Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silne stuki poprzecznie przy obciązonym samochodzie zagadka



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Uklad kierowniczy,zawieszenie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Orędownik

Debiutant



Dołączył: 08 Kwi 2023
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: W169 200 Benzyna
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 08 Kwi 2023, 11:21
Temat postu:

Silne stuki poprzecznie przy obciązonym samochodzie zagadka


Panowie mam od dnia zakupu tj od 4 lat mam praktycznie jeden problem z żony 169 200 benzyna skrzynia manualna , a mianowicie 90 proc eksloploatacji tym samochodem jest auto nie obciazone wielosobowo tzn najczesciej jezdzi zona plus dziecko lub Ja zona i dziecko i do rzeczy
gdy jedzie jedna osoboa autko nie wydaje z siebie zadnych stuków gdy jadą dwie ciezkie osoby na przodzie zdarzy sie ale praktycznie niema najmniejszego uderzenia , problem zaczyna sie gdy siedzi w aucie 3 -4 -5 osob dorosłych wtedy nie da sie jechac powyzej 60 km na godzine , co sie dzieje a mianowicie przy wduszeniu sprzegła gdy silnik jest w stanie luzu nastepują ogromne stuki tak jak by w karoserie cos na zasadzie luznej rury wydechowej to sie dzieje z przodu pod kołami tak wyczuwam nie daje sie poprostu jechac , gdy zwolnie sprzeglo ze motor zalapie naped stuki maleją ale rowniez wystepuja w mniejszym stopniu , wystarczy ze wysiądą dwie osoby i auto prowadzi sie jak nowe , panowie co to moze byc nigdy sie nie spotkalem w zadnym aucie z takim objawem , juz kupilem 4 nowe poduszki Meyle i lemfordera lezą byc moze ktora poduszka jest zerwana i pod innym kątem ugiecia karoserii szaleje ? stuki są naprawde ogromne jak by sie miala cos rozleciec ? takie wrazenie jak by sanki byly odkręcone , mial ktos taki problem?

pewnie zapytacie czemu po tylu latach obudzilem sie z problemem , jak juz pisalem auto bylo uzywane i kupione z zamiarem wozenie jednej osoby maks 2 zona i dziecko , jednak zona onstatnio dojezdza pare km do pracy i zrobil sie problem przy 4-5 osobach w aucie , o problemie wiedzialem prawie od początku , zaczal doskwierac dzisiaj ,
stuki są tak silne ze az przenoszą sie na ster czuc te uderzenia nawet w kierownicy
Powrót do góry
xexon

Debiutant



Dołączył: 26 Kwi 2022
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): centrum
Posiadane auto: W168 A170 CDI 95KM
Piwa: 1/10
Wysłany: Nie 09 Kwi 2023, 09:12
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silne stuki poprzecznie przy obciązonym samochodzie zagadka


Możliwości, które ja widzę:
- połosie
- poduszki ale to raczej wszystkie
- sanki tez możliwe, ale chyba mniej niż wcześniejsze opcje.
_________________
To mój pierwszy Mercedes Wink
Powrót do góry
Orędownik

Debiutant



Dołączył: 08 Kwi 2023
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: W169 200 Benzyna
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 09 Kwi 2023, 21:00
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silne stuki poprzecznie przy obciązonym samochodzie zagadka


xexon napisał:
Możliwości, które ja widzę:
- połosie
- poduszki ale to raczej wszystkie
- sanki tez możliwe, ale chyba mniej niż wcześniejsze opcje.


w przyszlym tygodniu wszytko sie okaże moge jedynie powiedziec ze wjechałem wczoraj wieczorem na kanał do znajomego i poduszki tylne wyglądaja na zerwane , jedna z poduszek jest lekko upocona czyby to byly olejowe ? te tylne ?

i jeszcze jedno , ktos juz tam był i swoje niemiecki albo tureckie łapy tam tkał na poduszkach tylnych pisakiem opisy porobione 1692400518 bla bla bla , jedna sruba dolna torx nie przykręcona luźna sobie był wkrecona do połowy Shocked
guma w jednej poduszce scięta takze widac ze strasznie zmęczone , oby to było to bo półosie to juz spory wydatek
prawda ? ? zastanawia mnie tylko czemu to sie dzieje przy 3 osobach + ? gdy jest obiciazony tylko maks 2 osoby to jest w miare spokoj
obejrzałem wszystko dokładnie wózek dokręcony niema znamion luzu odkrecanie czy innych nieprawidlowosci , wszystkie wachacze koncowka tuleje gumowe oslony na półosiach całe brak znamion zuzycia , tylne poduszki te tuleje wiszą okolo 5 mm od dołu od obudowy aliminiowej ewidetnie widac po gumie ze czasem dotykaja obudowy swojej bo jest guma wytarta w tym miejscu , oby to byly te poduszki
Powrót do góry
Orędownik

Debiutant



Dołączył: 08 Kwi 2023
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: W169 200 Benzyna
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 22 Kwi 2023, 21:00
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silne stuki poprzecznie przy obciązonym samochodzie zagadka


poduszki wymienione , mimo ze byly bardzo mocno zuzyte , stukanie bez zmian , bede musial oddac auto do jakiegos mechanika bo jazda na obciazonym aucie , jest coraz mniej mozliwa , głuche stuki powyzej 60 km na godzine obecnie są odczuwalne na całej budzie lacznie z kierownicą , i pedałami gazu czy sprzegła , jadąc samemu auto prowadzi sie jak nowe , podejrzewam coś powazniejszego moze faktycznei cos z polosiami albo skrzynia ?
Powrót do góry
Orędownik

Debiutant



Dołączył: 08 Kwi 2023
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: W169 200 Benzyna
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 21 Maj 2023, 15:35
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silne stuki poprzecznie przy obciązonym samochodzie zagadka


odpowiadam dla potomnych nie były to poduszki , nie były to wachacze sworznie , była to prawa polos ta z podporą , poczatkowo poszedlem w skf drogo 1500 zl ale w rejonie znalazlem uzywke z auta o przebiegu 80 tys km , działa jak nowe

odnosnie poduszek stare byly oryginalne wyrechlane , ale lepiej tlumili drgania jak nowe meyle i lemfordera , teraz jadac np tak 80 km na godzine czuc bardzo delikatne mrowienie karoserri , puki co pojezdze na tych zamiennikach ale juz zapadla decyzja ze poduszki beda wszystkie nowe oryginalne Mercedes Benz , inna guma i przedewszystkim olejowe
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 21 Maj 2023, 15:35
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
bluevaneo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Maj 2012
Posty: 350
Skąd jesteś (miejscowość / region): pod w-wa, mazowieckie
Posiadane auto: W414, vaneo 1.6 '02 LPG auto
Piwa: 17/2
Wysłany: Pią 26 Maj 2023, 11:15
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silne stuki poprzecznie przy obciązonym samochodzie zagadka


Ten temat powinien być przyklejony jako przykład postępowania dla innych użytkowników, jako wzorowe zakończenie wątku. Czyli podzielenie się doświadczeniem na temat rozwiązania problemu dla dobra ogółu.

Odnośnie jakości jakości częsci oryginał vs zamiennik to właśnie tak często bywa. Np wydech , na przeglądzie mi nie przeszedł zardzewiały tłumik, wymieniłem na nowy markowy który przegląd zaliczył, no ale tak buczał, że założyłem z powrotem stary oryginał który wg mnie jest ok.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Uklad kierowniczy,zawieszenie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Uklad kierowniczy,zawieszenie.


MercedesA 180

71 900

2016r.

148 000 km

wielkopolskie

MercedesViano

24 900

2008r.

385 000 km

mazowieckie

MercedesGL 450

45 777

2006r.

284 000 km

pomorskie

MercedesC 220

38 500

2012r.

239 000 km

mazowieckie

MercedesGLC 300

139 990

2017r.

139 077 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System