Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) Co sądzicie o A-klasie (W168)


Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
olos47

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Cze 2008
Posty: 183


Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 27 Paź 2008, 00:10
Temat postu:

Co sądzicie o A-klasie (W168)


Czytając to forum zauważyłem, że większość ludzi tutaj jest posiadaczmem W168 od niedlugiego czasu. Z opisanych tu postów można odnieść wrażenie, że ludzie ci kupowali to auto w przeświadczeniu że kupują mercedesa - czyli auto do jeżdżenia a nie naprawiania. Widzę też że opinie są skrajne.
Gdy kupowałem ten samochód cieszyłem się bardzo że po mojej 190tce, którą kiedyś miałem, znowu wracam do tej marki. Osobiście jestem posiadaczem tego samochodu już 4ty rok i przez ten czas kompletnie straciłem dobre zdanie o marce mercedes.
Pisze ten wątek głównie po to żeby uprzedzić ewentualnych przyszłych posiadaczy tego auta, żeby nie myśleli że kupują mercedesa (czytaj: W123, W124, W140, W201, W126). Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości czy warto kupić, a nie chce się przekonać na własnej skórze, jak już wyda na samochód ciężko zarobione pieniądze, NIE WARTO!!! TO NIE JEST MERCEDES!!! WCZESNIEJ CZY PÓZNIEJ SIĘ O TYM PRZEKONACIE - TAK JAK JA.
Sad
Powrót do góry
jall12

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 101
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: volkswagen Polo 1,4TDI 2006r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 27 Paź 2008, 21:13
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Co sądzicie o A-klasie (W168)


W warsztacie serwisujacym MB nazywaja A - klase CHWAST coś w tym jest już o tym pisałem ale własnie w tym warsztacie grupka ludzi fanów MB stwierdzila ze merc skonczył sie w 1999 r i ja im teraz wierze bo choć psuja sie wszystkie auta to można je gdzies naprawic a A-klase nie chce nikt oczywiscie Serwis MB chetnie tylko za ile.Panie i panowie jesli w Mercedesie odlutowała sie dosłownie jedna kropelka cyny tzw zimny lut w czujniku lewarka i za to chcą 5000 za wymiane to mysle że w radzieckich telewizorach marki RUBIN cyna lepiej trzymała ja to zjawisko oceniam jako wstyd i żal że coś takiego padło i to w czasach konkurencji SMUTNE
Powrót do góry
Samur_aj

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Kwi 2008
Posty: 143
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk

Piwa: 4/0
Wysłany: Pon 27 Paź 2008, 21:27
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Co sądzicie o A-klasie (W168)


Mogę powiedzieć tylko tyle iż nie jest to tylko przypadłość tej marki ani tego modelu.
Era samochodów które się kupowało i nic przy nich nie robiło minęła bezpowrotnie, podobnie jest z elektroniką sprzętem AGD i chyba wszystkim co się obecnie produkuje.
W firmie której pracuję jest dość duża flota samochodów (Mercedes, VW, Opel, Ford, Nisan).
Chyba nie ma zasady w każdym coś się psuje. W C klasie w okresie gwarancji popsuło się chyba wszytko, od głupich świateł gdzie serwis napisał że należny wymienić całą lampę poprzez silnik, fotel, pasy bezpieczeństwa, zamek w drzwiach całą masę czujników po automatyczną skrzynie biegów.
Najlepiej chyba się sprawowała Astra lecz to chyba dlatego że było to auto z pierwszego wypustu. Tak więc narzekanie akurat na ten model chyba nie jest na miejscu.
Powrót do góry
waldas

Debiutant



Dołączył: 24 Lip 2008
Posty: 41

Posiadane auto: a140
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 30 Paź 2008, 11:58
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Co sądzicie o A-klasie (W168)


W firmie w której pracuje bardzo podobnie. Różne samochody, różne modele i psują się wszystkie. Ciekawostka najbardziej awaryjnym autem od 2 lat jest Volkswagen Passat wypasiony full opcja napęd na 4 koła, turbo diesel. To co było już w nim wymieniane to masakra. Autko ma sto kilkadziesiąt tysięcy przelotu i jest totalnym szmelcem. Zaznaczam, że kierowca doświadczony i spokojny dbający o maszynę.
Druga ciekawostka Daewoo Lanos 3 sztuki do 200 tysięcy przelotu auta praktycznie bezawaryjne dla mnie to normalnie szok.
I jak tu wierzyć stereotypom ??
_________________
Waldas
Powrót do góry
gadu-gadu
olos47

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Cze 2008
Posty: 183


Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 30 Paź 2008, 13:37
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Co sądzicie o A-klasie (W168)


No wlasnie. STEREOTYPY!!! Wedlug nich to mercedes powinien byc najlepszy, a tu taka kicha. Moze sa nowoczesne, wypasione i bezpieczne, ale ta awaryjnosc to masakra!!! I jak tu nie kupic auta z azji??
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 30 Paź 2008, 13:37
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
nalesnik

Dyskutant



Dołączył: 25 Mar 2008
Posty: 51
Skąd jesteś (miejscowość / region): kielce
Posiadane auto: mercedes W 168 1.7 dci 2000
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 31 Paź 2008, 17:31
Temat postu:

czy warto kupić


Witam.
Posiadam też to maleństwo ale nie dalmy się zwariować.Jeśli ktoś chce porównywać to z autkami podobnymi.przecież nikt nikogo nie zmusza do kupna.piszecie że jest to beznadziejny produkt MB to zapraszam do salonu po tzw.gelende czyli G klase za 700 tys zł.Jeśli koledzy nie są zadowoleni bo myśleli o cudach to proponuję sprzedać samochodzik i po krzyku
Ja mam autko od roku i jest super na tyle ile od nieg wymagam.

Pozdrawiam Naleśnik
Powrót do góry
olos47

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Cze 2008
Posty: 183


Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 31 Paź 2008, 17:39
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Co sądzicie o A-klasie (W168)


Kolego "naleśnik" to co mówisz jest bez sensu. Jeżeli kupujesz mercedesa i płacisz za niego więcej niż za inną markę to też oczekujesz że będzie to lepszy samochód. Mówisz o aucie za 700 tyś?? Przecież to auto nie jest tyle warte!!! Ja mówię o A-klasie w dieslu z dobrym wyposażeniem, która kosztuje ok 100 tyś zł. Za ok 60% tej ceny można kupić auto innej renomowanej marki z dobrym wyposażeniem, które jest bardziej niezawodne. Teraz sobie odpowiedz na pytanie czy warto płacić więcej skoro dostajesz mniej?? Odpowiedź chyba sama się nasuwa. Poprostu mercedes nabija ludzi w butelkę bazując jeszcze na opini z lat 70tych i 80tych i przez to wiele osób już zmieniło markę na inną.
Powrót do góry
moniaaa

Dyskutant



Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 57
Skąd jesteś (miejscowość / region): pl
Posiadane auto: był mercedes a140, ale już nie ma
Piwa: 0/2
Wysłany: Pią 31 Paź 2008, 18:34
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Co sądzicie o A-klasie (W168)


bezawaryjne auta dawno przestali produkować Twisted Evil
Powrót do góry
nalesnik

Dyskutant



Dołączył: 25 Mar 2008
Posty: 51
Skąd jesteś (miejscowość / region): kielce
Posiadane auto: mercedes W 168 1.7 dci 2000
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 31 Paź 2008, 19:46
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Co sądzicie o A-klasie (W168)


Kolego ,,Olos47,,kto chce kupić malutkiego merca tzw.nówke to chyba stać go na ewentualne niespodzianki.Większość z forumowiczów ma autka sporo starsze i ja również więc wygląda to na celowy zakup właśnie takiego mercedesa a nie innego więc po co narzekać.Słyniemy z wiecznego marudzenia i te opinie to potwierdzają.
Pytanie ;dlaczego kupiłeś A clase .
odpowiedz ; bo chciałem.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Rafal24h

Dyskutant



Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 91
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: W245 200CDI i XantiaII 1.8 16v
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 31 Paź 2008, 20:00
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Co sądzicie o A-klasie (W168)


BRAVO ''nalesnik'' wpełni się z tobą zgadzam.... Te negatywne opisnie się słyszy głównie od osób które kupiły z niewiadomego pochodzenia, czesto też już po sporych przebierach jak i przejściach!!! sprowadzane za małe pieniądze, więc czego tu oczekiwać... A kto ma to autko od NOWEGO niech się wypowie... Ja osobiście jestem zadowolony, lecz też nie mogę się wyrażać za całokształt A klasy... ludzie często są zdegustowani wejściem A klasy z testem łosia 13 lat temu!!! a tu całkiem diedawo renault prawie dachowało Land Rover też bodajrze rok temu- czemu o tym się nie mówi..... Ogólnie jak dbasz tak masz...
A propo wielkiej ilości postów na forum - tematy wiecznie maglowane od nowa.... wieć czemu się dziwić.. że jest ich tyle...
Pozdrawiam wszystkie małe gwiazdy.....
Powrót do góry
gadu-gadu
olos47

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Cze 2008
Posty: 183


Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 01 Lis 2008, 10:17
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Co sądzicie o A-klasie (W168)


Qrde, ludzie!!! Wlasnie chodzi o to, ze ja kupilem auto prawie nowe i to od dealer'a w Czestochowie (bylo uzywane przez dealer'a i sprzedany z pelna gwarancja), czyli auto nie jest niewiadomego pochodzenia. Bylo serwisowane w ASO - i to mnie wlasnie wqrza!!! Bo co serwis okazywalo sie ze ciagle jest cos do roboty!!! A licza sobie za to jak za zboze. Ja tym autem jezdze 4ty rok. Wczesniej moja zona. Od dwoch lat juz go nie serwisuje w ASO tylko w zaprzyjaznionym warsztacie. Kolega mechanik ostrzegal mnie przed tym autem, ale go nie posluchalem. Myslalem ze mercedes to mercedes. A tu taki zong!!! Tyle w niego wpakowalem kasy, ze musze to teraz wyjezdzic i sie go pozbyc. Poza tym sprobujcie cos wyegzekwowac na gwarancji od ASO w Sosnowu lub Zabrzu - zycze powodzenia.
Takie historie jak połamanie się spręzyn w zawieszeniu ASO nie uznaje jako usterke gwarancyjna!!! To jakas kpina!!! Laczniki stabilizatora na gwaracji tez nie uznaja!!! Sa to stare historie, bylo ich znacznie wiecej - skutecznie zrazily mnie do tego samochodu. Wydalem kupe kasy jak na takie male auto, ktore jest bublem z gwiazda z przodu.
Powrót do góry
nalesnik

Dyskutant



Dołączył: 25 Mar 2008
Posty: 51
Skąd jesteś (miejscowość / region): kielce
Posiadane auto: mercedes W 168 1.7 dci 2000
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 01 Lis 2008, 19:55
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Co sądzicie o A-klasie (W168)


Spoko Bracie nikt nie twierdzi że to autko jest jak bajka nie masz farta więc go sprzedaj i po bulu

Nie chciałem Cię denerwować .Pozdrawiam Nalesnik.
Powrót do góry
olos47

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Cze 2008
Posty: 183


Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 01 Lis 2008, 22:07
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Co sądzicie o A-klasie (W168)


Spokojnie. Ja sie juz nie denerwuje. Na szczescie mam jeszcze inne samochody. A co do tego merca to moze mam pecha, ale wrazenie pozostaje...Smile Pozdrawiam wszystkich posiadaczy A-klasy i zycze wiecej szczescia w eksploatacji tego auta.
Powrót do góry
agidaro

Stały Bywalec



Dołączył: 31 Sie 2008
Posty: 226
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mińsk Mazowiecki/W-wa
Posiadane auto: A 160 W168 '98 automat/ Kia Sportage 2.0 CRDi 2010/ Opel Vectra C 2.2 DTi 2003 - do sprzedania
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 03 Lis 2008, 02:08
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Co sądzicie o A-klasie (W168)


kupilem Aklase przypadkowo Smile - jak narazie EXTRA autko Smile
zjedzilem troche autek, do VW mam uprzedzenia Sad ale tez mam stwierdzenie ze auta kupione w PL w ASO i tam serwisowane... sa tragiczne...ASO zeruja na ludziach nie dajac nic w zamian... chyba ze ma sie w danym ASO zaufanego mechanika Wink
Powrót do góry
norbert100

Debiutant



Dołączył: 20 Paź 2007
Posty: 41
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódź
Posiadane auto: altea , bravo
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 03 Lis 2008, 22:45
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Co sądzicie o A-klasie (W168)


witam
też jestem posiadaczem tego auta z przypadku i nie jestem zadowolony
jest awaryjny i dużo mnie juz to kosztowało nie bede sie tu rozwodził co robiłem w tym aucie / chyba było by mi latwiej wymienić czego nie robiłem /
/ ale do czego zmierzam jestem posiadaczem tez drugiego auta Seata Altea i tym autem zrobiłem 150 tyś km i to co wymieniłem to 3 x tuleje przednie poza tym nic

także merc A 168 to lipa / mam go od nowości ma przejechane 125 tyś km
pozdrawiam
_________________
Altea 2.0 TDI 2005 r.
Fiat Bravo 1.4 2009 r.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Oceń swoje auto


MercedesGL 450

45 777

2006r.

284 000 km

pomorskie

MercedesA 180

77 960

2020r.

55 230 km

mazowieckie

MercedesGL 450

79 990

2010r.

229 953 km

pomorskie

MercedesC 200

69 500

2014r.

239 000 km

mazowieckie

MercedesB 180

49 999

2015r.

217 000 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System