Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) Zakupy A klasy - jaki silnik



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marcusk

Czytelnik



Dołączył: 10 Lis 2015
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: A
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 10 Lis 2015, 17:31
Temat postu:

Zakupy A klasy - jaki silnik


Witam!

Przymierzam się do zakupu A-klasy w wersji W168 lub V168, zastanawia mnie jednak żywotność tego samochodu - silnika i innych elementów.

Szukałem opinii na temat, ale generalnie dość ciężko... Wink

Luźno myślę nad zakupem 95-konnego silnika Diesla albo 102-konnego 1,6 benzynki, podpowiedzcie proszę jakiego sensownego przebiegu szukać? Czy silnika Diesla mają DPF? Na co zwracać uwagę? Co się w takim samochodzie może najszybciej posypać? Wiem, że to nie są młode samochody, luźno celuję w taki 13-14-letni ze względu na fundusz Wink

Z góry dzięki za odpowiedź i mam nadzieję, że nie trafiłem w złą kategorię... Wink

Pozdrawiam,
marcusk
Powrót do góry
medi70

Debiutant



Dołączył: 11 Mar 2012
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Myślenice
Posiadane auto: Mercedes a170
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 10 Lis 2015, 22:23
Temat postu:

zakupy a-klasy


witam, ja użytkuje cdi 90ps z 99r od kilku lat i zastanawiam się nad zbyciem tego auta dlaczego- niby specjalnie nic się bardzo złego nie dzieje ale jak już to koszty niektórych napraw są duzę nawet ze względu na kiepski dostęp do co po niektórych podzespołów zwłaszcza w komorze silnika(ciasnota że hej), następnie korozja dosyć duża
choćby z tych powodów moja podpowiedź niech będzie neutralna ale z przewagą na NIE
Powrót do góry
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Sro 11 Lis 2015, 19:35
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Zakupy A klasy - jaki silnik


Wszystko to jest na forum wystarczy użyć "szukaj"

http://mercedes.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=188016

http://mercedes.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=24452
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
MicMie

Dyskutant



Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 52
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: Mercedes klasa W 169 A170
Piwa: 7/1
Wysłany: Czw 12 Lis 2015, 12:16
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Zakupy A klasy - jaki silnik


Zakup A-klasy to wyzwanie, dla psychiki użytkownika i jego kieszeni. Typ silnika i model auta (w podanym przedziale wiekowym) moim zdaniem nie ma znaczenia. W A-klasie wszystkie elementy układów samochodu można wymienić i będziesz śmigał. Niestety jest problem, który najbardziej doskwiera tej konstrukcji z powodu zastosowanych osłon z plastiku. Blachy pod osłonami są skorodowane proporcjonalnie do okresu użytkowania na naszych drogach. Im auto jeździ dłużej w Polsce, tym korozja większa. Naprawy podwozia nie podejmują się fachowcy, ponieważ ogniska rdzy są rozległe i koszty przewyższają wartość auta. Takie jest moje zdanie po 4-ro letnim doświadczeniu z moją 17 letnią A-klasą W-168. Dbałem o to auto i włożyłem sporo kasy, wymieniłem praktycznie wszystkie elementy zawieszenia, hamulców, a także stabilizatora przodu auta (po tylu latach stabilizator miał kilkumilimetrowe wytarcia). A teraz porażka, z powodu zerwania elementu podtrzymania (gniazda) linki hamulca ręcznego lewego koła, który jest na lewej podłużnicy. Nie było jak go odbudować, z powodu skorodowania tego elementu. Fachowcy jakoś sobie z tym poradzili, ale wyraźnie dali mi do zrozumienia, że już długo tym autem nie pojeżdżę.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Oceń swoje auto


MercedesVito

109 900

2017r.

92 000 km

mazowieckie

MercedesGLE 400

159 000

2017r.

50 000 km

śląskie

MercedesE 350

71 900

2013r.

252 000 km

kujawsko-pomorskie

MercedesE 450

209 777

2019r.

46 000 km

pomorskie

MercedesE 220

43 900

2010r.

209 147 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System