Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes - Inne modele ) Silnik 6.3 V8 AMG czy warto?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes - Inne modele ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Nie 09 Sie 2015, 21:50
Temat postu:

Silnik 6.3 V8 AMG czy warto?


Pewnie znawcy tematu słyszeli nie jedno o silnikach AMG, jest to pewnego rodzaju legenda. Miałem do czynienia kilka razy z silnikami AMG o pojemności 6.3l. Niestety poza znaczkami AMG, w tym silniku nie dopatrzyłem się żadnych nadzwyczajnych technologii, które wzmacniają silnik lub czynią go nadzwyczajnym. Przedstawiam kilka zdjęć które przedstawiają uszkodzenia silnika prawdopodobnie po przegrzaniu. Piszę "prawdopodobnie" ponieważ nie jest to moje auto i nie ja doprowadziłem do uszkodzenia. Auto miało bardzo mały przebieg i było serwisowane w ASO 120tyś. Olej wymieniany regularnie, nie wyglądał na okaz świeżości. Gumowe wygłuszenie podpory łańcucha rozpadło się i wylądowało w misce. Pompa wody ma średnicę łopatek mniej niż 9cm, silnik po odpaleniu rozgrzewa się w niecałe dwie minuty. Po przegrzaniu silnika farba z miski olejowej zapchała sitko na pompie oleju i doprowadziła do braku smarowania na panewkach i zatarcia wału.

Pierwsze zdjęcie to jak wyglądał olej silnikowy prawdopodobnie Mobil

Zatarta panewka na 2 i 6 cylindrze.

Na takiej panewce silnik pracował, choć z dużym oporem i stukiem.

Brakujące gumowe elementy ze środkowej podpory łańcucha.

Brakująca farba z miski olejowej, gdzie mogła się podziać? AMELINIUM nie pomalujes!!!

OOOOOOO tutaj jest farba, ale chyba nie powinna tam być.

Śmieszna pompa oleju, niby jest miejsce na cztery zębatki, ale nie ma ich, to w jakim silniku są montowane? Może Bi Turbo, widać że jest to miejsce do zbierania się brudu.

Dodatkowo powiem, że w silniku uległy uszkodzeniu szpilki (śruby) głowicy, po prostu zerwały się łby i jedna głowica się poluzowała, a nie za bardzo sprzyja to poprawnej pracy silnika. Kolejna usterka związana z brudnym olejem to uszkodzenie gładzi cylindra, niestety musieliśmy wymienić cały blok. Więcej zdjęć na naszej stronie.
Radzę zastanowić się nad zakupem tego silnika, no chyba że odpowiednio wcześniej wprowadzi się odpowiednie modyfikacje.
1. likwidacja odmy silnika
2. poprawienie chłodzenia silnika
3. usunięcie farby z miski olejowej
4. płukanie i mycie silnika
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes - Inne modele ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes - Inne modele ) Porady, problemy techniczne


MercedesE 220

43 900

2010r.

209 147 km

śląskie

MercedesS 400

720 744

2023r.

27 252 km

kujawsko-pomorskie

MercedesC 180

79 900

2014r.

103 000 km

śląskie

MercedesC 180

19 900

1996r.

296 000 km

śląskie

MercedesE 450

209 777

2019r.

46 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System