Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) Tapicerka drzwi (jako finał historii z kontrolką SRS)



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Wnętrze
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
noker

Debiutant



Dołączył: 02 Wrz 2016
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Puławy
Posiadane auto: W168 A140
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 06 Wrz 2016, 13:09
Temat postu:

Tapicerka drzwi (jako finał historii z kontrolką SRS)


Witam.

Niedawno zakupiliśmy A-klasę, auto sprowadzone z Francji, trochę jeżdzone w polsce przez jakieś półtora roku.
Kupiłem z zapaloną kontrolką SRS, wg sprzedawcy potrzeba było wymienić taśmę/zwijaka do Airbaga kierowcy.

i tak też zrobiłem, taśma wymieniona, kalibracja skrętu OK, ale SRS nie zgasło.

Udałem się na wycieczkę do lokalnego elektronika samochodowego, podłączyliśmy się z kompem do auta i okazało się że owszem błąd poduszki kierowcy jest (co skasowaliśmy) ale dodatkowo SRS się świecił z powodu deaktywacji poduszek bocznych. To musiał ktoś zrobić świadomie, i prawdopodobnie we Francji, bo osoba która sprowadziła auto twierdzi że SRS cały czas jej świecił. No ja bym tak nie potrafił, elementy bezpieczeństwa a powyłaczane.

Pytanie mam o tapicerkę, bo sami zobaczcie jaka jest u mnie, i nie wydajemisie, żeby boczne poduszki miały szansę się wydostać w razie detonacji, PRAWIDŁOWO WYDOSTAĆ.









Sądzę, że moje boczki są z wersji bez poduszek. Ale po co? i dlaczego ?
Powrót do góry
Keram2504
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 5434
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: Mercedes A-140 2000 Gaz Prins
Piwa: 194/114
Wysłany: Wto 06 Wrz 2016, 21:37
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Tapicerka drzwi (jako finał historii z kontrolką SRS)


Jeśli podłączysz boczne poduszki to w tym wypadku będzie raczej niebezpiecznie jak bezpiecznie.
_________________
Rozwiązałeś problem? Odpisz. Inni będą Ci wdzięczni.
Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Sro 07 Wrz 2016, 09:33
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Tapicerka drzwi (jako finał historii z kontrolką SRS)


Podaj VIN tego auta jak to możliwe.
Powrót do góry
noker

Debiutant



Dołączył: 02 Wrz 2016
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Puławy
Posiadane auto: W168 A140
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 08 Wrz 2016, 12:27
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Tapicerka drzwi (jako finał historii z kontrolką SRS)


Zdaję sobie z tego sprawę jakie mogą być konsekwencje, dlatego upatrzyłem na alle... odpowiednie boczki w moim kolorze, zamówiłem i zamontowałem.



a vin mojego autka to: WDB1681311J665447. Gerri co możesz mi ciekawego powiedzieć na jego podstawie?

Pozdrawiam
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Czw 08 Wrz 2016, 13:46
Temat postu:

Re: Tapicerka drzwi (jako finał historii z kontrolką SRS)


noker napisał:
To musiał ktoś zrobić świadomie, i prawdopodobnie we Francji, bo osoba która sprowadziła auto twierdzi że SRS cały czas jej świecił. No ja bym tak nie potrafił, elementy bezpieczeństwa a powyłaczane.
Sądzę, że moje boczki są z wersji bez poduszek. Ale po co? i dlaczego ?

Prawie jak Macierewicz i jego teorie spiskowe... Smile
Wytlumaczenie jest dosyc prozaiczne. Zwróc uwage na daty na boczkach - odpowiadaja dokladnie dacie produkcji samochodu. Równiez numer czesci 168 720 57 70 oraz kod koloru 7F31 (slate grey) to jest to, co wg EPC zostalo zamontowane w fabryce. Natomiast twoje auto nie ma kodu 292 który odpowiada za poduszki boczne. Wystarczy? Czy mam opowiadac dalej?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 08 Wrz 2016, 13:46
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
noker

Debiutant



Dołączył: 02 Wrz 2016
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Puławy
Posiadane auto: W168 A140
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 08 Wrz 2016, 21:41
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Tapicerka drzwi (jako finał historii z kontrolką SRS)


Czyli ktoś wsadził drzwi z poduszkami i nie aktywował ich w komputerze, i stąd świecił SRS?
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Czw 08 Wrz 2016, 22:55
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Tapicerka drzwi (jako finał historii z kontrolką SRS)


noker napisał:
Czyli ktoś wsadził drzwi z poduszkami i nie aktywował ich w komputerze, i stąd świecił SRS?

Myślisz jeszcze, czy już śpisz? Wystarczy spojrzeć na śruby zawiasów i od razu wiadomo, czy ktoś przekładał drzwi. Poza tym Mercedes to nie jest maluch, gdzie pętają się dodatkowe kable z bogatszych wersji. Jeżeli jest auto bez poduszek drzwi, to instalacja jest również bez poduszek drzwi. Jeżeli są dodatkowe kable, to jest to od razu uwidocznione w kodach wyposażenia np. "przygotowanie do montażu radia". Kable widoczne na zdjęciu wyglądają na oryginalne - jeżeli drzwi nie były przekładane, to może była przełożona instalacja. Poza tym Mercedes nie miał nigdy w zwyczaju dawać użytkownikowi jakiegokolwiek pola do popisu jeżeli chodzi o systemy bezpieczeństwa. Być może kolor tapicerki nie pasował i zostały przełożone ze starych drzwi.
Powrót do góry
BrunoJ

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Sie 2013
Posty: 201
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: A170 Elegance, 2009, noPB, automat; A160 Elegance, 2001, noPB, automat
Piwa: 3/3
Wysłany: Wto 13 Wrz 2016, 09:04
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Tapicerka drzwi (jako finał historii z kontrolką SRS)


Bogatsze wersje malucha? to chyba nie był najlepszy przykład Wink
W dalszym ciągu najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest że ktoś przełożył boczki z innego auta. Ale czemu nie poszukał takich z poduszkami? Może w tych pudełkach już nie ma poduszek...Albo boczki były tak usyfione że do sprzedaży zostały przełożone na ładniejsze (w takim przypadki pewnie nie tylko boczki).
Powrót do góry
gadu-gadu
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Sro 14 Wrz 2016, 08:20
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Tapicerka drzwi (jako finał historii z kontrolką SRS)


BrunoJ napisał:

W dalszym ciągu najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest że ktoś przełożył boczki z innego auta. Ale czemu nie poszukał takich z poduszkami?

Trudno dyskutować nad prawdopodobieństwem twojego scenariusza, bo jest całkowicie błędny. Nie ma żadnej wątpliwości, że auto nie miało poduszek w drzwiach jak "wychodziło" z fabryki. Nie ma również wątpliwości, że auto dostało boczki właśnie o tym numerze części jaki jest na zdjęciu (czyli bez poduszek). Do tego data ich produkcji jest dokładnie zbieżna z datą produkcji samochodu, a więc prawie na pewno są to dokładnie te boczki, które auto dostało w fabryce.
Powrót do góry
BrunoJ

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Sie 2013
Posty: 201
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: A170 Elegance, 2009, noPB, automat; A160 Elegance, 2001, noPB, automat
Piwa: 3/3
Wysłany: Pią 16 Wrz 2016, 15:51
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Tapicerka drzwi (jako finał historii z kontrolką SRS)


W takim razie ktoś potem dołożył poduszki I zapewne instalację. A następnie wyłączył poduszki w komputerze żeby nie działały. Jakiś sprytny inaczej...
Powrót do góry
gadu-gadu
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Pią 16 Wrz 2016, 18:31
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Tapicerka drzwi (jako finał historii z kontrolką SRS)


Dla mnie wiarygodne są dwa scenariusze:
1. Zostały zmienione drzwi. Ktoś kupił drzwi z poduszkami i instalacją i je założył. Widać, że instalacja nie została dołożona bo na czwartym zdjęciu kabelek od poduszki wchodzi w oryginalną instalację i nie wygląda na dokładany. Instalacja poduszek prawdopodobnie kończy się na połączeniu instalacji drzwi z instalacją auta (przy zawiasach na słupku). Ponieważ na zakupionych drzwiach była tapicerka innego koloru niż fabryczna w aucie została założona tapicerka która była do tej pory w aucie. Nie miało znaczenia, że jest do wersji bez poduszek - bo i tak nie ma instalacji czyli poduszki nie wybuchną.
2. Wersja mniej prawdopodobna: ktoś dołożył poduszki na oryginalne drzwi, zakupił całą instalację na drzwi (na czwartym zdjęciu widać na kablach metkę na której mogą być interesujące informacje) i nie wiadomo dlaczego robota nie została zakończona. Mało prawdopodobne dlatego, że takie działanie generuje bardzo wysokie koszty.
Co można zrobić:
-Podłączyć auto pod komputer i stwierdzić, czy sterownik SRS "widzi" poduszki w drzwiach. Wg mnie nie - bo najprawdopodobniej instalacja nie jest kompletna
-Zobaczyć, czy ktoś ingerował kluczem w śruby zawiasów. Jeżeli drzwi były wymieniane, to na śrubach lakier będzie uszkodzony.
-Odszukać na drzwiach wszelakie metki i tzw. "kalendarze". Sprawdzić i porównać daty - to również może pomóc w ocenie sytuacji.
Powrót do góry
BrunoJ

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Sie 2013
Posty: 201
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: A170 Elegance, 2009, noPB, automat; A160 Elegance, 2001, noPB, automat
Piwa: 3/3
Wysłany: Nie 18 Wrz 2016, 17:07
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Tapicerka drzwi (jako finał historii z kontrolką SRS)


Jedno tylko w tym wszystkim nie pasuje - dlatego ktoś miałby wyłączyć w komputerze poduszki, I dlaczego powoduje to świecenie SRS? Jeśli fabrycznie tych poduszek nie było, to oczywiście że były wyłączone w komputerze, ale nie powinno to świecić błędu. Jeśli ktos wsadził inne drzwi (z obu stron?) z nadmiarowymi elementami, ktore dalej w aucie i tak nie mają instalacji - to nic sie nie zmieniło dla komputera - bez kabli on fizycznie nie wie że są jakies poduszki. Nie powinien więc świecić błąd poduszek.
Powrót do góry
gadu-gadu
noker

Debiutant



Dołączył: 02 Wrz 2016
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Puławy
Posiadane auto: W168 A140
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 21 Lis 2016, 20:15
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Tapicerka drzwi (jako finał historii z kontrolką SRS)


Cholera wie jak było, ale ja zrobiłem tak.
Elektronik powiedział, że SRS świeci bo są wyłączone poduszki. Aktywował je, błędów innych nie było więc tak zostało.
Dokupiłęm boczki, zamieniłem, i od tamtej pory spokój mam z ta kontrolką.

PS. ABS/BAS/ESP może się zapalać od kończących się klocków hamulcowych?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Wnętrze Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Wnętrze


MercedesE 450

209 777

2019r.

46 000 km

pomorskie

MercedesC 180

18 900

2005r.

184 217 km

mazowieckie

MercedesC 32 AMG

41 000

2001r.

247 000 km

śląskie

MercedesC 320

30 900

2008r.

263 000 km

mazowieckie

MercedesCL 55 AMG

129 999

2012r.

183 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System