Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa S ) BMW E66 (750Li) vs Mercedes W221 (S450/S550) -awaryjność itp



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa S ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
w211fu

Czytelnik



Dołączył: 15 Lut 2015
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): L5B
Posiadane auto: BMW 545i e60
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 15 Lut 2015, 06:42
Temat postu:

BMW E66 (750Li) vs Mercedes W221 (S450/S550) -awaryjność itp


Witam wszystkich forumowiczów.

Obecnie posiadam BMW 545i E60 z 2004 roku. Niestety (albo i stety) potrzebuję drugiego auta i zacząłem brać pod uwagę mercedesa W221. W linii prostej (patrząc po marce) mam na oku również BMW serii 7 w przedłużonej wersji (E66 = E65 +long ). Co do tego autka to wiem w sumie czego się spodziewać - jakie są bolączki silnika, koszty ewentualnych napraw zawieszenia, wyposażenie dodatkowe i jego awaryjność itd..

Niestety w temacie Mercedesa W221 moja wiedza jest bardzo nikła..
Czy drodzy forumowicze możecie mi pomóc w rozwikłaniu podstawowych zagadek które mnie nurtują?
- czy można w łatwy sposób rozkodować sobie wyposażenie oglądanego auta (w BMW z rozkodowaniem VIN online za darmo wiem że nie ma problemu, ale nie dla wszystkich marek jest to oczywiste)
- jakie są największe bolączki silnika/auta plus ewentualne koszty naprawy (wyczytałem że silnik M273 jest następcą M272, który to z kolei miał problem z wycieraniem się zębów na wałku wyrównożającym; Podobno problem również dotyczy M273 ale informacji o tym zbyt wielu nie ma)
- podobno trzeba obawiać się 4Matica (jakie są główne problemy, objawy; przy jakim przebiegu występują)
- zawieszenie ABC podobno jest bardziej wytrzymałe, ale dużo droższe w ewentualnej naprawie; zawieszenie "standardowe" pneumatyczne natomiast jest mniej wytrzymałe.. znowu.. przy jakich przebiegach zaczynają sie poważne problemy etc?


Wiem że auto klasy wyższej wymaga innych nakładów finansowych przy standardowej eksploatacji i że w każdym aucie od czasu do czasu coś się musi popsuć.. Chciałbym jednak przed kupnem auta znać ewentualne i problemy i koszty niż budzić się z ręką w nocniku..

Jedynie chciałbym nadmienić że na pewno zakupione przeze mnie auto będzie:
- miało pełną historię serwisową ASO + przebieg 100-150kkm
- brak przygód wypadkowych (carfax, auto kupuję za oceanem)

Z góry dzięki za wszelakie podpowiedzi!
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa S ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa S »

Opinie o samochodach Mercedes klasa S - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa S ) Oceń swoje auto

19) Piekna »

MercedesB 180

28 600

2009r.

167 003 km

pomorskie

MercedesViano

24 900

2008r.

385 000 km

mazowieckie

MercedesE 220

92 900

2017r.

203 100 km

kujawsko-pomorskie

MercedesCLK 200

29 900

2003r.

144 572 km

mazowieckie

MercedesGL 450

45 777

2006r.

284 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System