Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes Vito ) Vito po zmianie stacyjki nie odpala


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Vito ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
siwy 666

Debiutant



Dołączył: 14 Mar 2015
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): oslo
Posiadane auto: vito 115 CDI
Piwa: 0/3
Wysłany: Nie 15 Mar 2015, 10:31
Temat postu:

Re: ( Mercedes Vito ) Vito po zmianie stacyjki nie odpala


mam
Powrót do góry
DamianOl

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 242
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warmińsko-mazurskie
Posiadane auto: Astra H Z19DTJ 2005
Piwa: 15/6
Wysłany: Nie 15 Mar 2015, 10:35
Temat postu:

Re: ( Mercedes Vito ) Vito po zmianie stacyjki nie odpala


Jeżeli stary kluczyk na którym wszystko działało jest już nie potrzebny(to znaczy że nic już nim nie zrobisz), tanim rozwiązaniem problemu może być rozebranie go i wyciągnięcie pastylki ze środka obudowy. Jest to moduł, który odpowiada za komunikację pomiędzy immobiliserem a komputerem tak jakby, jeżeli wszystko się zgadza, kluczyk zostaje zaakceptowany przez immobiliser i immo już nic nie blokuje, możesz go spokojnie odpalić itp.

Spróbuj na sam początek wziąć obydwa klucze. Ten stary przyłóż do stacyjki a nowym próbuj odpalić. Możliwe że tak zadziała. A jak nie, to spróbuj rozebrać ten stary kluczyk i wyjąć pastylkę i położyć na obudowie stacyjki przy immo.

Stary kluczyk=ten, który wyprałeśSmile
Powrót do góry
siwy 666

Debiutant



Dołączył: 14 Mar 2015
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): oslo
Posiadane auto: vito 115 CDI
Piwa: 0/3
Wysłany: Nie 15 Mar 2015, 15:30
Temat postu:

Re: ( Mercedes Vito ) Vito po zmianie stacyjki nie odpala


jutro sprawdzę na pewno a czy coś ma związek jak blokada kierownicy nie jest na swoim miejscu bo położyłem ja z boku żeby nie demontować cały czas czy to też może być przyczyną Question
Powrót do góry
Transit 2

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 2118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Peugeot 106, Ford mondeo, Transit, Mercedes sprinter, Opel Vectra 2.0 tdi. Obecnie posiadam Forda Transit 2.0 tdi 300 rok 2003., Peugeot 206 1.1 2002 rok, Citroen c5 2.0 hdi 2002 rok.
Piwa: 102/6
Wysłany: Nie 15 Mar 2015, 17:31
Temat postu:

Re: ( Mercedes Vito ) Vito po zmianie stacyjki nie odpala


Koledzy, mnie się wydaje że problem jest inny. Według mnie nie potrzebnie wymiana stacyjki i należałoby przywrócić stary oryginalny( niech będzie ten co był) również wraz z komputerem.

DamianOl ,
Cytat:
Wymieniłeś stacyjkę, to zmieniłeś kluczyki? Jeżeli masz nowe klucze, to jest Twoim problemem. Wtedy wystarczy przełożyć ze starego klucza pastylkę i problem ustąpi, bez żadnego kodowania itp rzeczy.
Nawet przełożenie pastylki z kluczyka nie pomoże, ponieważ zmieniono komputer bo jest właśnie immobiliser zaprogramowany z komputerem.
Jeżeli chce musi kolega siwy 666 zmienić również komputer a ogólnie mówiąc przywrócenie wszystkie rzeczy które zostały powymieniane.
W kluczyku mamy jeszcze płytkę związane z centralnym zamek, alarmem w zależności jak zostało zrobione itd. i to tutaj szukać przyczyny. Jest oddzielny moduł sterowania centralnym zamkiem i alarmem to tego trzeba wymienić wraz z płytką.

Także dużo nie potrzebnie wymienione rzeczy, zamiast na samym początku poradzić się przed wymianą.
_________________
Każda rada jest dobra, ale odpisanie jak zostało naprawione to też dobra rada.
Szczęśliwego Nowego Jorku.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4810
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Pon 16 Mar 2015, 01:53
Temat postu:

Re: ( Mercedes Vito ) Vito po zmianie stacyjki nie odpala


DamianOl napisał:
W kluczyku masz transponder, który wysyła sygnał do immobilisera. Rozbierz kluczyk, transponder(malutki element) przyłóż do obudowy stacyjki i wtedy spróbuj przekręcić.

Błądzisz kolego...
Chodzi o elektroniczną stacyjkę z kluczykiem tzw. "rybką". Tam nie ma żadnej "pastylki" - przekazywanie sygnału odblokowania odbywa się na drodze optycznej z wykorzystaniem każdorazowo jednego z 200 tysięcy kodów zapamiętanych w pamięci kluczyka. Nie ma to nic wspólnego z "pastylką" o której piszesz.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Reklama








Wysłany: Pon 16 Mar 2015, 01:53
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
siwy 666

Debiutant



Dołączył: 14 Mar 2015
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): oslo
Posiadane auto: vito 115 CDI
Piwa: 0/3
Wysłany: Pon 16 Mar 2015, 19:53
Temat postu:

Re: ( Mercedes Vito ) Vito po zmianie stacyjki nie odpala


Masz kolego racje chodzi mi o kluczyk rybkę
A może ktoś mi podpowie gdzie jest przekaźnik , sterownik lub bezpiecznik do świateł pozycyjnych oraz od podświetlenia tablicy rozdzielczej i szyby pasażera Question
Może czas zacząć od tego co nie działa i małymi krokami dojdzie się do problemu
Jeszcze świeci mi się SRS ale to moze być spowodowane tym że stacyjka i komputer są od Vito z jednym siedzeniem dla pasażera a ja mam ławkę
Powrót do góry
Transit 2

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 2118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Peugeot 106, Ford mondeo, Transit, Mercedes sprinter, Opel Vectra 2.0 tdi. Obecnie posiadam Forda Transit 2.0 tdi 300 rok 2003., Peugeot 206 1.1 2002 rok, Citroen c5 2.0 hdi 2002 rok.
Piwa: 102/6
Wysłany: Pon 16 Mar 2015, 23:54
Temat postu:

Re: ( Mercedes Vito ) Vito po zmianie stacyjki nie odpala


Powinieneś na spokojnie sprawdzić wszystkie bezpieczniki ale ja coś czuję że będzie potrzebne najpierw kluczyk rybkę zrobić ponieważ ma to związek zresztą instalacją, przecież wcześniej takiej usterki nie było zanim kluczyka nie namoczyłeś.
_________________
Każda rada jest dobra, ale odpisanie jak zostało naprawione to też dobra rada.
Szczęśliwego Nowego Jorku.
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4810
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Wto 17 Mar 2015, 19:25
Temat postu:

Re: ( Mercedes Vito ) Vito po zmianie stacyjki nie odpala


siwy 666 napisał:

A może ktoś mi podpowie gdzie jest przekaźnik , sterownik lub bezpiecznik do świateł pozycyjnych oraz od podświetlenia tablicy rozdzielczej

Nie ma czegos takiego. W wymienionych obwodach są tzw. "elektroniczne" bezpieczniki.
siwy 666 napisał:
Jeszcze świeci mi się SRS ale to moze być spowodowane tym że stacyjka i komputer są od Vito z jednym siedzeniem dla pasażera a ja mam ławkę

Raczej właśnie to jest główną przyczyną. Dodatkowa może być taka, że SRS rozpoznaje w instalacji auta obce sterowniki i je odrzuca. Tak samo, jak człowiek przeszczep narządu. Miałem dokładnie taką samą sytuację w Sprinterze 906 - instalacja i moduły bardzo podobne.
Powrót do góry
siwy 666

Debiutant



Dołączył: 14 Mar 2015
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): oslo
Posiadane auto: vito 115 CDI
Piwa: 0/3
Wysłany: Wto 17 Mar 2015, 19:50
Temat postu:

Re: ( Mercedes Vito ) Vito po zmianie stacyjki nie odpala


Gerri

więc kolego co radzisz jak miałeś taką samą sytuacje co powinienem zrobić jechać do kogoś kto ma odpowiedni komputer i zrobi swoje czy co ???
powiem szczerze taka była moja pierwsza myśl ale niestety nie jestem ekspertem w tej dziedzinie
poproszę GERRI o radę
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4810
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Wto 17 Mar 2015, 21:34
Temat postu:

Re: ( Mercedes Vito ) Vito po zmianie stacyjki nie odpala


Pierwszy, podstawowy błąd jaki zrobiłeś to eksploatacja samochodu z jednym kluczykiem. Mając kluczyk zapasowy można było metodami "nieoficjalnymi" (poza ASO) doprowadzić do stworzenia "klona" - pomijając, że nieprzerwanie cieszyłbyś się sprawnym, jeżdżącym samochodem. Drugi błąd - nie wymienia się sterowników i stacyjki w przypadku zniszczenia lub zgubienia kluczyka - taka operacja generuje zbyt dużo kłopotów, a koszty przerastają zazwyczaj normalne zamówienie kluczyka w ASO. I dalej jestem takiego zdania: powrót do starego (oryginalnego) kompletu sterowników i zamówienie klucza w ASO. No cóż: poszedłeś w koszta, ale zdecydowanie na własne życzenie...
Powrót do góry
siwy 666

Debiutant



Dołączył: 14 Mar 2015
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): oslo
Posiadane auto: vito 115 CDI
Piwa: 0/3
Wysłany: Wto 17 Mar 2015, 23:14
Temat postu:

Re: ( Mercedes Vito ) Vito po zmianie stacyjki nie odpala


dobra ale jak już nie mam starego komputera i blokady co mogę zrobić czy da rade jakimś dobrym komputerem zestroić to wszystko do kupy ?
Komputerem BOSCHA niestety ale nie dało rady.
Powrót do góry
Transit 2

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 2118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Peugeot 106, Ford mondeo, Transit, Mercedes sprinter, Opel Vectra 2.0 tdi. Obecnie posiadam Forda Transit 2.0 tdi 300 rok 2003., Peugeot 206 1.1 2002 rok, Citroen c5 2.0 hdi 2002 rok.
Piwa: 102/6
Wysłany: Sob 21 Mar 2015, 10:41
Temat postu:

Re: ( Mercedes Vito ) Vito po zmianie stacyjki nie odpala


W takim razie podjechać musisz do serwisu, ponieważ będzie potrzebne przeskanowanie sterowników a bez tego nic nie zrobisz.
_________________
Każda rada jest dobra, ale odpisanie jak zostało naprawione to też dobra rada.
Szczęśliwego Nowego Jorku.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Vito ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes Vito »

Opinie o samochodach Mercedes Vito - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes Vito ) Porady, problemy techniczne


MercedesB 150

105 000

2020r.

46 000 km

zachodniopomorskie

MercedesML 63 AMG

87 777

2008r.

119 000 km

pomorskie

MercedesA 170

15 490

2005r.

219 831 km

pomorskie

MercedesGLS Klasa

322 000

2018r.

86 000 km

mazowieckie

MercedesViano

74 900

2011r.

192 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System