Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) Brak regulacji świateł mijania Vaneo



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Elektryka i elektronika,wskażniki i kontrolki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MercedesVaneo

Debiutant



Dołączył: 03 Gru 2014
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Mercedes Vaneo 1.7 CDI automat
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 05 Lip 2015, 12:35
Temat postu:

Brak regulacji świateł mijania Vaneo


Witajcie
Mam problem ponieważ nie działa mi regulacja wysokości świateł mijania w moim Vaneo. Czyli kręcąc pokrętłem od regulacji nic się nie dzieje.
Dodatkowo światła są ustawione bardzo nisko tak iż widać może na max 10 metrów przed autem. W mieście nie przeszkadza ale w trasie jedziesz na ślepo Smile
Dodam że przestało to działać po wizycie u mechanika który rozbierał osprzęt w silniku (dolot, wtryski). Wiem, że regulacja świateł jest pneumatyczna ale wężyki przy światłach siedzą dobrze. Obstawiam że spadł gdzieś wężyk dalej - pewnie podczas demontażu przez nieuwagę.
Pytanie teraz gdzie szukać połączeń?
Dodam jeszcze, że obecnie auto pracuje w trybie awaryjnym ale to chyba nie powinno mieć znaczenia...
Powrót do góry
DamianOl

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 242
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warmińsko-mazurskie
Posiadane auto: Astra H Z19DTJ 2005
Piwa: 15/6
Wysłany: Nie 05 Lip 2015, 12:54
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Brak regulacji świateł mijania Vaneo


Możesz zobaczyć, czy przy pokrętle jest wszystko ok. Wydaje mi się, że tam również jest wężyk. Przy światłach sprawdzałeś. No to tylko i wyłącznie teraz należy sprawdzić wszystkie przewody podciśnieniowe pod maską.
Lokalizacja przewodów(tam gdzie ja bym szukał):
1)jeden z nich znajduje się w środkowej części pod maską. Ten wężyk jest podłączony do obudowy silnika(dostępny bez rozbierania elementów, widoczny gołym okiem). Długość z 20cm.
2)Spróbowałbym odkręcić obudowę silnika, która jest przykręcona z 5 śrubami typu TORX. Pod tą obudową jest filtr powietrza. Tam może coś się znajduje i odpadło itp.

Tak przynajmniej ja bym to szukał na podstawie W168.
Powrót do góry
Sinus007

Debiutant



Dołączył: 05 Lip 2015
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: W124 E500 M113 manual
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 05 Lip 2015, 13:48
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Brak regulacji świateł mijania Vaneo


Myślę że jest to dosyć prosty problem i może mieć powiązanie z trybem awaryjnym silnika otóż sterowanie światłami jest z pompy podciśnieniowej z której też jest sterowany silnik i wspomaganie hamulca. Jeśli poczułeś że pedał jest trochę twardszy niż przed awarią to było by oczywiste że gdzieś traci podciśnienie. Najprościej jest zaciskać po kolei kombinerkami przewody podciśnieniowe i patrzyć czy światła się podnoszą wtedy będziesz wiedział gdzie gubi podciśnienie, wiadomo że mając wakuometr można by to sprawdzić szybko i sprawnie.
_________________
Dla mnie nie ma rzeczy niemożliwych, wystarczy chcieć aby móc.

PKT.22
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Elektryka i elektronika,wskażniki i kontrolki Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Elektryka i elektronika,wskażniki i kontrolki


MercedesE 220

23 000

2008r.

209 000 km

lubelskie

MercedesC 320

30 900

2008r.

263 000 km

mazowieckie

MercedesCLS 350

209 900

2018r.

140 408 km

kujawsko-pomorskie

MercedesC 32 AMG

41 000

2001r.

247 000 km

śląskie

MercedesB 180

25 800

2010r.

229 057 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System