Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa E ) W211 2.7cdi, moduł akumulatora



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa E ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
adibp

Debiutant



Dołączył: 06 Lip 2016
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: R170 2.0 kompresor, W245 B180, W210 300D i 2 x w906
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 09 Sie 2016, 22:42
Temat postu:

W211 2.7cdi, moduł akumulatora


Witam serdecznie, od kilku dni mam problem z czerwonym komunikatem o akumulatorze.
Po włączeniu zapłonu pojawia się ww. komunikat, jeśli chodzi o błędy to pokazuje mi:
-9000 Moduł sterowania do monitorowania akumulatora
-9071 Przekaźnik dodatkowego akumulatora
Ładowanie jest na poziomie 13,8-13,9, akumulator główny nie jest pierwszej młodości
ponieważ w trakcie odpalania wartość spada do 11V.
Czy ktoś z forumowiczów miał podobny problem?
Chciałbym usunąć usterkę bez wymiany zbędnych elementów.
Pozdrawiam i proszę o podpowiedź.
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Sro 10 Sie 2016, 08:36
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) W211 2.7cdi, moduł akumulatora


Usterki związane z nieprawidłowym działaniem modułu BSG w E-klasie W211 sprawiają często kłopoty w diagnozowaniu. Nawet mając podłączony komputer serwisowy można popełnić błąd co do przyczyny ich powstania. Nic nie piszesz o kondycji akumulatora pomocniczego. Pewną podpowiedzią może być tutaj komunikat o usterce przekaźnika dodatkowego akumulatora. Według informacji kolegi z innego forum przekaźnik ten jest zasilany..... z małego akumulatora! Crazy... Smile
Czyli jak mały akumulator będzie słaby, to się już samodzielnie nie naładuje, bo nie ma siły załączyć przekaźnika! Tak więc wydaje mi się, że jest to rzecz od której możesz zacząć i możesz to zrobić samodzielnie. Jeżeli chodzi o napięcie ładowania, to nie do końca może być ono miarodajne. Te auta wyposażone są w alternator "inteligentny" - połączony kablem komunikacyjnym z modułem silnika i w ten sposób wydajność alternatora jest regulowana w zależności od aktualnego zapotrzebowania. Do prawidłowego określenia sprawności układu ładowania jest w "Star Diagnose" specjalny test: w czasie jego trwania trzeba w odpowiednich momentach załaczać różne odbiorniki prądu, zmieniać prędkość obrotową silnika i jako końcowy rezultat dostaje się wykres, który musi mieścić się w określonych granicach. Tak więc można pomierzyć napięcie multimeterem, po chwili pomierzyć jeszcze raz i wartości będą się różnić, ale wcale to nie musi oznaczać, że coś się psuje.
Na razie sprawdź mały akumulator i w razie potrzeby doładuj go bardzo małym prądem (poniżej 1A). Jeżeli jest rozładowany, a ładowanie nie przywróci go do sprawności - to go wymień.
Powrót do góry
adibp

Debiutant



Dołączył: 06 Lip 2016
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: R170 2.0 kompresor, W245 B180, W210 300D i 2 x w906
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 12 Sie 2016, 21:13
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) W211 2.7cdi, moduł akumulatora


witam ponownie, na wstępie dziękuję za wskazówki. Wymieniłem oba akumulatory jednak błędy pozostały, na plus jest to, że auto lepiej odpala Very Happy . Wymienię jeszcze ten moduł koło akumulatora w bagażniku. Alternator chyba odpada bo błąd występuje po włączeniu zapłonu nie po odpaleniu. Czy jeszcze gdzieś są przekaźniki, które mogły ulec uszkodzeniu czy tylko ten w bagażniku?
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Pią 12 Sie 2016, 21:17
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) W211 2.7cdi, moduł akumulatora


adibp napisał:
Alternator chyba odpada bo błąd występuje po włączeniu zapłonu nie po odpaleniu.

Niekoniecznie. Alternatory z systemem LIN komunikują się z autem już po załączeniu zapłonu.
Powrót do góry
adibp

Debiutant



Dołączył: 06 Lip 2016
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: R170 2.0 kompresor, W245 B180, W210 300D i 2 x w906
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 16 Sie 2016, 14:13
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) W211 2.7cdi, moduł akumulatora


Po długim czasie sprawdzania klem, bezpieczników, przewodów wyeliminowałem jeden błąd.
Pozostał aby nieszczęsny 9000- moduł sterowania do monitorowania akumulatora.
Nr. mojego modułu to A 211 442 01 55, czy wie ktoś może o jakimś zamienniku, który mogę zastosować, ponieważ cena w aso to 3500zł a używka bez gwarancji 500zł , mam na myśli np. A 211540 87 45. Ew. czy sterownik z innym numerem podejdzie bez programowania, bo z tego co znalazłem to muszę dopasować sterownik, czyli muszę ustalić czy mam BCM1 czy BCM2, następnie zaprogramować sterownik za pomocą STAR Diagnosis a mam tylko Delphi... czy I najważniejsze pytanie jeśli od razu nie wymienię modułu od razu czy coś ulegnie uszkodzeniu?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 16 Sie 2016, 14:13
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Wto 16 Sie 2016, 19:52
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) W211 2.7cdi, moduł akumulatora


adibp napisał:
Nr. mojego modułu to A 211 442 01 55, czy wie ktoś może o jakimś zamienniku, mam na myśli np. A 211540 87 45

To nie jest tak jak myślisz. Zamienność nie wynika z prostego porównania numeru części. Bo moduł zastępczy który zagra w jednym aucie, może już nie zagrać w innym. Taki sam model, z takim samym silnikiem - ale innym wyposażeniem. Akurat może braknąć w module obsługi jakiejś części wyposażenia która w jednym aucie jest, a w drugim nie. Najpewniej dobierać po numerze nadwozia i wg EPC szukać zamiennika.
To nie jest "maluch" że jak część podejdzie do jednego, to do drugiego na pewno też.
Powrót do góry
adibp

Debiutant



Dołączył: 06 Lip 2016
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: R170 2.0 kompresor, W245 B180, W210 300D i 2 x w906
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 18 Sie 2016, 20:59
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) W211 2.7cdi, moduł akumulatora


Problem rozwiązany, powodem był zbyt mały stan płynu w układzie hamulcowym. Shocked Shocked Shocked
Doszedłem do tego po tym, że pompa SBC włączała się na wyłączonym silniku po zgaszeniu auta, oraz
znalazłem błąd o niskim poziomie zasilania w układzie hamulcowym (nie pamiętam dokładnego kodu).
Nie wiem czy to miało wpływ, ale uszkodzony też został czujnik światła stop, co okazało się po dolaniu płynu ok. 100ml.
Dziękuję forumowiczom za pomoc w rozwiązywaniu problemu.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa E ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa E »

Opinie o samochodach Mercedes klasa E - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa E ) Porady, problemy techniczne


MercedesE 220

176 900

2020r.

97 000 km

mazowieckie

MercedesC 300

46 990

2012r.

226 992 km

pomorskie

MercedesB 150

28 900

2007r.

200 000 km

śląskie

MercedesA 180

95 900

2020r.

34 000 km

mazowieckie

MercedesB 170

24 900

2009r.

193 125 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System