Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes Vito ) Wymiana zarowki podswietlenie tablicy



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Vito ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jendkeruk

Debiutant



Dołączył: 25 Lip 2015
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Milton Keynes
Posiadane auto: A klasa W177
Piwa: 0/4
Wysłany: Pon 01 Lut 2016, 16:08
Temat postu:

Wymiana zarowki podswietlenie tablicy


Witam.
Mam maly problem z wymiana zarowki w podswietleniu tablicy. Zdjalem szybke i nie wiem jak dobrac sie do zarowki, probuje wyjac zespol gdzie zamontowana jest zarowka, nie chce polamac jakis zatrzaskow. Sama zarowka nie chce mi wyjsc, nie wiem czy jest ona w jakis sposob zbezpieczona...? Prosze o pomoc.
P.S. Kilka razy prosilem o instrukcje do Vito po 2004r. Jesli ktos ma prosze podeslac na jendkeruk@yahoo.co.uk
nie chce zasmiecac forum jakimis bzdetami..Smile
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4810
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Pon 01 Lut 2016, 21:46
Temat postu:

Re: Wymiana zarowki podswietlenie tablicy


jendkeruk napisał:

Mam maly problem z wymiana zarowki w podswietleniu tablicy. Zdjalem szybke i nie wiem jak dobrac sie do zarowki, probuje wyjac zespol gdzie zamontowana jest zarowka, nie chce polamac jakis zatrzaskow. Sama zarowka nie chce mi wyjsc, nie wiem czy jest ona w jakis sposob zbezpieczona...?

Napisałbyś po prostu: masz model 638 albo 639 i nie było by wątpliwości o jakie auto auto chodzi. Ponieważ mogłeś zdjąć szybkę lampki - to pewnie chodzi o model 639. Nie - oprócz rdzy nie ma tam żadnego zabezpieczenia trzymającego żarówkę. Możesz równiez zgnieść bańkę kleszczami wyjąć pozostałości ciągnąc szczypcami za pozostałe "włosy". Można również zdjąć panel wewnętrzny z drzwi (lub klapy - również nie napisałeś, co posiadasz w aucie) i dostać się do lampki od tylnej strony.

jendkeruk napisał:
P.S. Kilka razy prosilem o instrukcje do Vito po 2004r. Jesli ktos ma prosze podeslac na jendkeruk@yahoo.co.uk

Wujaszek google nie gryzie. Na podany adres wysłałem instrukcję znalezioną kiedyś w sieci. Jest w języku angielskim. Tylko nie pisz, że mieszkając w Anglii potrzebujesz instrukcji po polsku Wink
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
jendkeruk

Debiutant



Dołączył: 25 Lip 2015
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Milton Keynes
Posiadane auto: A klasa W177
Piwa: 0/4
Wysłany: Pon 01 Lut 2016, 22:54
Temat postu:

Re: ( Mercedes Vito ) Wymiana zarowki podswietlenie tablicy


Dzieki Gerri. W profilu mam Vito 2004r myslalem, ze bedzie jasne... Sorki za lenia;) Model to 639, z tylu dwoje drzwi, tzw stodola;) Dzieki wielkie za instrukcje, oczywiscie, ze moze byc po angielsku:) Wlasnie probuje rozebrac panel drzwi kierowcy, bo troche wialo ostatnio i wysiadajac z auta zostala mi klamka w rece ... Evil or Very Mad Takze instrukcja na bank sie przyda Very Happy
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4810
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Pon 01 Lut 2016, 23:25
Temat postu:

Re: ( Mercedes Vito ) Wymiana zarowki podswietlenie tablicy


jendkeruk napisał:
Wlasnie probuje rozebrac panel drzwi kierowcy, bo troche wialo ostatnio i wysiadajac z auta zostala mi klamka w rece ... Evil or Very Mad Takze instrukcja na bank sie przyda Very Happy

W instrukcji nic nie znajdziesz na temat ściągania panela z drzwi. Oddziel najpierw nakładkę na uchwycie do zamykania, pod spodem są dwa wkręty na torx 30, a potem ciągniemy panel do siebie (zatrzaski) i potem do góry (panel jest zaczepiony krawędzią przy szybie).
Aha - i jeszcze na dolnej krawędzi są trzy kołki rozporowe - takie byle jakie, plastikowe. Śrubokrętem go nie wykręcisz - najlepiej nożem podważyć środkową część i pociągnąć.
Powrót do góry
jendkeruk

Debiutant



Dołączył: 25 Lip 2015
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Milton Keynes
Posiadane auto: A klasa W177
Piwa: 0/4
Wysłany: Sob 20 Lut 2016, 13:59
Temat postu:

Re: ( Mercedes Vito ) Wymiana zarowki podswietlenie tablicy


Dzieki Gerri. Brakowalo mi jednej sruby mocujacej klamke dlatego ja wyrwalem... Sad
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 20 Lut 2016, 13:59
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Vito ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes Vito »

Opinie o samochodach Mercedes Vito - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes Vito ) Porady, problemy techniczne


MercedesC 220

38 500

2012r.

239 000 km

mazowieckie

MercedesGLC 200

143 820

2020r.

49 000 km

mazowieckie

MercedesA 160

18 900

2009r.

189 217 km

mazowieckie

MercedesGLA 220

104 900

2018r.

107 000 km

wielkopolskie

MercedesS 400

720 744

2023r.

27 252 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System