Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa R ) Airmatic - opada cały tył samochodu



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa R ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Martin 325

Debiutant



Dołączył: 01 Wrz 2015
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Mercedes R klasa 320 CDI 224KM 135000km
Piwa: 2/2
Wysłany: Pią 15 Kwi 2016, 19:34
Temat postu:

Airmatic - opada cały tył samochodu


Witam wszystkich ponownie.
całą noc auto trzymało swój poziom, żona pojechała do przedszkola zawieść dziecko. Wracając tył cały opadł...
Pojechałem na SD z opadniętym tyłem - diagnoza komputerowa wykazała wyciek z układu airmatik, kompresor.
Zrobili test sprężarki 14 barów - jest ok. auto się podniosło i się ucieszyłem. bedąc w tym samym czasie pod samochodem spryskałem przewody łączące z poduszką z lewej i prawej strony w celu ustalenia ewentualnej dziury w układzie - nic się nie działo, było ok. Podziękowałem zapłaciłem pojechałem zmieniać kołą na letnie do kolejnego warsztatu. podniosłem przód na dwóch podnośnikach zmieniłem koła na przodzie, i tak samo podniosłem tył z dwóch stron, zmieniłem koła i opuszczając auto opadło ponownie. pojechałem spowrotem na podnośnik z opuszczonym tyłem wjechałem na podnosnik szynowy gdzie auto stało na kołach weszłem pod samochód pryskałem sprawdzałem jak kompresor próbował nabić cisnienie i nic żadnego ubytku powietrza przy miechach i przewodach. zgasiłem silnik zdjęłem pokrywę dolną silnika by obejrzeć kompresor i wszystko było ok odpaliłem auto i się podniósł sam do właściwej pozycji ( CZARY MARY ) przyjechałem do domu wszystko ok stoi już 3 godziny i trzyma poziom.
Pomyslałem sobie zajrzę do filterka powietrza kompresora, po demontarzu nadkola zauważyłem że przewód od filterka do kompresora jest kompletnie pęknięty a filterek czarny. zamierzam wymienić przewód oraz filterek, ale znajomy mechanik mówił mi że to nie jest to.
jak jest podniesiony nie ma żadnych błędów, jak jest opadniety wyświetla ''odwiedź servis'' i strzałka do góry...
Dodam że mam założone od 1,5 roku nowe dźwigienki sterujące na wachaczach.
Przednie amorki z miechami nowe 5 miesięcy.
Z tyłem jeszcze nic nie robiłem.
Dzwoniłem do serwisu powiedzieli mi że to mogą być zestaw zaworków sterujących cisnieniem na miechy...

Co o tym sądzicie ? Doradźcie mi gdzie co i jak sprawdzać, bardzo was proszę ...


Ostatnio zmieniony przez Martin 325 dnia Sob 16 Kwi 2016, 15:56, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Emiś

Junior admin


Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 7671
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk.(ok.Lubina|)
Posiadane auto: Citroen C5 Kombi 2.0 16v LPG,,Renault Scenic 2,016v Lpg BRC 2006
Piwa: 209/71
Wysłany: Sob 16 Kwi 2016, 14:31
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa R ) Airmatic - opada cały tył samochodu


A może zaczniemy od lektury i przeczytamy regulamin?Wink
Punkt 19
_________________
Nie znam się,kobietą jestem ...Wink

(zpa 1256585)
Powrót do góry
Martin 325

Debiutant



Dołączył: 01 Wrz 2015
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Mercedes R klasa 320 CDI 224KM 135000km
Piwa: 2/2
Wysłany: Sob 23 Kwi 2016, 12:00
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa R ) Airmatic - opada cały tył samochodu


Nikt nic nie wie ??? Jakieś przypuszczenia może ???
Powrót do góry
Martin 325

Debiutant



Dołączył: 01 Wrz 2015
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Mercedes R klasa 320 CDI 224KM 135000km
Piwa: 2/2
Wysłany: Nie 01 Maj 2016, 22:44
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa R ) Airmatic - opada cały tył samochodu


Wymieniłem Miechy z tyłu, amortyzatory z tyłu na nowe i problem dalej ten sam - visit workshop.
Odkręciłem prawe koło z przodu oraz nadkole - luźny był przewód zasilający listwę zaworową przy kompresorze, banalna sprawa a tyle zachodu. Obcięłem 5mm tego przewodu, zeszlifowałem kant zewnętrzny przewodu tak jak w oryginale, wcisnąłem i dokręciłem Smile - Bajka Smile Samochodzik żyje Smile
Sam uczyłem się na moim samochodzie Smile Banalne sprawy się działy z Airmatic.
Teraz autko stoi ładnie równo kompresor rzadko kiedy się załącza - tak jak powinno być, jak jest szczelny układ airmatic.
Nikt nic nie napisał, nie poradził... - ale ja napiszę swoje samodzielne naprawy Smile
Pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa R ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa R »

Opinie o samochodach Mercedes klasa R - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa R ) Porady, problemy techniczne


MercedesB 180

16 900

2008r.

205 000 km

lubelskie

MercedesE 320

19 900

2004r.

282 000 km

mazowieckie

MercedesGLE 350

166 000

2018r.

51 000 km

pomorskie

MercedesVito

155 900

2020r.

87 000 km

mazowieckie

MercedesGL 450

45 777

2006r.

284 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System