Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa ML ) Mercedes ML czy jest warty uwagi



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa ML ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
piotrekz

Czytelnik



Dołączył: 06 Lis 2015
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Peugeot 407
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 06 Lis 2015, 16:30
Temat postu:

Mercedes ML czy jest warty uwagi


Witam wszystkich.
Ponieważ jestem zainteresowany zakupem Mercedesa ML W163 zacząłem przeglądać ogłoszenia i wpadłem na coś z linku poniżej:

http://olx.pl/oferta/sprzedam-zamienie-zamiana-mercedes-ml-320-brabus-4x4-gaz-CID5-IDcrhr1.html

Czy jest on w ogóle wart jakichkolwiek oględzin? Czy lepiej sobie odpuścić?
Powrót do góry
elmer-83

Czytelnik



Dołączył: 15 Wrz 2016
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kostrzyn nad Odrą
Posiadane auto: ML320 W164 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 18 Lis 2016, 13:42
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) Mercedes ML czy jest warty uwagi


Żaden ML nie jest warty uwagi Wink JA kupiłem i żałuje Smile
Powrót do góry
EndriuW163

Debiutant



Dołączył: 01 Mar 2016
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bytom
Posiadane auto: W163 320 1999
Piwa: 1/1
Wysłany: Wto 02 Mar 2021, 13:25
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) Mercedes ML czy jest warty uwagi


Może zależy jakie się ma oczekiwania, ja jeżdżę od ponad 6 lat starym W163 3.2 z 99r z lpg i jestem ogólnie bardzo zadowolony z tego auta, dodam że lpg zostało założone we Włoszech jakieś 20 lat temu i poza butlą jest nadal oryginalna Smile nie robię nim jakichś dużych przebiegów bo rocznie 12-15tys.km ale używam praktycznie codziennie. Kilka razy przymierzałem się do zmiany na coś nowszego o podobnej koncepcji ale nic mi się nie spodobało na tyle aby było warto zmieniać to auto mimo że już mi się trochę znudził.
Wbrew temu co czytam o tym Mercedesie mój nie sprawia jakichś większych problemów. Jest na tyle prosty w budowie że przez te 6 lat jedynie geometrię zlecałem w warsztacie, pozostałe naprawy można samodzielnie wykonywać w garażu jak ktoś ma zacięcie mechaniczne, nie jestem mechanikiem z zawodu.
Konstrukcja auta jest ogólnie bardzo solidna, bardzo mocna rama do której są przymocowane wszystkie istotne mechanizmy. Jak o że obracam się głównie w autach terenowych dla porównania dodam że ramy takich legend jak Patrol, Land Cruiser czy Defender/Discovery przy ramie z MLa to liche i korodujące konstrukcje.
Dobrej jakości materiały, jeszcze nie ukręciłem żadnej śruby odkręcając cokolwiek w podwoziu. Części są tanie i dostępne, 3,2 nie jest demonem ale słaby też nie jest jak potrzeba to da się tym komfortowo i dynamicznie przemieszczać, spala mi średnio na 100km 14L lpg i 1-2l benzyny więc koszt 100km liczę jakieś 40zł ale mimo że mieszkam w aglomeracji śląskiej to nie przemieszczam się w typowo miejskim ruchu z korkami.
Optymalnie obszerna i wygodna karoseria w której się osobiście bardzo dobrze i bezpiecznie czuję.
Elektronika nie jest [cenzura] jak w większości starszych aut na CAN.
Korozja jest powierzchowna i jak się nie zapuści ognisk to nie jest szkodliwa.
Żeby nie było że to ideał to nie lubię w nim zawieszenia o małym zakresie ruchu, jestem zwolennikiem sztywnych mostów ale musze przyznać że w umiarkowanym terenie robi robotę.
Z uwagi na bogate wyposażenie i gęste upakowanie podzespołów serwisowanie nie należy do najłatwiejszych.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa ML ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa ML »

Opinie o samochodach Mercedes klasa ML - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa ML ) Oceń swoje auto


MercedesC 220

38 500

2012r.

239 000 km

mazowieckie

MercedesB 200

13 000

2008r.

208 000 km

lubelskie

MercedesA 140

5 990

1999r.

191 200 km

wielkopolskie

MercedesML 280

39 900

2008r.

274 259 km

mazowieckie

MercedesE 280

24 990

2006r.

291 986 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System