Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) Tarcze hamulcowe tył



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Układ hamulcowy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zbyszek9

Debiutant



Dołączył: 07 Lut 2012
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Mesio A 180 2l. Tdiesel 2008 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 28 Cze 2015, 23:34
Temat postu:

Tarcze hamulcowe tył


Proszę o poradę nt. czy można oddać do przetoczenia tarcze hamulcowe tylne samochodu A-180 CDI rocznik 2008
samochód ma przebieg ok.85000 od nowości . W 2011 r. ASO stwierdziło , że tylne tarcze należy wymienić . Zgodziłem się , ale zabrałem zużyte tarcze . Wczoraj jadąc szybko autostrada zauważyłem hałas i drżenie podczas hamowania .
Dziś zdjęłem tylne koła i okazuje się , że tak jak poprzednio tarcze są pordzewiałe i zupełnie nie zużyte . Klocki również jak nowe . Dodam , że samochodem jeździ moja żona . Do pracy i z powrotem 40 km dziennie po mieście więc przy tych szybkościach nie mówiła , że słyszy hałas . Mikrometrem pomierzyłem jedne i drugie tarcze . Mają 8 mm grubości. A więc są jak nowe , tyle że rdza " łuszczy " się płatami o grubości 0.1 mm .
Pytanie : czy można takie tarcze oddać tokarzowi , czy raczej kupić nowe ? Jaka jest w/g książki serwisowej dopuszczalna minimalna grubość tarczy ?
Pytanie nr 2 : czy można przeregulować hamulce tak , aby tylne koła też hamowały ?
Chyba to trochę nienormalne , że przednie koła mają już trzeci komplet klocków i jeszcze pierwsze tarcze , a tył potrzebuje trzecie tarcze , a klocków praktycznie nie zużył .
_________________
Nie wdaje się w sprzeczki .
Powrót do góry
pirs

Debiutant



Dołączył: 06 Lis 2014
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): rumia
Posiadane auto: Mercedes W212 coupe 250 CDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 29 Cze 2015, 22:04
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Tarcze hamulcowe tył


Witam
Troche dziwne to Twoje pytanie o regulacje hamulca aby tylne też działały.One muszą działać!!Wydaje mi się że usuwasz skutki a nie przyczyne.Jeżeli masz grubą rdzę na tarczy to znaczy że hamulec tylny dawno nie pracuje.Sprawdz tłoczki hamulcowe czy nie są zapieczone,przewody czy są drożne.Tarcze oczywiście można przetoczyć jeżeli wżery nie są za głębokie.[/list]
Powrót do góry
zbyszek9

Debiutant



Dołączył: 07 Lut 2012
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Mesio A 180 2l. Tdiesel 2008 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 29 Cze 2015, 23:08
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Tarcze hamulcowe tył


Jak pisałem , samochód jest serwisowany w ASO . Tam pewnie sprawdzili , że tłoczki chodzą . Dziwne jest to , że na tarczach widać ślady ocierania klocków , ale nie mam tzw. " rantu " jaki jest na przednich tarczach . Klocki są minimalnie zużyte , ale na 40 kkm to wydaje się że stanowczo za mało . Tarcze są pokryte rdzą , odchodzą całe płaty rdzy i należy je wymienić lub przetoczyć . Moje pytanie o regulację było spowodowane wspomnieniem dawno temu posiadanego Fiata 125p , który miał nad tylnym mostem " korektor hamowania " .
_________________
Nie wdaje się w sprzeczki .
Powrót do góry
Keram2504
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 5434
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: Mercedes A-140 2000 Gaz Prins
Piwa: 194/114
Wysłany: Pon 29 Cze 2015, 23:14
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Tarcze hamulcowe tył


Przecież naocznie możesz sprawdzić czy zaciski pracują. Tarcza wtedy jest metalicznie lśniąca, bez śladów rdzy na powierzchni przylegania klocków. Jeśli tłoczki w cylinderkach zapieczone to tarcze kół są gorące i bardzo łatwo można zdiagnozować przyczynę. W Twoim przypadku sprawdziłbym czy nie masz zapieczonych tłoczków w zaciskach.
_________________
Rozwiązałeś problem? Odpisz. Inni będą Ci wdzięczni.
Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.
Powrót do góry
bluevaneo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Maj 2012
Posty: 350
Skąd jesteś (miejscowość / region): pod w-wa, mazowieckie
Posiadane auto: W414, vaneo 1.6 '02 LPG auto
Piwa: 17/2
Wysłany: Pon 10 Sie 2015, 21:59
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Tarcze hamulcowe tył


zbyszek9 napisał:
Jak pisałem , samochód jest serwisowany w ASO . Tam pewnie sprawdzili , że tłoczki chodzą . .


Może klocki siedzą za ciasno w blaszkach, i tłoczki nie mają siły docisnąć do tarczy.

Ja robię tak:

1. odkręcam zacisk
2. wyjmuję klocki i blaszki ślizgowe. Odpowiednio je czyszczę.
Klocki ścieram na płasko papierem 150 prostopadle do kierunku obrotu tarczy.
Tarczę też szlifuję papierem ściernym, przynajmniej tą rdzę.
Można dać do przetoczenia, ale nowe mogą tyle samo kosztować.

3. Wysuwam trochę tłoczek hamulcowy, poprzez naciśnięcie pedału hamulca. W zacisk wkładam jakąś deseczkę aby tłoczek nie wypadł !!
4. podważam lekko osłonkę gumową tępym śrubokrętem i wtryskuję obficie silikon do gumy.

5. Ściskaczem stolarskim wciskam tłoczek z powrotem i składam zacisk.

Klocki muszą się lekko przesuwać w blaszkach, jeśli jest za ciasno to szlifuję metalowe krawędzie klocków pilnikiem. W miejscach przesuwania odrobinka wysokotemperaturowego smaru ATE.

Dodatkowo warto spróbować wymienić płyn hamulcowy na ATE SL.6, ma niższą lepkość niż zwykły DOT4. Sam taki używam i jest ok.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 10 Sie 2015, 21:59
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
podsiar

Czytelnik



Dołączył: 14 Sie 2015
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: MB Vaneo 1.7 CDI | W202 1.8
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 18 Sie 2015, 06:55
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Tarcze hamulcowe tył


zbyszek9 a na przeglądach nikt Ci nie zwrócił na to uwagi?

Jedź do diagnosty na rolki, jak powiesz że chcesz sprawdzić tylko hamulce to nie skasuje Cię więcej niż 20 - 30 zł.

Jak na pomiarze wyjdzie, że tył jest około 1/3 siły słabszy niż przód to jest ok, jak różnica będzie większa to przede wszystkim sprawdziłbym:
- przewody czy nie sparciały i nie łapią powietrza
- tłoczki
- nie wiem czy w A180 jest korektor siły hamowania…

PS. a może warto go trochę napędzić i gwałtowniej/mocniej przyhamować kilka razy
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Układ hamulcowy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Układ hamulcowy


MercedesC 350

39 900

2010r.

299 000 km

mazowieckie

MercedesB 200

13 000

2008r.

208 000 km

lubelskie

MercedesB 200

16 900

2006r.

250 000 km

śląskie

MercedesGLC 220

178 900

2018r.

68 000 km

mazowieckie

MercedesVito

155 900

2020r.

87 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System