Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa R ) Zawieszenie pracy Thermotronica



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa R ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Pablotytek

Debiutant



Dołączył: 20 Mar 2016
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Mercedes R350 CDI 2010
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 27 Paź 2016, 00:28
Temat postu:

Zawieszenie pracy Thermotronica


Witam,
miałem ostatnio ciekawą przygodę w drodze do Monachium. Jechałem około 6 godzin non stop, thermotronic pracował cały czas w opcji auto i po kilku godzinach jazdy zaczęły parować mi wszystkie szyby. Mimo naciskania przycisku auto lub uruchamiania manualnie dmuchawy nawiewu na maxa, nie czuć było żadnego nawiewu z kratek dolotowch - ani pod szybą ani w środku auta. Włączając max nawiewu na przednią szybę, nawiew był gorący ale bardzo słaby. Zupełnie inaczej, jesli jadę 2-3 godziny i załączę manualnie dmuchawę nawiewy są bardzo mocno.
Mam wrażenie że mój Thermotronic zawiesza się albo coś blokuje nadmuch powietrza do kanałów nawiewowych. Dodam jeszcze że manualnie podnosząc siłe dmuchawy słychać było jej pracę, ale nic nie dmuchało przez nawiewy.
Dodam że filtr przeciwpyłkowy był wymieniany jakieś 2 miesiące temu.

Czy ktoś miał już taki przypadek ?
Powrót do góry
r320cdi

Debiutant



Dołączył: 06 Gru 2015
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Smolec / dolnoslaskie Katowice/śląskie
Posiadane auto: R320cdi, v251, 2006 / scorpio sedan cosworth 1996 / fiesta 3D asb 2010
Piwa: 2/1
Wysłany: Pią 28 Paź 2016, 19:35
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa R ) Zawieszenie pracy Thermotronica


Problemu takiego nie mialem ale na niemieckim forum juz kilka razy czytałem o potrzebie wgrania aktualizacji oprogramowania klimatyzacji, co rozwiązywało problemy z wyłączona i nie działająca klima.
Powrót do góry
Pablotytek

Debiutant



Dołączył: 20 Mar 2016
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Mercedes R350 CDI 2010
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 13 Lis 2016, 03:38
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa R ) Zawieszenie pracy Thermotronica


Dzięki za info.
Kilka dni temu byłem w serwisie, który specjalizuje się w Mercach ( właściciele maja ML i E klasę ) i oprócz aktualizacji wskazano także na panel klimatyzacji, który w modelu ML jest dość awaryjny. Ponieważ R klasa i ML mają te same podzespoły, więc jeśli po wgraniu aktualizacji nic się nie poprawi to pójdę w stronę wymiany panela.
Mam jeszcze jedno pytanie, czy teraz jak jest zimno na dworze i masz włączoną klimę na np. 20 stopni działają nadmuchy pod siedzeniami z przodu oraz nadmuch środkowy dla drugiego rzędu siedzeń?
Powrót do góry
r320cdi

Debiutant



Dołączył: 06 Gru 2015
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Smolec / dolnoslaskie Katowice/śląskie
Posiadane auto: R320cdi, v251, 2006 / scorpio sedan cosworth 1996 / fiesta 3D asb 2010
Piwa: 2/1
Wysłany: Nie 13 Lis 2016, 19:10
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa R ) Zawieszenie pracy Thermotronica


Akurat wczoraj jechałem po raz pierwszy we własnym aucie na tylnych fotelach i obmacalem wszystko bardzo dokladnie Smile
Przy ustawionych 22 przy -2 na zewnątrz dziala zarówno środkowy nawiew jak i w bocznych słupkach, do tych w nogach niestety nie sięgałem. Jutro sprawdze i dam znac...
Powrót do góry
r320cdi

Debiutant



Dołączył: 06 Gru 2015
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Smolec / dolnoslaskie Katowice/śląskie
Posiadane auto: R320cdi, v251, 2006 / scorpio sedan cosworth 1996 / fiesta 3D asb 2010
Piwa: 2/1
Wysłany: Wto 15 Lis 2016, 11:43
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa R ) Zawieszenie pracy Thermotronica


Mysle, ze nie ma reguły albo steruje tym komputer w taki sposób, ze nie jestem w stanie wyłapać kiedy co i jak.
Dzisiaj rano próbowałem sprawdzac i nie leciało nic, tylko z bocznych słupków....
Nikt mi z tylu nigdy na temp nie marudził, wiec chyba jest ok Wink
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 15 Lis 2016, 11:43
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Pablotytek

Debiutant



Dołączył: 20 Mar 2016
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Mercedes R350 CDI 2010
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 13 Gru 2016, 02:02
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa R ) Zawieszenie pracy Thermotronica


witam,
jestem po wgraniu aktualizacji do thermotronica. Mam pytanie, jak masz ustawione auto na 22 stopnie, które nadmuchy pracują u Ciebie. U mnie na poczatku po włączeniu silnika zaczynają srodkowe i boczne z przodu, centralny na szybę oraz delikatnie przód na nogi. Tył dmucha srodkowym słupkiem i nadmuchami pod siedzeniami. Na panelu siły nadmuchu nie świeci się żadna czerwona kreska, dopiero jak manulanie zwiększam moc dmuchawy zaczynają się zapalać kolejne kreski. Jadąc chwile, dmucha już przód delikatnie na nogi, tylko boczne nawiewy i nawiew na szybę + tył. Siła tych nadmuchów mimo 140 km na godzinę nie jest duża, takie tam dmuchanie ciepłym powietrzem.
I jeszcze jedno, dając nawiew max na przednią szybę, nie ma piorunującego efektu jaki miałem w poprzednim samochodzie ( Ford S-MAX, full wersja ), dmucha sobie ale szału nie ma. Jak jest u Ciebie?

Mam wrażenie, że mój moduł będzie do wymiany.

Dzięki za info
Powrót do góry
r320cdi

Debiutant



Dołączył: 06 Gru 2015
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Smolec / dolnoslaskie Katowice/śląskie
Posiadane auto: R320cdi, v251, 2006 / scorpio sedan cosworth 1996 / fiesta 3D asb 2010
Piwa: 2/1
Wysłany: Pią 16 Gru 2016, 21:05
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa R ) Zawieszenie pracy Thermotronica


Hmmm, moja eRka zaczyna dzien od nagrzania auta webastem, takze wsiadam do nagrzanego i nie zwracam na to uwagi.
Ja raczej narzekam wręcz przeciwnie na nadmierna prace dmuchawy, chociaz na długich trasach jest spokoj a w jazdach miejskich zdarza mi sie zmniejszać ręcznie sile nadmuchu - ale to tylko w lecie. Tak jak pisalem poprzednio, to komputer steruje nawiewami w miarę potrzeb i nigdy nie mialem z tym kłopotu a max nawiewu na szybę nigdy nawet nie włączyłem Wink
Powrót do góry
r320cdi

Debiutant



Dołączył: 06 Gru 2015
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Smolec / dolnoslaskie Katowice/śląskie
Posiadane auto: R320cdi, v251, 2006 / scorpio sedan cosworth 1996 / fiesta 3D asb 2010
Piwa: 2/1
Wysłany: Pią 16 Gru 2016, 21:24
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa R ) Zawieszenie pracy Thermotronica


Bylem odpalić zimne auto: zaczyna grzanie od wszystkich nawiewów, jak sie juz nagrzeje to przestaja działać oba środkowe nawiewy z tylu i z przodu, dmucha lekko bokami i troche mocniej na nogi.
Max nawiew na przednia szybę dziala normalnie tzn. wieje i szumi na maxa - identyko jak w fiescie zony, takze mysle, ze smax działał podobnie.

Z tego co czytałem to poprzez stardiaga mozna zaprogramować sile nawiewów w zależności od zamieszkiwanej strefy klimatycznej, moze to rozwiąże Twoj problem...?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa R ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa R »

Opinie o samochodach Mercedes klasa R - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa R ) Porady, problemy techniczne


MercedesC 300

46 990

2012r.

226 992 km

pomorskie

MercedesC 200

69 500

2014r.

239 000 km

mazowieckie

MercedesC 180

94 800

2019r.

50 000 km

mazowieckie

MercedesE 220

65 990

2015r.

292 340 km

pomorskie

MercedesS 400

720 744

2023r.

27 252 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System