Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) w168 nie zapala



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nie odpala
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tomi1245

Dyskutant



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 99
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląsk
Posiadane auto: citroen c4
Piwa: 9/0
Wysłany: Sob 02 Sty 2016, 12:07
Temat postu:

w168 nie zapala


Witam. Auto odpaliło przy -9 mrozu, ujechało 2 km i zgasło. Próba ponownego rozruchu nie przyniosła efektu. Auto zaholowałem do ogrzewanego garażu i podładowałem akumulator. Niestety rano auto przy temperaturze +5 nie zapaliło. Na wyświetlaczu komunikat -1000 km z jednym kluczem i tu dziwna sprawa, bo nie można skasować tej inspekcji domowym sposobem. Wszystkie bezpieczniki i wtyczki kabli na silniku są ok. Z wężyka od filtra do listwy idzie paliwo ale jakoś z bąbelkami. Wlałem 10 l paliwa z uzdatniaczem do diesla. Nie wiem co dalej bo mechanicy śpią jeszcze po sylwestrze. Macie może jakieś porady co mógłbym jeszcze sprawdzić.
Powrót do góry
tomi1245

Dyskutant



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 99
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląsk
Posiadane auto: citroen c4
Piwa: 9/0
Wysłany: Sob 02 Sty 2016, 16:38
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) w168 nie zapala


Pierwsze koty za płoty. Na plaka zapalił, ale z filtra do pompy paliwo nie leci. Pozostaje filtr, lub pompa. czy mogę zamiast filtra podstawić butelkę z ropą i powinien zaciągnąć.
Powrót do góry
pirs

Debiutant



Dołączył: 06 Lis 2014
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): rumia
Posiadane auto: Mercedes W212 coupe 250 CDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 02 Sty 2016, 17:55
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) w168 nie zapala


Powinno zaciągnąć.Ewidentnie gdzieś ciągnie powietrze skoro idą bąbelki.Sprawdz przewody paliwowe przed filtrem.
Powrót do góry
tomi1245

Dyskutant



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 99
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląsk
Posiadane auto: citroen c4
Piwa: 9/0
Wysłany: Sob 02 Sty 2016, 20:06
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) w168 nie zapala


Zdemontowałem filtr i ani kropli paliwa. doszedłem z kanału do przewodów z pompy i podłączyłem pompę na krótko z prostownika i cisza. Nie odzywa się. Pompa do wymiany. Zostawię do jutra bo trzeba opuścić zbiornik. Tak myślałem że to pompa, bo żonie już dwa razy zabrakło ropy. Dorze kombinuję że jak podłączam na krótko to powinno ją słychać i z węża do filtra powinna lecieć ropka ???
Powrót do góry
Keram2504
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 5434
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: Mercedes A-140 2000 Gaz Prins
Piwa: 194/114
Wysłany: Sob 02 Sty 2016, 21:30
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) w168 nie zapala


Jeśli masz diesla to po jakie licho leziesz do zbiornika paliwa?
Pompka paliwa w zbiorniku jest w benzyniakach.
Podaj w profilu dokładne dane autka. Będzie nam łatwiej w diagnozie.
_________________
Rozwiązałeś problem? Odpisz. Inni będą Ci wdzięczni.
Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 02 Sty 2016, 21:30
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
tomi1245

Dyskutant



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 99
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląsk
Posiadane auto: citroen c4
Piwa: 9/0
Wysłany: Sob 02 Sty 2016, 23:26
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) w168 nie zapala


mercedes a klasa w168 a170 cdi.
Jedna elektryczna w zbiorniku http://media.mister-auto.com/valeo/fuel-pump/190x200/021347043-1.jpg
druga mechaniczna w silniku http://media.mister-auto.com/febi-bilstein/fuel-pump/210x200/10121672-1.jpg
ale ta druga się raczej nie psuje a pierwsza sprawdzana na krótko i nie działa
Powrót do góry
tomi1245

Dyskutant



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 99
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląsk
Posiadane auto: citroen c4
Piwa: 9/0
Wysłany: Nie 03 Sty 2016, 13:20
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) w168 nie zapala


Pomoże ktoś bo poprzedni post namieszał mi w głowie. Jeszcze nie zdjąłem zbiornika, ale wtyczka która tam idzie z metką delphi to chyba wtyczka pompy. Podłączyłem na krótko i cisza. Jaki jest w rezultacie układ zasilania paliwem w dieslu. Pompa ze zbiornika tłoczy do filtra, a pompa w silniku zaciąga do wtrysków ???. Jadę na stację po ropę i zobaczymy czy zaciągnie ropę za filtrem do wtrysków.
Powrót do góry
tomi1245

Dyskutant



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 99
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląsk
Posiadane auto: citroen c4
Piwa: 9/0
Wysłany: Nie 03 Sty 2016, 15:04
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) w168 nie zapala


Do zbiornika idą dwa przewody elektryczne i chyba jednak to czujnik poziomu paliwa. Próbowałem zasilić pompę z kubka zamiast z filtra i zaciąga paliwo, ale aku się skończył. Podładuję jeszcze aku i zobaczę czy zapali. Jak nie to nie wiem co się dzieje z ropą którą zaciąga bo na plaku odpala. Jakieś podpowiedzi ???
Powrót do góry
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Nie 03 Sty 2016, 15:14
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) w168 nie zapala


Ciekawe czy jeszcze wskaźnik paliwa działaWink Moja propozycja niestety to poczekać na pracującego elektromechanika z komputerem bo tym domowym sposobem to raczej można coś tylko zepsuć bardziej. Wiem, że to a klasa i nie będzie łatwo znaleźć ogarniętego człowieka bo dla większości ten samochód choć 15 letni to jest jeszcze czystą magią.

Przy silniku są dwie pompy paliwa mechaniczne. Trzeba podłączyć pod kompa i sprawdzić ciśnienie na listwie potem przelewy na wtryskach i tyle.
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
tomi1245

Dyskutant



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 99
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląsk
Posiadane auto: citroen c4
Piwa: 9/0
Wysłany: Nie 03 Sty 2016, 21:08
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) w168 nie zapala


Jutro jedzie do mechanika na holu. Napiszę dla potomnych co było nie tak
Powrót do góry
tomi1245

Dyskutant



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 99
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląsk
Posiadane auto: citroen c4
Piwa: 9/0
Wysłany: Sob 09 Sty 2016, 01:00
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) w168 nie zapala


Od początku, bo i tak wystawiałem komentarz dla warsztatu. Oczywiście negatywny

Sytuacja standardowa. Żona dzwoni że auto stanęło (A klasa w168 1.7cdi 1999r), więc jadę na miejsce i holuję do garażu. Dzwonię do warsztatu czy mogę oddać auto do naprawy, a na odpowiedz " Tak, zapraszamy" holuje je na miejsce ( jest poniedziałek). Oddaje kluczyki i podaję numer kontaktowy, oraz informację że auto nie zapala. Dzwonię we wtorek i otrzymuję informację że auto jeszcze nie jest zdiagnozowane. W środę świętujemy, a w czwartek znów dzwonię i otrzymuję informację, że auto jeszcze nie odpala. W piątek dzwoni miła Pani i informuje mnie o tym że auto jest do odebrania, ale podczas sprawdzania miało awarię układu hamulcowego i trzeba było jeszcze wymienić prawie cały co wymienię poniżej. No i najważniejsza informacja dnia to cena !!!. Pewnie nie mogę tu operować cenami ( dane dla konkurencji ), ale dla porównania to kwota za!!! kompletny !!! silnik do tego auta na chodzie z gwarancją na portalu aukcyjnym. Kiedy zapytałem miłą Panią dlaczego nikt nie kontaktował się ze mną w sprawie kosztów naprawy, to otrzymałem odpowiedz, że mechanik musiał najpierw wymienić części żeby wiedział co jest nie tak ( gdybym miał części też bym wymieniał metodą prób i błędów i pewnie by zapalił). Na koniec naszej rozmowy Pani stwierdziła że jestem dziwny. A teraz części wymienione na awarię odpalania:
1.Pompa paliwa po regeneracji..........zł o 100 zł tańsza od nowej o 400 od sprawnej na aukcji
2.Filtr paliwa - ok
3.Gumki przewodu.......zł myślę że chodzi o oringi po 2 zł za szt w sklepie, więc w aucie powinno być wymienione 40 szt ( Bardzo dużo o ringów )
4.Przewód paliwa-ok
5. Znowu uszczelka - ale ok
6. Uszczelki kolektora -ok
7. Przepływomierz.........zł oczywiście nie wiem czy nowy ale jak tak to droższy od nowego. Auto było podłączane wielokrotnie przeze innych mechaników i brak odczytu z tego czujnika nie miał wpływu na pracę silnika a na pewno już na jego odpalanie.

I na koniec awaria awarii, czyli Pan mechanik jedzie sprawdzić auto.
1. 2x przewód paliwowy, bo pewnie obydwa pękły na raz
2. Płyn hamulcowy -ok bo wyciekł
3. Pojawił się też olej silnikowy 1,5l ....zł, bo uszkodzony jest czujnik oleju i auto wyświetla komunikat -1,5l oleju. Na bagnecie stan. Zapomniałem zapytać dlaczego komunikat nie zgasł
4. Pompa hamulcowa .....zł i tu ciekawostka, bo Pan także prowadzi sprzedaż na portalu aukcyjnym na którym to można kupić od niego tą samą pompę o 50 zł taniej.

Podsumowując to naprawa ok ( dali korek wlewu paliwa " gratis")
Kontakt z klientem poza końcowym żaden.
Jeżeli ktoś lubi żeby o jego własności w postaci auta, jak i wydanych pieniędzy decydował mechanik to ok. Jeżdżę A klasą z 1999 roku i liczę się z kosztami.
Pozdrawiam
Powrót do góry
bluevaneo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Maj 2012
Posty: 350
Skąd jesteś (miejscowość / region): pod w-wa, mazowieckie
Posiadane auto: W414, vaneo 1.6 '02 LPG auto
Piwa: 17/2
Wysłany: Pon 11 Sty 2016, 18:35
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) w168 nie zapala


Błędna informacja o poziomie oleju może oznaczać uszkodzony czujnik poziomu.
Warto skasować i po jakimś czasie ponownie odczytać czy są następujące kody błędów:

P1179-0 Oil sensor (oil level/temperature/quality) : Oil quality implausible
P1178-0 Oil sensor (oil level/temperature/quality) : Oil level implausible


Czyszczenie i płukanie czujnika nic nie daje, a koszt nowego to ok 500zł na zamówienie w ASO, żeby go wymienić trzeba opuścić silnik o kilkanaście cm.. nie ma innej możliwości bo czujnik jest dość wysoki.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nie odpala Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nie odpala


MercedesE 220

23 000

2008r.

209 000 km

lubelskie

MercedesC 180

39 900

2011r.

162 272 km

mazowieckie

MercedesC 180

14 500

2004r.

273 893 km

pomorskie

MercedesE 200

69 900

2010r.

36 000 km

mazowieckie

MercedesA 180

109 850

2019r.

34 500 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System