane auto: Mercedes Slk ,2.0 163KM, 2000r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 17 Wrz 2018, 12:53
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) R170 dach, roof vario


Witam! mam pewien problem z dachem mianowicie :
złapał mnie deszcz z otwartym dachem i podczas zamykania coś się zepsuło.
Problem: podczas zamykania dachu ,dach zamyka się do czasu gdy mają się wysunąć małe szybki wtedy pompka wyje i nic się nie dzieje (oprócz świecącej kontrolki od dachu)
Dach otwiera się bez problemu(i wtedy kontrolka nie świeci się)

pytania:

1.mój mercedes to model po lifcie( 2000r ) i ma złącze OBD2 , jak zdiagnozować przez to dach ?
próbowałem zrobić to u znajomego mechanika ale nie dał rady .

2. rozebrałem plastiki przy szybie i ich rozkład różni się od tego pokazanego w tym temacie (foto w linku-jedna krańcówka-działająca- z prawej strony zamiast 2 z dwóch stron )
i zastanawiam się czy tak było oryginalne czy coś jest kombinowane
https://photos.app.goo.gl/H8Q4U1dYxtqvAU3n8
Powrót do góry
Marnypopi$

Czytelnik



Dołączył: 22 Cze 2018
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zelów
Posiadane auto: SLK 230 Kompressor 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 17 Wrz 2018, 14:02
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) R170 dach, roof vario


Miałem podobne problemy. Dach raz działał raz nie działał i za nie były odpowiedzialne 2 rzeczy.

1. Bezpieczniki - u mnie pod maską a u Ciebie w bagażniku. U mnie duży bezpiecznik ( 20 A ) w miejscu styku bezpiecznika z gniazdem w którym on siedział się utlenił - zrobiły się w nim małe dołki i był tam na tyle duży spadek napięcia że dach się nie załączał poprawnie. Iskrzyło na nim i widac było że był lekko upalony na styku.

2. Akumulator - wszystkie SLK mają ten problem że jak masz słaby już akumulator to dach nie chce działać poprawnie. Najlepiej sprawdzić to miernikiem - do jakiego poziomu spada napięcie na akumulatrorze podczas jego zamykania. U mnie poniżej 11,5 V dach już się zatrzymywał - pompa wyła ale dach się nie chciał dalej składać i rozkładać.

3. Poziom oleju w zbiorniku pompy dachu - jak będzie za mało też nie ruszy ale on jest sygnalizowany dzwiękiem - skoro nic nie pika to olej w porządku.


Rozebrałem u mnie wszystko - od podsufitki po oba tylne boczki w bagażniku szukałem - sam nie wiedziałem czego. A powód był prozaiczny - wymiana bezpiecznika z 1 pln i wymiana akumulatora za 340 - wszyskie choroby zniknęły.


A żeby było śmieszniej to na obcych forach pisali - wielkimi literami AKUMULATOR - ale gdzie tam pomyślałem sobie - przecież jest dobry ma 5 lat. Straciłem tylko kupę czasu a przyczyną był akumulator.

Powodzenia
Powrót do góry
rockstar95

Czytelnik



Dołączył: 20 Sie 2018
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radom
Posiadane auto: Mercedes Slk ,2.0 163KM, 2000r
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 23 Wrz 2018, 12:40
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) R170 dach, roof vario


Dzięki za podpowiedź ale jednak to nie bezpiecznik ani akumulator .
Rozebrałem pół samochodu i najprawdopodobniej to krańcówka o numerze 1708200710
bo jak ją odpiąłem i zrobiłem obejście to dach zamknął się bez problemu.

Gdyby ktoś był ciekawy to oryginał z salonu mercedesa to koszt 350 zł Sad.
Powrót do góry
rufus_89

Czytelnik



Dołączył: 13 Lip 2019
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Mercedes SLK R170 230 98
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 13 Lip 2019, 19:37
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) R170 dach, roof vario


Witam mam taki problem, że po jeździe nie mogę zamknąć dachu. Muszę zgasić auto przekręcić jeszcze raz kluczyk i dopiero. Miał ktoś podobny problem?
Powrót do góry
aleksandervm

Stały Bywalec



Dołączył: 20 Sty 2020
Posty: 104
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: R170 2.3k
Piwa: 2/5
Wysłany: Pon 20 Sty 2020, 14:42
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) R170 dach, roof vario


foka_slk napisał:
A jak macie problem z dachem to piszcie-postaram sie pomoc. Moze nagram film w ktorym wytlumacze wszystko po koleji co jak dziala i co robic jak nie dziala, jak diagnozowac i regulowac... bedzie taki suplement do tego dokumentu wordowskiego...

Tutaj na moim chomiku wszystko jest (haslo: foka)
http://chomikuj.pl/chomikfriend/Dokumenty/slk+r170

Pozdro


Z mojej strony wielkie dzięki za dostęp. Wyregulowałem dach tak, że wygląda jak nowy.

Pozostały jakieś drobnostki, do których przydałby się szablon konturu dachu - czy ma ktoś może w formie drukowalnej?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 20 Sty 2020, 14:42
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyploszeq

Debiutant



Dołączył: 08 Kwi 2020
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pilszcz
Posiadane auto: Mercedes SLK 170
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 12 Kwi 2020, 16:09
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) R170 dach, roof vario


Witam! wczoraj zerwała mi się linka z trójkąta dachu od strony pasażera.
Nie jestem w stanie nigdzie znaleźć zamiennika. Mógłby ktoś podpowiedzieć gdzie mogę znaleźć nowy trójkąt/linkę lub jak się to dokładnie nazywa?
Powrót do góry
K4

Debiutant



Dołączył: 01 Lut 2018
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: slk r 170
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 01 Lip 2020, 12:46
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) R170 dach, roof vario


Ok teraz ja mam problem generalnie dość irytujący.

Coś się gdzie obluzowało albo rozregulowało ale jak jadę z zamkniętym dachem po dołach dajmy na to jak w lesie albo nad glową pasażera podskakuje dach.Tak jakby krańcówa nad głową miała luz i ten haczyk nie spasowywał się tak jak powinien wrażenie jest takie jakby wchodził za głeboko przez co jest luz i lata.
Przy otwarych oknach odglos jest masakryczny jakby dach z tej storny nie byl domkniety. Zakladam ze chodzi pewnie o jakąś regulację tylko gdzie?
Powrót do góry
aleksandervm

Stały Bywalec



Dołączył: 20 Sty 2020
Posty: 104
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: R170 2.3k
Piwa: 2/5
Wysłany: Sro 01 Lip 2020, 22:07
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) R170 dach, roof vario


Zamknięty dach jest usztywniony przez ów haczyk (29), którego docisk reguluje się na tym dynksie (38 ), za który haczy (to jest mimośród), oraz przez odbojnik (62) mniej więcej nad głową pasażera, który się wkręca/wykręca z dachu, a opiera się o górne ramię ramy. Stawiam na odbojnik, bo ma główkę z gumy, która mogła się rozlecieć. Żeby dobrze to wyregulować zdejmij podsufitkę, a wszystko będzie jak na dłoni.

Ja nie dokręciłem raz kontry odbojnika i po kilku złożeniach się wykręcił, co z kolei dało efekt szpary między szybą a uszczelką dachu.

opis numerków powyżej masz tu:
https://www.ilcats.ru/mercedes/?vin=WDB1704471F017395&function=getParts&class=1&catalog=45F&aggtype=FG&model=170447&group=79&subgroup=020&imageNo=2&language=en
_________________
===========================
Mnie też dopadł kryzys: wino piję stare, ser jem spleśniały, samochód mam bez dachu...
Powrót do góry
K4

Debiutant



Dołączył: 01 Lut 2018
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: slk r 170
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 02 Lip 2020, 20:30
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) R170 dach, roof vario


Gdzie w ktorym miejscu mam szukac tych (29) (0 ile to nie sa te przednie) oraz tego odbojnika (62)

https://cdn4.pelicanparts.com/techarticles/Mercedes-SLK230/95-INTERIOR-Headliner_Removal_and_Replacement/images_large/pic05.jpg
Powrót do góry
aleksandervm

Stały Bywalec



Dołączył: 20 Sty 2020
Posty: 104
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: R170 2.3k
Piwa: 2/5
Wysłany: Sob 04 Lip 2020, 11:24
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) R170 dach, roof vario


W załączeniu.

https://photos.google.com/share/AF1QipN4WZYdWgYKKuvfnwjGMevsctgY8ABE-8fDtc1zXSn0SfWwZPjC_5ba_ddX9CGmXw?key=OVRuUU50T3pwSENFQnVrUkozbnFRT3VYTFY2SzhB
_________________
===========================
Mnie też dopadł kryzys: wino piję stare, ser jem spleśniały, samochód mam bez dachu...
Powrót do góry
K4

Debiutant



Dołączył: 01 Lut 2018
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: slk r 170
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 04 Lip 2020, 17:07
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) R170 dach, roof vario


ok to chyba znalazlem problem

https://photos.app.goo.gl/YDnrS4Hc1ErFZFi3A

od strony pasazera ten haczyk za glowa sie nie do konca zamyka, tzn raz sie zamyka raz nie.. przy wiekszym wyboju odskakuje jak na zdjeciu (ten efekt uzyskalem zapierajac sie i podnoszac dach na zdjeciu - gdzie od strony kierowcy ani drgnie) gdzie to cholerstwo wyregulowac zeby tak sie nie dzialo wiem ze to ma cos wspolnego z mechanizem tym pierwszym ktory puszcza zaczepy ale nie wiem co zrobic zeby on nie odchodzil.


Ostatnio zmieniony przez K4 dnia Nie 05 Lip 2020, 21:54, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
aleksandervm

Stały Bywalec



Dołączył: 20 Sty 2020
Posty: 104
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: R170 2.3k
Piwa: 2/5
Wysłany: Sob 04 Lip 2020, 18:10
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) R170 dach, roof vario


Twoje linki do zdjęć nie działają.

Haczyk jest na sprężynce - może pękła? Jeśli tak pracował długo to może być wyrobiony, czyli do wymiany. Może też być wyrobiony mimośród - spróbuj go obrócić o 1/8 obrotu.

Haczyki łapią w momencie domknięcia klapy bagażnika, wtedy siłowniki dachu na chwilę dociskają całość, żeby haki dobrze wskoczyły na miejsce. Jeśli prawy nie wskakuje to albo odbojnik trzeba wkręcić (żeby dach niżej opadał), albo mimośrodem dać więcej luzu. Zacznij od tego drugiego - zdejmij plastiki boczne tylnej szyby, poluzuj odrobinę śrubkę i obracaj mimośród aż haczyk wskoczy, potem delikatnie cofnij, żeby było sztywno, zakontruj śrubką. Powtarzaj aż za każdym razem dach się złoży prawidłowo.
_________________
===========================
Mnie też dopadł kryzys: wino piję stare, ser jem spleśniały, samochód mam bez dachu...
Powrót do góry
K4

Debiutant



Dołączył: 01 Lut 2018
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: slk r 170
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 05 Lip 2020, 22:03
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) R170 dach, roof vario


poprawilem linki

spręźynka jest bo widziałem .

Te haczyki to już się domykają w momencie kiedy ten mechanizm blokujący haki do przedniej szyby się poriusza - jedneoczesnie przesuwaj sie te haczyki co na zdjeciu.
Powrót do góry
K4

Debiutant



Dołączył: 01 Lut 2018
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: slk r 170
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 24 Lip 2020, 23:27
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) R170 dach, roof vario


zapomnialem zrobic update , mimosrod przekrecilem o bo bylo wyzlobienie wczesnie nie zauwazylem bo byl czarny ale wymacalem palcem generalnie jest duzo z 80% lepiej. Domyslnie albo go wymienie na szersz srednice albo powieksze jego objetosc. Nie mnie jednka cos musi byc nadal krzywo bo zbyt sztywno i mi cos skrzypi w okolicach szyby..moze uczelki cholera.

Tak czy inaczej dzieki za rade Aleksander
Powrót do góry
Kam_olt

Czytelnik



Dołączył: 11 Sie 2020
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Mercedes slk230 r170
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 11 Sie 2020, 12:24
Temat postu:

Nieszczelny silownik zaczepow dachu


Witam, mam problem z ilownik do zaczepow dachu. Wycieka plyn hydrauliczny przez uszczelnienie tloczka zwalniajacego/blokujacego zaczepy. Czy jest mozliwosc naprawy silownika czy w gre wchodzi tylko wymiana calosci?
mercedes slk 230 kompresor r 170
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa SLK ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Strona 4 z 4
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa SLK »

Opinie o samochodach Mercedes klasa SLK - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa SLK ) Porady, problemy techniczne


MercedesA 140

5 990

1999r.

191 200 km

wielkopolskie

MercedesGL 450

79 990

2010r.

229 953 km

pomorskie

MercedesVito

155 900

2020r.

87 000 km

mazowieckie

MercedesGLC 220

178 900

2018r.

68 000 km

mazowieckie

MercedesE 220

27 000

2008r.

209 000 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System