Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa SLK ) [R170] Powłoka lakierowa wnętrza



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa SLK ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
v4flyer

Stały Bywalec



Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 100
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gliwice/Tarnów
Posiadane auto: SLK R170 2.0/163
Piwa: 3/0
Wysłany: Pon 29 Sie 2016, 15:33
Temat postu:

[R170] Powłoka lakierowa wnętrza


Witam Forumowiczów,

Kilka razy zdarzyło mi się, że zauważyłem przebarwienia po zastosowaniu środków do czyszczenia/pielęgnacji wnętrza (Moje Auto, Sonax).
Zaobserwowałem to na kierownicy, panelach (oraz uchwytach) na drzwiach, tunel środkowy.w

Nie wiem czy "kokpit" jest tak wrażliwy na chemię czy może moja sztuka była przed sprzedażą picowana i ktoś czymś podmalował wnętrze, żeby lepiej wyglądało

Moje pytanie jest następujące: czy ktoś z Forumowiczów zauważył przebarwianie się elementów wnętrza pod wpływem środków przeznaczonych do używania ich we wnętrzu pojazdu?

pozdrawiam
Piotr
Powrót do góry
castillo20

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Gru 2012
Posty: 123
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gryfów/Dolnośląskie
Posiadane auto: Mercedes SLK 200 2.0 kompressor 1999r
Piwa: 6/3
Wysłany: Wto 30 Sie 2016, 15:56
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) [R170] Powłoka lakierowa wnętrza


Była picowana, daje rękę uciąć. Wnętrze slk r170 to jedna z największych bolączek tego samochodu, Po prostu dbasz czy nie, schodzącego lakieru nie unikniesz. Schodzi ze wszystkich lakierowanych elementów, zwłaszcza na plastikach, trochę bardziej trzyma się na skórze. Zapewne poprzedni właściciel coś z tym działał, pewnie użył lakieru, który nie jest przeznaczony do tapicerki, dlatego robią się plamy bo pewnie ten lakier powinien być zabezpieczony bezbarwnym, czyli jest niewłaściwy. U mnie już schodzi i widzę na to 3 opcje: użyć środka który odnowi ( jest gdzieś w tematach na forum, jakiś taki lakier do nakładania gąbką czy pendzlem) , rozebrać całą tapicerkę i lakierować, lub okleić folią (coś ala 3d carbon )
Powrót do góry
ycbo

Stały Bywalec



Dołączył: 19 Kwi 2013
Posty: 104
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wstyd się przyznać
Posiadane auto: GLA W156
Piwa: 6/3
Wysłany: Pią 02 Wrz 2016, 16:04
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) [R170] Powłoka lakierowa wnętrza


Rozumiem że piszesz o konsoli środkowej, prawej stronie ze schowkiem, lewej dookoła zegarów i uchwytach na drzwiach bo reszta nie jest pokrywana tą farbą przypominającą w dotyku gumę.
Pokrycie tych części malowanych łuszczy się ale nie odbarwia, być może środek do czyszczenia jest zbyt agresywny.
Renowacja najbliższa oryginałowi polega na przetarciu tych części i pomalowaniu podkładem a potem kolorem właściwym do wnętrza, na końcu nakłada się lakier gumowy bezbarwny - wszystko wyrobami firmy Volico.
Ja nie zdecydowałem się na malowanie ze względu na konieczność demontażu wszystkich tych elementów (straszna praca) (cały zestaw firmy Volico jest dość drogi) i nie daje gwarancji dobrego wyglądu.
http://volico.de/webshop/products/slk-r170/
Uznałem że oskubię całą farbę i będę miał wszystkie konsole w czarnym kolorze, nie radzę używać żadnych rozpuszczalników i narzędzi bo uszkodzi się te elementy bezpowrotnie.
Robiłem to paznokciem i kartą bankową, udało się i teraz wygląda to dobrze, zajęło mi to tydzień po kilka godzin dziennie.
Powrót do góry
v4flyer

Stały Bywalec



Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 100
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gliwice/Tarnów
Posiadane auto: SLK R170 2.0/163
Piwa: 3/0
Wysłany: Sro 07 Wrz 2016, 21:06
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) [R170] Powłoka lakierowa wnętrza


Dziękuję za odpowiedzi.
Przebarwienia u mnie pojawiły się nagle po uzyciu preparatu a'la Plack firmy Moje Auto: nagle uchwyt do zamykania drzwi zrobił się szarawy.
Ostatnio kupiłem preparat Sonax do kokpitu matowy i ma konsoli centralnej zobaczyłem po przetarciu jakby jaśniejsze miejsce - nie uznałem, że jest jaśniejsze bo zrobiło się czystsze tylko że to odbarwienie Wink
Co do innych miejsc to bałem się próbować.

Czym czyścicie wnętrze?
Woda z szarym mydłem nie zaszkodzi mercedesowi? Wink

Pozdrawiam serdecznie Smile
Powrót do góry
Youngtimer190

Czytelnik



Dołączył: 24 Paź 2016
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): 3city
Posiadane auto: Mercedes SLK R170 2.0 1997
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 29 Paź 2016, 17:18
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) [R170] Powłoka lakierowa wnętrza


U mnie problem był taki sam jak i u Was. Obłaziło strasznie z konsoli środkowej i wyglądało beznadziejnie. W końcu postanowiłem coś z tym zrobić, ubrałem rękawice robocze i wyposażony w starą kartę plastikową do CitySportu zdzierałem ten gumowy lakier kawałek po kawałku. Fajnie też szło rolowanie go za pomocą samych rękawic, bo wtedy nie zostawały ślady po kleju, które trudniej usunąć. Na końcu wszystkie plastiki wyczyściłem ścierką z mikrofibry delikatnie nasączoną RainX'em do mycia szyb, bo dobrze usuwa zabrudzenia (ślady po kleju) i na koniec pianką do plastików. Teraz wygląda to dobrze, błyszcząco i elegancko. Faktura i wygląd takie same jak w W202 czy W210. I nie planuję jak na razie tego malować, szkoda zachodu Wink
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 29 Paź 2016, 17:18
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
v4flyer

Stały Bywalec



Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 100
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gliwice/Tarnów
Posiadane auto: SLK R170 2.0/163
Piwa: 3/0
Wysłany: Wto 01 Lis 2016, 00:25
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) [R170] Powłoka lakierowa wnętrza


Dzięki za info.
Jak uznam, że to już ten etap to spróbuję najpierw Twojego sposobu, bo może rzeczywiście malowanie nie będzie konieczne.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa SLK ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa SLK »

Opinie o samochodach Mercedes klasa SLK - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa SLK ) Porady, problemy techniczne


MercedesS 400

720 744

2023r.

27 252 km

kujawsko-pomorskie

MercedesGL 450

45 777

2006r.

284 000 km

pomorskie

MercedesA 160

18 900

2009r.

189 217 km

mazowieckie

MercedesGLS Klasa

322 000

2018r.

86 000 km

mazowieckie

MercedesE 200

69 900

2010r.

36 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System