Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes Vito ) Wybór tego jedynego MB Vito



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Vito ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wiewior123

Czytelnik



Dołączył: 24 Cze 2016
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jelenia Góra
Posiadane auto: Honda Civic B16A2
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 24 Cze 2016, 16:09
Temat postu:

Wybór tego jedynego MB Vito


Witam Was forumowicze.
Postanowiłem zakupić busa i wybór padł na MB VITO e względu na kompaktowe wymiary.
Interesują mnie modele W638 ale moge rozważyć też nowsze sztuki jednak z tego co się orientowałem jest więcej elektroniki i więcej palą.
Wracając do tematu W638 mam wiele dylematów nad wersją silnikową jaka jest dostępna. Czytałem że polecane są silniki 2.2 CDI jednak te o mocy 122 km.
chciałbym się dowiedzieć jednak co sądzą o tym użytkownicy VITO. Bardzo proszę o jakąś poradę.
Nie zależy mi na szybkiej jeździe powyżej 120 - 130 km lecz na możliwie najbardziej ekonomicznej.
Wersja która mnie interesuje to ta fotelami 7 - 9 osób.
Pozdrawiam serdecznie
Powrót do góry
ciasy

Stały Bywalec



Dołączył: 22 Lis 2015
Posty: 100
Skąd jesteś (miejscowość / region): lublin
Posiadane auto: ML350 2004
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 24 Cze 2016, 18:38
Temat postu:

Wybór tego jedynego MB Vito


jeżeli zwracasz uwagę na to ile pali?, odpuść mercedesa, bo są drogie w utrzymaniu
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Sob 25 Cze 2016, 16:02
Temat postu:

Re: Wybór tego jedynego MB Vito


wiewior123 napisał:
moge rozważyć też nowsze sztuki jednak z tego co się orientowałem jest więcej elektroniki i więcej palą.

To, że ma więcej elektroniki wcale nie znaczy, że jest bardziej zawodne. Bo Vito 639 określiłbym ogólnie jako "mniej psujące się" Z elektroniki/elektryki powtarzają sie kłopoty z zestawem stacyjka/kluczyk oraz podnośniki szyb. Z mechaniką w zasadzie nie ma specjalnych kłopotów. Poza tym jest to układ tylnonapędowy i jest trochę lepszy dostęp do podzespołów. Natomiast zużycie paliwa wcale nie musi być przerażające - bo takie jest dopiero przy wyższych prędkościach. Przy spokojnej jeździe niektóre silniki 639 palą zadziwiająco mało.
Natomiast 638 ma przedni napęd - co wiąże sie oczywiście z niezbyt dobrym dostępem do czegokolwiek. Poza tym miał jednak więcej problemów mechanicznych - sterowanie skrzyni biegów, problemy ze sprzęgłem, alternator w nieosłoniętym miejscu (dopiero później dodano osłonę), przełamujące sie kable przy zawiasach drzwi itd.
Wspólną cechą obu typów jest rdza Twisted Evil
Jeżeli szukasz busa z siedzeniami, to rozważ możliwość zakupu blaszaka w dobrym stanie, wstawienie szyb i siedzeń samemu. (szyby to nie jest żaden problem - wycinasz wyrzynarką wg przetłoczeń w nadwoziu i wstawiasz szyby na klej) Całość może wyjść taniej niż zakup wypasionej wersji oryginalnej.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Vito ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes Vito »

Opinie o samochodach Mercedes Vito - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes Vito ) Porady, problemy techniczne


MercedesGL 450

102 700

2013r.

313 000 km

mazowieckie

MercedesCitan

79 777

2019r.

43 000 km

pomorskie

MercedesGLC 200

182 900

2020r.

58 900 km

wielkopolskie

MercedesA 140

5 990

1999r.

191 200 km

wielkopolskie

MercedesE 220

65 990

2015r.

292 340 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System