Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) Dlaczego akurat a-klasa?


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
moniaaa

Dyskutant



Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 57
Skąd jesteś (miejscowość / region): pl
Posiadane auto: był mercedes a140, ale już nie ma
Piwa: 0/2
Wysłany: Pią 31 Paź 2008, 20:03
Temat postu:

Dlaczego akurat a-klasa?


Co Was skłoniło do zakupu tego autka?

Mi się spodobał kształt i wygodne wnętrze. To moje pierwsze autko Smile
Doskonale się nim parkuje na mieście, zwrotny, cichy ale jak trzeba to zrywny. Na trasie też jest ok, chociaż trochę twarde ma zawieszenie. No i tańczy na koleinach w deszczu, ale to każde auto tak ma.
I jakoś tak padło na to śliczne autko. A wcześniej to w ogóle nie dostrzegałam a-klasy na ulicach, a teraz jakby się zaroiło w całym mieście.
Troszkę kaski w niego wpompowałam, bo był nieco zaniedbany pod kątem wymian różnych drobiazgów, ale jak na te 80 000 jest bardzo zadbany wewnątrz i z zewnątrz... .
Powrót do góry
kadiszon

Dyskutant



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 83
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Mercedes A160 1998 r.
Piwa: 2/0
Wysłany: Pią 31 Paź 2008, 20:29
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Dlaczego akurat a-klasa?


W moim przypadku, poszukiwania auta trwały ok 4 m-cy. Najpierw miała być Yariska 1.3, później były poszukiwania Focusa, aż na końcu padło przez przypadek na 9-letniego Mercedesika ASmile
Przesiadłem się z Seicento.
Odczucie (z całym szacunkiem dla Seicento, służyło dzielnie): jakbym przesiadł się z taczki....

pozdrawiam
Powrót do góry
moniaaa

Dyskutant



Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 57
Skąd jesteś (miejscowość / region): pl
Posiadane auto: był mercedes a140, ale już nie ma
Piwa: 0/2
Wysłany: Pią 31 Paź 2008, 20:36
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Dlaczego akurat a-klasa?


u mnie mialy być clio, 207 lub yaris... aż nagle trafił się mieciu i po pierwszej jeździ zarzuciłam mu białą chusteczkę na głowę krzycząc "mój ci on" Laughing
nie żałuję, mimo, że tamte byłyby rok-dwa młodsze za tę kasę Wink
Powrót do góry
januszsw

Debiutant



Dołączył: 10 Paź 2008
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: mercedes A 160 cdi W168
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 01 Lis 2008, 16:42
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Dlaczego akurat a-klasa?


A ja szukałem małego, zgrabnego,ekonomicznego i padło na merca ale smarta. Po kilku przymiarkach stwierdziłem, że brakuje miejsca na wózek inwal. a o większych zakupach nie wspomnę .Potem było rozważane lupo, polo,fusion, punto, ale w podświadomości MB A klasa, tylko że duży silnik (wyłącznie diesel). I ktoś mnie namówił na takowy z silnikiem 1600 dci , teraz wiem, że to 1700. Ma ważne dla mnie zalety , dużo przestrzeni wewnątz wygoda i komort prowadzenia ,dementowane tylne siedzenia (wózek wchodzi bez demontażu) i przy delikatnej jeżdzie poniżej 5l/100. Jestem zadowolony, oby nie nawalał inie korodował.
Powrót do góry
skype status
nalesnik

Dyskutant



Dołączył: 25 Mar 2008
Posty: 51
Skąd jesteś (miejscowość / region): kielce
Posiadane auto: mercedes W 168 1.7 dci 2000
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 01 Lis 2008, 19:58
Temat postu:

dlaczego?


Mnie pasował kolor.Jest niebieściutki.
Nalesnik
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 01 Lis 2008, 19:58
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Jaacek

Dyskutant



Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 50
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Mercedes A-140 1999 rok Automat
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 02 Lis 2008, 19:58
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Dlaczego akurat a-klasa?


Ja potrzebowałem przede wszystkim małego autka w automacie, i do tego jeszcze ładnego, bo to dla żony Smile , i ten samochodzik spełnił te oczekiwania, natomiast jakościowo, samochód jak samochód, ws\zystko zależy jak kto trafi , kiedyś jezdziłem służbowym Clio z 2002 roku , dojeżdziłem do 180 tyś i nic, a nackany był elektronika na maxa, kolega miał słózbówkę Meganke i porażka. Myslę ze obec nie trzeba kierować się wyglądem a jak kto trafi to będzie miał większy pożytek z Kia niż VW
pzdr
jacek
_________________
Jaacek
Powrót do góry
olos47

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Cze 2008
Posty: 183


Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 02 Lis 2008, 21:36
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Dlaczego akurat a-klasa?


Zgadzam sie z przedmowca. Ja mam A-klase Elegance z dobrym wyposazeniem, ale co z tego jak auto porazka. Strach nim gdzies dalej jechac zeby nie stanol po drodze. Moja zona to juz wogole nie chce nim jezdzic, zawsze woli wziasc jakies inne auto byle nie tego merca.
Powrót do góry
furmun

Czytelnik



Dołączył: 17 Lip 2008
Posty: 7


Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 03 Lis 2008, 20:37
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Dlaczego akurat a-klasa?


..jesli chodziło by o A-klase (W169)dla mnie mała Combi Limuzyna jak na te gabaryty komfortowe autko i jeśli chodzi o testy zderzeniowe bardzo bezpieczne wyposażone no i ta Gwiazdka z przodu sumując auto komfortowe na komfortowe czytaj normalne drogi
pozdrawiam wszystkich posiadaczy A klasy,szcześliwej nam i wszystkim drogi i radości podróżowania tym autkiem
Powrót do góry
lukaszm

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 352
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląskie / Łódzkie
Posiadane auto: Było MB A140 Classic (W168) '99 jest Mazda 3 BK MZR 1.6 '05
Piwa: 4/2
Wysłany: Pon 03 Lis 2008, 20:51
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Dlaczego akurat a-klasa?


a u mnie całkiem przypadkowo ojciec pojechał a że nic ciekawszego co by mnie interesowało nie mógł znaleźć to ściągnął mi A klase... auto jak auto fajnie wygląda fajnie wyposażone, wysoko się siedzi:) brakuje mi tylko drugiego gniazda na 12v elektrycznych szyb z tyłu i klimatyzacji (zamiast niej mam dużyyyy szyberdach) silnik 1,4 jest całkiem całkiem szkoda tylko że co jakiś czas odkrywam nowe wady tego autka:(
Powrót do góry
interona

Debiutant



Dołączył: 18 Wrz 2008
Posty: 42
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: W 169 A180 CDI 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 03 Lis 2008, 21:30
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Dlaczego akurat a-klasa?


Witam,

u mnie wszystko przez ... bagaznik... wczesniej jezdzilam passatem i bagaznik okazywal sie baaaardzo przydatny, wiec szukalam czegos, co ma podobny uklad bagaznika, rozkladane siedzenia tylne, ale co jest w sumie troche krotsze. No i tak przegladajac wszystkie auta po kolei, doszlam do MB. Bagaznik faktycznie nie rozczarowal, reszta tez ok, o usterkach - nie bede sie powtarzac. W169 to ogolnie dobry wybor, po liftingu jest bardzo przyjemny optycznie, klima i ogrzewanie super, silnik prawie 2litry jak na te mase - calkiem mily efekt, spalanie przy oszczednej jezdzie ponizej 5l, w miescie da sie przezyc. Coz, pewnie wady wyjda za jakis czas... (np. rdza...) ale to nie zwiazek na cale zycie Wink No i koszt eksploatacji... od poczatku bylo wiadomo, ze nie bedzie najnizszy. Tu juz samo zycie Smile

Mozna oczekiwac wyzszej jakosci, ale ktora marka zapewnia 100% pewnosc... czytajac o akcjach serwisowych mam wrazenie, ze nie ma swietych... Coz, Panowie i Panie, mamy na szczescie super mechanikow Smile i pomocnych kolegow na forum Smile i jakos sie jedzie do przodu Smile

Pozdrawiam wszystkich uzytkownikow mb i zycze czystej przyjemnosci z jazdy:)
Powrót do góry
Robson_GA

Debiutant



Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): GDYNIA
Posiadane auto: A170CDI
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 03 Lis 2008, 22:48
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Dlaczego akurat a-klasa?


Są problemy i uważam, że będą problemy bo niestety ale im do końca nie wyszło z tym Aśkiem. Auto podoba się, funkcjonalne ale niestety awaryjne i często denerwujące.
Powrót do góry
tommi300

Debiutant



Dołączył: 31 Lip 2008
Posty: 46
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: MB A180CDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 04 Lis 2008, 17:28
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Dlaczego akurat a-klasa?


Kupilem bo po prostu mi sie podoba. Chciałem kupic 2-3 letniego peugota 307 cc. Jako, że dlugo nic ciekawego nie moglem znalesc kupilem samochod ktorego wogole nie bralem pod uwage a ogloszenie sprzedazy przeczytalem przez przypadek. Kupilem i nie załuje, samochodzik fajny, ładny, funkcjonalny, dobrze wyposazony z mocnym silnikiem. Mam go 3 miesiace, zrobilem przez ten czas ponad 8 tys km, m in. zjezdzajac pol Europy, samochod ma dopiero ponad rok dlatego niewiele moge powiedziec o jego awaryjności. Pozostaje mi tylko nadzieja, wbrew niedobrym opiniom o nim części forumowiczow, ze pozostanie bezawaryjny Smile. Zreszta niech tylko sprobuje sie psuc... to go zhandluje i moze kupie w koncu 307 cc Cool
Powrót do góry
gadu-gadu
agidaro

Stały Bywalec



Dołączył: 31 Sie 2008
Posty: 226
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mińsk Mazowiecki/W-wa
Posiadane auto: A 160 W168 '98 automat/ Kia Sportage 2.0 CRDi 2010/ Opel Vectra C 2.2 DTi 2003 - do sprzedania
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 04 Lis 2008, 20:30
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Dlaczego akurat a-klasa?


W-168 benzyna automat...przejechane po kupnie juz okolo 5000km...tego autka przed zakupem nie bralismy pod uwage... ale wyszlo inaczej... A-klasa - extra samochodzik do miasta i w krotkie trasy, choc powrot z Berlina nie byl uciazliwy, powiem wiecej zdal egzamin i w dluzszej trasie, komfort - twardosc niemiecka czuc, tu dochodzi jeszcze rozmiar opon standardowych (niski profil) ale sluzyc to ma zapewne bezpieczenstwu - dzieci i zona nie narzeka Smile funkcjonalnosc wnetrza wrecz powalajaca, skladanie i demontaz foteli prosty (fotele ciezkie dla kobiety ale mezczyzna da rade), Bagaznik odpowiedni, ze schowkiem pod podloga (brak kola zapasowego - czynnik naprawczy). Wklad wlozony po zakupie to wymiana oleju, filtrow, klocki hamulcowe i drazki stabilizatora oraz oslona pod silnik.
Autko sprytne i godne polecenia Smile chyba ze ktos oczekuje komfortu limuzyny/kanapy - to odradzam Wink Smile
Powrót do góry
Darecki1

Czytelnik



Dołączył: 30 Sty 2010
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tychy
Posiadane auto: Mercedes A190 2000
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 23 Lut 2010, 22:26
Temat postu:

Dlaczego A klasa


A klasa dla tego że chciałem się wyróżniać na drodze.Autko jest jedyne w swoim rodzaju,morze trochę awaryjne ale nie więcej od innych aut.Poza tym wygodne i ma odpowiednia moc ,posiadam A 190 daje dużo przyjemności z jazdy.Polecam A klasę jest inna od popularnych pojazdów spotykanych na drogach.Pozdrawiam. Razz
Powrót do góry
olos47

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Cze 2008
Posty: 183


Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 24 Lut 2010, 10:40
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Dlaczego akurat a-klasa?


W tej chwili A-klasa w168 ciezko sie wyroznic. Ceny tych samochodow sa obecnie tak niskie ze pelne lawety ciagna do Polski. Ze wzgledu na specyficzna budowe tego samochodu i badz co badz slaba jakosc jak na ta marke, ludzie w Niemczech poprostu sie ich pozbywaja zeby uniknac kosztow.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Oceń swoje auto


MercedesA 180

44 900

2013r.

190 877 km

śląskie

MercedesGLC 220

136 500

2019r.

49 000 km

mazowieckie

MercedesGLE 400

159 000

2017r.

50 000 km

śląskie

MercedesE 220

27 000

2008r.

209 000 km

lubelskie

MercedesC 200

69 500

2014r.

239 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System