Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa SLK ) ocena techniczna nowo nabytego pojazdu slk r170



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa SLK ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nikolasek

Czytelnik



Dołączył: 08 Lip 2016
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Działdowo
Posiadane auto: slk r170 230
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 08 Lip 2016, 13:04
Temat postu:

ocena techniczna nowo nabytego pojazdu slk r170


Witam stałem się szczęśliwym posiadaczem slk 230 192km. Kupiłem go od handlarza w polsce z przebiegiem 230tyś.
Sprzedający nie był w stanie odpowiedzieć jaki olej był wlany dlatego kupiłem motul 10w40 6100. Kolejne problemy jakie napotkałem to trzeba dopomóc dachowi domknąć się ponieważ nie trafia na swoje miejsce. Zauważyłem zbiorniczek po prawej stronie ukryty w bagażniku jest tam jakiś olej ale nie wiem gdzie się go dolewa. Chciałem również wymienić olej w moście bo czuć jak drży. Nie wiem gdzie się to wlewa i czy oddzielnie wlewa się olej do skrzyni biegów bo mam wrażenie że 3 bieg czasem ma problem wskoczyć w swoje miejsce. Skrzynia manualna oprócz tego są luzy w przednim zawieszeniu. Prosiłbym o wskazówki ponieważ jest to mój pierwszy kabriolet i długo na niego zbierałem.
Powrót do góry
castillo20

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Gru 2012
Posty: 123
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gryfów/Dolnośląskie
Posiadane auto: Mercedes SLK 200 2.0 kompressor 1999r
Piwa: 6/3
Wysłany: Pią 08 Lip 2016, 16:33
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) ocena techniczna nowo nabytego pojazdu slk r170


Cześć. Ja do swojego leje olej syntetyczny 5w40 i uważam, że do takich starszych silników jednak lepiej syntetyczny. Olej hydrauliczny w tym zbiorniczku po prawej w bagażniku jest ważny dla siły otwierania dachu, ja pilnuje żeby jego poziom był na max, sprawdź ile go masz u siebie. Dolewa się go odkręcając śrubkę w tej metalowej części pompy ( do której jest przyczepiony właśnie ten zbiorniczek) i używając do tego większej strzykawki z rurką. Olej w moście i w skrzyni nie wymieniałem u mnie wszystko ładnie chodzi więc nic nie pomogę. Co do regulacji dachu jest parę pokręteł zwłaszcza polecam tutaj http://chomikuj.pl/chomikfriend/Dokumenty/slk+r170 hasło: foka masz tam parę manuali i poradników jak zająć się dachem

Ogólnie na szybko powiem jakie bolączki ja miałem i wydaje mi się że często występują w slk:

-Silnik: tutaj przede wszystkim przepływomierz, często się psuje, najlepiej kupować Bosch bo wszystkie chińskie działają na pół roku, objawia się spadkiem mocy, szarpaniem, falowaniem obrotów silnika itp wszystko co z mocą
- ja miałem jeszcze padnięte cewki ( nie wiem jak reszta posiadaczy slk)
- podobno czujnik położenia wałka rozrządu potrafi się zepsuć

-dach: dbać o poziom oleju hydraulicznego, raz na rok przesmarować wszystkie ruchome części do składania dachu
czasem problemy z nie domykaniem szyb wówczas trzeba wyregulować (świsty albo przeciekanie)

- lakier i skóry: uważam że karoseria jest niestety z tej nieszczęsnej, że potrafi rdzewieć ( przynajmniej ja mam z tym kłopot)
o skóry trzeba dbać latem bo mogą popękać, trzeba nawilżyć odpowiednim preparatem

zawieszenie: tutaj jestem bardzo zadowolony, nic większego się nie dzieje
mieliśmy tylko problemy, że trochę rzucało autem, jakoś nie trzymał się drogi ale okazało się że to były felgi a nie zawiecha
Powrót do góry
archive_67

Auto Maniak



Dołączył: 24 Maj 2011
Posty: 522


Piwa: 38/3
Wysłany: Pią 08 Lip 2016, 19:35
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) ocena techniczna nowo nabytego pojazdu slk r170


A miałem tu już nie wracać, bo w sumie po co ? ale @nikolasek w potrzebie to od początku...

Lecąc po kolei:

Cytat:
Witam stałem się szczęśliwym posiadaczem slk 230 192km. kupiłem go od handlarza w polsce z przebiegiem 230tyś.
mój drogi SLK 230K nie ma 192 koni, SLK 200K ma 192KM a wiec masz albo 2 litrówkę, albo 2,3 litra z mocą 193/197 - bo takie też występowały - z góry zakładam że masz przed lifta Smile
Odnośnie kupna od handlarzyny jak domyślam się przy niskim budżecie zrobiłeś błąd - ale nie mi to oceniać - niemniej jednak już czujesz na czym błąd polegał, z tego co widzę w tym sezonie SLKi poszły mocno w górę, nawet do 30 koła - zatem przyznaj ile wydałeś i podaj jakieś ogłoszenie... jeśli to był handlarz to przy wadach ukrytych masz prawo walczyć o swoje ! 230k przebiegu, może świadczyć o dużej eksploatacji, ale nie koniecznie...

Olej założenie jest takie, że leje się co było, handlarz nie wie ? czy nie chciał powiedzieć ? ogólnie zalałeś półsyntetyk, marnie :/ Ja bym zrobił płukankę dokładną i wlał syntetyk jak wspomniał przedmówca, poczytaj:
http://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/jdAktkpTURBXy9iNmNmYTM0YzAwZTgyZGMyNTJiNTNjN2Y2M2I4ZWMyNi5qcGeRlQLNAwwAwsM


Dach albo po wypadkowa sztuka w co mocno wierze na dystans przy niskiej cenie, albo kwestia regulacji - wszystko jest do zrobienia, problem w tym,że jeżeli masz problemy oleje/filtry (nie oceniam, każdy ma wiedzę jaką ma) to tym bardziej będzie ci ciężko wyregulować dach - ale jest to możliwe, tylko najpierw musisz dużo czytać a jest co na tym forum... Dobrze znalazłeś jest tam olej do układy hydraulicznego dachu, jest fotorelacja jak go się pozbyć jaki i jak zalać i jak odpowietrzyć...

Most Jesteś pewien,że on drży - Ja bym stawiał na dwu-masę ze sprzęgłem, oczywiście weryfikując choćby przegub wału, ogólnie do mostu dolałem olej ze skrzyni bo mi zostało także wiesz - łatwo znaleźć jaki potrzebny i ile.

Zawieszenie przy wielowahaczowym zawieszeniu temat rzeka, ogólnie aby jeździł prosto musisz dobrze się tym zająć na dobry zamiennikach bo zakładam że OEM odpada, Lemforder robi dobre zamienniki, tak czy owak polecam zajrzeć też na tył tam tez jest co robić :/

Ogólnie to wydaję mi się, że już popełniłeś parę kuriozalnych błędów, sęk w tym, że SLK w większości to trupy na sprzedaż i w cale podejście "zrobię sam" nie jest dobre, bo może się po prostu nie udać pudrowanie trupa i zawsze będzie coś nie tak... Nie jeden, który mało wydał z myślą, że sobie zrobi poległ w wojach naprawczych.

Na szczęście widzę, że jeszcze @castillo20 i paru innych obcykanych kierowców zostało na forum to Ci pomogą ja teraz szukam innego auta ale może też Mercedesa czemu nie Smile

PS na PW zostawiłem Ci telefon do mnie łatwiej będzie mi opowiedzieć o wielu rzeczach niż pisać to co i tak już zostało napisane:)

Pozdrawiam
Powrót do góry
nikolasek

Czytelnik



Dołączył: 08 Lip 2016
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Działdowo
Posiadane auto: slk r170 230
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 09 Lip 2016, 00:41
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) ocena techniczna nowo nabytego pojazdu slk r170


Pierwszy raz spotykam się z taką kulturą na forum. Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Z uwagi na szacunek do mercedesa oraz panujący tu klimacik na pewno coś z tym fantem zrobię. Dzięki za kontakt na priv mam nadzieję że się spotkamy.

Olej wleję półsyntetyk tylko jaki może jakiś słabszy mimo tego że wypłuczę silnik przed wlaniem. Za auto dałem 10klocka i chciałbym powiedzieć że nie żałuję chociaż przód mam po dzwonie ale od nowszego Smile Czuję się w tym aucie jak stary wyżeracz. Juto wywalę niepotrzebne części tłumika i nagram filmik. to jeżeli chodzi o linki

Cóż mogę powiedzieć na koniec jak dorwę tego sprzedawcę to mu nogi z dupy powyrywam. Auto wystawił za 17tyś i mnie w konia zrobił. Mimo tego że widziałem podartą pod sufitówkę i wkręty przy drzwiach to go wziąłem. Najgorsze jest to że nie mam za dużo siana w sumie to zapożyczony jestem. W sumie to usłyszałem dwumasa, całe zawieszenie, cewki, przepływomierze. Kurde co ja mam zrobić z tym fantem. Nie ma co się oszukiwać powiem krótko mercedes to sedes pomaluję go na rzadko. Jak się nie uda to samolot z niego zrobię. Muszę go wyszykować bo nic innego nie zrobię. Proszę tylko o wyrozumiałość jestem laikiem ale szybko się uczę. Może zacznijmy od początku mam zmienić olej Wink co dalej
Powrót do góry
nikolasek

Czytelnik



Dołączył: 08 Lip 2016
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Działdowo
Posiadane auto: slk r170 230
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 09 Lip 2016, 00:53
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) ocena techniczna nowo nabytego pojazdu slk r170


Muszę jeszcze dopowiedzieć kilka słów ale ten tekst że mercedes to sedes jest spoko. Choruję na rozdwojenie jaźni i słabo czytam tak mi się przynajmniej wydaje albo jaram za dużo zielska nieważne. Mówisz kochaniutki że mój model to 200k kurde nie wiem Smile a gdzie się to sprawdza np. jaki mam silnik może od jaguara. Chyba kupiłem najgorsze auto na całym forum. Ciekawe co na ten temat mercedes może powinienem go wypchnąć do żyda i zapomnieć o sprawie.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 09 Lip 2016, 00:53
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
nikolasek

Czytelnik



Dołączył: 08 Lip 2016
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Działdowo
Posiadane auto: slk r170 230
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 09 Lip 2016, 11:11
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) ocena techniczna nowo nabytego pojazdu slk r170


Mam taki nr. na silniku 111 203 0478
Powrót do góry
ycbo

Stały Bywalec



Dołączył: 19 Kwi 2013
Posty: 104
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wstyd się przyznać
Posiadane auto: GLA W156
Piwa: 6/3
Wysłany: Sob 09 Lip 2016, 11:46
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) ocena techniczna nowo nabytego pojazdu slk r170


Lepszy byłby nr VIN bo zawiera więcej informacji.
Jak sam się będziesz udzielał to i Tobie pomogą.


Ostatnio zmieniony przez ycbo dnia Sob 11 Mar 2017, 16:13, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
jakob123pl

Debiutant



Dołączył: 23 Lis 2015
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lahnstein, Niemcy
Posiadane auto: Mercedes A-klasse 200cdi w169 i A klasse 160 w168
Piwa: 5/0
Wysłany: Nie 10 Lip 2016, 10:21
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) ocena techniczna nowo nabytego pojazdu slk r170


Witam widze ze z dzialdowa jestes ja tez tam do niedawna mieszkalem i mam tam speca od mercedesow od kogo go kupiles?
Powrót do góry
nikolasek

Czytelnik



Dołączył: 08 Lip 2016
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Działdowo
Posiadane auto: slk r170 230
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 10 Lip 2016, 12:28
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) ocena techniczna nowo nabytego pojazdu slk r170


Kupiłem go od handlarza z olsztyna. Auto jest po dzwonie z nowym przodem. Nr vin WDB1704451F039099 a silnik to nie wiem gdzie się sprawdza. Jeżeli masz namiary na kogoś kto się zna to będę wdzięczny. Od czasu do czasu zapala się żółta kontrolka od chyba ciśnienia oleju mimo tego że jest w normie na bagnecie. Nie działa klima chociaż jest naładowana w ogóle brakuje nawiewu. Ostatnio nie działały kierunkowskazy i zapaliła się też jakaś kontrolka od świateł. Przy 140km jak jadę to można się zabić wyrywa kierownicę to chyba wina kół 17" opony 225/45. Najgorzej martwię się wspomaganiem jak ruszam to nie mogę ukręcić jest tak ciężko a później jest dobrze. Jak widać sporo jest tych mankamentów Wink
Powrót do góry
maverick82

Czytelnik



Dołączył: 09 Mar 2017
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Peterbororugh / UK
Posiadane auto: Mercedes-Benz SLK R170
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 10 Mar 2017, 16:48
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) ocena techniczna nowo nabytego pojazdu slk r170


nikolasek napisał:
Kupiłem go od handlarza z olsztyna. Auto jest po dzwonie z nowym przodem. Nr vin WDB1704451F039099 a silnik to nie wiem gdzie się sprawdza. Jeżeli masz namiary na kogoś kto się zna to będę wdzięczny. Od czasu do czasu zapala się żółta kontrolka od chyba ciśnienia oleju mimo tego że jest w normie na bagnecie. Nie działa klima chociaż jest naładowana w ogóle brakuje nawiewu. Ostatnio nie działały kierunkowskazy i zapaliła się też jakaś kontrolka od świateł. Przy 140km jak jadę to można się zabić wyrywa kierownicę to chyba wina kół 17" opony 225/45. Najgorzej martwię się wspomaganiem jak ruszam to nie mogę ukręcić jest tak ciężko a później jest dobrze. Jak widać sporo jest tych mankamentów Wink


Auto na złom albo do zwrotu handlarzowi. Niestety powypadkowe kabriolety (szczególnie ze sztywnym dachem) to może być mega wtopa.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa SLK ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa SLK »

Opinie o samochodach Mercedes klasa SLK - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa SLK ) Porady, problemy techniczne


MercedesB 180

28 600

2009r.

167 003 km

pomorskie

MercedesGLA 220

104 900

2018r.

107 000 km

wielkopolskie

MercedesC 180

39 900

2011r.

162 272 km

mazowieckie

MercedesC 180

94 800

2019r.

50 000 km

mazowieckie

MercedesC 200

32 900

2007r.

165 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System