Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) pytanie przed zakupem auta - przekładnia kier. ma lekki luz



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Uklad kierowniczy,zawieszenie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
West_GD

Czytelnik



Dołączył: 06 Lis 2015
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trójmiasto
Posiadane auto: Mercedes A Klasa w169 a150
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 06 Lis 2015, 08:21
Temat postu:

pytanie przed zakupem auta - przekładnia kier. ma lekki luz


Dzień dobry Wszystkim,

Mam do Was małe pytanie. Mam możliwość zakupu Mercedesa A klasy w169 a150 z 2006 roku, kupiony w Polskim salonie, do 75 tysięcy kilometrów serwisowany w ASO w tej chwili w niezależnym warsztacie i przy oryginalnym przebiegu 110 tysięcy kilometrów jego stan jest całkiem przyzwoity. Są nowe amortyzatory, sprężyny, hamulce itp a samo auto kupuje od członka rodziny. Także powiedzmy, że zakup jest pewny. Byłem z autkiem u mojego mechanika i zrobiliśmy wymianę kół na zimowe i takie standardowe sprawdzenie przed zakupem.. mój mechanik stwierdził luz na przekładni kierowniczej (z prawej strony). Stwierdził to przez poruszanie kołem z prawej strony przy tej czynności było słychać stuk z przekładni, kiedy przekładnie dociskałem do góry to stuki ustępowały. Jego diagnoza - niedługo czeka mnie wymiana przekładni kierowniczej. Jeżdżąc autem nie zauważyłem nic co by mnie niepokoiło (jazda próbna wyniosła ponad 150km Smile) także nie jest to chyba nic na "już". Mam pytanie czy uważacie, że jest to na tyle droga "zabawa", że powinienem odpuścić zakup? Sprawdziłem ceny regeneracji takiej przekładni i myślę, że w 2.000zł się zamknę (przy dobrym serwisie). Dodatkowo po wymianie zawieszenia poprzedni mechanik nie ustawił geometrii i auto ma lekką "rozbieżność", czy z takim lekkim luzem na przekładni uda się ustawić geometrię poprawnie?

Dziękuję za ewentualną pomoc!


Pozdrawiam,


West
Powrót do góry
rafik200

Dyskutant



Dołączył: 18 Cze 2015
Posty: 66
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gliwice
Posiadane auto: w168 98r. A140
Piwa: 3/2
Wysłany: Pią 06 Lis 2015, 11:51
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) pytanie przed zakupem auta - przekładnia kier. ma lekki luz


Znajomy ma ten samochód zobaczy czy są 2 sprawne kluczki lub 3 ponoć lubią się psuć Smile
Powrót do góry
West_GD

Czytelnik



Dołączył: 06 Lis 2015
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trójmiasto
Posiadane auto: Mercedes A Klasa w169 a150
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 06 Lis 2015, 13:26
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) pytanie przed zakupem auta - przekładnia kier. ma lekki luz


Dodam tylko, że Mercedes za regenerację z 2 letnią gwarancją chce 8000zł + 1500zł za robociznę.
No powiem szczerze, że trochę kopara mi opadła.
Powrót do góry
Transit 2

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 2118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Peugeot 106, Ford mondeo, Transit, Mercedes sprinter, Opel Vectra 2.0 tdi. Obecnie posiadam Forda Transit 2.0 tdi 300 rok 2003., Peugeot 206 1.1 2002 rok, Citroen c5 2.0 hdi 2002 rok.
Piwa: 102/6
Wysłany: Pią 06 Lis 2015, 14:37
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) pytanie przed zakupem auta - przekładnia kier. ma lekki luz


Witam.
Cytat:
Znajomy ma ten samochód zobaczy czy są 2 sprawne kluczki lub 3 ponoć lubią się psuć Smile
A mógłbyś napisać co ma wspólnego kluczyk do maglownicy?.
Nie bardzo rozumiem tego opisu:
Cytat:
Stwierdził to przez poruszanie kołem z prawej strony przy tej czynności było słychać stuk z przekładni, kiedy przekładnie dociskałem do góry to stuki ustępowały.
W jakim sensie dociskałeś przekładnie?, skoro dociskałeś i stuki ustępowały to świadczy że nie jest dobrze zamontowany. (sprawdź czy przekładnia jest dobrze przykręcona)
Według mnie końcówka drążka kierownicza ma luz, aniżeli uszkodzenia przekładni kierowniczej, ponieważ ruszając kołem można mieć wrażenie że te stuki pochodzą od przekładni, gdzie w rzeczywistości jest to końcówka.
Aby to zweryfikować należy podjechać do drugiego mechanika, w celu sprawdzenia i weryfikacji dotyczący problemu.
Na koniec, nikt nie każe jeździć do serwisu, szczególnie kiedy auto jest po gwarancji. Do serwisu tylko jeździ się jak się ma nowe auto i na gwarancji.
_________________
Każda rada jest dobra, ale odpisanie jak zostało naprawione to też dobra rada.
Szczęśliwego Nowego Jorku.
Powrót do góry
West_GD

Czytelnik



Dołączył: 06 Lis 2015
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trójmiasto
Posiadane auto: Mercedes A Klasa w169 a150
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 06 Lis 2015, 14:58
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) pytanie przed zakupem auta - przekładnia kier. ma lekki luz


Witaj Transit2,

Dzięki, że się zainteresowałeś moją sprawą. Już śpieszę z wyjaśnieniem - mechanik trzymał za koło oburącz, starał się wpychać koło do środka auta, tak jak ma to miejsce przy skręcie koła prawo/lewo i przy takim dość energicznym skręcaniu było słychać stuk który dobiegał gdzieś właśnie z okolicy przekładni. Stwierdził, że to właśnie przekładnia hałasuje. Kazał mi złapać za nią i przycisnąć/ wypchnąć do góry i tak zrobiłem - kiedy dalej ruszał kiedy ja trzymałem stuki ustąpiły, a przynajmniej były znacznie mniej słyszalne. Ciężko to opisać, niby czynność banalna ale jakoś trudno to zgrabnie ująć słowami. Pytałem dotychczasową właścicielkę o jakieś przygody auta i powiedziała, że jakieś 5 lat temu uderzyła kołem o krawężnik, w efekcie czego wymieniona została opona i felga (opona miała guz a felga była skrzywiona ). Może to i faktycznie końcówka drążka, postaram się pojechać do innego mechanika - może do takich fachowców typowo od geometrii, kontroli zawieszenia itp?

Nadmienię, że wspomaganie chodzi w całym zakresie obrotu bez hałasu, stuków i pisków. Jeździe nie towarzyszą żadne hałasy itp. Nawet przy maksymalnych zakresach skrętu itp. Jedyne to ten stuk przy ruszaniu kołem przez mechanika i - jak to stwierdził po oględzinach opon mechanik - lekka rozbieżność kół.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 06 Lis 2015, 14:58
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Transit 2

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 2118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Peugeot 106, Ford mondeo, Transit, Mercedes sprinter, Opel Vectra 2.0 tdi. Obecnie posiadam Forda Transit 2.0 tdi 300 rok 2003., Peugeot 206 1.1 2002 rok, Citroen c5 2.0 hdi 2002 rok.
Piwa: 102/6
Wysłany: Pią 06 Lis 2015, 16:01
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) pytanie przed zakupem auta - przekładnia kier. ma lekki luz


Możesz spróbować innym sposobem sprawdzenia czy słychać stuki, na postoju auta, włącz zapłon a następnie poruszaj kierownicą raz w lewo i raz w prawo, powinno być słyszalne jak są luzy. Ale skoro twierdzisz że trzymając za przekładnie stuki ucichły, to najszybciej mogą pochodzić od jej mocowania czyli przekładnia do ławy( sanki), co należy sprawdzić czy śruby są dobrze dociśnięte.
A jeśli są widoczne różnice w oponach, to należy sprawdzić czy rzeczywiście dobrze jest ustawiony zbieżność i czy nie widać wykrzywienia drążka kierowniczego, skoro wcześniej miało przygodę. Może być również że ktoś wcześniej zmieniał końcówkę kierownicą i nie ustawił zbieżność kół, a więc dobrze byłoby abyś pojechał kto się właśnie zajmuje ustawieniem geometrii kół jak i zbieżności oraz przejrzał całe zawieszenie.
_________________
Każda rada jest dobra, ale odpisanie jak zostało naprawione to też dobra rada.
Szczęśliwego Nowego Jorku.
Powrót do góry
West_GD

Czytelnik



Dołączył: 06 Lis 2015
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trójmiasto
Posiadane auto: Mercedes A Klasa w169 a150
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 06 Lis 2015, 17:35
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) pytanie przed zakupem auta - przekładnia kier. ma lekki luz


Witaj Transit 2,

Wracam właśnie od diagnosty który sprawdził auto na "szarpakach" i zdiagnozował, że uszkodzony jest sworzeń wahacza prawego - Pan diagnosta wyśmiał diagnozę pierwszego mechanika. Powiedział, że po wymianie sworznia zaprasza mnie na geometrię i patrząc na ogólny stan auta będzie się nim jeździć całe lata bez kłopotów.
Także kamień z serca.. dodam tylko, że diagnosta nie chciał ode mnie pieniążków za sprawdzenie - bite 20 minut pod autem spędził.. Także miły akcent na koniec tygodnia. Smile

PS stuki ( przy skręcaniu kół ) przekładni diagnosta nazwał normalnymi stukami "międzyzębnymi" cokolwiek to znaczy, i, że tak ma być.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Uklad kierowniczy,zawieszenie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Uklad kierowniczy,zawieszenie.


MercedesGLC 250

143 900

2018r.

95 000 km

mazowieckie

MercedesC 180

79 900

2014r.

103 000 km

śląskie

MercedesGLC 220

166 900

2018r.

47 000 km

mazowieckie

MercedesC 220

36 000

2011r.

227 000 km

lubelskie

MercedesA 180

13 990

2008r.

198 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System