Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes Sprinter ) bład p1402



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Sprinter ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dziecielewski

Debiutant



Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): włocławek
Posiadane auto: sprinter 906 , 2.2 cdi 311 , 2006r , kaczka 208 2.3 d 1993r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 22 Sie 2016, 19:54
Temat postu:

bład p1402


witam!
Mam taki problem auto wchodzi w tryb awaryjny nie zawsze zapala się kontrolka awarii, kupiłem sobie ten dziwny przyrząd do czytania błędów na smartfona, pokazywało mi błąd sondy lambda wymieniłem na używkę(błąd znikł) , teraz pokazuje błąd p1402 czytałem wyszło egr , kupiłem regenerowany (wysłałem stary zgrali z niego dane i wysłali mi po regeneracji). I [cenzura] ! cały czas błąd p1402, pomóżcie co to za błąd ? auto to sprinter 906 2.2 109 km, 2006 r.
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Pon 22 Sie 2016, 23:28
Temat postu:

Re: bład p1402


dziecielewski napisał:
kupiłem regenerowany (wysłałem stary zgrali z niego dane i wysłali mi po regeneracji)

Przecież to zwykły motorek z przesłonką - jakie tam chcesz dane zgrywać??? To tak, jakbyś chciał skopiować dane z gwoździa Laughing
Tu masz wątek na podobny temat:
http://sprinter-source.com/forum/showthread.php?t=42740
Jak cokolwiek władasz językiem, to się dowiesz cokolwiek. Np. że gościu w końcu wymienił czujnik ciśnienia różnicowego na filtrze DPF i błąd zniknął. Co prawda myli go z czujnikiem ciśnienia w wydechu (to zupełnie inny czujnik!), ale jak widać nie był to błąd pochodzący od EGR. W tym momencie inny z dyskutujących zwraca uwagę na bardzo istotny problem: Tanie "code-readery" z portali internetowych posługują się uniwersalnymi kodami OBD i nie zawsze są one zgodne z tym, co w danym wypadku sugeruje producent. Tak więc taki czytnik może być pomocą, ale trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że bezgranicznie wierzyć mu nie można i w przypadkach wątpliwych konieczne staje się skorzystanie z usług "SD"
Od siebie dodam, że wiele błędów wprowadzających silnik w tryb awaryjny prowadzi do nieprawidłowego "zarządzania" pracą filtra DPF i może doprowadzić w niektórych przypadkach do jego zatkania mającego znaczący wpływ na pracę silnika. Dlatego "Star Diagnose" sugeruje w takich przypadkach wypalanie filtra jako ostatni krok który powinien być przeprowadzony bezpośrednio po zakończeniu naprawy. Jako ciekawostkę podam fakt, że zatkanie filtra DPF prowadzi do nadmiernego wzrostu ciśnienia w układzie wydechowym, co w określonych warunkach może prowadzić nawet do niedomykania zaworów wydechowych! Co prawda dotyczy to starszych egzemplarzy modelu 906 - nowsze są już zabezpieczone poprzez odpowiednie funkcje oprogramowania wprowadzające silnik w tryb awaryjny i związane z tym ograniczenie mocy zanim do tego zjawiska dojdzie.
Powrót do góry
dziecielewski

Debiutant



Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): włocławek
Posiadane auto: sprinter 906 , 2.2 cdi 311 , 2006r , kaczka 208 2.3 d 1993r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 28 Sie 2016, 13:00
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) bład p1402


Pojechałem na normalny komputer i wyszło czujnik różnicy ciśnień, wymieniłem skasowałem błąd , busik śmiga. pozdrawiam i dziękuje za podpowiedzi
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Sprinter ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes Sprinter »

Opinie o samochodach Mercedes Sprinter - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes Sprinter ) Porady, problemy techniczne


MercedesE 200

74 900

2010r.

36 000 km

mazowieckie

MercedesC 180

18 900

2005r.

184 217 km

mazowieckie

MercedesE 250

68 900

2013r.

245 000 km

lubelskie

MercedesB 180

38 900

2013r.

185 450 km

śląskie

MercedesML 320

48 990

2008r.

266 896 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System