Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nie odpala, kręci, jest iskra i paliwo



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nie odpala
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mustangii

Czytelnik



Dołączył: 02 Lut 2016
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Mercedes, W168, A140, 1.4, 1998
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 02 Lut 2016, 21:31
Temat postu:

Nie odpala, kręci, jest iskra i paliwo


Witam. Pierwszy moj post na tym forum, gdzie przewalilem cały dzial A klasy (nie odpala).
Mam obecnie do czynienia z A klasa W168 1.4 1998r (benzyna)
Auto zgasło podczas jazdy, podobno na zakretach jak by słabło, a po tym gdy zgaslo, jeszcze pare razy odpalio lecz po chwili od razu gasło (zeznania kobiety)

Teraz juz w ogole nie odpala.
-Rozrusznik kreci bez klopotu (naprawiałem go pół roku temu), akumulator też dobry.
-Cewka daje napiecie na wszystkie swiece. Swiece sprawdzilem tylko 2. i 3., bo pozostale 2 dość mocno siedzą (niestety to nie ja je zmieniałem) a i tak by dawał oznaki jakiegos przebierania podczas proby odpalania.
-Paliwo dochodzi do listwy. Chwilowo nie mam mozliwosci sprawdzenia nanometrem. Mierząc wczesniej za filtrem wyszlo mi ponad 300ml po 4-5 chwilowych przekręceniach stacyjki na pozycje przed rozrusznikiem.
Kozak_K pisał o minimalnej wydajnosci pompy 0,8L/ 30s i 3,4-3,8bar za filtrem. Mysle, ze moja ilosc powinna wystarczyc na utrzymanie wolnych obrotow.

Wydaje mi sie ze rozrusznik kreci z normalna siła (nie poszedł rozrzad), a kostka stacyjki nie jest za to odpowiedzialna

Plany na jutro:
- sprawdzic czy chodzi na plaku
- sprawdzic przkazniki
- sprawdzic dolot powietrza, ew przeczyscic przepływke
- mysle aby wymontowac listwe wtryskowa i sprawdzic czy sika paliwem, bo nie slychac nawet pojedynczych strzalow.
- sprawdzic opor czujnika wałka rozrzadu (nie znalazlem danych) i czujnika wału (500-900ohm 1.6L) - ale bez nich by nie bylo iskry

Myslalem jeszcze, ze może byc to wina komputera (np. nie steruje wtryskami), bezpieczniki sprawdzone.
Ktos pisał o wyciaganiu wtyczek z kompa i przepływki. Ale nie wiem na ile to jest sprawdzone. Nie mam tez kompa aby szczytac kody.
Bede wdzieczny za porady. Help! Troche mi sie z tym spieszy. Dzieki.
Powrót do góry
fanfulla

Czytelnik



Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płock/Mazowieckie
Posiadane auto: Mercedes A140 W168, Kia Rio III, 1.4L 2014
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 02 Lut 2016, 21:46
Temat postu:

Nie odpala, kręci, jest iskra i paliwo


Mam duze podejrzenia ze moze to byc pompa paliwa, ktora jest w zbiorniku paliwa, mialem podobna sytuacje, podczas jazdy na nie wielkim wzniesieniu, samochod zgasl, nie chcial odpalic, gdy za ktoryms razem odpalil (po dwoch dniach), mialem problem na rondzie, zwalnial (spadala moc) po przejechaniu calego ronda, wymiana pompy paliwa, usunela ta usterke i jest juz OK.
Powrót do góry
mustangii

Czytelnik



Dołączył: 02 Lut 2016
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Mercedes, W168, A140, 1.4, 1998
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 08 Lut 2016, 15:58
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nie odpala, kręci, jest iskra i paliwo


Po podpienciu manometru okazalo sie ze na zamknietym ukladzie pompa nie jest w stanie wytworzyc cisnienia, na otwartym leje bez klopotu. Lecz pojawil sie inny klopot. Znalazlem cos takiego czesciowo w baku, czesciowo w pompie. Nie moge tego nigdzie dostac i zastanawiam sie jaka dokladnie pelni funkcje.
http://www.fotosik.pl/zdjecie/87453e9d976da0c7
Powrót do góry
mustangii

Czytelnik



Dołączył: 02 Lut 2016
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Mercedes, W168, A140, 1.4, 1998
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 12 Lut 2016, 01:19
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nie odpala, kręci, jest iskra i paliwo


Autko juz jezdzi. Winna byla pompa. Włozylem nowa + filtr paliwa, a ta gumke dopasowalem z diesla. Dodatkowo dodam ze w przypadku tego modelu auta diesel ma inna pompe paliwa. Problem rozwiazany.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nie odpala Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nie odpala


MercedesB 170

24 900

2009r.

193 125 km

mazowieckie

MercedesA 250

69 700

2013r.

250 000 km

mazowieckie

MercedesC 180

20 900

2006r.

246 000 km

kujawsko-pomorskie

MercedesB 180

25 800

2010r.

229 057 km

pomorskie

MercedesE 220

249 777

2022r.

68 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System