Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa E ) Nowa E klasa W213


Idź do strony 1, 2, 3 ... 13, 14, 15  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa E ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Poszwa

Czytelnik



Dołączył: 07 Lis 2016
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Mercedes W 213 sedan
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 07 Lis 2016, 11:52
Temat postu:

Nowa E klasa W213


Witam.
Zapraszam wszystkich posiadaczy nowej E klasy do umieszczania ocen, wrażeń z jazdy nową E klasą.
Ja zacznę od zarzutu dotyczącego całej elektronoki pokładowej-nawigacja szczególnie.
Mam auto z polskiej sieci dealerskiej i zakładam iź na orginalne oprogramowanie jest nakłada-spolszczenie . Może to powoduje iż system działa archaicznie-bardzo wolno.
Poza tym sytem ostrzegający o kplizjach tak działa iż szybciej dojdzie do wjechania w ścianę niż do jego reakcji. Mówię tu o prędkościach parkingowych.
Może mam coś nie tak może Wasze wrażenia?

Witaj na forum.
Przeniesiono. Pkt 8 RF.
Keram
Powrót do góry
xxarte

Czytelnik



Dołączył: 22 Lis 2016
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): WARSZAWA
Posiadane auto: W213
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 22 Lis 2016, 17:29
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Nowa E klasa W213


Witam,

Nie zauważyłem żeby wolno comand online diałał a tego systemu kolizyjnego nie posiadam chyba...
Natomiast ja mam inny problem:

Poszukuje właścicieli samochodów W213 z wykupionym Comandem online - system informacyjno-rozyrwkowy z dostępem do internetu. Mianowice zakupiłem takowy pakiet technologiczny i do dzisiaj nie został uruchomiony internet. Sprzedawca w Mercedes Benz zapewniał że taki zestaw będzie posiadał. W dniu 31 sierpnia odebrałem pojazd z informacją że internet jeszcze nie działa ale w połowie września będzie coś wiadomo i tak jest do dzisiaj. Składałem reklamację to z łaską zaproponowano mi 1 voucher na przegląd auta i uwaga podpisanie porozumienia. Nie przyjąłem oferty i wysłałem wezwanie do zapłaty na kwotę 17300 czyli wartości pakietu technologicznego tylko w tej konfiguracji internet powinien być w aucie. Jestem na etapie pisania dwóch pozwów czy ktoś ma taki sam problem jak ja ? Wiem że to dotyczy wszystkich użytkowników nowego Mercedesa W213 - brak podpisanej umowy z T-Mobile na transmisję danych. Proszę się o zgłaszanie na forum myślę ze w grupie mamy dużo większe szanse na poważniejsze rekompensaty niż jakiś wyrwany z gardła przegląd wartości 600-700 zł. Zastanawiam się jak można coś sprzedawać skoro to nie działa ... szczerze czuję się oszukany ...
Powrót do góry
MANIEK E43AMG

Czytelnik



Dołączył: 06 Lut 2017
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): DOLNYŚLĄSK
Posiadane auto: E43AMG
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 06 Lut 2017, 16:09
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Nowa E klasa W213


Witam,
właśnie będę niedługo odbierał W213 w wersji E43 AMG i też jako wyposażenie dodatkowe dopłaciłem do tej nawigacji
W związku z tym proszę odpisz jak się potoczyły twoje reklamacje w związku z brakiem aktywacji twojej navi.Jeżeli możesz to napisz na co jeszcze powinienem zwrócić uwagę przy odbiorze pojazdu.
Dzięki
Powrót do góry
ArturekRad

Czytelnik



Dołączył: 09 Kwi 2017
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zielona Góra
Posiadane auto: W213, 220d
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 09 Kwi 2017, 09:55
Temat postu:

W213, dziwne odgłosy z okolic drzwi powyżej 200 km/h


Witajcie,

od niedawna jestem posiadaczem nowej klasy E i ostatnio jadąc powyżej 200 km/h zauważyłem dziwnie świszczenie z okolic przednich drzwi. Udało mi się to nagrać, także załączam link: https://www.youtube.com/watch?v=NPzZmQzhTPA

Czy spotkaliście się może z podobnym problemem?
Powrót do góry
Merol213

Czytelnik



Dołączył: 02 Maj 2017
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkoopolskie
Posiadane auto: W213
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 02 Maj 2017, 00:27
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Nowa E klasa W213


Witam,

Potwierdzam w modelu W213 Comand Online jest bez online - u mnie również nie ma połączenia z internetem, ponadto charakterystyczny "świst" uszczelek występuje powyżej 200 km/h u mnie jest to zależne od pogody jak jest wietrznie to hałas pojawia się przy ok 205 km/h, jak jest ładna pogoda to dopiero przy prędkości ok 225 km/h. Ponadto dwukrotnie wymieniana była antena GPS i doświetlanie boczne auta przestało działać Sad
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 02 Maj 2017, 00:27
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kuk222

Czytelnik



Dołączył: 04 Lut 2017
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolskie
Posiadane auto: W213 e220
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 08 Maj 2017, 08:34
Temat postu:

Nowa e klasa w2123


Witaj posiadam w213 z comand online i mam ten sam.problem nie dziala internet ponieważ trzeba kupic dane transmisyjne w serwisie mowia ze w Polsce nie idzie doładować konta mam pytanie czy dziala komis auto android w tel bo w aucie jest a w sony z5 gdy chce pobrac to wyskakuje ze w moim kraju nie działa android auto
_________________
Kuk
Powrót do góry
Norbas7

Czytelnik



Dołączył: 09 Lip 2017
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sztokholm
Posiadane auto: Mercedes S213
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 09 Lip 2017, 20:37
Temat postu:

Re: Nowa e klasa w2123


kuk222 napisał:
Witaj posiadam w213 z comand online i mam ten sam.problem nie dziala internet ponieważ trzeba kupic dane transmisyjne w serwisie mowia ze w Polsce nie idzie doładować konta mam pytanie czy dziala komis auto android w tel bo w aucie jest a w sony z5 gdy chce pobrac to wyskakuje ze w moim kraju nie działa android auto


Android auto dziala normalnie , musisz pobrac z internetu apke - ale szczerze ja nie uzywam ,troche denerwuje brak rozbudowanej aplikacji , jedyne co moze sie przydac to mapy google , pytania glosowe sa ubogie - pomniejszony ekran. Moze za jakis czas bedzie duzo lepiej - na obecna chwile troszke irytujaca aplikacja. Pozdrawiam
Powrót do góry
Norbas7

Czytelnik



Dołączył: 09 Lip 2017
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sztokholm
Posiadane auto: Mercedes S213
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 09 Lip 2017, 20:50
Temat postu:

Re: Nowa e klasa w2123


kuk222 napisał:
Witaj posiadam w213 z comand online i mam ten sam.problem nie dziala internet ponieważ trzeba kupic dane transmisyjne w serwisie mowia ze w Polsce nie idzie doładować konta mam pytanie czy dziala komis auto android w tel bo w aucie jest a w sony z5 gdy chce pobrac to wyskakuje ze w moim kraju nie działa android auto


Android auto dziala normalnie , musisz pobrac z internetu apke - ale szczerze ja nie uzywam ,troche denerwuje brak rozbudowanej aplikacji , jedyne co moze sie przydac to mapy google , pytania glosowe sa ubogie - pomniejszony ekran. Moze za jakis czas bedzie duzo lepiej - na obecna chwile troszke irytujaca aplikacja. Pozdrawiam
Powrót do góry
Norbas7

Czytelnik



Dołączył: 09 Lip 2017
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sztokholm
Posiadane auto: Mercedes S213
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 09 Lip 2017, 21:22
Temat postu:

Re: Nowa E klasa W213


Poszwa napisał:
Witam.
Zapraszam wszystkich posiadaczy nowej E klasy do umieszczania ocen, wrażeń z jazdy nową E klasą.
Ja zacznę od zarzutu dotyczącego całej elektronoki pokładowej-nawigacja szczególnie.
Mam auto z polskiej sieci dealerskiej i zakładam iź na orginalne oprogramowanie jest nakłada-spolszczenie . Może to powoduje iż system działa archaicznie-bardzo wolno.
Poza tym sytem ostrzegający o kplizjach tak działa iż szybciej dojdzie do wjechania w ścianę niż do jego reakcji. Mówię tu o prędkościach parkingowych.
Może mam coś nie tak może Wasze wrażenia?

Witaj na forum.
Przeniesiono. Pkt 8 RF.
Keram


W ustawieniach jest opcja by ostrzegalo auto wczesniej Wink u mnie dziala dobrze lepiej niz dzialalo mi w w212 Wink
Pozdrawiam
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
kret10

Debiutant



Dołączył: 30 Kwi 2013
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): Biała Podlaska
Posiadane auto: Mercedes E w213 2017
Piwa: 1/1
Wysłany: Sob 09 Wrz 2017, 11:01
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Nowa E klasa W213


Użytkuje w213 od maja tego roku. Co do Command online to faktycznie na chwile obecną nie da sie wykupic internetu dla uzytkownika czyli nie dziala radio internetowe przegladarka oraz oczywiscie router wifi. Nie zgodze sie jednak ze nie jest online poniewaz komunikuje sie z internetem na potrzeby auta czyli non stop sciaga aktualizacje dziala pogoda wyszukiwania online w nawigacji oraz komunikacja z mercedes me i inne rzeczy jak mercedes apps. Ja jestem mega zadowolony a przegladarki i routera i tak bym nie używał. Nie widze podstaw do narzekan.
Co do reszty auta to najpierw plusy:
super skrzynia biegów
rewelacyjne zawieszenie pneumatyczne- na 20 calowych runflatach jest ok
super fotele z masażem - szczegolnie ten program goracych kamieni
bardzo dobry drive pilot- ok 50 procent jazdy tylko nadzoruje auto- ale mogliby dodac dane z nawi np promien zakretu względem korekty predkosci
rewelacyjne swiatla multibeam wrecz ideal
bardzo dobry system kamer i asystent parkowania
wygodny keyless go
wydajna i cicha wentylacja foteli
rewelacyjne wyswietlacze w konsoli centralnej
rewelacyjne domykanie drzwi
ladne obszycia foteli i deski rozdzielczej, drewno sprawia dobre naturalne wrażenie (Na listwach ozdobnych)
super Head up sprawdza sie rowniez w nocy- idealny

teraz minusy

czasami chrupie cos w okolicach lusterka wewnetrznego
swist powyzej 200kmh z lewej strony u gory
pamiec fotela nie powiazana z kluczykiem albo ja nie umiem tego zrobic- otwieram auto z moim kluczykiem w kieszeni i oczekiwalbym samoczynnej korekty fotela a nie trzymania przycisku...
podsufitka z jakiegos materialu nie sprawia wrazenia premium...powinna byc conajmniej alkantara
wykonczenie wnetrza bagaznika nie jest premium
brak rozpoznawania mowy w jezyku polskim
cena dodatkow- aby osiagnac nalezyty poziom wyposazenia musialem dodac druga wartość modelu podstawowego

Pozostaje temat naglosnienia- mam zwykłego burmestera i niestety niedosyt- żałuję ze nie doplacilem do opcji 3D bo to inna klasa brzmienia. To jednak moja wina i dlatego nie umieszczam tego ani w + ani w -

Ogólnie z auta jestem bardzo zadowolony.
Powrót do góry
szuli

Czytelnik



Dołączył: 08 Sty 2007
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Leszno
Posiadane auto: Mercedes E-klasa W213 2016
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 30 Wrz 2017, 12:22
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Nowa E klasa W213


No to dodam parę groszy od siebie...

Chrupanie w lusterku - u mnie to były okulary... Warto sprawdzić...

Pamięć foteli - niestety tak jest, nie da się tego zmienić... Mercedes tłumaczy to bezpieczeństwem użytkownika

Shocked

Ceny dodatków - normalka w Mercu, szczególnie w E-klasie, ale nie zapominajmy, że z założenia może być on zarówno taxi jaki i modelem luksusowym po sam dach... Taki jest niestety target tego modelu...
Powrót do góry
Adriaan

Czytelnik



Dołączył: 14 Lis 2017
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznan
Posiadane auto: Mercedes w213
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 14 Lis 2017, 14:50
Temat postu:

Mam taki sam problem , podaj swoj e mail .


xxarte napisał:
Witam,

Nie zauważyłem żeby wolno comand online diałał a tego systemu kolizyjnego nie posiadam chyba...
Natomiast ja mam inny problem:

Poszukuje właścicieli samochodów W213 z wykupionym Comandem online - system informacyjno-rozyrwkowy z dostępem do internetu. Mianowice zakupiłem takowy pakiet technologiczny i do dzisiaj nie został uruchomiony internet. Sprzedawca w Mercedes Benz zapewniał że taki zestaw będzie posiadał. W dniu 31 sierpnia odebrałem pojazd z informacją że internet jeszcze nie działa ale w połowie września będzie coś wiadomo i tak jest do dzisiaj. Składałem reklamację to z łaską zaproponowano mi 1 voucher na przegląd auta i uwaga podpisanie porozumienia. Nie przyjąłem oferty i wysłałem wezwanie do zapłaty na kwotę 17300 czyli wartości pakietu technologicznego tylko w tej konfiguracji internet powinien być w aucie. Jestem na etapie pisania dwóch pozwów czy ktoś ma taki sam problem jak ja ? Wiem że to dotyczy wszystkich użytkowników nowego Mercedesa W213 - brak podpisanej umowy z T-Mobile na transmisję danych. Proszę się o zgłaszanie na forum myślę ze w grupie mamy dużo większe szanse na poważniejsze rekompensaty niż jakiś wyrwany z gardła przegląd wartości 600-700 zł. Zastanawiam się jak można coś sprzedawać skoro to nie działa ... szczerze czuję się oszukany ...
Powrót do góry
saskih

Debiutant



Dołączył: 17 Lis 2017
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: mercedes e300 (c238) coupe 2017
Piwa: 2/0
Wysłany: Pią 17 Lis 2017, 10:17
Temat postu:

comand online


Witam
W końcu jest !!! Mercedes E 300 coupe (c238) rok prod 2017.Na razie za mało przejechanych kilometrów żeby coś napisać,ale odniosę się do comand online. Na dzień dzisiejszy również u mnie nie działa Sad Evil or Very Mad
Myślałem że chociaż połączę się udostępniając ineternet z telefonu a tu zonk ,chyba że coś robię nie tak ? Po wejsciu do "mercedes app" nie wyświetla mi się żadna aplikacja(wifi i bluetooth zaznaczone i powiązane).Najbardziej zależy mi na spotify.Jakieś doświadczenia z tym tematem ?
pozdrawiam
udało mi się lepiej sparować telefon z c.o. Very Happy Jednak istnieje lepszy sposób na ominięcie problemów tzn zmiana ustawień w ukrytym menu które trzeba aktywować .I tu pojawia się problem bo do tej pory wg youtube trzeba przytrzymać 10 sek pokrętło i powinno się pojawić ukryte menu(u nie ta kombinacja nie działa) w którym aktywujemy mirrorlink.
Jak ktoś wie jak w W213 (c238) uruchamia się ukryte menu to proszę o instrukcje.
Powrót do góry
hektorrr

Debiutant



Dołączył: 18 Mar 2012
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: BMW
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 13 Mar 2018, 23:17
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Nowa E klasa W213


Witam,
kochani czy tak malo jest uzytkownikow w213?
bo na forum BMW do nowych 5 jest zatrzesienie postow a tu nic?
Chyba ze na zle forum patrze?
Powrót do góry
mdchris

Debiutant



Dołączył: 16 Lip 2018
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Mercedes E 220d 2017, Mercedes C200 2014
Piwa: 2/2
Wysłany: Sro 18 Lip 2018, 12:00
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Nowa E klasa W213


Witam
Jestem tutaj na forum od kilku dni stałem się też szczęśliwym posiadaczem MB W213 i generalnie jestem zadowolony poza tym że Command Online to porażka. Działa gorzej niż w drugim moim MB W205 . Mianowicie nie można połączyć się w żaden sposób z internetem jak chcę używać na telefonie aplikacji Command Touch to muszę w telefonie wyłączyć internet. Moje auto pochodzi z Niemiec i ma trochę inną konfigurację niż auta kupione w Polsce. Mianowicie ma skonfigurowane połączenie z vodafonem gdzie można wykupić pakiet internetu do samochodu. Ale w Polsce jest to niemożliwe . Takie ustawienie uniemozliwia korzystanie z COmmand Touch bez wyłaczania internetu w telefonie. Byłem już 3 razy w serwisie i mówią że taką konfigurację widza po raz pierwszy w życiu i nie umieją pomóc. Twierdzą że auto nie może obecnie korzystać z internetu w telefonie bo nie ma takiej możliwości żeby internet z telefonu udostępnić do samochodu. Nie umieją też przestawić kraju gdzie auto przebywa i zmienić telefonu serwisowego itd. A zmiana kraju jest istotna bo online samochód ściąga tylko update mapy niemiec zamiast polski. Poniewąż problem nie dało się rozwiązać. Zacząłem pisać i szukać w necie info na zagranicznych stronach . Z tego co ustaliłem jest możliwość udstępienienia internetu z telefonu tak jak jest możliwość wyłączenia opcji łączenia z vodafonem oraz włączenie mirror linka , zmiana kraju zmiana numerów telefonu z którymi się łączy samochód i wiele innych opcji. Po prostu te opcje ssą wyłączone przez mercedesa bóg wie raczyć dlaczego, Żeby je włączyć trzeba uruchomić Engeneering mode i tam się to zmienia. Niestety dostęp do niego jest fabrycznie zablokowany i możliwe to jest jego uruchomienie w programie diagnostycznym czy jakoś tak. Oczywiście autoryzowany serwis nie chce ani włączyć tego ani nie ma pojęcia o tym engeenering mode . Z tego co wyczytałem wersja interfejsu potrzebna do komunikacji z W213 to C5 najnowsza . Niestety mimo znalezienia w necie kilku speców i po telefonicznym kontakcie każdy z nich posiadał starszą wersję sterownika i oprogramowania i mówił że nie połączy się z samochodem. Bylem nawet skłonny kupić na ebay de kompletne pogrogramowanie z interfejsem koszt ok. 600 euro ale nikt z nich nie chciał mi pomoc żeby to zrobić a nauka jak to działa przekracza moje możliwości czasowe( nawet jak sprzęt chciałem zostawić nie chcieli). Stąd mam pytanie czy komuś udało się w Polsce znaleść firmę która uruchomiła mu w samochodzie engeenering mode i ustawiła internet.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa E ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 13, 14, 15  Następny
Strona 1 z 15
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa E »

Opinie o samochodach Mercedes klasa E - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa E ) Oceń swoje auto


MercedesVito

134 999

2017r.

180 000 km

pomorskie

MercedesE 320

19 900

2004r.

282 000 km

mazowieckie

MercedesC 220

36 900

2011r.

227 000 km

lubelskie

MercedesC 43 AMG

159 900

2016r.

126 826 km

kujawsko-pomorskie

MercedesCLS 350

95 800

2013r.

136 750 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System