Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa R ) 320 CDI stukanie pod korkiem wlewu oleju, rzęźienie



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa R ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Martin 325

Debiutant



Dołączył: 01 Wrz 2015
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Mercedes R klasa 320 CDI 224KM 135000km
Piwa: 2/2
Wysłany: Wto 01 Wrz 2015, 21:07
Temat postu:

320 CDI stukanie pod korkiem wlewu oleju, rzęźienie


Witam Wszystkich Serdecznie na Tym Forum - Jestem nowy na stronie i szukam pomocy u właścicieli eRek.
Kupiłem 2 miesiące temu r klasse z przebiegiem 130 tysięcy kilometrów ( oryginalny i servirowany na czas ). Kopci lekko czarnym dymem przy obrotach 4000 - auto jest bez filtra cząstek stałych. Będąc w Polsce pojechałem do mercedesa serwisu na oględziny i ogólny stan auta. Stwierdzono u mnie wyciek spod wymiennika ciepła ( cały silnik od spodu wraz z misą olejową silnika i skrzyni biegów był mokry od oleju ) Zostawiłem auto dla mechanika by mi to naprawił. Po odbiorze auta było wszystko wymyte i czyste, wymieniona została woda, filtry powietrza, filtr oleju, olej i filtr paliwa. Sprawdzone zostały również klapi sterujące w kolektorach - mechanik oznajmił mi ze maja lekki luz ale można dalej jeździć ( nic z tego nie zrozumiałem ). Zrobiłem około 600km.
Po tygodniu pojechałem do nich na ustawienie zbieżności podczas podnoszenia auta zauważyłem że jeszcze cieknie olej już w mniejszych ilościach z tyłu silnika z góry, powiedzieli mi że ten olej to resztki z kanałów odpływowych spod wymiennika ciepła.
Wróciłem do domu czyli za granicę, zrobiłem 5000km . Użytkuje auto w mieście od 2 tygodni. dziś żona powiedziała mi że dziwnie pracuje silnik przy puszczeniu pedału gazu...
Sprawdziłem stan oleju na zimnym silniku ( po wymianie było na połowie miarki ) a dziś jest na minimum - dolałem 0.5 litra. przejechałem się autem przegoniłem go i znowu zakopcił przy każdej zmianie biegu na obrotach 4000. zajechałem do domu przy uruchomionym i rozgrzanym silniku dodałem gazu na 1800 obrotów i puściłem gaz - zauważyłem jakieś charczenie / rzęzienie podczas opadania obrotów ( od strony alternatora ). Z ciekawości przy uruchomionym silniku odkręciłem korek wlewu oleju i słyszalne były stuki metaliczne i lekki biały dymek.
Raz zauważyłem że mam wode w zbiorniku ( płyn chłodniczy ) na pół zbiorniczka, po dwóch dniach sprawdziłem i był prawie cały :/

Panowie poradźcie gdzie może być problem, o auto dbam jak o żonę Smile Ale sam nie wiem czy to normalne objawy czy nie :/
Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za podpowiedzi.
Powrót do góry
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Wto 01 Wrz 2015, 22:03
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa R ) 320 CDI stukanie pod korkiem wlewu oleju, rzęźienie


Bardzo mi przykro, ale został Pan zrobiony w bambuko, bo wyciek jest z turbiny i odmy, wystarczy ściągnąć filtr powietrza (czyli te rogi) na górze silnika i od razu będzie wszystko widać pewnie będzie tam sporo oleju, można też ściągnąć rurę za intercoolerem i sprawdzić ile tam jest oleju. W takiej sytuacji w przebieg raczej bym nie wierzył. Stukanie w silniku to też raczej nie jest objaw przebiegu poniżej 200tyś, chyba że ktoś to zrobił na jednym oleju.
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa R ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa R »

Opinie o samochodach Mercedes klasa R - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa R ) Porady, problemy techniczne


MercedesC 200

32 900

2007r.

165 000 km

mazowieckie

MercedesE 200

29 990

2010r.

256 900 km

wielkopolskie

MercedesVito

155 900

2020r.

87 000 km

mazowieckie

MercedesGL 450

79 990

2010r.

229 953 km

pomorskie

MercedesE 220

249 777

2022r.

68 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System