Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa ML ) Mercedes ML czy jest warty uwagi



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa ML ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
piotrekz

Czytelnik



Dołączył: 06 Lis 2015
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Peugeot 407
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 06 Lis 2015, 16:30
Temat postu:

Mercedes ML czy jest warty uwagi


Witam wszystkich.
Ponieważ jestem zainteresowany zakupem Mercedesa ML W163 zacząłem przeglądać ogłoszenia i wpadłem na coś z linku poniżej:

http://olx.pl/oferta/sprzedam-zamienie-zamiana-mercedes-ml-320-brabus-4x4-gaz-CID5-IDcrhr1.html

Czy jest on w ogóle wart jakichkolwiek oględzin? Czy lepiej sobie odpuścić?
Powrót do góry
elmer-83

Czytelnik



Dołączył: 15 Wrz 2016
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kostrzyn nad Odrą
Posiadane auto: ML320 W164 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 18 Lis 2016, 13:42
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) Mercedes ML czy jest warty uwagi


Żaden ML nie jest warty uwagi Wink JA kupiłem i żałuje Smile
Powrót do góry
EndriuW163

Debiutant



Dołączył: 01 Mar 2016
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bytom
Posiadane auto: W163 320 1999
Piwa: 1/1
Wysłany: Wto 02 Mar 2021, 13:25
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) Mercedes ML czy jest warty uwagi


Może zależy jakie się ma oczekiwania, ja jeżdżę od ponad 6 lat starym W163 3.2 z 99r z lpg i jestem ogólnie bardzo zadowolony z tego auta, dodam że lpg zostało założone we Włoszech jakieś 20 lat temu i poza butlą jest nadal oryginalna Smile nie robię nim jakichś dużych przebiegów bo rocznie 12-15tys.km ale używam praktycznie codziennie. Kilka razy przymierzałem się do zmiany na coś nowszego o podobnej koncepcji ale nic mi się nie spodobało na tyle aby było warto zmieniać to auto mimo że już mi się trochę znudził.
Wbrew temu co czytam o tym Mercedesie mój nie sprawia jakichś większych problemów. Jest na tyle prosty w budowie że przez te 6 lat jedynie geometrię zlecałem w warsztacie, pozostałe naprawy można samodzielnie wykonywać w garażu jak ktoś ma zacięcie mechaniczne, nie jestem mechanikiem z zawodu.
Konstrukcja auta jest ogólnie bardzo solidna, bardzo mocna rama do której są przymocowane wszystkie istotne mechanizmy. Jak o że obracam się głównie w autach terenowych dla porównania dodam że ramy takich legend jak Patrol, Land Cruiser czy Defender/Discovery przy ramie z MLa to liche i korodujące konstrukcje.
Dobrej jakości materiały, jeszcze nie ukręciłem żadnej śruby odkręcając cokolwiek w podwoziu. Części są tanie i dostępne, 3,2 nie jest demonem ale słaby też nie jest jak potrzeba to da się tym komfortowo i dynamicznie przemieszczać, spala mi średnio na 100km 14L lpg i 1-2l benzyny więc koszt 100km liczę jakieś 40zł ale mimo że mieszkam w aglomeracji śląskiej to nie przemieszczam się w typowo miejskim ruchu z korkami.
Optymalnie obszerna i wygodna karoseria w której się osobiście bardzo dobrze i bezpiecznie czuję.
Elektronika nie jest [cenzura] jak w większości starszych aut na CAN.
Korozja jest powierzchowna i jak się nie zapuści ognisk to nie jest szkodliwa.
Żeby nie było że to ideał to nie lubię w nim zawieszenia o małym zakresie ruchu, jestem zwolennikiem sztywnych mostów ale musze przyznać że w umiarkowanym terenie robi robotę.
Z uwagi na bogate wyposażenie i gęste upakowanie podzespołów serwisowanie nie należy do najłatwiejszych.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa ML ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa ML »

Opinie o samochodach Mercedes klasa ML - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa ML ) Oceń swoje auto


MercedesGLE 400

159 000

2017r.

50 000 km

śląskie

MercedesA 180

12 800

2006r.

267 500 km

mazowieckie

MercedesC 320

30 900

2008r.

263 000 km

mazowieckie

MercedesB 200

14 900

2006r.

250 000 km

śląskie

MercedesE 220

43 900

2010r.

209 147 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System