Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes Vito ) Wybór tego jedynego MB Vito



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Vito ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wiewior123

Czytelnik



Dołączył: 24 Cze 2016
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jelenia Góra
Posiadane auto: Honda Civic B16A2
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 24 Cze 2016, 16:09
Temat postu:

Wybór tego jedynego MB Vito


Witam Was forumowicze.
Postanowiłem zakupić busa i wybór padł na MB VITO e względu na kompaktowe wymiary.
Interesują mnie modele W638 ale moge rozważyć też nowsze sztuki jednak z tego co się orientowałem jest więcej elektroniki i więcej palą.
Wracając do tematu W638 mam wiele dylematów nad wersją silnikową jaka jest dostępna. Czytałem że polecane są silniki 2.2 CDI jednak te o mocy 122 km.
chciałbym się dowiedzieć jednak co sądzą o tym użytkownicy VITO. Bardzo proszę o jakąś poradę.
Nie zależy mi na szybkiej jeździe powyżej 120 - 130 km lecz na możliwie najbardziej ekonomicznej.
Wersja która mnie interesuje to ta fotelami 7 - 9 osób.
Pozdrawiam serdecznie
Powrót do góry
ciasy

Stały Bywalec



Dołączył: 22 Lis 2015
Posty: 100
Skąd jesteś (miejscowość / region): lublin
Posiadane auto: ML350 2004
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 24 Cze 2016, 18:38
Temat postu:

Wybór tego jedynego MB Vito


jeżeli zwracasz uwagę na to ile pali?, odpuść mercedesa, bo są drogie w utrzymaniu
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4810
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Sob 25 Cze 2016, 16:02
Temat postu:

Re: Wybór tego jedynego MB Vito


wiewior123 napisał:
moge rozważyć też nowsze sztuki jednak z tego co się orientowałem jest więcej elektroniki i więcej palą.

To, że ma więcej elektroniki wcale nie znaczy, że jest bardziej zawodne. Bo Vito 639 określiłbym ogólnie jako "mniej psujące się" Z elektroniki/elektryki powtarzają sie kłopoty z zestawem stacyjka/kluczyk oraz podnośniki szyb. Z mechaniką w zasadzie nie ma specjalnych kłopotów. Poza tym jest to układ tylnonapędowy i jest trochę lepszy dostęp do podzespołów. Natomiast zużycie paliwa wcale nie musi być przerażające - bo takie jest dopiero przy wyższych prędkościach. Przy spokojnej jeździe niektóre silniki 639 palą zadziwiająco mało.
Natomiast 638 ma przedni napęd - co wiąże sie oczywiście z niezbyt dobrym dostępem do czegokolwiek. Poza tym miał jednak więcej problemów mechanicznych - sterowanie skrzyni biegów, problemy ze sprzęgłem, alternator w nieosłoniętym miejscu (dopiero później dodano osłonę), przełamujące sie kable przy zawiasach drzwi itd.
Wspólną cechą obu typów jest rdza Twisted Evil
Jeżeli szukasz busa z siedzeniami, to rozważ możliwość zakupu blaszaka w dobrym stanie, wstawienie szyb i siedzeń samemu. (szyby to nie jest żaden problem - wycinasz wyrzynarką wg przetłoczeń w nadwoziu i wstawiasz szyby na klej) Całość może wyjść taniej niż zakup wypasionej wersji oryginalnej.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Vito ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes Vito »

Opinie o samochodach Mercedes Vito - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes Vito ) Porady, problemy techniczne


MercedesB 180

25 800

2010r.

229 057 km

pomorskie

MercedesGL 450

45 777

2006r.

284 000 km

pomorskie

MercedesCLK 200

29 900

2003r.

144 572 km

mazowieckie

MercedesS 400

720 744

2023r.

27 252 km

kujawsko-pomorskie

MercedesCitan

79 777

2019r.

43 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System