Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes Vito ) Świeci się esp oraz nie zamyka z kluczyka



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Vito ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nikestylex7

Czytelnik



Dołączył: 08 Cze 2016
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ziemia
Posiadane auto: Vito
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 08 Cze 2016, 19:40
Temat postu:

Świeci się esp oraz nie zamyka z kluczyka


Witam wszystkich. Stałem się posiadaczem vito blaszak w longu. Doprowadzam go do idealnego stanu. Swieci mi sie esp po przejechaniu kilku metrów wolno bo jak pojadę szybciej i wyskoczy błąd esp to nagle jest zahamowanie i juz normalnie jedzie ale esp sie swieci. Druga sprawa to zamykanie z kluczyka nie działa kluczyk sprawdzany działa wszystko podczerwień itp. Auto zamyka sie jak siedzę ze środka i kliknę przycisk zamknij. Jakieś porady sprawdziłem bezpieczniki itp. Evil or Very Mad
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4810
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Pią 10 Cze 2016, 21:32
Temat postu:

Re: ( Mercedes Vito ) Świeci się esp oraz nie zamyka z kluczyka


Masz takie Vito

Czy może takie:

A może takie:

lub takie:

1. Jeżeli nie widzisz między nimi różnicy, to znaczy, że jest ci wszystko jedno jakie masz auto.
2. Jeżeli jest ci wszystko jedno jakie masz auto, to znaczy, że jest ci wszystko jedno jaką otrzymasz odpowiedź.
3. Jeżeli jest ci wszystko jedno jaką dostaniesz odpowiedź - to po cholerę zawracasz głowę na forum????
Idź do wróżki...

P.S.: Wybacz, jeżeli cię zbulwersowałem, ale jak powtarza się TYSIĄCE RAZY na forum : PODAWAJCIE DANE AUTA!!! - to ręce i nogi w pewnym momencie zaczynają opadać... :-/

Pozdrawiam obywatela Ziemi :-/
Powrót do góry
nikestylex7

Czytelnik



Dołączył: 08 Cze 2016
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ziemia
Posiadane auto: Vito
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 12 Cze 2016, 22:06
Temat postu:

Re: ( Mercedes Vito ) Świeci się esp oraz nie zamyka z kluczyka


Gerri przepraszam miałem mało czasu na napisanie tego posta i zapomniałem. Jest to Vitek 2006r 109 70kw blaszak. Esp zapala się po kilku metrach jazdy wolnej. Nie zamyka z kluczyka lecz kluczyk działa sprawdzałem w serwisie kluczy. Nie mogę się połączyć kompem za kilka tyś zł ale załatwie jeszcze taki za 30tyś nie znam nazw ale może on połączy i będę wiedział o co chodzi. Dodatkowo jak zapale świeci się kontrolka swiec więc myślę że albo swieca jakaś walnięta albo moduł świec. Gdzie znajduje się ten moduł i jak sprawdzić czy wychodzi z niego napięcie?
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4810
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Pon 13 Cze 2016, 20:29
Temat postu:

Re: ( Mercedes Vito ) Świeci się esp oraz nie zamyka z kluczyka


nikestylex7 napisał:
Gerri przepraszam miałem mało czasu na napisanie tego posta i zapomniałem.

Żeby mi to było ostatni raz
nikestylex7 napisał:
Jest to Vitek 2006r 109 70kw blaszak.

To jest model 639 (trzy pierwsze cyfry numeru podwozia). Jeżeli ktoś "siedzi" w Mercedesach - to mówi mu to wszystko. Jeżeli ktoś nie siedzi - to takie oznaczenie nic mu nie powie i z tego powodu raczej nie będzie miał nic sensownego do powiedzenia.
nikestylex7 napisał:
Esp zapala się po kilku metrach jazdy wolnej.

Najprawdopodobniej uszkodzenie któregoś z czujników przy kołach.
nikestylex7 napisał:
Nie zamyka z kluczyka lecz kluczyk działa sprawdzałem w serwisie kluczy.

Do zamykania centralnego zamka kluczyk emituje zarówno fale radiowe jak i podczerwień. Oba sygnały sprawdzili? Jak działa drugi kluczyk?
nikestylex7 napisał:
Nie mogę się połączyć kompem za kilka tyś zł ale załatwie jeszcze taki za 30tyś nie znam nazw ale może on połączy i będę wiedział o co chodzi.

To jest konieczne. Bez zeskanowanych błędów możemy sobie opowiadać długo i ciekawie co sie komu popsuło i jak to naprawił.
nikestylex7 napisał:
Dodatkowo jak zapale świeci się kontrolka swiec więc myślę że albo swieca jakaś walnięta albo moduł świec. Gdzie znajduje się ten moduł i jak sprawdzić czy wychodzi z niego napięcie?

Moduł wisi nad silnikiem, na "suficie" komory silnikowej.
Powrót do góry
nikestylex7

Czytelnik



Dołączył: 08 Cze 2016
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ziemia
Posiadane auto: Vito
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 13 Cze 2016, 22:47
Temat postu:

Re: ( Mercedes Vito ) Świeci się esp oraz nie zamyka z kluczyka


Trochę wdrożyłem sie w temat bardziej. Sprawdzałem profesjonalnym kompem i jest błąd w abs kod 42a4, tempomat błąd 1010 , centralny 1012 aktywna ochrona przed użytkownikiem , zacisk 15 błąd 100c , 1003. Nie mam drugiego kluczyka.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 13 Cze 2016, 22:47
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4810
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Wto 14 Cze 2016, 08:31
Temat postu:

Re: ( Mercedes Vito ) Świeci się esp oraz nie zamyka z kluczyka


- 42A4 wskazuje na obniżone napięcie zasilania. Pytanie, czy jest to błąd aktualny czy zapamietany.
- Tempomat nie ma swojego osobnego sterownika, tak więc nie mogą się pokazywać w nim błędy
- Centralny zamek również nie ma swojego sterownika: w tym wypadku współdziałają ze sobą moduły drzwi, moduł SAM i stacyjka. Nie podałeś, gdzie te błędy znaleziono.
Trochę dziwnie do tego podchodzisz. Przecież jeżeli to jest (jak twierdzisz) komputer profesjonalny, to powinien od razu podawać znaczenie błędów. Elektryk powinien się od razu tym zająć, a nie dawać właścicielowi wydruk do ręki - i co dalej?
Może elektryk jest d..a i nie wie, co z tym zrobić? Przecież to śmieszne żeby iść do jednego lekarza zrobić EKG a potem do drugiego i trzeciego żeby postawić diagnozę. Dobry komputer serwisowy ma zabudowany program diagnostyczny - na podstawie kodu błędu podaje kolejne kroki które trzeba wykonać, żeby znaleźć usterkę. Tak jest z kluczykiem: komputer Star Diagnose potrafi sprawdzić, czy kluczyk emituje sygnał radiowy, czy ten sygnał jest odbierany i czy jest właściwy. Następnie sprawdza sygnał podczerwieni. Swoją drogą to trochę bezmyślne jeździć z jednym kluczykiem. Przecież mając zapas sam mógłbyś sprawdzić, czy jest uszkodzony kluczyk, czy coś innego.
Powrót do góry
nikestylex7

Czytelnik



Dołączył: 08 Cze 2016
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ziemia
Posiadane auto: Vito
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 14 Cze 2016, 23:41
Temat postu:

Re: ( Mercedes Vito ) Świeci się esp oraz nie zamyka z kluczyka


Masz rację we wszystkim co napisałeś. Błędy kasowane i napisałem te które zapamiętuje. Pojadę może jutro na lepszy komputer diagnostyczny i więcej mi powie. To się podzielę z Tobą co tam powychodziło. Z drugiej strony co może być jak napięcie za niskie ? Z centralką podejrzewam rozkodowanie klucza centralka działa w aucie bo jak wejdę do środka to zamkne i otworze ale z klucza już nie.
Powrót do góry
nikestylex7

Czytelnik



Dołączył: 08 Cze 2016
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ziemia
Posiadane auto: Vito
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 15 Cze 2016, 19:47
Temat postu:

Re: ( Mercedes Vito ) Świeci się esp oraz nie zamyka z kluczyka


a co może być z tą centralką ? sprawdzałem w kompie i są jakieś 3 klucze podpięte ale posiadam tylko jeden i pewnie to nie on. Czy istnieje jakiś sposób zakodowania kluczyka osobiście bez wizyty w serwisie ? dodam że kluczyk sprawny centralka zamyka od środka na guzik na desce.
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4810
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Czw 16 Cze 2016, 00:51
Temat postu:

Re: ( Mercedes Vito ) Świeci się esp oraz nie zamyka z kluczyka


nikestylex7 napisał:
a co może być z tą centralką ?

Napisałem ci: to auto nie ma żadnej centralki do centralnego zamka.
nikestylex7 napisał:
sprawdzałem w kompie i są jakieś 3 klucze podpięte ale posiadam tylko jeden i pewnie to nie on.

Skoro odpala silnik - to raczej on.
nikestylex7 napisał:
Czy istnieje jakiś sposób zakodowania kluczyka osobiście bez wizyty w serwisie ?

Nie. Producent nie przewiduje kodowania tego kluczyka. Ani osobiście, ani w ASO
Powrót do góry
nikestylex7

Czytelnik



Dołączył: 08 Cze 2016
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ziemia
Posiadane auto: Vito
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 16 Cze 2016, 18:35
Temat postu:

Re: ( Mercedes Vito ) Świeci się esp oraz nie zamyka z kluczyka


Byłem na diagnostyce błędy p3050 -sonda p2209 - komunikat can z urządzenia sterującego
4d2e czujnik skrętu kalibrowanie niepoprawne
4d36 czujnik skrętu brak sygnału

Teraz gdzie sie on znajduje jak go sprawdzic ? Moze nie jest podłączony kupiłem juz z tym błędem to auto ?
Co do sondy to jak można ja sprawdzic poniewaz moze byc to wina wyciętego środka z katalizatora i widzę ze pospawany jest na nowo. Dodam ze jak wykasowaliśmy błąd to auto szło przez jakiś czas zgasiłem silnik i znowu taki muł.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Vito ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes Vito »

Opinie o samochodach Mercedes Vito - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes Vito ) Porady, problemy techniczne


MercedesE 250

44 000

2013r.

245 000 km

lubelskie

MercedesA 180

73 900

2016r.

148 000 km

wielkopolskie

MercedesR 350

69 700

2012r.

260 000 km

mazowieckie

MercedesGLA 220

94 900

2016r.

175 486 km

kujawsko-pomorskie

MercedesB 170

24 900

2009r.

193 125 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System