Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) gluche stukanie oraz metaliczny odgłos w silniku



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki diesla
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
czerav

Dyskutant



Dołączył: 14 Mar 2008
Posty: 78
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: A160 CDI W168 1999r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 17 Sie 2008, 17:09
Temat postu:

gluche stukanie oraz metaliczny odgłos w silniku


Witam,
w moim mercedesiku A160cdi 1999r zauważyłem ostatnio niepokojące dźwięki w silniku. Więc od początku: dzień wcześniej zrobiłem jakieś 150km w trasie i jak wróciłem było wszystko ok. Następnego dnia rano pojechałem do sklepu i jak wróciłem zauważyłem że silnik pracuje znacznie głośniej (trochę się zdziwiłem bo poprzedniego dnia było wszystko ok). Można powiedzieć że teraz pracuje jak samochód ciężarowy...

Jeżeli chodzi o sam dźwięk to jest to takie głuche walenie (trudno mi określić po której stronie silnika ale raczej gdzieś tak po środku) oraz metaliczny dźwięk jakby coś sie wyrobiło i było luźne ( i ten dźwięk wydobywa się po stronie pasażera).

Zastanawiam sie czy to nie rozrząd... chociaż mam przebieg 127tys udokumentowany. Dodam że jakieś 3 miesiące temu wymieniałem napinacz paska wieloklinowego na nowy więc to chyba nie możliwe zeby znowu to samo chociaż wtedy też warkot silnika był tez głośny ale nie tak jak teraz.
Z dodatkowych informacji to warkot silnika nie zmienia się przy włączaniu i wyłączaniu klimy.
Tak jeszcze sie zastanawiam czy to może nie alternator bo może jadąc rano do sklepu w deszcz jakoś sie zalał... chociaż mam wszystkie osłony.

Jeżeli ktoś chciałby posłuchać pracy silnika to proszę kliknąć http://pl.youtube.com/watch?v=5fgJcp0LE2E

Słabo to trochę słychać... nagrywałem przy otwartej masce telefonem... ale coś tam się nagrało.

Proszę o radę. Czy jechać na komputer czy od razy to mechanika albo może ktoś miał coś podobnego.

Pozdrawiam.

PS. Jeszcze teraz sprawdzałem co i jak i jednym słowem ten odgłos z silnika sprawia wrażenie jakby tam było w środku wszystko niepodokręcane i miało się za chwile rozsypać... Jak zwiększam obroty do 2tys to tak jakby wszystko cichło i było ok ale jak zdejmuje nogę z gazu to bez zmian:/
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
jacek8l

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Cze 2008
Posty: 102
Skąd jesteś (miejscowość / region): Uników
Posiadane auto: Unimog 421 (67r.), Sprinter 4x4, A160 CDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 17 Sie 2008, 22:55
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) gluche stukanie oraz metaliczny odgłos w silniku


U mnie jest taki głuchy odgłos na wolnych obrotach-spróbuj dopchnąć silnik do tyłu i zobacz czy po dopchnięciu ustaje. U mnie tak właśnie jest, jakby silnik był gdzieś niedokręcony i skaka na poduszce ...(?)
Powrót do góry
gadu-gadu
czerav

Dyskutant



Dołączył: 14 Mar 2008
Posty: 78
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: A160 CDI W168 1999r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 18 Sie 2008, 10:57
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) gluche stukanie oraz metaliczny odgłos w silniku


Dzięki za sugestie.

Na środę jestem umówiony już do mechanika więc zdam relację co i jak... aż sie boję, mam nadzieje że to nic aż tak poważnego jak mi sie wydaje...
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
rockz

Czytelnik



Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zator
Posiadane auto: A160 cdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 23 Sie 2008, 17:40
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) gluche stukanie oraz metaliczny odgłos w silniku


co stwierdzil mechanik ??
umnie dzieje sie to samo taki sam silnik :/
Powrót do góry
czerav

Dyskutant



Dołączył: 14 Mar 2008
Posty: 78
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: A160 CDI W168 1999r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 23 Sie 2008, 21:04
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) gluche stukanie oraz metaliczny odgłos w silniku


Dzisiaj rozmawiałem z mechanikiem dopiero. Trochę mi się wszystko przesunęło w terminie.

Wstępnie są dwa przypuszczenia:
1. Alternator z nastawieniem na łożysko alternatora i to jest bardziej optymistyczna wersja lub
2. Łożysko sprężarki klimatyzacji (mam nadzieje że dobrze zapamiętałem) i to jest ta mniej optymistyczna wersja.

W poniedziałek będę wiedział więcej bo ma zacząć od sprawdzenia najpierw alternatora bo bardziej prawdopodobne to jest jednak to. Klima w sumie działa mi bez zarzutu. Napinacz paska miałem wymieniany tak jak pisałem już parę miesięcy temu więc tu jest ok.

Jak będę coś więcej wiedział to zaraz napiszę.

Pozdrawiam.
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Sob 23 Sie 2008, 21:04
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
czerav

Dyskutant



Dołączył: 14 Mar 2008
Posty: 78
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: A160 CDI W168 1999r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 02 Wrz 2008, 18:35
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) gluche stukanie oraz metaliczny odgłos w silniku


Witam,
Trochę długo ale w końcu piszę co i jak nie grało w moim meśku.

Winne wszystkiemu było koło pasowe napędzające alternator które było od nowości. Było całe pordzewiałe i zanieczyszczone przez co się nie obracało tak jak trzeba. Skończyło się na wymianie na nowe.

Pozdrawiam.
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
lktoja

Debiutant



Dołączył: 13 Sie 2008
Posty: 23


Piwa: 2/2
Wysłany: Czw 25 Wrz 2008, 22:51
Temat postu:

dzięki


Witam
Dzięki za info .
Mam ten sam problem , czeka mnie mechanik.
Chciałbym żeby to było to samo .
Powrót do góry
Schreckenstein

Debiutant



Dołączył: 09 Gru 2008
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stąd :)
Posiadane auto: Merc
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 23 Gru 2008, 19:50
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) gluche stukanie oraz metaliczny odgłos w silniku


czerav napisał:
Witam,
Trochę długo ale w końcu piszę co i jak nie grało w moim meśku.

Winne wszystkiemu było koło pasowe napędzające alternator które było od nowości. Było całe pordzewiałe i zanieczyszczone przez co się nie obracało tak jak trzeba. Skończyło się na wymianie na nowe.

Pozdrawiam.


Gratulacje Smile Tak przy okazji zapytam: gdzie serwisujesz samochód? Masz dobrego mechanika? Widać, że ten Cię przynajmniej nie naciągnął.
Powrót do góry
czerav

Dyskutant



Dołączył: 14 Mar 2008
Posty: 78
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: A160 CDI W168 1999r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 24 Gru 2008, 11:00
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) gluche stukanie oraz metaliczny odgłos w silniku


Jak na razie jeżdżę prywatnie do znajomego mechanika który jak do tej pory potrafił pomóc mi we wszystkim. Znajduje usterkę i ją naprawia.
Mieszkam jakieś 60 km od Warszawy jadąc trasą nr 7 w stronę Gdańska.

Pamiętam że kiedyś miałem taką sytuację że były problemy z napinaczem i pojechałem do stacji kontroli pojazdów tam gdzie robię przeglądy to panowie popatrzyli, pokiwali głowami i rozłożyli ręce że tego nie zrobią a bo ręka nie wejdzie a bo to trzeba silnik wyciągać itp. itd.
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki diesla Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki diesla


MercedesGLE 250

139 900

2017r.

120 000 km

kujawsko-pomorskie

MercedesE 280

24 990

2006r.

291 986 km

pomorskie

MercedesB 180

25 800

2010r.

229 057 km

pomorskie

MercedesE 280

25 000

2006r.

267 000 km

śląskie

MercedesC 320

30 900

2008r.

263 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System