Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) Mercedes A160 zero reakcji po przekręceniu kluczyka/nie odpa



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Elektryka i elektronika,wskażniki i kontrolki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
prezes912

Debiutant



Dołączył: 27 Lut 2016
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nysa
Posiadane auto: Mercedes C w203 2.2 CDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 24 Sie 2016, 20:01
Temat postu:

Mercedes A160 zero reakcji po przekręceniu kluczyka/nie odpa


Witam
Posiadam mercedesa a160 w169 rocznik 2005, silnik 2.0 CDI . Problem pojawił się 4 dni temu , rano podczas rozruchu przekręceniu kluczyka pozycji zapłonu oraz próba odpalenia jest cisza to znaczy kontrolki świecą a samochód nie odpala nie kręci się rozrusznik nic nie słychać itp. Po kilka próbach kręcenia , wyjmowania kluczyka samochód odpalił . Dzisiaj był podpięty oto błędy. Jeszcze jedno znalazłem zależność jeżeli po przekręceniu kluczyka nie świeci ta taka pomarańczowa sprężynka od świec żarowych to on nie odpala , kilka razy powyciągam kluczyk będę próbował odpalać i wskoczy ta sprężynka to odpala,



Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Czw 25 Sie 2016, 08:37
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Mercedes A160 zero reakcji po przekręceniu kluczyka/nie odpa


Próbowałeś drugi kluczyk?
Powrót do góry
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Czw 25 Sie 2016, 10:10
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Mercedes A160 zero reakcji po przekręceniu kluczyka/nie odpa


Można podłączyć jeszcze pod SD i sprawdzić komunikację ze sterownikiem silnika i całą resztą komputerków. To nie będzie raczej kluczyka wina bo by się kontrolki nie zapalały. Może być coś na instalacji, jakiś przetarty kabelek, lub zaśniedziałe złącze. Proponuje odłączyć jak największą liczbę wtyczek sprawdzić i połączyć, jak to nic nie da to do speca jechać.

No i dwie świece żarowe do wymiany, ale to nie ich wina.
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
prezes912

Debiutant



Dołączył: 27 Lut 2016
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nysa
Posiadane auto: Mercedes C w203 2.2 CDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 25 Sie 2016, 20:48
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Mercedes A160 zero reakcji po przekręceniu kluczyka/nie odpa


Kluczyka drugiego nie mam podejrzany jest.komputer główny który. Trzeba dać do zaprogramowania .
Powrót do góry
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Nie 28 Sie 2016, 18:16
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Mercedes A160 zero reakcji po przekręceniu kluczyka/nie odpa


Bardzo ciekawie czyta się takie rzeczy, a który to jest komputer główny? W sensie sterownik silnika? Czy stacyjka? To może być ciekawy problem proszę informować o postępach.
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 28 Sie 2016, 18:16
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
prezes912

Debiutant



Dołączył: 27 Lut 2016
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nysa
Posiadane auto: Mercedes C w203 2.2 CDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 04 Wrz 2016, 18:32
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Mercedes A160 zero reakcji po przekręceniu kluczyka/nie odpa


źle to napisałem nie komputer główny tylko sterownik silnika.

Auto oddane do naprawy tydzień i cisza Very Happy mechanik mówi że walczy. Sterowniki silnika sprawny. Napiszę co było jak zrobi
Powrót do góry
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Wto 04 Paź 2016, 22:02
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Mercedes A160 zero reakcji po przekręceniu kluczyka/nie odpa


Udało się coś wymyślić?
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
prezes912

Debiutant



Dołączył: 27 Lut 2016
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nysa
Posiadane auto: Mercedes C w203 2.2 CDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 04 Paź 2016, 22:27
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Mercedes A160 zero reakcji po przekręceniu kluczyka/nie odpa


padł sterownika silnika

a640 150 67 79 nie do zdobycia w polsce , jest możliwość zamiennie zamontowanie innego ?
Powrót do góry
prezes912

Debiutant



Dołączył: 27 Lut 2016
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nysa
Posiadane auto: Mercedes C w203 2.2 CDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 04 Paź 2016, 22:29
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Mercedes A160 zero reakcji po przekręceniu kluczyka/nie odpa


prezes912 napisał:
padł sterownika silnika

a640 150 67 79 nie do zdobycia w polsce , jest możliwość zamiennie zamontowanie innego ?


mechanik sprawdził wszystko , nie znam się ale mówił stacyjka , i skrzynia daje sygnał gdy auto nie chce odpalić ale sterownik nie reaguje to wiem i mówił szukać sterownik ale jak jak w polsce nie ma jutro dzwonię do ASO, po drodze wymienione wszystkie świece , nowy rozrusznik , wyczyszczony cały silnik , od egr , przepustnicę , itp został sterownik
Powrót do góry
majlo8907

Czytelnik



Dołączył: 28 Paź 2016
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Mercedes A klasa W169 2.0CDI 82km
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 28 Paź 2016, 17:55
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Mercedes A160 zero reakcji po przekręceniu kluczyka/nie odpa


Witam mam dokładnie taki sam przypadek tylko że u mnie wielokrotne wkładanie i yjmowanie kluczyka nic nie daje. Pewne z tym sterownikiem silnika?
Powrót do góry
prezes912

Debiutant



Dołączył: 27 Lut 2016
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nysa
Posiadane auto: Mercedes C w203 2.2 CDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 29 Lis 2016, 19:18
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Mercedes A160 zero reakcji po przekręceniu kluczyka/nie odpa


tak sterownik silnika . Jutro wysyłam do firmy będą programowali inny sterownik na podstawie tego mojego starego bo nie będę płacił 8 tys w aso


edit: wydobycie z mojego danych sterownika i zaprogramowanie do nowego sterownika 1200zł to robi firma. Mechanik który naprawiał auto przeskanował całe auto kabelek po kabelku więc myślę że juz po tej naprawie długo do auta nie dołoże
Powrót do góry
Vioorek

Czytelnik



Dołączył: 11 Mar 2018
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Oelde/ NRW
Posiadane auto: Mercedes w168 1.6 1998
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 13 Mar 2018, 23:44
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Mercedes A160 zero reakcji po przekręceniu kluczyka/nie odpa


Witam wszystkich
W ostatnim czasie nabyłem mercedesa a160. Kupilem go ze świadomością uszkodzonego rozrusznika. Problem polega na tym że po jego wymianie auto nadal nie reaguje na rozruch. Dodam ze na 2 pozycji kluczyka wszystkie kontrolki oraz wskazniki działają. Opiniach z forum zrobilem nowe kable masowe silnika. Dalej nic. Po odpieciu immo na wyswietlaczu pojaail sie komunikat "start error" po zapięciu go spowrotem komunikat zniknął. Wnkoskuje z tego ze immo jest ok. Postanowilem zawalczyć ze stacyjką. Po wymianie kosyki ze slizgami na nowa nadal brak efektów. Confused

Poniewaz mam drugi identyczny jeżdżący model, przepiolem sterownik silnika oraz wszystkie przekazniki... Nie spodziewałem sie ale ręce juz mi opadły bo dalej nic..... Sad

Czy ma ktoś jakąś głębszą wiedze co może jeszcze byc nie tak?? Na koniec dodam jeszcze ze auto na pycha odpali ale nie wchodzi na obroty i gasnie po dodaniu gazu.

Bede wdzięczny za jakiekolwiek idee
Pozdrawiam wszystkich
Powrót do góry
Vioorek

Czytelnik



Dołączył: 11 Mar 2018
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Oelde/ NRW
Posiadane auto: Mercedes w168 1.6 1998
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 25 Mar 2018, 23:12
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Mercedes A160 zero reakcji po przekręceniu kluczyka/nie odpa


PROBLEM ROZWIĄZANY...

Witam wszystkich ponownie juz z lepszym samopoczuciem poniewaz mój [cenzura] zjechal dzis z podnosnika o wlasnych silach...

Dla potomnych opisze walke z tym malenstwem.
J/W problem z rozruchem. Podczas montazu sprawnego juz rozrusznika i podnoszeniu silnika ułamał sie wczesniej juz uszkodzony kabel sterujacy rozrusznika. Usterka o tyle ciezka do zlokalizowania poniewaz uszkodzony kabel znajdowal sie w peszlu.po zrobieniu nowego kabla(bialo fioletowy) auto w koncu zaczelo krecic ale tylko po podaniu bezpośredniego napiecia na ten przewód.auto nie odpala... Dalsza walka byla juz wielką niewiadomą bo po nawet po wymianie pompy paliwa którą wymontowalem z drugiego działającego efekt taki sam. Dodam ze na prowizorycznym podawaniu napiecia na rozrusznik auto odpali tylko na plaku. No coz nie poddajac się ode dalej czyli sprawdzam przepustnice oraz przepływomierz wszystko sprawne i czyste.do przełomu doszlo podczas montazu przepływki Shocked moim oczom ukazal sie winowajca wszystkich problemow. Po odwruceniu przeplywki gniazdami sterownika do siebie zobaczylem ze dwa cienkie piny w gniezdzie sa dziwnie podgiete ze nie miały opcji stykac sie z wtyczką. Po wyprostowaniu ich i montazu wszystkiego auto hula ze az miło.

Tak wiec problem błachy ale ciezki do zlokalizowania..
Teraz juz wiem ze 80% roboty bylo niepotrzebne aczkolwiek jestem troszke mądrzejszy niz przed naprawą.

Ot i to moja pierwsza przygoda z mercedesem
Pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Elektryka i elektronika,wskażniki i kontrolki Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Elektryka i elektronika,wskażniki i kontrolki


MercedesGLC 220

169 900

2018r.

47 000 km

mazowieckie

MercedesC 43 AMG

159 900

2016r.

126 826 km

kujawsko-pomorskie

MercedesB 200

14 900

2006r.

250 000 km

śląskie

MercedesVito

155 900

2020r.

87 000 km

mazowieckie

MercedesA 160

29 700

2010r.

142 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System