Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) Amortyzatory, kolumna MacPhersona po wymianie na nową.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Uklad kierowniczy,zawieszenie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
M@reS

Auto Maniak



Dołączył: 21 Cze 2012
Posty: 832
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tonbridge (UK)
Posiadane auto: W201 Cosworth-W124 3.0D-Nissan Note 1.6 Tekna 2008
Piwa: 43/2
Wysłany: Czw 13 Cze 2013, 22:49
Temat postu:

Amortyzatory, kolumna MacPhersona po wymianie na nową.


Witam
Mam mały problem z zawieszeniem przednim w W168

Szwagier ma takiego samego Merusia jak ja, tylko silnik 1.6
Wymieniał w warsztacie samochodowym przednie amortyzatory, sprężyny, odboje i łożyska z obydwu stron.
Na następny dzień rano usłyszał zgrzyt i trzaski podczas skręcania kierownicy. Pojechał do warsztatu gdzie mu to wymieniali i okazało się że ŹLE ZAŁOŻYLI górne mocowanie z łożyskiem i zostało uszkodzone z obydwu stron.
Na własny koszt zamówili i wymienili powtórnie górę amortyzatora ale........dalej było słychać skrzypienie i trzaski przy skręcie kierownicy, a sprężyna lekko przeskakuje w gniazdach. Okazało się że sprężyny też były założone odwrotnie i nie pasowały dokładnie do gniazd.!!

Powtórna wizyta w warsztacie, sprężyna obrócona tak jak powinno być i to łożysko w kolumnie MacPhersona zostało przesmarowane smarem do łożysk.
Oryginalne nowe było suche.....i tutaj mam pytanie czy te łożyska mają chodzić na sucho ??
Bo przesmarowali jedną stronę od pasażera a drugą od kierowcy zostawili na próbę i tam dalej słychać terkotanie i skrzypienie podczas skręcania kierownicy, prawa strona jest cichutka..
Powrót do góry
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Pią 14 Cze 2013, 07:46
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Amortyzatory, kolumna MacPhersona po wymianie na nową.


Ciekawa sprawa. Nazwałbym to inaczej, ale konkurencji się nie obraża. Może nie wymienili na nowe te mocowania tylko poprawili tak jak mają być, ale po poprzednim złożeniu są już zepsute. Albo nie mają pojęcia jak to poskładać.
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
M@reS

Auto Maniak



Dołączył: 21 Cze 2012
Posty: 832
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tonbridge (UK)
Posiadane auto: W201 Cosworth-W124 3.0D-Nissan Note 1.6 Tekna 2008
Piwa: 43/2
Wysłany: Pią 14 Cze 2013, 12:38
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Amortyzatory, kolumna MacPhersona po wymianie na nową.


Dalej ewidentnie jest słyszalne trzaski i chrobotanie od strony kierowcy po skręcaniu kierownicy.
Po dotknięciu sprężyny czuć że się rusza i przeskakuje.
Mechanik mówi żeby z tym jeździć z tydzień, dwa a potem przesmaruje smarem tak jak to ze strony pasażera.

Mechanik twierdzi że poprzednio ktoś założył krzywo i on się tym sugerował przy wymianie i to nie jego wina.
Stare amortyzatory był już tak wykończone ze starości że jak by ktoś założył krzywo to na pewno wyszło by to wcześniej !!

Powiem serio że nie wiemy co robić bo jest to jedyny mechanik w okolicy, reszta to tak zwany Pan Józio z wolnym garażem i w przyszłości nie ma możliwości naprawy samochodu (powiat Żywiecki przy Słowackiej granicy).
Powrót do góry
Keram2504
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 5434
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: Mercedes A-140 2000 Gaz Prins
Piwa: 194/114
Wysłany: Pią 14 Cze 2013, 22:04
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Amortyzatory, kolumna MacPhersona po wymianie na nową.


No to wal do tego mechanika co robił i niech poprawia. Nie wiem czy widziałeś ten temat. Tutaj jest wszystko odnośnie tego zagadnienia.
http://www.aclassinfo.co.uk/mypage.26.htm
Niestety jeśli udajemy się z autkiem tego typu do warsztatu typu co wszystko naprawia to w tym wypadku musimy wiedzieć wszystko na temat naprawy naszego autka. Niektórzy "mechanicy" może jeden raz coś tam dłubali, ewentualnie wymienili tłumik lub żarówkę i to wszystko. Może Ci naprawić i Pan Józio ale Ty masz wiedzieć i powiedzieć Panu Józiowi jak ma to wszystko zrobić.
_________________
Rozwiązałeś problem? Odpisz. Inni będą Ci wdzięczni.
Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.
Powrót do góry
M@reS

Auto Maniak



Dołączył: 21 Cze 2012
Posty: 832
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tonbridge (UK)
Posiadane auto: W201 Cosworth-W124 3.0D-Nissan Note 1.6 Tekna 2008
Piwa: 43/2
Wysłany: Sob 15 Cze 2013, 12:02
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Amortyzatory, kolumna MacPhersona po wymianie na nową.


Troszeczkę nie na temat Twój post.
A wywody typu "my mamy wiedzieć jak sie coś naprawia" trochę nie na miejscu.
Niestety nie każdy jeździ starym samochodem, bo rocznik 2001 to stary samochód do serwisów gdzie specjalizują się tylko w danej marce samochodów.
Są też tacy których po prostu nie stać na nowy samochód i kupują używany który też wymaga naprawy. Więc naprawiają w warsztacie samochodowym który jest wyposażony w odpowiedni sprzęt, który jest na rynku od ponad 20 lat i który podczas przyjmowania zlecenia jest w stanie daną usterkę naprawić. Nie jest to jak pisałem wcześniej warsztat w garażu.
I nikt nie musi być mechanikiem i przed naprawą byle czego w samochodzie musi mieć wiedzę na ten temat !! Od tego są właśnie mechanicy w warsztatach samochodowych.....a ja za ich wiedzę płacę.
Tak jak pisałem ponieważ okolica zamieszkania szwagra nie obfituje w serwisy Mercedesa zlecił naprawę/wymianę zużytych amortyzatorów, sprężyn, odbojów i łożysk warsztatowi który bez problemu coś takiego zrobi. Bo to można zrobić samemu w garażu.
Nie wnikam czy był tutaj błąd pracownika który odwalił fuszerkę, czy potem szef też się bronił swoimi argumentami ale faktem jest że wymiana na nowe stała się problemem.

Więc proszę o więcej logiki w udzielaniu odpowiedzi/porad zwłaszcza przez moderatorów. Bo wklejenie linków nic nie pomoże. Nawet utrudni sprawę gdy odpowiedz/porada nie ma nic z tym wspólnego.
Jest taka nie pisana zasada, jak nie wiem na ten temat nic lub bardzo mało nie wypowiadam się.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 15 Cze 2013, 12:02
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Keram2504
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 5434
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: Mercedes A-140 2000 Gaz Prins
Piwa: 194/114
Wysłany: Sob 15 Cze 2013, 20:53
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Amortyzatory, kolumna MacPhersona po wymianie na nową.


Oj Koledzy jeżeli bezgranicznie wierzycie mechanikom to efekty macie jak na dłoni. Nie jedno już widziałem i z dystansem podchodzę do takich rzeczy. Kiedyś już podawałem podobny przykład.
Link podałem żeby fachowiec wiedział jak to powinno wyglądać. Jeśli sam stwierdził że źle to wygląda po naprawie to powinien natychmiast poprawić a nie czekać bo możne samo się ułoży.
Cytat:
Więc proszę o więcej logiki w udzielaniu odpowiedzi/porad zwłaszcza przez moderatorów. Bo wklejenie linków nic nie pomoże. Nawet utrudni sprawę gdy odpowiedz/porada nie ma nic z tym wspólnego.

Dlaczego nie przeglądasz załączników do końca?
_________________
Rozwiązałeś problem? Odpisz. Inni będą Ci wdzięczni.
Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.
Powrót do góry
M@reS

Auto Maniak



Dołączył: 21 Cze 2012
Posty: 832
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tonbridge (UK)
Posiadane auto: W201 Cosworth-W124 3.0D-Nissan Note 1.6 Tekna 2008
Piwa: 43/2
Wysłany: Sob 15 Cze 2013, 21:07
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Amortyzatory, kolumna MacPhersona po wymianie na nową.


Wszystko przeglądam do końca.
Ja to też mam i nawet w języku Polskim ale nic mi to nie daje.
Ja bym to zrobił w garażu tak jak pisałem bo wiem po lekturach co i jak....ale szwagier niestety nie wiedział i zlecił mechanikowi. Ten nie powiedział że nie umie tego zrobić ale zrobił.
Teraz są efekty.

Ja tego za mechanika nie będę poprawiał bo jest jak by nie było gwarancja.
Szwagier ma problem z tym a ja tylko chciałem coś doradzić.....bo wymiana nowych uszkodzonych części we własnym zakresie nie wchodzi w grę.

PS. Osobiście jak mam coś poważnego do robienia przy samochodach (nie ma tego dużo bo większość robię sam) to pierw poczytam i dowiem się co i jak a potem rozmawiam z mechanikiem. Ale to ja tak robię i mam większy wybór warsztatów...w górach jest to trochę inaczej.
Powrót do góry
Keram2504
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 5434
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: Mercedes A-140 2000 Gaz Prins
Piwa: 194/114
Wysłany: Sob 15 Cze 2013, 21:22
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Amortyzatory, kolumna MacPhersona po wymianie na nową.


Najgorsze są efekty wtedy jak mechanik nie wie jak to zrobić a robi. Wolę już takich co nie wiedzą jak to zrobić a podejmują się roboty. Przynajmniej wtedy mówi że nie wie jak to zrobić ale zobaczę i może zrobimy. Wiem wtedy że nie robi tego na pamięć tylko myśli jak to zrobić.
_________________
Rozwiązałeś problem? Odpisz. Inni będą Ci wdzięczni.
Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.
Powrót do góry
M@reS

Auto Maniak



Dołączył: 21 Cze 2012
Posty: 832
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tonbridge (UK)
Posiadane auto: W201 Cosworth-W124 3.0D-Nissan Note 1.6 Tekna 2008
Piwa: 43/2
Wysłany: Sob 15 Cze 2013, 21:45
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Amortyzatory, kolumna MacPhersona po wymianie na nową.


no niestety takich mamy teraz mechaników....sorry "wymieniaczy" którzy nie wszystko wymienią tak jak powinni.


...........................................................................................................

A więc tak.....zabrałem szwagra do mechanika gdzie robię coś poważniejszego w samochodach (Mercedesach) i
- Żle założone górne mocowania amortyzatorów...zniszczone łożyskowanie.
- Osłona sprężysta (harmonijka) żle założona a to przecież już szczyt.
- Koło od kierowcy pochylone (zła regulacja na górnej śrubie dolnego mocowania amortyzatora do piasty)
- Koło kierownicy przesunięte o 13 stopni w prawo ( brak korekty na kierownicy bo jest czujnik skrętu, trzeba korygować poprzez zbieżność)

Spisane i podstemplowane usterki i nieprawidłowości.......jedzie jutro to oddać temu mechanikowi co robił mu zawieszenie. Jak nie odda pieniędzy (ponad 800 zł) sprawa do załatwienia w odpowiednich instytucjach.

...........................................................

Mechanik oddał co do grosza i przeprosił.....przerosło to jego umiejętności ale się do tego przyznał Wink
Jednak na Mercedesach trzeba się na prawdę znać.
Powrót do góry
soltek225

Auto Maniak



Dołączył: 29 Gru 2009
Posty: 557
Skąd jesteś (miejscowość / region): Malbork
Posiadane auto: Mercedes klasa A w168 1.4 1999r -LPG Lupo 1.0 2002 rok. Citroen Xara Picasso 1.6 HDI 2006 rok
Piwa: 18/5
Wysłany: Czw 26 Gru 2013, 21:41
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Amortyzatory, kolumna MacPhersona po wymianie na nową.


witam
mam podobny problem
wymieniłem łożysko i przez chwile było ok
za około 3 tygodnie znowu sprężyna przeskakuje rozebrałem wszystko jeszcze raz niby ok
znowu chwila spokoju i dalej sprężyna skacze
co to może być
czy wymiana łożyska nic nie daje i trzeba wymienić całość ?
pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
bluevaneo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Maj 2012
Posty: 350
Skąd jesteś (miejscowość / region): pod w-wa, mazowieckie
Posiadane auto: W414, vaneo 1.6 '02 LPG auto
Piwa: 17/2
Wysłany: Pią 27 Gru 2013, 19:44
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Amortyzatory, kolumna MacPhersona po wymianie na nową.


Temat górnego łożyska McPersona jest przecież dokładnie z obrazkami opisany na stronie Pana Lofty;ego. Sam za jego radą kupiłem wszystkie nowe kulki do tego łożyska, miejsca są na 32 kulki, a fabrycznie jest 16.
Złożyłem na smar do łożysk CRC. Ale myślę że powinienem użyć troszkę rzadszy Litowy, bo przecież tam jest mały zakres pracy.
Powrót do góry
soltek225

Auto Maniak



Dołączył: 29 Gru 2009
Posty: 557
Skąd jesteś (miejscowość / region): Malbork
Posiadane auto: Mercedes klasa A w168 1.4 1999r -LPG Lupo 1.0 2002 rok. Citroen Xara Picasso 1.6 HDI 2006 rok
Piwa: 18/5
Wysłany: Pią 27 Gru 2013, 21:53
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Amortyzatory, kolumna MacPhersona po wymianie na nową.


witam
a czy moglem odwrotnie złożyć sprężynę
i to są te hałasy
tylko dlaczego 3 tygodnie był spokój?
pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
bluevaneo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Maj 2012
Posty: 350
Skąd jesteś (miejscowość / region): pod w-wa, mazowieckie
Posiadane auto: W414, vaneo 1.6 '02 LPG auto
Piwa: 17/2
Wysłany: Pon 15 Sie 2022, 16:42
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Amortyzatory, kolumna MacPhersona po wymianie na nową.


Odnośnie pytania wyżej o sprężyny to moim zdaniem wszystko jedno jak się nią założy.

Ale odnośnie górnych mocowań łożysk amortyzatorów czy mógłby ktoś napisać w jakim kierunku powinno się zakładać? Niższą krawędzią na zewnątrz samochodu czy na odwrót ??

Bo ja właśnie wymieniam rozwalone mocowania i się zastanawiam że może źle je zakładam. Ale ani w Haynsie, ani w 'Sam naprawiam' nie ma tego napisane. Schematy jakie znalazłem są sprzeczne, zdjęcia z netu. Wydawało mi się że po montażu górna powierzchnia mocowania powinna być w poziomie tj prostopadła do amortyzatora.

Niższa krawędź na zewnątrz:


Wyższa krawędź na zewnątrz:


Równe wysokości? Ten schemat jest w książce 'Sam naprawiam'.


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Uklad kierowniczy,zawieszenie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Uklad kierowniczy,zawieszenie.


MercedesB 150

28 900

2007r.

200 000 km

śląskie

MercedesB 180

39 900

2015r.

244 178 km

kujawsko-pomorskie

MercedesC 180

39 900

2011r.

162 272 km

mazowieckie

MercedesA 180

109 850

2019r.

34 500 km

wielkopolskie

MercedesA 160

12 900

2006r.

290 100 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System