Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes Vito ) Vito gaśnie na wysokich obrotach podczas jazdy ,na luzie nie



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Vito ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dj...lukas

Czytelnik



Dołączył: 08 Mar 2016
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): tarnów
Posiadane auto: Vito 2.2 cdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 08 Mar 2016, 18:04
Temat postu:

Vito gaśnie na wysokich obrotach podczas jazdy ,na luzie nie


Witam.mam problem z Vitem 2.2 cdi samochód normalnie pali jednak kiedy wyjadę na drogę i daje cały pedał do spodu, następuje szarpniecie i gaśnie za chwile zapali.Kiedy ściągnąłem waż podciśnienia samochód jest słabszy ale normalnie jedzie i nie gaśnie,wymieniłem czujnik wysokiego ciśnienia na listwie wtryskowej bo nie chciał palić, założyłem zaworek zwrotny,czytałem inne tematy ale nie mogłem nic podobnego znaleźć, robiłem test przelewów wtrysków ,wtryski napełniają się równomiernie po zgaszeniu z pierwszego schodzi paliwo .Przychodzi mi do głowy pompa wtryskowa ??
Jeśli to pompa to jak dobrać odpowiednia ?
Numer Vin to VSA63809413314715 , dodam jeszcze że, na jałowym biegu mozna gazować i wkręca się na obroty. pozdrawiam
Powrót do góry
delek

Auto Maniak



Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 825
Skąd jesteś (miejscowość / region): wlkp
Posiadane auto: w168 170 cdi
Piwa: 95/5
Wysłany: Sro 09 Mar 2016, 22:46
Temat postu:

Re: ( Mercedes Vito ) Vito gaśnie na wysokich obrotach podczas jazdy ,na luzie nie


Skoro gaśnie to w pamięci będzie kod/y usterki i od diagnostyki powinieneś zacząć. Miałem podobnie w a-klasie. Wymieniłem o-ringi na zaworze regulującym ciśnienie paliwa w zasobniku i problem zniknął. Sterownik gasił silnik z powodu zbyt niskiego ciśnienia paliwa by chronić układ przed uszkodzeniem i była to jego prawidłowa reakcja. Na postoju przy gazowaniu bez obciążenia nic się nie działo, ciśnienie paliwa w normie. W ogóle warto wymienić wszystkie o-ringi na przewodach pod maską, nie jest ich wiele a po latach mogą już przepuszczać. Zwróć uwagę na przezroczyste przewody, w nich nie ma prawa być pęcherzyków powietrza.
Powrót do góry
EDEK82

Czytelnik



Dołączył: 20 Mar 2016
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: W220
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 20 Mar 2016, 22:23
Temat postu:

Re: ( Mercedes Vito ) Vito gaśnie na wysokich obrotach podczas jazdy ,na luzie nie


Po pierwsze wywal ten zaworek... one tylko psują układy paliwowe. Poco poprawiać po fabryce auto do tej pory chodziło mając wszystko w oryginale. Trzeba usuwać przyczynę a nie objaw chociaż w tym przypadku jestem pewien że zaworek nie dał nic Sad Oring o którym mówił kolega zgadzam się. Wtryski na przelewy ok! ale i pasowałoby zerknąć na korekcję. Poza tym to że rurki napełniają się równomiernie to nie znaczy ze są dobre ważne jak szybko to trwa? Zaworek regulacji ciśnienia drugi ale nowy czy używany? Pompa też może być... ale zerknij na przeźroczystą cześć przewodu paliwowego czy nie ma w nim powietrza/piany. A no i komp błędy itp. może to nie układ paliwowy tylko coś innego...
_________________
Pozdrawiam
Edek
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Vito ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes Vito »

Opinie o samochodach Mercedes Vito - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes Vito ) Porady, problemy techniczne


MercedesC 300

46 990

2012r.

226 992 km

pomorskie

MercedesC 180

94 800

2019r.

50 000 km

mazowieckie

MercedesC 200

34 900

2007r.

165 000 km

mazowieckie

MercedesB 180

16 900

2008r.

205 000 km

lubelskie

MercedesE 250

68 900

2013r.

245 000 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System