Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes Sprinter ) Kodowanie/adaptacja tempomatu Sprinter 906 3.0 V6 318CDI



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Sprinter ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rodii

Debiutant



Dołączył: 24 Maj 2011
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Mercedes Sprinter 318CDI
Piwa: 0/3
Wysłany: Sob 14 Lis 2015, 03:18
Temat postu:

Kodowanie/adaptacja tempomatu Sprinter 906 3.0 V6 318CDI


Witam. Chciałbym zamontować w swoim sprintku tempomat, posiadam 318CDI 3.0V6 z 2008r
Manetkę tempomatu zamontowałem, na start-diagnozie ja widać (wszystkie funkcje) jednak wiem,że należy ja zaadoptować i tu wiedza moja się kończy Rolling Eyes
Może ktoś już montował tempomat i wie które konkretnie ustawienia trzeba zmienić żeby to zadziałało.
Coś słyszałem o module sterującym silnika i ABS/ESP.
Czy da się zrobić to ze start-diagnozy i ewentualnie które konkretnie ustawienia.
Z góry dziękuje za pomoc.
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4810
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Sob 14 Lis 2015, 22:48
Temat postu:

Re: Kodowanie/adaptacja tempomatu Sprinter 906 3.0 V6 318CDI


rodii napisał:
Czy da się zrobić to ze start-diagnozy

STAR Diagnozy - od "STAR" (gwiazda)
Jeżeli myślisz o chińskim klonie Star Diagnozy to nie jest to Star Diagnoza tylko po prostu chiński klon. Nie wiem, czym dysponujesz. Oryginalna Star Diagnoza nie generuje kodów i nie ma możliwości zmienić ustawień sterowników żeby widziały dźwigienkę. Kodowanie odbywa się w ten sposób, że korzystając ze "starki" i kodowanego łącza internetowego łączymy się z centralnym komputerem w Stuttgarcie, tam zmieniamy wyposażenie naszego samochodu dodając kod tempomatu, a w następnym kroku żądamy od centralnego komputera kodów dla tych dwóch modułów które podałeś. W bezpośrednim połączeniu internetowym moduły EZS i ESP zostają zakodowane nowymi, dołożonymi kodami. Tempomat od tego momentu jest aktywny. Jak to się natomiast odbywa metodami niekoniecznie legalnymi? NIE WIEM...
Może rozważ możliwość, żeby zakodować to w ASO. Zadzwoń, zapytaj o koszty.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
KSYVY

Dyskutant



Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 59
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jabłonna k/Warszawy
Posiadane auto: Mercedes Sprinter 318-2008 x 2szt., 319CDI- 2010 x2; 319CDI BLUETEC 2014
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 16 Gru 2015, 23:37
Temat postu:

Kodowanie/adaptacja tempomatu Sprinter 906 3.0 V6 318CDI


Oprócz manetki trzeba zmienić pedał gazu. Jeden ma końcówkę numeru 03 04 a drugi 04 04. Nie pamiętam z jakiego na jaki to trzeba zamienić, ale na pewno trzeba to zrobić. Za kodowanie tego w ASO zapłaciłem 132,84zł brutto.
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4810
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Czw 17 Gru 2015, 00:13
Temat postu:

Re: Kodowanie/adaptacja tempomatu Sprinter 906 3.0 V6 318CDI


KSYVY napisał:
Oprócz manetki trzeba zmienić pedał gazu. - na pewno trzeba to zrobić.

Wcale nie na pewno. Nie trzeba zmieniać, jeżeli w aucie jest automatyczna skrzynia biegów. Z tego co pamiętam, zalecenie wymiany dotyczy tylko pewnych serii numeru podwozia. Robiłem też kodowanie bez wymiany pedału gazu i tempomat działał bez problemu. Dokładne informacje odnośnie zalecenia wymiany pedału gazu są w programie serwisowym WIS. Konkretna różnica w pedale jest taka, że ten po wymianie ma dodatkową funkcję "kick-down"
Powrót do góry
KSYVY

Dyskutant



Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 59
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jabłonna k/Warszawy
Posiadane auto: Mercedes Sprinter 318-2008 x 2szt., 319CDI- 2010 x2; 319CDI BLUETEC 2014
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 17 Gru 2015, 22:43
Temat postu:

"Kodowanie/adaptacja tempomatu Sprinter 906 3.0 V6 318CDI"


Rzeczywiście założyłem, że rozmawiamy o aucie z manualną skrzynią biegów. Nie wiem jak sprawa się ma w automacie. Nie mam dostępu do programu WIS, więc nie mogę się do końca wypowiedzieć. Kolega GERRI wie widać więcej.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 17 Gru 2015, 22:43
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
grzybekprawdziwek

Dyskutant



Dołączył: 25 Cze 2011
Posty: 52
Skąd jesteś (miejscowość / region): Konin
Posiadane auto: Sprinter 313 CDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 03 Gru 2017, 21:45
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) Kodowanie/adaptacja tempomatu Sprinter 906 3.0 V6 318CDI


Sorry za odgrzanie kotleta, ale mam pytanko odnośnie tempomatu, może ktoś mądry będzie potrafić mi udzielić odpowiedzi. Mam w swoim Sprinterze fabryczny tempomat, wszystko działa w porządku, jednak jest jedna kwestia która mnie nurtuje- otóż jak dla mnie brakuje informacji- czy w formie kontrolki, czy w formie informacji na wyświetlaczu, co do tego że tempomat jest w danym momencie "aktywny", lub jaką mam ustawioną prędkość. Przy korzystaniu z ogranicznika prędkości na manetce zapala się dioda, a na wyświetlaczu widzę dokładnie do jakiej prędkości mam ograniczenie. Przy korzystaniu z tempomatu nie ma żadnej stosownej informacji, ani że z niego korzystam, ani jaką prędkość mam ustawioną Very Happy Zastanawiam się czy jest jakaś możliwość zmiany tego ustawienia przy pomocy komputera, a jeśli nie, to czy ktoś z Was wie, gdzie ja mógłbym napisać maila z zapytaniem, czy możliwa jest jakaś aktualizacja oprogramowania? Jak to działa u Was w Sprinterach? Może to tylko u mnie jest taka "bieda"? Very Happy
Powrót do góry
Linoge

Debiutant



Dołączył: 28 Lip 2011
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Norwegia
Posiadane auto: Sprinter 906
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 01 Sie 2020, 10:04
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) Kodowanie/adaptacja tempomatu Sprinter 906 3.0 V6 318CDI


Witam. Posiadam sprintera 906 z 2006 w manualu i chcialem zamontowac tempomat. Dzwonilem do serwisu i powiedzieli mi ze trzeba wysllac zapytanie do mercedesa i otrzymac zgode na montaz tempomatu wraz z wykazem czesci ktore trzeba wymienic. Jest tez mozliwosc odmowy kodowania. Tez przez to przechodziliscie?
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
KSYVY

Dyskutant



Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 59
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jabłonna k/Warszawy
Posiadane auto: Mercedes Sprinter 318-2008 x 2szt., 319CDI- 2010 x2; 319CDI BLUETEC 2014
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 01 Sie 2020, 22:26
Temat postu:

( Mercedes Sprinter ) Kodowanie/adaptacja tempomatu Sprinter


Jeżeli chcesz zamontować w ASO MERCEDES i kupisz u nich wszystkie potrzebne części to nie powinni robić problemu z założeniem i podłączeniem. Ale może być spory koszt. Jeżeli natomiast kupisz manetkę we własnym zakresie (i ewentualnie pedał gazu - chociaż podobno nie zawsze jest potrzebna wymiana), to w ASO MERCEDES mogą kręcić nosem, żeby Ci to podłączyć.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Sprinter ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes Sprinter »

Opinie o samochodach Mercedes Sprinter - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes Sprinter ) Porady, problemy techniczne


MercedesC 180

94 800

2019r.

50 000 km

mazowieckie

MercedesB 170

24 900

2009r.

193 125 km

mazowieckie

MercedesA 180

73 900

2016r.

148 000 km

wielkopolskie

MercedesGLC 220

169 900

2018r.

47 000 km

mazowieckie

MercedesCLS 350

209 900

2018r.

140 408 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System