Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa CL ) CL 500 2003r , problem z komunikatem ABC .



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa CL ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ros67

Czytelnik



Dołączył: 29 Lis 2015
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: CL 500 2003r
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 29 Lis 2015, 20:02
Temat postu:

CL 500 2003r , problem z komunikatem ABC .


Witam wszystkich. W skrócie opiszę problem który mam od początku po zakupie auta z ABC. Samochód stał równo i nie opadał nawet po kilku dniach nie odpalania. Wszystko było ok tylko podczas pokonywania np. progu zwalniającego za równo przy przedniej osi jak i tylnej był sygnał dzwiękowy i na dosłownie ułamek sekundy wyskakiwał czerwony komunikat z ABC (nie sposób było go w całości odczytac bo to trwało za szybko). Dodatkowo czasami słychac buczenie takie jak ze wspomagania kierownicy(domyślam się że to może byc słynny tłumik drgań ABC). Pojechałem do warsztatu specjalizującego się w Mercedesach.Jedynym błędem na SD było za małe ciśnienie w układzie. Pompa pokazywała 185 barów.Po sprawdzeniu płynu okazało się że jest zużyty ,stary i ciemny.Kupiłem nowy płyn Febi( 5l) i filtr oryg. Mercedesa.W warsztacie wymieniono mi płyn i filtr i potem posprawdzali wszystko na SD i kazali po jakimś czasie zmienic jeszcze raz filtr. Jednak po wyjeżdzie z warsztatu okazało się że nic to nie dało bo nadal po przejeżdżaniu przez przeszkodę jest sygnał dzwiękowy i szybkie błyśnięcie komunikatu na czerwono. Dodatkowo auto od razu zaczęło opadac równomiernie i to dosłownie po 10-20 min.Po podłączeniu kompa znowu pojawił się błąd małego ciśnienia . Na zegarach nie ma błędów.Proszę o opinie i dodatkowe pytanie: czy przyczyną opadania może byc to że zastosowałem zamiennik Febi? Czy ma sens kupic oryg. płyn i wymienic jeszcze raz z filtrem? Z góry dziękuję za pomoc. Very Happy
Powrót do góry
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Pon 30 Lis 2015, 20:38
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CL ) CL 500 2003r , problem z komunikatem ABC .


Co to znaczy oryginalny płyn? Masz na myśli kupiony w mercedesie? Bo mercedes nie produkuje olejów czyli nie da się kupić oleju Mercedesa, no chyba że piszesz o butelce z napisem Mercedes-Benz, ale w środku i tak będzie olej Febi. Jakiej specyfikacji oleju użyłeś? Błąd ciśnienia może być związany z amortyzatorami lub kondensatorami oleju, czyli zasobniki ciśnienia, są trzy. Trzeba zrobić test dynamiczny lub wymienić wszystkie trzy, oczywiście w grę wchodzą tylko nowe.
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
ros67

Czytelnik



Dołączył: 29 Lis 2015
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: CL 500 2003r
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 01 Gru 2015, 12:03
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CL ) CL 500 2003r , problem z komunikatem ABC .


Dziękuję za pomoc. Użyłem płynu Febi o specyfikacji 345.0. Zielonego. Umówię się na test dynamiczny i zobaczymy.Czy to że po wymianie płynu tak nagle i szybko zaczął opadać to też może być wina tych kondensatorów?
Powrót do góry
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Sro 02 Gru 2015, 16:12
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CL ) CL 500 2003r , problem z komunikatem ABC .


No to dobry olej. Opadanie związane jest tylko i wyłącznie z zaworami, jeżeli stary olej był bardzo brudny i czarny to mógł uszkodzić zawory, albo doszło do zapowietrzenia układu jeśli tak to powinien się sam odpowietrzyć po czasie.
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
Artmanbdg

Czytelnik



Dołączył: 03 Lip 2011
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Mercedes W215 CL500
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 12 Gru 2015, 09:38
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CL ) CL 500 2003r , problem z komunikatem ABC .


Podobną sytuację miałem gdy gruszka zawieszenia została uszkodzona, przy szybkiej jeździe nawet drobna nierówność poprzeczna uruchamiała komunikat na ułamek sekundy Smile uszkodzoną gruszkę łatwo rozpoznać organoleptycznie.

Tłumik drgań też miałem walnięty po wymianie razem z tylną gruchą niebo a ziemia.

Gruchy wymieniałem sam z tłumikiem drgań 15 minut roboty przednia i tylna grucha jest taka sama aczkolwiek z tylną trzeba troszkę się nagimnastykować przy wymianie bo mało miejsca na klucz jest oraz trzeba opuścić wydech tak więc podejrzewam ,że te dwie gruszki możesz kupować w ciemno...
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 12 Gru 2015, 09:38
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa CL ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa CL »

Opinie o samochodach Mercedes klasa CL - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa CL ) Porady, problemy techniczne


MercedesC 180

18 900

2005r.

184 217 km

mazowieckie

MercedesC 200

34 900

2007r.

165 000 km

mazowieckie

MercedesS 400

720 744

2023r.

27 252 km

kujawsko-pomorskie

MercedesA 170

15 490

2005r.

219 831 km

pomorskie

MercedesE 220

176 900

2020r.

97 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System