Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa CLK ) Problem ze sterowaniem kompresorem - cały czas ładuje



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa CLK ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gmcars

Debiutant



Dołączył: 03 Gru 2015
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): SUWAŁKI
Posiadane auto: jazz
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 01 Maj 2016, 17:26
Temat postu:

Problem ze sterowaniem kompresorem - cały czas ładuje


Witam
Jestem szczęśliwym posiadaczem CLK w208 2.0 Kopmpressor 192 konie.
Niestety samochód jest zamulony, jedzie jak by miał 100 koni a nie 192.
Problem tkwi w sterowaniu kompresorem. Otóż przygiełko kompresora załącza się odrazu po odpaleniu samochodu, czyli kompresor jest w pracy nawet na wolnych obrotach. Wiem ze powinien się załączyć dopiero po dodaniu gazu i przekroczeniu bodajże 2 tys obrotów. U mnie ładuje cały czas, jak by był spięty na krótko.
Sprawdziłem sprzęgiełko i to rozłącza kompresor gdy odepnę wtyczkę od zasilania elektromagnesu. Wtedy kompresor się wyłącza. Wychodzi na to ze sprzęgiełko jest ok. Sam kompresor tez mocno dmucha, bo gdy zdejmę waż z przepustnicy przy filtrze i dodam gazu to czuć ze naprawdę dobrze dmucha. Pomimo tego iż kompresor jest cały czas załączony to auto jest zamulone, ponieważ przepustnica przy filtrze, która powinna się zamknąć na wysokich obrotach i skierować powietrze z kompresora do interkulera, pozostaje cały czas otwarta.
Myślałem ze to ona jest przyczyną usterki, ale podmieniłem ją już z innego auta i jest to samo. Podmieniałem tez przepływomierz. Też nic to nie pomogło.
Po podpięciu pod kompa pokazały się dwa błędy. Jeden to właśnie BŁĄD STEROWANIEM KOMPRESORA a drugi to BŁĄD SONDY LAMBDA. Błąd Lambdy się skasował ale błąd sterowania kompresora jest stały i nie da się go skasować.
Proszę o pomoc i porady dlaczego kompresor jest cały czas w pracy i dlaczego przepustnica przy filtrze jest cały czas otwarta.
Gdzie szukać przyczyny?
Z góry dziękuje za pomoc.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
gmcars

Debiutant



Dołączył: 03 Gru 2015
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): SUWAŁKI
Posiadane auto: jazz
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 11 Maj 2016, 23:17
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) Problem ze sterowaniem kompresorem - cały czas ładuje


Wielkie dzięki wszystkim mądralom za pomoc :-/ :-/ :-/ :-/ :-/ :-/ :-/ :-/ :-/ :-/ :-/ :-/ :-/

Podaje rozwiązanie problemu dla potomnych.
Należy wymienić tranzystor BUK 101 50GL w sterowniku silnika. Całkowity koszt naprawy 15zł.

Wszystko pięknie opisane jest tutaj:
http://www.benzworld.org/forums/c208-a208-clk-class/1716857-supercharger-fixed-4-99-a.html
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa CLK ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa CLK »

Opinie o samochodach Mercedes klasa CLK - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa CLK ) Porady, problemy techniczne


MercedesVito

155 900

2020r.

87 000 km

mazowieckie

MercedesE 280

24 990

2006r.

291 986 km

pomorskie

MercedesVito

109 900

2017r.

92 000 km

mazowieckie

MercedesS 55 AMG

49 900

2001r.

163 291 km

pomorskie

MercedesB 180

16 900

2007r.

212 463 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System