Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa B ) resume 8 miesiecy z W245



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa B ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
borge

Stały Bywalec



Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 142
Skąd jesteś (miejscowość / region): EL

Piwa: 3/8
Wysłany: Sro 23 Gru 2015, 01:05
Temat postu:

resume 8 miesiecy z W245


witam
poniewaz lata temu mialem swietna W124, postanowilem znowu wrocic do marki
wiele wczesniej czytalem o modelu, w zasadzie znalem (teoretycznie) wady i zalety tego auta
trafila sie Mercedes rocznik 2011 B200CDI z niezlym przebiegiem ok. 80 000 km, w manualu i na niskoprofilowych oponach 17'

pierwsza rzecza jaka musialem zrobic byla wymiana oslony silnika, stara zostala przygrzana od tlumika, wypaczyla sie i szorowala po ziemi, dostarczajac nieciekawych efektow dzwiekowych (byla niestety nieoryginalna)
zamienniki byle jakie, opinia o nich taka ze szkoda na nie kasy bo a chwile zrobi sie to samo co z uprzednimi
wizyta w nieautoryzowanym warsztacie, montaz oryginalej oslony przedniej silnika (3 czesci, lewa, srodkowa, prawa) i 1250 zl poszlo sie wietrzyc : /
17' calowa felgi z niskoprofilowymi oponami wygladaja odlotowo ale nadaja sie raczej do jazdy po trasach szybkiego ruchu, autostradach, generalnie poza miastem na rownych nawierzchniach

jazda na nich po miescie, gdzie nawierzchnie ulic pozostawiaja wiele do zyczenia, jest malo komfortowa, przesadzilbym ze jest to jazda wozem drabiniastym na zelaznych obreczach ale juz niewiele brakuje do tego efektu, czuc pod kolami kazda nierownosc

zauwazylem ciekawa przypadlosc: o ile cisnienie powietrza w poprzednim aucie* sprawdzalem raz na ok. 30 - 40 dni tak tutaj po ok. 10 - 14 dniach nalezalo dopompowac kola, i to nie jedno kolo (podejrzewalbym wtedy jego nieszczelnosc) ale wszystkie, z 2,6 bara schodzilo na 2,2

niskie zawieszenie nadwozia a szczegolnie przedniego spoilera sprawia ze przez garby techniczne, niewielkie krawezniki, czy muldy na trasach, nalezy jechac z cala ostroznoscia zeby nie szorowac elementami podowzia po nawierzchni, twarde zawieszenie tez niczego nie lagodzi
silnik 140KM, niezly moment mocy ale niestety, zeby go wydobyc trzeba krecic silnik do 3 -3,5 K obrotow, wtedy auto jest w miare dynamiczne ale ze zbiornika ubywa nieco wiecej paliwa
niby technologia Common Rail a silnik glosniejszy niz moj uprzedni 2.0 TDI w Touranie, moze to wina akustyki komory silnika, moze braku maty wygluszajacej pokrywe silnika

bagaznik pomimo ze pojemny to pomiedzy przednimi oparciami a pokrywa bagaznika roznica 20 cm in minus (W245 544/1530 litrow, Touran 695/1989 litrow), spalinowa kosa ktora transportuje na wies wystaje pomiedzy oparciami przednich foteli : /

auto jest w bialych skorach a tym samym boczki tapicerskie i podszybie w takim samym kolorze, primo utrzymac to cholerstwo w nienagannej czystosci jest dosc klopotliwe, zachowanie bieli kierownicy jest utrapieniem - wlasciwie do jazdy nalezaloby zakladac rekawiczki, przeciez dlon czesto jest wilgotna lub zakurzona
a kuriozum jest podszybie z tworzywa koloru bialego ktore w dzien odbija sie od szyby, im wiecej slonca tym odbicie bardziej kontrastowe, pogarsza widocznosc przez przednia szybe niestety **
bliskosc w jakiej sie siedzi od przedniej szyby sprawia ze w sloneczny dzien czuje sie fale ciepla od nagrzanego szkla, pomimo wlaczonej klimatyzacji
ta sama bliskosc szyby od kierujacego powoduje ze lusterko wewnetrzne zaslania spora czesc pola widzenia, o ile przy jezdzie na wprost to nie przeszkadza, to skrecajac w w prawo musialem sie pochylac i spod lusterka obserowowac jezdnie
kanapkowa budowa podlogi podnosi wysokosc fotela kierowcy co stwarza dobra pozycje do obserwacji ruchu drogowego ale przy dluzszej jezdzie wymusza niezbyyt wygodna pozycje za kierownica, przynajmniej dla mnie
jesli nie przelozylem lewej nogi na podstopnice to noga dretwiala, z prawa juz tego sie nie dalo zrobic, wysoko podniesina podloga sprawia ze kolana kierowcy czy pasazera prawego, przedniego fotela sa na wysokosci dolnej krawedzi okien
nie jestem ociezalym wielkoludem a pomimo to wsiadanie do auta przypomina wslizgiwanie sie weza, najpierw pochylona glowa, pozniej przelozenie prawej nogi pod kierownica i zajecia miejsca w fotelu nie jest fajne
pilot ; ) wsiadajac na prawy fotel tez pochyla glowe zeby nie walnac o obramowanie drzwi
same fotele dosc wygodne

ubozsze opcje wskazan komputera pokladowego, pomimo takich ficzerow jak sprawdzenie poziomu oleju czy cisnienia ogumienia z manipulatorow na kierownicy
brak oswietlenia lusterek w oslonach przeciwslonecznych to juz drobiazg ale razilo mnie np. umieszczenie na tylnym zderzaku kawalkow foli jako elementow odblaskowych, w mniej 'luksusowych' autach widzialem wkomponowanane odblaski z tworzywa

niewystarczajaca ilosc schowkow w aucie, ten przy dzwigni zmiany biegow niewygodny i maly, niewygodny dostep, do tego w podlokietniku np. Iphon 4s nie zmiesci sie, jest za szeroki, jakas stara Nokia albo Sony Ericsson by weszly, pomiedzy fotelami tylko 1 wneka na kubek... a pasazer?

radio System Audio 20 + mikrofon ( Bluetooth) obecne na pokladzie, telefon mozna sparowac z radiem bez problemu ale pomimo ze ja slyszalem dobrze, moi rozmowcy slyszeli mnie gorzej (moze cos z mikrofonem?), nie drazylem tematu bo telefonu uzywam rozsadnie i niewiele

na razie to wszystko co mi przychodzi do glowy, jesli sobie przypomne, dopisze
wszystkie te mankamenty sprawily ze nie polubilismy sie z Mercedes W245 i dlatego znalazla sobie nowy dom, mam nadzieje ze nowy wlasciciel bedzie dla niej bardziej wyrozumialy i zyczliwy

pozdrawiam


* - poprzednio uzywalem VW Tourana 2.0 140 KM, do niego porownuje Mercedes W245
** - http://s1.tufotki.pl/2015/10/08/2M3Qm-1pwssi.jpg?v=4
_________________
Powrót do góry
pirs

Debiutant



Dołączył: 06 Lis 2014
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): rumia
Posiadane auto: Mercedes W212 coupe 250 CDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 26 Gru 2015, 13:22
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) resume 8 miesiecy z W245


Witam

Troche to dziwne co piszesz.Z Twojego opisu wygląda że kupiłeś mercedesa tylko po to żeby go przetestować.Nie sprawdzałeś przed zakupem że żle się do niego wchodzi?,że jasny kolor szybciej się brudzi?że niskoprofilowe opony tak się zachowują?.Co ma wspólnego ciśnienie w oponach z marką samochodu.Nie będę dalej wyliczał.Coś mi się wydaje kolego że reklamujesz konkurencję.Tyle w temacie.POzdrawiam
Powrót do góry
borge

Stały Bywalec



Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 142
Skąd jesteś (miejscowość / region): EL

Piwa: 3/8
Wysłany: Pon 28 Gru 2015, 22:27
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) resume 8 miesiecy z W245


@ pirs
ja do tego forum dolaczylem duzo wczesniej niz Ty i nie mam potrzeby niczego reklamowac
moja subiektywna ocena jest taka ze gdyby przedemna postawiono nowego Tourana 140 KM i nowa Mercedes 140 KM, to wybralbym tego pierwszego
mam prawo do takich wyborow? mam...
mam prawo o tym napisac? mam...

sam uzywasz W212 jak widze i mozesz sie nie zgodzic z moja opinia, poniewaz Twoje doswiadczenia sa inne

wyobraz sobie ze nie sprawdzilem bo nie mialem gdzie, co innego sa jazdy testowe kiedy bylem podekscytowany a co innego jest codzienne uzytkowanie ktore wypadlo nekorzystnie i dlatego samochod sprzedalem bez zalu, tyle w temacie

pozdrawiam

BTW mam juz auto ale z zupelnie innej stajni, nie napisze jakie bo ktos znowu moze miec pretensje ; ) ze reklamuje konkurencje
_________________
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa B ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa B »

Opinie o samochodach Mercedes klasa B - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa B ) Oceń swoje auto


MercedesGL 450

62 990

2007r.

205 106 km

pomorskie

MercedesB 180

49 999

2015r.

217 000 km

łódzkie

MercedesB 180

38 900

2013r.

185 450 km

śląskie

MercedesE 220

65 990

2015r.

292 340 km

pomorskie

MercedesA 180

73 900

2016r.

148 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System