Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes GLK ) Czujnik temperatury katalizatora a tryb awaryjny



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes GLK ) Porady i problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wewior

Czytelnik



Dołączył: 07 Paź 2016
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trójmiasto
Posiadane auto: GLK 250 CDI 2010
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 07 Paź 2016, 21:58
Temat postu:

Czujnik temperatury katalizatora a tryb awaryjny


Cześć, rok temu poraz pierwszy zapaliła mi sie kontrolka check engine. Powodem był wadliwy czujnik temeparatury katalizatora oraz uszkodzony przewód, który ocierał się o ścianę grodziową auta (znany problem). Obie usterki usunąłem w ASO Mercedesa jednak dwa tygodnie temu podczas jazdy auto weszło w tryb awaryjny. Zdarzyło mi się to pierwszy raz i po ponownym uruchomieniu silnika na dwa tygodnie bul spokój.

Ostatnio jednak przytrafiło mi się to jeszcze dwa razy - auto odpala moralnie, jedzie rownież poprawnie i w pewnym momencie zaczyna mulić i nie redukuje biegów.
Co dziwne ostatnim razem wszytsko wróciło do normy nie przy ponownym rozruchu ale przy hamowaniu przed skrzyżowaniem - hamowanie standardowe, żadnej agresji Smile

Podłączyłem zatem auto do komputera - nie dysponuje sprzętem z MB, mam zwykły kabel do obd2 + pcmscan.
Zobaczyłem, ze błąd czujnika temperatury katalizatora jest aktywny przy czym nie zapalił sie tak jak rok temu kontrolka check engine.

Pytanie zatem czy możliwe jest aby auto sporadycznie (3razy w ciągu miesiąca, gdzie robię nieraz dziennie nawet do 100km) wchodziło w tryb awaryjny z tego wlasnie powodu? Auto ma 45k przebiegu i wcześniej nie milem żadnej awarii a przeglądy tyko w ASO MB.


Dodam tyko, ze moc poza tym ma właściwą a moj sprzęt nie wykrywa żadnych innych błędów.

Umówiłem się juz na wtorek do ASO by w ramach gwarancji spojrzeli na ten czujnik ale wole się skonsultować wcześniej z kimś z forum bo moze miał juz takie zabawy z tą jednostką.

Dajcie proszę znać i pozdrawiam serdecznie.
Powrót do góry
wewior

Czytelnik



Dołączył: 07 Paź 2016
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trójmiasto
Posiadane auto: GLK 250 CDI 2010
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 11 Paź 2016, 22:56
Temat postu:

Re: ( Mercedes GLK ) Czujnik temperatury katalizatora a tryb awaryjny


Gdyby ktoś miał podobny problem to przyczyna tkwiła w zepsutym czujniki ciśnienia spalin. Koszt w aso około 300pln, z adaptacją i testami 1k. Mycie auta jak zwykle gratis Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes GLK ) Porady i problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes GLK ) Porady i problemy techniczne

16) test »

MercedesGLC 220

136 500

2019r.

49 000 km

mazowieckie

MercedesB 150

28 900

2007r.

200 000 km

śląskie

MercedesC 180

41 990

2011r.

156 000 km

wielkopolskie

MercedesE 220

43 900

2010r.

209 147 km

śląskie

MercedesA 250

69 700

2013r.

250 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System