Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa SLK ) slk spalanie


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa SLK ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Pw2222

Czytelnik



Dołączył: 24 Sie 2015
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bochnia
Posiadane auto: Brak
Piwa: 0/3
Wysłany: Pon 24 Sie 2015, 22:42
Temat postu:

slk spalanie


Witam
Ile palą wasze mercedes slk bo jak przeglądałem internet to mnie trochę zaskoczyło spalanie około 11/12l na 100 km


Ostatnio zmieniony przez Pw2222 dnia Pon 31 Sie 2015, 19:54, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
archive_67

Auto Maniak



Dołączył: 24 Maj 2011
Posty: 522


Piwa: 38/3
Wysłany: Pon 24 Sie 2015, 23:30
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) slk spalanie


Witamy na forum Smile

Pytanie o spalanie jest troszkę nie na miejscu, dlaczego ? Ano...

1) SLK ma 136/163/192/193/197/218/354 Koni dla wersji R170, a jeszcze jest R171 i R172 - może warto abyś doprecyzował jaką masz wersję ?

2) Spalanie gdzie ? Trasa/miasto/pół na pół ? - Znów brakuje precyzji odnośnie rodzaju trasy "codziennej"

3) Auta spalają tyle ile wlejesz - nie mniej i nie więcej Smile - Mogę udowodnić, że spalę 5,7L jak i 25 L swoim szrotem - przy określonych czynnikach


Reasumując: Doprecyzuj co posiadasz, co przeglądałeś, jaki rodzaj zaskoczenia jest u Ciebie, oraz w jakich warunkach i przy jakim silniku widziałeś spalanie 11/12L

Pozdrawiam
Powrót do góry
Pw2222

Czytelnik



Dołączył: 24 Sie 2015
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bochnia
Posiadane auto: Brak
Piwa: 0/3
Wysłany: Wto 25 Sie 2015, 11:00
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) slk spalanie


patrzyłem głownie na r170 z silnikiem 2.0 (136 KM) http://www.autocentrum.pl/spalanie/mercedes/slk/r170/silnik-benzynowy-2.0-200-136km-1996-2000/ i minimalne średnie spalanie to 9.7l i wydaje mi się to trochę dużo jak na taki mały samochód z niewyżyłowanym silnikiem
http://www.autocentrum.pl/spalanie/mercedes/slk/r170/silnik-benzynowy-2.0-200-kompressor-163km-2000-2004/
a patrząc na wersję z kompresorem to spalanie jeszcze większe
Powrót do góry
archive_67

Auto Maniak



Dołączył: 24 Maj 2011
Posty: 522


Piwa: 38/3
Wysłany: Wto 25 Sie 2015, 12:58
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) slk spalanie


Pw2222 może po kolei, sugerujesz się suchymi danymi gdzie masz info o max/min średnim spalaniu, gdzie jak dobrze wiesz średnia z reguły nigdy nie występuje tylko jest wynikiem danych liczbowych, tzn. że takich wyników prawdopodobnie nigdy nie osiągniesz...

Dalej drążąc temat twierdzisz,że silnik 2,0 nie jest "wyżyłowany" i boisz się że kompressor już jest przy np. 193 koniach ? to co mają powiedzieć właściciele Golfa R gdzie z 2 litrów dzisiaj jest 300 kucy ? Zrobisz największą głupotę rozważając 2l wolnossaka, potem jak już co poniektórzy będziesz pytał jak włożyć turbo do tej jednostki...

Przypominam także, że niemal każdy 2 litrowy motor spala około 11-12 L w mieście uśredniając wszystko co można...w tamtych latach produkcyjnych po prostu tak było.

Teraz wracając do słów
Cytat:
patrząc na wersję z kompresorem to spalanie jeszcze większe


To raptem będzie więcej o 1 może 2 litry z tą różnicą, że użytkownik kompressora może spalić tyle co użytkownik wolnossaka przy racjonalnej jeździe i może tez zredukować bieg i wykorzystać nadwyżkę mocy zaczynającą się dosyć szybko, a wolnossak nie... to jest zasadnicza różnica. Dlatego stanowczo odradzam zakup 2,0 (136)
- a uwierz mi, że nie jeden będzie chciał spróbować Twoich sił na różnych drogach Smile


Reasumując, SLK w wersjach z kompresją (nie wliczam V6 i AMG) mają bardzo dobre spalanie w mieście (11-13L) jak i na trasie (6-10L) patrząc na rok produkcji, rodzaj silnika i sposób doładowania. Wersja wolnossąca bez doładunku (136) nie ma sensu spalanie jest na poziomie wersji ze sprężarką a mocy to nie ma wcale...

Dla testów odłączyłem kiedyś sprężarkę i wszedłem w trasę...czyli jakby zrobiłem wolnossaka od A do Z... Efekt ? Żenada a nie jazda...

Pozdrawiam
Powrót do góry
Wystawiono 2 piw(a)
Pw2222

Czytelnik



Dołączył: 24 Sie 2015
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bochnia
Posiadane auto: Brak
Piwa: 0/3
Wysłany: Wto 25 Sie 2015, 20:03
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) slk spalanie


Dzięki za tak wyczerpującą odpowiedz
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 25 Sie 2015, 20:03
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
lukasha

Debiutant



Dołączył: 22 Maj 2014
Posty: 47
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: SLK R170
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 25 Sie 2015, 23:43
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) slk spalanie


Witajcie,

Dodam swoje 3 grosze na temat spalania.

Mam Slk R170 w wersji 163KM (2.0 z kompresorem) w zeszłym sezonie mimo usilnych prób nie potrafiłem zejść ze spalaniem poniżej 11l/100km. Natomiast w tym sezonie przy spokojnej jeździe udaje mi się bez problemu osiągnąć spalanie poniżej 8l/100 km (mierzone na całym baku przy okazji wakacyjnych wojaży).
Nie wiem co wpłynęło na tak drastyczny spadek spalania - to co wymieniłem/zrobiłem na początku sezonu:
- użyłem Cera Tec
- zmieniłem olej na LIQUI MOLY SYNTHOIL HIGH TECH 5W40 (było na nim napisane, że obniża spalanie), oczywiście wcześniej zastosowałem płukankę Engine Flush Pro Line (stosowałem ją również przy poprzedniej zmianie oleju)
- zmieniłem olej w kompresorze
- wymieniłem elektromagnes (ze względu na wyciek, stary wydawał się pracować prawidłowo)
- jeżdżę z wiatrołapem Wink

Łukasz
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
ania_meś

Czytelnik



Dołączył: 16 Lis 2015
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: SLK R170 2.3 '99 r.
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 17 Lis 2015, 16:50
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) slk spalanie


Witajcie,

To i ja coś napiszę w temacie. Smile
SLK 230 r170 z kompresorem (r. '99) 193 km w automacie - jeżdżę na co dzień od 2 lat po mieście.
Spalanie "standardowe" ok 14-15 L/100 km, natomiast od jakiegoś czasu "pożera" 19 litrów na setkę. Crying or Very sad
Od niedawna więc nazwa tego auta całkiem trafnie oddaje ilość kilometrów jaką pozwoli Ci ono zrobić na jednym baku. (50 litrów). Confused
Nie wiem co jest przyczyną takiego stanu rzeczy. Ostatnie podpięcie do komputera nie wykazało błędów, choć wtedy palił "tylko" ok 17 i po resecie ustawień w kompie trochę się uspokoił. Lekkiej nogi nie mam, aczkolwiek nawet przy spokojnej jeździe (choćby dla sprawdzenia spalania) pali tyle samo, może o litr mniej. Filtry, olej zmieniane na wiosnę. Nie wiem czy przyczyną może być katalizator na wykończeniu (na ostatnim przeglądzie powiedziano mi, że słychać że się sypie w środku - a ja już od jakiegoś czasu słyszę charakterystyczny "metaliczny" dźwięk przy włączaniu zapłonu), ale nie sądzę, żeby to robiło aż taką różnicę. Rolling Eyes Może macie jakieś pomysły. Mam zamiar znów jechać na kompa, może tym razem coś wykaże. Będę również wdzięczna za polecenie jakiegoś speca od mesi w Warszawie lub okolicach, który uczciwie podejdzie do tematu.

Pozdrawiam

Ania
Powrót do góry
archive_67

Auto Maniak



Dołączył: 24 Maj 2011
Posty: 522


Piwa: 38/3
Wysłany: Wto 17 Lis 2015, 17:08
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) slk spalanie


Witamy, osobiście uważam, że wybrałaś złe miejsce na swoją prośbę o pomoc, ale cóż... najwyżej MOD coś z tym zrobi... temat dotyczy spalania szrotów, a nie naprawy czyichś problemów Smile

Jednak przechodząc do rzeczy... 14/15L to też dużo, ale zważywszy na automat, braku znajomości stylu jazdy, oraz braku informacji odnośnie długości czasu i charakterystyki odcinków jazdy, powiedzmy że to "norma"

Kolejna sprawa to jak obliczyłaś 19 litrów, bo wbrew pozorom ciężko policzyć ile się spala ? najłatwiej od zapalenia kontrolki do ponownego zapalenia, ale czy tak robiłaś ?

Bak nie ma 50 Litrów w gwoli ścisłości Twisted Evil

Podpięłaś do komputera, ale jakiego ? SD z przeczytaniem parametrów czy jakiś ELM z kabelkiem przejściówką do ODB2 ? i jakich błędów oczekujesz ? Dlaczego co drugi użytkownik samochodu szuka błędów, a może parametry układu wtryskowo-paliwowo-wydechowego sprawdzić ? odczytać w stanie rzeczywistym i dopiero stwierdzać co jest nie tak.

Wspominasz, że filtr i olej wymieniony, no to jest informacja... brakuje tylko czy był umyty Twisted Evil

Teraz dochodzimy do konkretów, tak zmarły katalizator może być przyczyna, uszkodzona przepływka i za bogata mieszanka też, wtryski topiące się w paliwie też, sonda lambda która działa, ale nie tak jak powinna też i wiele innych... trzeba to zdiagnozować na SD a nie tylko szukać kodów i kliknąć na erase...Trzeba sprawdzić czy ECU nie daje np. +20% paliwa więcej i stąd spalanie...

W warszawie wybitny jest kolega NOC

AUTO-ELEKTRO-CENTRUM
Warsztat od 15-lat, naprawa MB. Elektronika, mechanika, klima, przeglądy. Wszystkie modele.
Restauracja starszych modeli.S.D. KTS. 13-certyfikatów MB.
W-wa Ursus Regulska 56a tel.022-6626890 0602397204 pn.-pt. 8:00 - 17:00

150 zł za podłączenie pod SD + 100% pewna informacja co się wysypało i skąd takie spalanie...

Pozdrawiam
Powrót do góry
lukasha

Debiutant



Dołączył: 22 Maj 2014
Posty: 47
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: SLK R170
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 17 Lis 2015, 18:36
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) slk spalanie


Jak zwykle rolandinho dał wyczerpującą odpowiedź Wink

Jednakże dodam swoje 3 grosze - gdy kupiłem mojego SLK R170, 2.0k to spalanie wynosiło około 18l, błędów żadnych nie było, do czasu... Po pewnym czasie (po około 1000km) pojawił się błąd sondy lambda przed katalizatorem. Po wymianie, jak ręką odjął i spalanie spadło do około 12l/100km.

Łukasz
Powrót do góry
ania_meś

Czytelnik



Dołączył: 16 Lis 2015
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: SLK R170 2.3 '99 r.
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 17 Lis 2015, 18:41
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) slk spalanie


Dziękuję za odpowiedź Smile
Być może wcześniej napisałam za bardzo na skróty, ale nie mam doświadczenia w pisaniu postów na forach, więc wybacz. Postaram się trochę uściślić:

Co do stylu jazdy - pisałam, że spokojnie nie jeżdżę (może to za delikatnie powiedziane) ale nadmieniłam również że zmiana stylu jazdy nie spowodowała znacznej różnicy w spalaniu. Evil or Very Mad Jeżdżę od 2 lat minimum 5 dni w tygodniu, trasy krótkie, 10-15 km w jedną stronę. Wiem ile teoretycznie powinno palić to auto i że opisane 14-15 to również za dużo - jednak biorąc pod uwagę niedługie trasy, skrzynię w automacie oraz przede wszystkim styl jazdy, może jeszcze szersze opony z tyłu w lato, byłam w stanie to jakoś przeboleć i uważałam, że biorąc pod uwagę w/w czynniki auto może tyle palić. Co do pojemności baku to podałam z pamięci, moja pomyłka, ma 53 litry. Wink Sęk w tym, że użytkowanie auta przez pełne dwa lata, we wszystkich sezonach, daje już jakieś pojęcie o nim o raz o zużyciu benzyny. Już zdarzało mi się podjeżdżać na stację "na oparach" i nigdy nie wlałam więcej niż 51,5, przeważnie 47 - już jak paliła się rezerwa. Jak sprawdzam ile pali? Dla mnie najprostszy sposób to zatankowanie pod korek, do odcięcia, i po przejechaniu dokładnie 100 km ponowne zalanie - dzięki temu wiem ile spalił po przejechaniu 100 km. U mnie nie rzadko od 18 do 19 litrów! Dodatkowo po tankowaniu zawsze zeruję licznik i niestety nie da się zauważyć, jak wskazówka zużycia paliwa leci w dół po przejechaniu dosłownie 20 kilometrów a rezerwa bije po oczach po przejechaniu ok 210-220 km (czyli zostaje ok 7-8 litrów) - wcześniej lampka witała mnie po przejechanych 280.

Odnośnie komputera - niestety nie wiem, czy było to SD, podejrzewam, że tak. Facet zajmuje się elektroniką (ul. Instalatorów w Wawie, może ktoś coś kojarzy) i dużo taksiarzy do niego jeździ, a wiadomo czym jeździ wielu z nich - starymi mesiami Wink Niestety nie pamiętam teraz, było to już prawie 10 miesięcy temu. Nie wiem jakie błędy mogą się wyświetlać, ale ogólnie wszystko było w porządku. Komputer został zresetowany i miał na nowo uczyć się pracy - tyle teraz kojarzę.

O filtrach, olejach napisałam, na wypadek gdyby ktoś pytał, bo wiem że często pada to pytanie Smile
I dziękuję bardzo za polecenie warsztatu od MB. Smile
Powrót do góry
archive_67

Auto Maniak



Dołączył: 24 Maj 2011
Posty: 522


Piwa: 38/3
Wysłany: Wto 17 Lis 2015, 20:39
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) slk spalanie


Teraz mamy przynajmniej ładny opis jak jest i co się dzieje, pierwsze co przyszło mi do głowy to to co kolega lukasha napisał a więc zacząłbym od lambdy - ale nie czy są błędy bo może nie być tylko zweryfikował bym parametry na każdym z biegu i sprawdził normy i czy czasem martwy katalizator nie pomaga lambdzie w wynikach...

Reasumując 14/15 L przy takich założeniach jest powiedzmy normalne, 19L absolutnie nie - najpierw diagnostyka SD z podpowiedzią na Lambdę i katalizator - obie części nie są drogie dzisiaj Smile


Pozdrawiam
Powrót do góry
ania_meś

Czytelnik



Dołączył: 16 Lis 2015
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: SLK R170 2.3 '99 r.
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 17 Lis 2015, 21:13
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) slk spalanie


Dziękuję kolegom za odpowiedzi. Smile
Cieszy mnie, że jednak ktoś się tu udziela, bo po ilości postów miałam wrażenie, że SLK to martwa strefa na tym forum Very Happy
Postaram się napisać jak udało mi się ten problem rozwiązać i co było przyczyną, może komuś się przyda.
A i wydaje mi się, że post jest w dobrym temacie, bo ja właśnie mając problemy ze spalaniem kliknęłam w tytułowy temat Smile
Pozdrawiam
Ania
Powrót do góry
Emil25

Debiutant



Dołączył: 28 Mar 2013
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): Glogow
Posiadane auto: Mercedes SLK 2.3 1998
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 17 Lis 2015, 22:15
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) slk spalanie


rolandinho napisał:

Jednak przechodząc do rzeczy... 14/15L to też dużo


Czy ja wiem, mam 2,3 kompresor z automatem i 14/16 litrów w mieście to nic nadzwyczajnego (mam dosyć ciężką nogę ).
Pozdro
Powrót do góry
archive_67

Auto Maniak



Dołączył: 24 Maj 2011
Posty: 522


Piwa: 38/3
Wysłany: Wto 17 Lis 2015, 22:24
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) slk spalanie


ania_meś forum slk jest martwe, patrząc na ilość kierowców w kraju i wiedzę oraz zainteresowania samym modelem zostaje tylko kilka osób aktywnych, sam nie wiem czy po sprzedaży wciąż tu będę jak zamienię na CLK 500 to pewnie tak, ale obiecać nic nie mogę Smile

Emil25 A ja mam 1 koń z fabryki mniej i nie wchodzę powyżej 12 L przy włączonej nagrzewnicy, zimą i na krótkich odcinkach, więc 15L absolutnie mnie nie przekonuje jako coś co jest naturalne, a co do nóg każdy ma ciężką, zwłaszcza, że kompressor to straszny muł i długo trzeba wciskać w podłogę Smile
Powrót do góry
ania_meś

Czytelnik



Dołączył: 16 Lis 2015
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: SLK R170 2.3 '99 r.
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 19 Lis 2015, 12:39
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) slk spalanie


rolandinho To fakt, chociaż od jakiegoś roku widuję je co raz częściej na mieście. Ale na forach ze świecą szukać. Ja również nie świecę przykładem Wink
Aktualny raport spalania: rezerwa dała znać o sobie po 215 km od zalania pod korek. Jeśli lampka zapala się po ubyciu 45-46 litrów z baku to auto pali obecnie 20-21 na setkę. Setkę to mam ochotę teraz wypić Wink
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa SLK ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa SLK »

Opinie o samochodach Mercedes klasa SLK - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa SLK ) Porady, problemy techniczne


MercedesB 180

105 990

2019r.

39 000 km

śląskie

MercedesE 270

14 500

2002r.

374 000 km

lubelskie

MercedesC 180

20 900

2006r.

246 000 km

kujawsko-pomorskie

MercedesE 220

27 000

2008r.

209 000 km

lubelskie

MercedesC 43 AMG

159 900

2016r.

126 826 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System