Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) Brak ogrzewania w168 1,7cdi



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Układ chłodzenia i ogrzewanie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
slafwek

Debiutant



Dołączył: 08 Lip 2010
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: mercedes A170 2000r
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 26 Paź 2016, 15:01
Temat postu:

Brak ogrzewania w168 1,7cdi


Witam.
Od dłuższego czasu walczę z brakiem ogrzewania w a klasie. Dmuchawa działa przewody do nagrzewnicy gorące, mechanizm sterowania klapka od ciepłego powietrza tez ok a w aucie zimno. Może mi ktoś podpowiedzieć gdzie szukać przyczyny? Auto ma system dogrzewania silnika ubogie webasto z wyłącznikiem miedzy siedzeniami.
Dziś dostałem się do nagrzewnicy a właściwie jej części od strony rezystora dmuchawy i okazuje się że nagrzewnica zimna. Przepłukałem ją wodą z jakimś preparatem do czyszczenia chłodnic zakładając wąż na jedną rurkę nagrzewnicy wlewając wodę i przedmuchując kompresorem. Odpowietrzyłem układ zdejmując korek i rozgrzewając płyn aż wentylator się nie włączył. Zaczęło grzać... słabo bo słabo ale grzało. Po ok 10min z nawiewu znowu leci zimne powietrze... Przypuszczam że układ może być nieszczelny. Stąd pytanie jak sprawdzić gdzie ta nieszczelność???

Sprawa ogrzewania załatwiona- przyczyna była nagrzewnica. Po jej wymianie wentylator chłodnicy załącza się po uruchomieniu silnika i kręci cały czas na max... Ręce opadają Confused
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Układ chłodzenia i ogrzewanie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Układ chłodzenia i ogrzewanie


MercedesA 170

25 000

2007r.

80 000 km

śląskie

MercedesE 220

43 900

2010r.

209 147 km

śląskie

MercedesGLC 200

182 900

2020r.

58 900 km

wielkopolskie

MercedesB 180

38 900

2013r.

185 450 km

śląskie

MercedesE 220

93 900

2016r.

238 100 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System