Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes Viano ) zmiana dyfra na dłuższy



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Viano ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gicy

Dyskutant



Dołączył: 04 Cze 2012
Posty: 60
Skąd jesteś (miejscowość / region): Slupsk
Posiadane auto: SLK 200 K + junkers, viano 2,2 cdi, 20ne-t
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 13 Sty 2016, 13:16
Temat postu:

zmiana dyfra na dłuższy


Witam.
Mam Viano "04 automat 150 koni i głównie jeżdżę po mieście lecz od czasu do czasu zdarza mi się pojechać jakąś trasę i tu zaczyna się problem gdyż na 5tym biegu przy prędkości 100km/h mam ok. 2000 obrotów.. Jazda z prędkością 130- 140 km/h to męczenie silnika i duże spalanie.
Pomyślałem o zmianie dyfra na dłuższy ale znajomy mechanik twierdzi że to nie takie proste bo prędkość obrotowa skrzyni nie będzie się pokrywać z prędkością kół i że będą wychodzić błędy abs i innych systemów. I tu mam pytanie do znawców MB czy ten temat jest do przeskoczenia i czy da się to jakoś sensownie zrobić ?
_________________
"Nic nie zastąpi doładowania chyba, że większe doładowanie" gicy vel dexter
Powrót do góry
Salatny

Debiutant



Dołączył: 13 Sty 2016
Posty: 34
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kudowa Zdrój
Posiadane auto: Peugeot 806 2.0i Turbo
Piwa: 2/1
Wysłany: Sob 16 Sty 2016, 13:36
Temat postu:

Re: ( Mercedes Viano ) zmiana dyfra na dłuższy


ABS nie czepi się napewno, nie wiem jak ESP, prawdopodobnie też nie. ABS czyta prędkość obrotową każdego koła indywidualnie, i jeżeli któreś zaczyna zwalniać bardziej od pozostałych to jest blokowany dany chamulec przez pompę, tak więc inne przełożenie nie spowoduje tutaj błędu, ponieważ i tak nie jest to brane pod uwagę, ESP natomiast wykorzystuje czujniki ABS oraz kąta skrętu kierownicy i taki czujnik wychwytujący poślizgi (zasada działania podobna do czujnika zderzenia SRS, tylko bardziej czuła, nie pamiętam jak się fachowo nazywa, może jakiś kolega dopowie, po prostu element bezwładnościowy który "lata" wewnątrz czujnika).
Sterownik skrzyni też raczej nie zauważy różnicy, ale to jeszcze się kogoś dopytaj.
Powrót do góry
gicy

Dyskutant



Dołączył: 04 Cze 2012
Posty: 60
Skąd jesteś (miejscowość / region): Slupsk
Posiadane auto: SLK 200 K + junkers, viano 2,2 cdi, 20ne-t
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 18 Sty 2016, 10:21
Temat postu:

Re: ( Mercedes Viano ) zmiana dyfra na dłuższy


dedukuje podobnie jeśli chodzi o czujniki, obawiam się tego że informacja z czujnika obrotu skrzyni spotyka się np. w can busie z informacją z inny czujników i różnica tych prędkości może wpływać na pracę całej elektroniki.
Podam przykład takiej zależności:
Zmieniałem piastę bo łożysko zaczęło wyć i założyłem piastę poliftową. Okazało się prawdopodobnie, że w poliftowej piaście jest inny pierścień abs przez co wyskoczył od razu błąd abs, esp, bass, i zblokowało skrzynię biegów, że nie przerzucała w ogóle biegów. Wypięcie czujnika abs spowodowało to, że błędy z tym związane świeciły się dalej natomiast skrzynia przerzuca biegi poprawnie.
_________________
"Nic nie zastąpi doładowania chyba, że większe doładowanie" gicy vel dexter
Powrót do góry
Salatny

Debiutant



Dołączył: 13 Sty 2016
Posty: 34
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kudowa Zdrój
Posiadane auto: Peugeot 806 2.0i Turbo
Piwa: 2/1
Wysłany: Pon 18 Sty 2016, 10:59
Temat postu:

Re: ( Mercedes Viano ) zmiana dyfra na dłuższy


To było koło napędowe? Jeżeli masz chęci to może zdejmij wał i sprawdzi czy szkrzynia będzie biegi zmieniać. Z tymi danymi w CAN, to jest bardziej tak, że czasami błacha usterka paraliżuje całe auto, takie założenie producenta, może problem powodowałe że L=/= R i stwierdziło że może dyfer padł? Pytanie co by było jakbyś oba łożyska zmienił?
Powrót do góry
gicy

Dyskutant



Dołączył: 04 Cze 2012
Posty: 60
Skąd jesteś (miejscowość / region): Slupsk
Posiadane auto: SLK 200 K + junkers, viano 2,2 cdi, 20ne-t
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 18 Sty 2016, 11:19
Temat postu:

Re: ( Mercedes Viano ) zmiana dyfra na dłuższy


to było przednie lewe koło. Znajomy podłączył kompa (sd) i wyszło ze akurat to koło ma inną prędkość obrotową tak jak by pierścień abs miał inną koronkę ale to jest nierozbieralne więc nie idzie tego wymienić.
_________________
"Nic nie zastąpi doładowania chyba, że większe doładowanie" gicy vel dexter
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 18 Sty 2016, 11:19
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Salatny

Debiutant



Dołączył: 13 Sty 2016
Posty: 34
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kudowa Zdrój
Posiadane auto: Peugeot 806 2.0i Turbo
Piwa: 2/1
Wysłany: Czw 21 Sty 2016, 07:10
Temat postu:

Re: ( Mercedes Viano ) zmiana dyfra na dłuższy


Ja bym zrobił tak, jeżeli masz możliwość podpięcia pod SD żeby w razie błędy pokasować. Zapisałbym przy jakich obrotachh na poszczególnych biegach masz jakie prędkości, zdjąłbym wał, auto na sznurek i symulował bym jazdę (po prostu muskałbym gaz, że niby jade, a kolega auto Ci ągnie i masz prędkość). I teraz tak zasymulowałbym mu większą prędkość niż odnotowane i sprawdzał czy ASB w tryb awaryjny nie wchodzi.

Niestety nasze gwiazdy są kapryśne, i teoria tutaj nic nie daje, jedynie test organoleptyczny.
Powrót do góry
gicy

Dyskutant



Dołączył: 04 Cze 2012
Posty: 60
Skąd jesteś (miejscowość / region): Slupsk
Posiadane auto: SLK 200 K + junkers, viano 2,2 cdi, 20ne-t
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 21 Sty 2016, 10:55
Temat postu:

Re: ( Mercedes Viano ) zmiana dyfra na dłuższy


Jestem z tych ludzi którzy zadają skomplikowane pytania na które mało kto zna odpowiedzi i tak jest w tym przypadku. Kolega który ma SD był 4lata szefem mechaników w MB i on twierdzi że to nie będzie działać choć nawet on nie zna odpowiedzi na moje pytania.

Tak jak piszesz trzeba to po prostu sprawdzić organoleptycznie choć odkręcanie tego wału to raczej słabo mi się kojarzy i chyba poszukam po prosty dyfra i na próbę go wymienię.
_________________
"Nic nie zastąpi doładowania chyba, że większe doładowanie" gicy vel dexter
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Viano ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes Viano »

Opinie o samochodach Mercedes Viano - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes Viano ) Porady, problemy techniczne


MercedesC 220

38 500

2012r.

239 000 km

mazowieckie

MercedesGL 450

45 777

2006r.

284 000 km

pomorskie

MercedesC 200

32 900

2007r.

165 000 km

mazowieckie

MercedesE 220

65 990

2015r.

292 340 km

pomorskie

MercedesB 200

13 000

2008r.

208 000 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System