Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa M ) Kapitalna odbudowa Mercedes ML W163 4.0 CDI



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa M ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Piotr R

Debiutant



Dołączył: 07 Paź 2015
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowy Sącz
Posiadane auto: ML W163 4.0 CDI
Piwa: 0/4
Wysłany: Sro 07 Paź 2015, 19:18
Temat postu:

Kapitalna odbudowa Mercedes ML W163 4.0 CDI


Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Z okazji tego, że postanowiłem stać się posiadaczem Mercedes W163 4.0 CDI oraz z uwagi na to, że lubię wiedzieć czym jeżdżę postanowiłem swój świeży zakup poddać całkowitej obudowie, poprawkom, odnowie jak zwał tak zwał. Szczególnie, że samochód ten do tanich nie należy a robocizna elementów trudno dostępnych jest droższą niż same części, postanowiłem na wstępie doszczętnie rozebrać cały silnik, poprawić zawieszenie oraz usunąć wszystkie drobne usterki, wady i niedoskonałości, również blacharskie.

Na wstępnie usunięty został cały przód po czym wyjęty został silnik.
Powodem w zasadzie, dla którego tak się stało był błąd łańcucha rozrządu (ciągły), i jego słyszalne lekkie postukiwanie. Niestety łańcuch jest jeden i jest na dwie głowice co powoduje, że się rozciąga. Dodatkowo z uwagi na różne wycieki, wymianę paska, rolek, postanowiłem usunąć cały silnik.

Rozebrane i wyjęte zostały turbiny, wtryski i przepływomierze, te elementy zostaną poddane odnowie, sprawdzeniu i w razie potrzeby regeneracji.

Wymieniony zostanie również łańcuch rozrządu, napinacz, ślizgi, w zasadzie komplet z zębatkami.

Wszystkie elementy zostaną wyczyszczone a silnik rozebrany do ostatniej śrubki, wałek, tłoki, panewki, wszystko zostanie sprawdzone, głowice ściągnięte, splamowane plus wszystkie nowe uszczelki w silniku i osprzęcie, układzie klimatyzacji itp.

Dodatkowo samochód jest po lekkiej kolizji. Mocno uszkodzone lampy, brak ręcznej regulacji wysokości oraz połamane zaczepy, dodatkowo uszkodzony przedni i tylni czujnik wysokości świateł przy wahaczach.
Lampy zostaną wymienione na nowe.
Kolizja na szczęście nie była groźna, konstrukcja nie jest naruszona.
Malowana była maska, zderzak oraz błotniki, jest to wykonane solidnie przez "Niemca".
Samochód sprawił niemiłą niespodziankę, w dniu zakupu przebieg wg. wskazań licznika wynosił 186 000 km. Kilka dni później po sprawdzeniu przez mój warsztat przebieg okazał się wynosić jeszcze na 6 dni przed zakupem 286 000 km.
Trzeba to będzie też doprowadzić do stanu faktycznego.

Widać, że robiona byłą turbina, regenerowana ale ktoś strasznie walczył z wyjęciem jej ponieważ widać jak porysował przewody szarpiąc się z nią.

Samochód chce przerobić na 7 osób. Czy ktoś może wie czy da się to zrobić bez specjalnych przeróbek. Widzę że samochód ma uchwyty w podłodze ale nie bardzo wiem gdzie zamontować pasy, później przerejestrowanie itd.
Przy okazji, może ktoś ma wersje 7 osobową, czy w trzecim rzędzie da się względnie normalnie podróżować?

A jest to W164, 4.0 CDI z 2004 roku w wersji INSPIRATION cokolwiek to znaczy Smile


Zobacz całą galerię | Aukcjoner.pl - darmowe galerie na Allegro
Powrót do góry
Piotr R

Debiutant



Dołączył: 07 Paź 2015
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowy Sącz
Posiadane auto: ML W163 4.0 CDI
Piwa: 0/4
Wysłany: Pią 09 Paź 2015, 16:04
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa M ) Kapitalna odbudowa Mercedes ML W163 4.0 CDI


Nieco dziwne, że nikt nic nie odpisuje. Może nikogo tu nie ma, albo nikogo to nie interesuję ?

Dodaje kilka kolejny zdjęć kolektora, kilka koni powróci...
Silnik ogólnie zdrowy wszystko gładkie i czyste.

Do zdjęcia głowice i zabawa z łańcuchem. Jutro przyjdą wyniki sprawdzenia wtrysków w kolejnym tygodniu turbin.


Zobacz całą galerię | Aukcjoner.pl - darmowe galerie na Allegro
Powrót do góry
harnas621

Czytelnik



Dołączył: 27 Lut 2011
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): koszalin zachodniopomorskie
Posiadane auto: mercedes ml 400 2003
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 28 Lis 2015, 22:58
Temat postu:

re -mercedes klasa M


witam Cie -jak widze pracy przy aucie masz bardzo duzo- nie wiemczy ktos czytal co zamierzasz robic ale ja chce Ci pogratulowac odwagi i zapalu !!!!! zycze by udalo sie Ci wszystko doprowaqdzic do konca a na koncu satysfakcji z dobrej roboty - pisz o postepach prac przy autku pokaz fotki -pozdrawiam
Powrót do góry
Piotr R

Debiutant



Dołączył: 07 Paź 2015
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowy Sącz
Posiadane auto: ML W163 4.0 CDI
Piwa: 0/4
Wysłany: Sob 28 Lis 2015, 23:32
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa M ) Kapitalna odbudowa Mercedes ML W163 4.0 CDI


Kolego dziękuję za uznanie w chwili obecnej samochód jest już złożony przynajmniej przód silnik już chodzi i wszystko jest OK trochę zabawy było z dopasowaniem zderzaka maski i lamp aby szpary były równe niestety poza silnikiem kłopotów przysporzyły jeszcze inne elementy konieczne było ściągnięcie skrzyni biegów ponieważ po odpaleniu silnika między skrzynią a silnikiem pojawił się bardzo duży wyciek oleju i konieczna jest wymiana dekielka oraz uszczelki między skrzynią biegów. Przy okazji mycia wszystkiego Karcherem pojawiły się bardzo duże wycieki z głównych przewodów paliwowych idących od zbiornika paliwa aż do silnika pod lewym progiem przy okazji w kiepskim stanie są również główne przewody hamulcowe idące do tyłu w tym samym miejscu aby je wymienić nie uszkadzając zewnętrznej farby na nowych przewodach konieczne jest oddzielenie nadwozia od ramy i podniesienie go tak więc znowu mam zabawy co niemiara. Przy okazji ściągnę zbiornik paliwa i poddam go czyszczeniu. Zdjęcia podeślę wkrótce. Kupiłem również komplet siedmiu nowych foteli i po zakończeniu wszystkich napraw samochód zostanie dokładnie wysprzątany bez foteli a później zamontuje wszystkie nowe siedzenia Smile

Przy okazji jedna z turbin przeładowywała a drugą ktoś źle zregenerował i po ukręcał gwinty, ale udało się je wyprowadzić. Rozrząd cały nowy w całości oryginalny, podobnie jak pompa wody, z zamienników nie ma nic sensownego. Jeden wtryskiwacz został wymieniony, 3 sztuki, wcześniej były naprawiane. Skrzynię biegów też ktoś już ściągał. Musiał jeszcze kupić komplet chłodnic, ponieważ po kolizji, chłodnicę wody ktoś mocno spawał, klimatyzacji sypała się w rękach a intercooler też nie był za dobry, całość wymieniona. Lampy oraz ich ręczne regulację naprawione. Nowy czujnik poziomowania świateł również działa, są również nowe brakujące osłony pod zderzak, silnik i skrzynię, nowe siłowniki maski i bagażnika. Podsyłam nieco zdjęć, liczba wykonanych prac i zabiegów jest na prawdę długa i czasem nawet ciężko wszystkie opisać.

Jedyne co mogę powiedzieć dla osób, kupujących taki samochód, które chcą się z nim związać na dłużej, to zrobić to tak kompleksowo jak ja. Inaczej tego typu samochód strasznie irytuje, kiedy co chwile coś się psuję, i trzeba rozbierać połowę silnika aby dostać się do elementu, który w innych samochodach zwykle jest na wierzchu, dotyczy to w większości wszystkich silników od V6 w górę. Jeśli spojrzeć na to z punktu widzenia oszczędności to bardziej opłaca się zrobić wszystko niż później dawać co chwilę zarabiać mechanikowi, a to nie jest golf Wink
Ja jestem aż nadgorliwy i pewne rzeczy robię na wszelki wypadek niż z konieczności.

W ciągu kilku dni samochód powinien ruszyć. Pozostanie jeszcze blacharka mycie i drobna kosmetyka, wymiana listew progowych, ponieważ są nieoryginalne, regeneracja kierownicy itp.

Po przejechaniu 2000-3000 km wymiana oleju na nowy po wyczyszczeniu układu.

Dla ciekawskich, koszt napraw na dzień dzisiejszy przekroczył 20 000 zł.


Zobacz całą galerię | Aukcjoner.pl - darmowe galerie na Allegro
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa M ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1


Opinie o samochodach Mercedes klasa M - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa M ) Porady, problemy techniczne


MercedesA 180

77 960

2020r.

55 230 km

mazowieckie

MercedesC 32 AMG

41 000

2001r.

247 000 km

śląskie

MercedesC 180

94 800

2019r.

50 000 km

mazowieckie

MercedesS 400

720 744

2023r.

27 252 km

kujawsko-pomorskie

MercedesE 200

74 900

2010r.

36 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System