Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa ML ) Mercedes ML400 CDI



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa ML ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wlodek1916

Debiutant



Dołączył: 15 Mar 2016
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: ML400
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 15 Mar 2016, 18:11
Temat postu:

Mercedes ML400 CDI


Witam, mam zamiar w niedziele kupić owy sprzęt

( http://otomoto.pl/oferta/mercedes-benz-ml-mercedes-ml-400-cdi-mozliwa-zamiana-na-tansze-lub-motocykl-ID6yhFv9.html )

No i miałbym pytanie do ogarniętych; rozmawiałem z gościem mowi ze wszystko wymienione tam rozrząd sprzęgło olej w silniku mostach cos tam w wspomaganiu no i pytam czy wszystko działa jak należy zeby nie było ze pojadę 300km i bede warcal z niczym a ten mowi ze jeden problem ale to trzeba tylko olej w skrzyni wymienić bo jest jakis tam a ma byc inny jakis 65zl za litr ma byc (nie pamietam) no i dlatego jak jest poniżej 5 stopni to dopóki sie nie zagrzeje to skrzynia szarpie czytałem o tym ze skrzynia duzo przy tych silnikach dostaje po [cenzura] a chłop mi ręczy ręka ze skrzynia jest w porządku. Moje pytanie brzmi następująco: mogę jakoś sprawdzić na miejscu czy ta skrzynia jest dobra? Czy wystarczy tylko ten olej wymienić i nie bedzie szarpać jak bedzie zimny, moze mi wkręca ze to przez olej nie znam sie dlatego potrzebuje szybkiej odpowiedzi bo do niedzieli coraz to mniej czasu, dzięki za odp
Powrót do góry
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Wto 15 Mar 2016, 20:01
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) Mercedes ML400 CDI


to chyba lepiej będzie jak sprzedawca sam wymieni sobie ten olej, bo jak faktycznie ktoś zalał zły olej, albo złą ilość to skrzynia mogła ulec uszkodzeniu.
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
wlodek1916

Debiutant



Dołączył: 15 Mar 2016
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: ML400
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 15 Mar 2016, 21:28
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) Mercedes ML400 CDI


A wiec tak Napisałem do niego co to za olej itd odpisał ; jest tam castrol a lepiej działa motul ( jutro napisze oznaczenia) zapytałem tez kiedy był wymieniany to powiedział ze pewnie w fabryce, jest możliwe ze to tylko wina oleju? Czy jakaś ściema ?


Ps; Jak z nim gadałem to powiedział ze gdy wymieniał sprzęgło nie było śladu zeby skrzynia sie psuła
Powrót do góry
wlodek1916

Debiutant



Dołączył: 15 Mar 2016
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: ML400
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 15 Mar 2016, 21:33
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) Mercedes ML400 CDI


Dobrze by było gdyby jakis znawca napisał mi jak sprawdzić ta skrzynie zeby za 10tys km mi sie nie rozsypała ( bez wyjmowania ja na części)
Powrót do góry
dawid51GT

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Sty 2016
Posty: 222
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wwa
Posiadane auto: W163
Piwa: 14/1
Wysłany: Wto 15 Mar 2016, 22:28
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) Mercedes ML400 CDI


Wiesz , auto wygląda na ładne tanie nie jest więc trochę dziwi podejście sprzedawcy bo za 5l oleju + filtr + uszczelka (wszystko oryginał merc) płaci się ok350zł plus 110zł wymiana .Z tą wymianą w mostach itd to nie wierze za grosz może olej w silniku to tak . Ja bym się ewentualnie pod jakieś SD tam lokalnie gdzieś podłączył jak coś skrzynię boli i bolało i ogólnie całe auto to będziesz wiedział . Zasadniczo jeśli chłop twierdzi że to tylko olej to niech zmieni znowu na właściwy albo niech poczeka 1,5-2mce i sprzeda jako wolnego od tej wady bo zawsze będzie <5stopni.
Sam silnik to się nie wypowiem bo na diesle szczekam ale mega niezawodny to on nie jest a tym bardziej ekonomiczny( 11L/100 proszę cie to auto waży ponad 2,2tony ), z drugiej strony 2,7 ma pochlebne opinie tylko jedzie marnie Sad , czemu nie v6 czy v8 z LPG i tak wychodzi taniej niż ropniaki a przepaść jeśli chodzi i kulturę pracy moc , koszty obsługi silnika benzynowego.Mój 3,7v6 po mieście i okolicy 18-21( tak sobie jeżdże do 100wki maks bo strach teraz) , w trasie 15-17 (tak do 150-160 potem więcej bo straszna to szafa i opory ma mega ) .
Z detali to dziwi że niema a chyba mieć powinien takich fajnych chromowanych pierścieni wokół zegarów ? , fajnie że jest command i Bose , navi jak działa mimo że prymityw to cieszy a i zmieniarka w kufrze też .
Xenony jak ma to chińskie bo fabrycznych nie widzę Sad
Te koła to bym wyj... pierwszego dnia ,w tym aucie 17to max jeśli możemy tu mówić o jakimkolwiek cieniu komfortu w prymitywnym ciężkim aucie na ramie męczonym na naszych drogach - jest różnica 17 vs 18' , owszem 18tki na pewno ładniejsze ale można znależć jakiś fajny wzór 17tki także , szczególnie na czarnym (wiem bo mam ) też wygląda fajnie bo zawsze jest to zdecydowany kontrast z lakierem .
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 15 Mar 2016, 22:28
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
wlodek1916

Debiutant



Dołączył: 15 Mar 2016
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: ML400
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 15 Mar 2016, 23:48
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) Mercedes ML400 CDI


Yyy, nie wiem o jakie pierścienie Ci chodzi koło zegarów, deska rozdzielcza? na Twój wzrok mowisz ze auto śmierdzi ? Ogólnie tych lamp dobrze nie widzę nie wiem co to za ksenon tam jest. A co do tej skrzyni to jade z nim na pierwsza lepsza stacje płace 50 zł podpina mi go do kompa i sprawdza czy jest wszystko git?
Powrót do góry
dawid51GT

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Sty 2016
Posty: 222
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wwa
Posiadane auto: W163
Piwa: 14/1
Wysłany: Sro 16 Mar 2016, 08:16
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) Mercedes ML400 CDI


Tak , takie srebrne ładne pierścienie wokół zegarów powinny być , zerknij sobie na inne auta poliftowe i podobnie lampy jeśli masz ksenon w jakimkolwiek aucie to z automatu musisz mieć spryskiwacze reflektorów (taki mus ) a tu ich nie widzę więc stawiam że są dodane chińskie palniki w zwyczajne soczewkowe reflektory wsadzone i tyle .Te lampy z zewnątrz wyglądają zawsze podobnie ale zerknij sobie na allegro ile kosztuje używka xenon a ile zwykła .To nie wada raczej jakaś tam karta przetargowa.Z tym podpięciem to oczywiście że tak tylko nie pierwsza lepsza stacja za 50zł bo to nie VAG czy tam OBDII bo tylko silnik sprawdzi ci taka usługa za 50zł i to po łepkach .Musi być diagnostyka SD która sprawdzi absolutnie wszystko silnik , skrzynie , poduchy nawet lampy czy radio - czyli albo ASO albo typowo Mercedesowy warsztat - znajdż takowy w tamtejszej okolicy umów się i dopiero potem na zakupy.
Powrót do góry
wlodek1916

Debiutant



Dołączył: 15 Mar 2016
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: ML400
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 16 Mar 2016, 14:47
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) Mercedes ML400 CDI


Rzeczywiście, wgl kuzwa te lampy halogeny po liftowe sa inne nie okrągłe, czyli przód był składany i zamiast włożyć po lifcie zderzak z halogenami i ksenonem to włożyl ze starego modelu ...
Powrót do góry
wlodek1916

Debiutant



Dołączył: 15 Mar 2016
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: ML400
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 16 Mar 2016, 15:23
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) Mercedes ML400 CDI


Gadałem z nim na ten temat i pono były zmienione zegary i było to robione w Mercedesie nie wie z jakich przyczyn i były włożone z wersji przed liftowej( osobiście dla mnie kpina) co do halogenów to ponoć cały pakiet jest AMG listwy boczne zderzak przód i tył dlatego sa owe halogeny okrągłe po mału cos mam niechęć do tego samochodu [/u]
Powrót do góry
dawid51GT

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Sty 2016
Posty: 222
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wwa
Posiadane auto: W163
Piwa: 14/1
Wysłany: Sro 16 Mar 2016, 15:53
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) Mercedes ML400 CDI


Znaczy tak zderzaki są na bank dobre i halogeny też bo to jest ten cały pakiet stylistyczny AMG są zupełnie inne szersze i pasują do tych nakładek na błotniki których ,,normalny " ML niema .Może i te felgi sygnowane przez AMG wchodziły w skład tego pakietu . Inna sprawa to idea stylizacji AMG w aucie z silnikiem wysokoprężnym ale niemiec zapłacił to ma Smile No licznik jest pewnie z auta rocznik 2000 czyli taki pierwszy ,,wewnętrzny" lift właśnie .

To co mi wyszło na szybko z VINU :

parametr znaczenie
VIN WDC1631281X768472
oznaczenie handlu ML 400 CDI
data wysyłki 13.03.02
silnik pokoju 628 963 40 015 401
Przednia oś 2 AL291011175799260444
salon 261A
Numer zamówienia 0251315634
Kod LKP 1 040
PPC 722 673 03 533 016
kod opis
040 C 220 KANADA, SPECIAL. WYKONANIE
200A SKÓRA
207 Hand-in do używania. I SERV.KNIZHKA Francji. JĘZYK
221 Moc kierowca siedzenie lewo
222 Elektryczna regulacja fotela kierowcy w prawo
245 Komputer pokładowy
249 Vnutrisalonnoe MIRROR z automatycznym. ściemnianie
261A BLACK LEATHER
261A BLACK LEATHER / antracyt
280 Skóra. FINISH Ruhl. KOŁA I ARM PEREKL.PEREDACH
354 Antena dachowa z powrotem w ośrodku dla TELEFON
414 SLIDING electrohatch GLASS
423 Automatyczna skrzynia biegów 5-zaprawy.
472 Elektroniczny RUCH stabilizacji (ESP)
500 Lusterka zewnętrzne z lewej i prawej FOLDABLE
524 OBSŁUGA LAKOKRAS.POKRYTIYA
550 Hak holowniczy
551 System alarmowy antywłamaniowy (EDW)
580 SYSTEM KLIMATYZACJA / TEMPMATIC
723 Pokrywa bagażu (TYLKO AAV)
731 Stolarka: ROOT OREHOV.DEREVA
756 RADIO MB AUDIO 10 CD Z VK / RDS
802 AEJ 1/1
802 ZMIANA MOD.GODA
853 Stazione. Centrali telefonicznej. KONSOLA; NOKIA, GSM 900
873 Siedzenie kierowcy HEAT lewo i prawo
984 blachy dostępne są dane, ale z certyfikatem. FIT.
E16 Śrub mocujących koła (5 sztuk)
E16 Śruby kół "sekretki" (5 szt.)
E49 EXTINGUISHER z uchwytem
M002 Silniki z TURBOKOMPRES.
M002 Silniki z TURBOKOMPRES. i OHLADIT.NADDUV.VOZDUHA
M40 Objętość robocza 4,0 L
U49 PAKIET zewnętrznego tuningu
U49 PAKIET zewnętrznego tuningu (klasa M)
U62 OCHRONA GŁOWY o oddziaływan


Czyli że pakiet AMG fabryka a xenonów nigdy nie miał Smile
Zegary to już nie wiem co powiedzieć czemu taka akcja miała służyć .
Powrót do góry
wlodek1916

Debiutant



Dołączył: 15 Mar 2016
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: ML400
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 16 Mar 2016, 16:32
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) Mercedes ML400 CDI


Dzięki, na temat tych zegarów jeszcze to nic nie zrobię ? Trzeba by było Znowu całe zegary wymieniać ? No i co do ksenonowe to lampy ma okej tylko same żarówki ?
Powrót do góry
wlodek1916

Debiutant



Dołączył: 15 Mar 2016
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: ML400
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 16 Mar 2016, 16:36
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) Mercedes ML400 CDI


Pytanie jeszcze do tego telefonu, wkładam tam kartę sim i działa jak zestaw głośnomówiący ?
Powrót do góry
wlodek1916

Debiutant



Dołączył: 15 Mar 2016
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: ML400
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 16 Mar 2016, 17:15
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) Mercedes ML400 CDI


12 km znalazłem salon mercedesa za 300zl zrobią cały przegląda auta przed kupnem mysle ze to bedzie najlepszy pomysł
Powrót do góry
dawid51GT

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Sty 2016
Posty: 222
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wwa
Posiadane auto: W163
Piwa: 14/1
Wysłany: Sro 16 Mar 2016, 21:11
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) Mercedes ML400 CDI


300zł żadna kasa za święty spokój , dostaniesz pełny wydruk historii auta i stan obecny , więc jeśli te zegary faktycznie zmieniało aso to też będzie wzmianka .Odnośnie telefonu to tak wkładasz sim i już . Też mam taki numer telefonu do auta co w dzisiejszych czasach nie jest drogie żeby utrzymać chociaż połączenia przychodzące. Jeśli jesteś w T-mobile na abonament możesz sobie wyrobić kartę klona i tam włożyć ale to [cenzura] bo wsiadając do auta trzeba wyłączyć telefon z kieszeni a wtedy działa ten klon numeru z auta . Jak będziesz kupował takiego taktaka to tylko T-mobile lub plus bo oni mają możliwość wyłączania żadania kodu pin , sam wsadziłem na początek orange i za każdym przekręceniem kluczyka trzeba było pin wstukać , nawet 1111 było [cenzura] . Jest opcja 3cia taki moduł :
http://allegro.pl/mercedes-bluetooth-telefon-nokia-viseeo-mbu-3000-i6047809843.html
drogie to ale jak ktoś jeżdzi i chce używać zestawu/radia/navi w sposób wygodny jak w obecnych autach to jest to pomost łączący technologie z roku 2000 z 2016ym .Przyjemnie jest jak to działa płynnie radio gra navi chodzi w tle samo to się przyciszy jak ktoś dzwoni albo trzeba skręcić . Ogólnie w tych autach jest kupa dziś zupełnie normalnych gadżetów które jak są to muszą działać niema zmiłuj - widzisz że 300zł to podpinka do kompa a gdzie do naprawy po cenach z aso Smile szczególnie jeśli chodzi o elektronikę.Części eksploatacyjne do MLa czy to org czy dobry zamiennik mają ludzkie ceny gorzej jak się trafi coś grubszego czego nie bardzo można kupić w używce ( tych części też jest ogrom w normalnych cenach) i trzeba kupić nowe tylko w oryginale to zaboleć może . Ja szukałem taniego SUVa i chyba ML taki jest ,sporo lat produkowany dosyć sprawdzony, bardziej terenowy niż się wydaje - mógłby być bardziej komfortowy ale jak to auto z ramą to cudów niema do Skasse mu daleko (nawet do okulara z tamtej epoki )Z drugiej strony to nasze drogi są okropne bo jak jade po dobrej nowej to można usnąć za dnia tak miło .


Nie odpowiedziałeś czemu tak strasznie musi być diesel ?
Powrót do góry
wlodek1916

Debiutant



Dołączył: 15 Mar 2016
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: ML400
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 16 Mar 2016, 22:57
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) Mercedes ML400 CDI


Tzn ja posiadam mercedesa SLK 2003rok i chodzi o zamianę,dogadaliśmy sie ze dopłacam mu 2tys i spotykamy sie w połowie drogi dlatego akurat ten osobiście nie jestem zwolennikiem diesla szczególnie te opinie o tym 4.0 CDI i skrzyni, zastanawiam sie jeszcze nad

http://otomoto.pl/oferta/jaguar-xj-cudo-zobacz-4-0-b-gaz-sekwencja-piekny-jaguar-zamiana-raty-ID6yeIvl.html

Tu dopłata 5tys i jestem pod dużym znakiem zapytania co zrobić
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa ML ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa ML »

Opinie o samochodach Mercedes klasa ML - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa ML ) Oceń swoje auto


MercedesE 350

71 900

2013r.

252 000 km

kujawsko-pomorskie

MercedesViano

25 000

2008r.

385 000 km

mazowieckie

MercedesA 180

109 850

2019r.

34 500 km

wielkopolskie

MercedesA 180

92 600

2021r.

58 000 km

mazowieckie

MercedesGL 450

102 700

2013r.

313 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System