Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) Napinak wpada w drgania, samochód głośno chodzi.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki diesla
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
grzesiek1193

Czytelnik



Dołączył: 12 Cze 2011
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): WŁOSZCZOWA
Posiadane auto: A170
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 24 Cze 2011, 21:52
Temat postu:

Napinak wpada w drgania, samochód głośno chodzi.


Witam.
Mój mercedes a170 zaczął od jakiegoś czasu głośno chodzić na wolnych obrotach. Zauważyłem że jest to powiązane z paskiem wieloklinowym, gdyż na niskich obrotach napinak wpada w bardzo duży rezonans, a jeśli ma trochę wyższe obroty uspakaja się i pasek chodzi równiutko. Pierwsze podejrzenie padło na sprzęgiełko w alternatorze, zablokowało sie, więc kupiłem (allegro) nowy używany ;D alternator od a170 po lifcie, różnił się jedną cyferką, i był bez sprzęgiełka. Wymieniliśmy alternator efekt: tak samo. Następne w kolejności rolki napinaka efekt: tak samo. o i jeszcze pasek jest nowy. Konsultowałem się z wieloma osobami w fachu, którzy twierdzą że to nie wina sprzęgiełka w alternatorze tymbardziej iż nowy model a170 po lifcie go nie ma, lecz raczej samego napinaka, lub koła głównego. Dodam jeszcze że pompa wody chodzi ładnie.
Proszę o wypowiedzi znających się na rzeczy, będę wdzięczny gdyż teraz samochód chodzi dosłownie jak traktor.


Ostatnio zmieniony przez grzesiek1193 dnia Pią 01 Lip 2011, 15:02, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
komunikator tlen - status
Keram2504
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 5434
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: Mercedes A-140 2000 Gaz Prins
Piwa: 194/114
Wysłany: Pią 24 Cze 2011, 23:03
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Napinak wpada w drgania, samochód głośno chodzi.


W autkach o znacznym przebiegu znawcy tematu zalecaja wymianę całego napinacza paska. Po znacznym przebiegu sprężyna po prostu wyrabia się i po takim okresie ze zbyt małą siłą dociska rolki. W wyniku czego pasek wpada w drgania. Sprzęgiełko w alternatorze jest po to aby zamortyzować nagłe przyspieszenia na wirniku alternatora - stosowane w dieslach. Guru w serwisach zalecają aby po pewnym przebiegu niezależnie czy pasek wpada w wibracje czy nie należy wymienić cały napinacz a nie tylko same rolki.
Wobec powyższego przypuszczam że i w Twoim autku po prostu sprężyna napinacza jest "wypracowana".
Powrót do góry
gregoryse

Czytelnik



Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: A Klasa (W168) A170 CDI manual 1999r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 28 Cze 2011, 18:42
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Napinak wpada w drgania, samochód głośno chodzi.


Mam to samo. Wymienilem rolki, pasek, kolo pasowe z tlumikem drgan i dalej to samo.
Zostal do wymiany napinacz.
Moj temat http://mercedes.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=130108
jeszcze jeden http://mercedes.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=115539

tutaj Vaneo http://mercedes.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=118193&highlight=napinacz

Ja jeszcze nie wymienialem, jak wymienisz prosze o odpowiedz aby rozwiac wszelkie watpliwosci.
Powrót do góry
grzesiek1193

Czytelnik



Dołączył: 12 Cze 2011
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): WŁOSZCZOWA
Posiadane auto: A170
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 01 Lip 2011, 10:52
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Napinak wpada w drgania, samochód głośno chodzi.


Nie ma sprawy napisze. Ale że szewc w dziurawych butach chodzi nigdy czasu znaleźć nie mogę na tego malucha. Jak będę miał chwile to sprawdzę czy po dociśnięciu napinaka pasek się uspokoi. Jeśli tak to wymienię.
Powrót do góry
komunikator tlen - status
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Pią 01 Lip 2011, 16:02
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Napinak wpada w drgania, samochód głośno chodzi.


Powiem tylko tyle że jak pasek podskakuje i wydaje terkoczący dźwięk to może być tylko napinacz. Większość ludzi jak już coś robi przy pasku klinowym to wymienia wszystkie rolki i pasek, a napinacz zostaje stary bo raz że drogi a dwa że ciężko wymienić i tak napinacz jeździ 10 lat bez wymiany no to sobie zaczyna skakać Wink
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 01 Lip 2011, 16:02
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
grzesiek1193

Czytelnik



Dołączył: 12 Cze 2011
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): WŁOSZCZOWA
Posiadane auto: A170
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 09 Lip 2011, 19:51
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Napinak wpada w drgania, samochód głośno chodzi.


Kupiłem napinak 320 zł. leży już dobry tydzień. Także że możecie czekać na mnie za jakieś 2 tygodnie założę może ;p.
Powrót do góry
komunikator tlen - status
grzesiek1193

Czytelnik



Dołączył: 12 Cze 2011
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): WŁOSZCZOWA
Posiadane auto: A170
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 23 Lip 2011, 09:50
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Napinak wpada w drgania, samochód głośno chodzi.


No i nadeszły konsekwencje długich deszczy efekt: świetny!!! po wymianie napinaka samochodzik chodzi jak pszczółka. Wymiana zajęła ok 2 h. Ktoś kiedyś pisał że trzeba silnik wyjmować ja tylko odkręciłem 1 śrubkę od poduszki przy alternatorze, wyjąłem alternator i opuściłem sprężarkę od klimy. Ale do wszystkiego trzeba mieć sprzęt zwłaszcza przy takich maluchach gdzie ręki się nie da nigdzie włożyć.
Tak że jeśli komuś samochód hałasuje na niskich obrotach to nie wymieniajcie jakichś sprzęgiełek alternatora tylko napinak a zwłaszcza jak na liczniku jest już ok 200 000km.
Pozdrawiam i dziękuje wszystkim za pomoc. Very Happy
Powrót do góry
komunikator tlen - status
kiero1

Debiutant



Dołączył: 07 Lip 2011
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jelenia Góra
Posiadane auto: A170, 1,7 CDI LONG (W168) 95KM, 2004r, automat, klima, parktronic
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 25 Lip 2011, 09:50
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Napinak wpada w drgania, samochód głośno chodzi.


Witam.
U mnie podobne objawy, drgania silnika i świst. Tak więc wymieniam cały napinacz (348zł), pasek Bosch (42zł) i prawdopodobnie przy okazji łożysko sprężarki klimy ale to się okaże po opuszczeniu silnika.
Dam znać po zakończonej robocie jakie są efekty.
---------------------------------------------------------------------------------------
Ps.
Wymiana wykonana. Powodem drgań był wyrobiony napinacz i 2 rolki. Teraz jak ręką odjął. Silnik pracuje równo. Za robotę zapłaciłem 200,00zł (w tym opuszczenie silnika).
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki diesla Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki diesla


MercedesGL 450

102 700

2013r.

313 000 km

mazowieckie

MercedesC 32 AMG

41 000

2001r.

247 000 km

śląskie

MercedesE 450

209 777

2019r.

46 000 km

pomorskie

MercedesA 160

29 700

2010r.

142 000 km

śląskie

MercedesA 140

5 990

1999r.

191 200 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System