Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) A160 98r. dziwne dzwieki



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nadwozie i podwozie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
center

Debiutant



Dołączył: 12 Lut 2007
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin

Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 01 Sty 2009, 23:00
Temat postu:

A160 98r. dziwne dzwieki


Witam wszystkich po wejściu do samochodu słyszę dziwne dźwięki jak by się coś pompowało czy coś takiego. Ten dźwięk trwa od niedawna nie wiem co to jest jak wysiadam z samochodu to też go słyszę jak by w tylnej części samochodu coś jakby przy wlewie paliwa pozdrawiam.
Powrót do góry
arni214

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Cze 2008
Posty: 159
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kilkenny
Posiadane auto: MB A140,VW GOLF II 1.6TD,VW PASSAT B4 1.9 TDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 01 Sty 2009, 23:28
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) A160 98r. dziwne dzwieki


to kompresor cetralnego ryglowania drzwi to nic takiego w kazdym tak jest poniewarz pociagajac za klamke podajesz impuls i pompka tak jagby ponownie otwiera rygle .
Powrót do góry
commor

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Maj 2008
Posty: 117
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: A-klasse W168 A160 manual
Piwa: 3/0
Wysłany: Pią 02 Sty 2009, 09:34
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) A160 98r. dziwne dzwieki


Musisz się tym zająć bo jeżeli to kompresor od centralnych i długo pompuje to znaczy, że masz gdzieś "dziurkę". Jest to o tyle pilne, że jak zostawisz tak jak jest, to łatwo spalić silniczek od kompresora. Ja wymieniłem siłowniczek od tylnej klapy i jest OK. Popsuta była membranka i puszczało powietrze. Numer katalogowy części to 202 800 20 75 ( w każdych drzwiach to samo). Pozdrawiam w Nowym Roku
Powrót do góry
center

Debiutant



Dołączył: 12 Lut 2007
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin

Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 02 Sty 2009, 16:40
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) A160 98r. dziwne dzwieki


no dzięki ale możesz mi powiedzieć ile kosztował Cię ten siłowni czek? U mnie tylko 2 drzwi nie chodzą a reszta oki. Zna ktoś jakiegoś dobrego mechanika w Lublinie? A ja się umówiłem gdzieś na Głuską. Pozdrawiam
Powrót do góry
commor

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Maj 2008
Posty: 117
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: A-klasse W168 A160 manual
Piwa: 3/0
Wysłany: Sob 03 Sty 2009, 10:07
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) A160 98r. dziwne dzwieki


Około 30.- za sztukę natomiast kompresor dużo, dużo więcej. Może to rurka doprowadzająca ciśnienie? zależy które drzwi nie działają bo są 3 obwody powietrza, 1 to otwieranie tylko drzwi kierowcy i korek wlewu paliwa ( jak się przytrzyma w pilocie zamykanie i otwieranie do czasu mrugnięcia diody), 2 to otwieranie wszystkiego i 3 to zamykanie. Jest jeszcze zamykanie w czasie jazdy (przy 7 km/h) i tego nie da się wyłączyć a kompresor wyłącza wyłącznik czasowy (może termiczny nie wiem).
Tylko uważaj w warsztacie, żeby Ci wszystkiego nie powymieniali bo jak jest nieszczelność to powietrze szybciej ucieka dziurką i do drzwi nie dochodzi..........Spróbuj sam znaleźć gdzie syczy a zacznij od wlewu paliwa, wypinając żółtą rurkę i zatkaj palcem.........
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 03 Sty 2009, 10:07
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
center

Debiutant



Dołączył: 12 Lut 2007
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin

Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 07 Sty 2009, 00:29
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) A160 98r. dziwne dzwieki


Witam wszystkich no i byłem u mechanika wypioł mi się przewód od powietrza gdzieś w Okolicach słupka prawego bocznego no wiec syczenie ustało. Natomiast drzwi nadal się nie zamykały:/ Wiec Pan rozebrał drzwi boczne i sprawdził że zamek jest cały do wymiany:-( siłownik padł... w ASO Lublin u Lenartowicza nie ma takiego siłowniczka za 30zł... są tylko całe zamki po 450zł kupiłem jakiś zamiennik za 150zł miejmy nadzieje że to będzie to.... jutro jadę na wymianę tego zobaczymy czy się nie nadziałem:-( po tych mrozach teraz nie działa mi spryskiwacz płyn jest pompki słyszę chodzą płynu na szybie nie ma... ehhhh pozdrawiam
Powrót do góry
center

Debiutant



Dołączył: 12 Lut 2007
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin

Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 07 Sty 2009, 22:44
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) A160 98r. dziwne dzwieki


Witam po raz drugi:-) wiec byłem u pewnego mechanika i zaczą mi to rozbierać i nie mógł zamka zdjąć!! co za sierota!! szoookkk no i podziękowałem kazałem złożyć i pojechałem do zaprzyjaźnionego serwisu tam chłopaki raz dwa poradzili sobie z zamkiem wymienili może max 40min naprawdę jestem zadowolony za 50zł. Można by to robić samemu ale jest tam kilka kruczków przy wymianie jak choćby zdjęcie klamki w drzwiach:P to nie lada wyzwanie. A-Klasa wcale nie jest taka zła ale musi miec dobrego mechanika z pojęciem mówię wam!! pozdro 700 dla wszystkich:-)
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nadwozie i podwozie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nadwozie i podwozie


MercedesC 350

39 900

2010r.

299 000 km

mazowieckie

MercedesA 160

18 900

2009r.

189 217 km

mazowieckie

MercedesB 180

105 990

2019r.

39 000 km

śląskie

MercedesGLC 250

145 900

2018r.

95 000 km

mazowieckie

MercedesB 180

49 999

2015r.

217 000 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System