Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa E ) Nowa E klasa W213


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 13, 14, 15  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa E ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
saskih

Debiutant



Dołączył: 17 Lis 2017
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: mercedes e300 (c238) coupe 2017
Piwa: 2/0
Wysłany: Czw 19 Lip 2018, 21:53
Temat postu:

Internet


Jestem z tym problemem od ponad Pol roku. Na dzień dzisiejszy mam złożoną reklamację na nie działający internet w comand online. Do końca lipca miałem obiecane że w Polsce w końcu ruszą z tym tematem i będzie można tak jak na zachodzie wykupić internet u operatora. Jeżeli chodzi o udostepnienie Internetu z telefonu dla samochodu to taka opcja nie działa w żadnym kraju. Jest to zablokowane nawet wNiemczech (przeczytane na forum motor-talk.de) Jeżeli chodzi o pobieranie map , najlepiej jest je pobrać z portalu mercedes me ,manualnie na pendrive i samemu sobie wgrać . Taka cala procedura trwa ok 20 min. (Mapa Polski ,czech,Słowacji i Węgier ok.3 gb) jeżeli chciałbyś to samo zrobić online trwa to strasznie długo ok 2 dni. Nie mówiąc o tych co aktualizują całą Europę. Nawiasem mówiąc i tak szkoda zachodu z nawigacją w tym calym comand online. Pomimo najnowszej mapy prowadzi tak że szkoda gadać. Najlepiej by było gdyby można odblokowac mirror link ,wszystkie problemy by zniknęły. Znalazłem coś takiego ,ale w Polsce nie wiem kto mógłby to zamontować https://www.xcarlink.co.uk/product.php?productid=363&cat=22&page=1 lub
https://www.xcarlink.co.uk/product.php?productid=472&cat=22&page=1

Pozdrawiam
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
mdchris

Debiutant



Dołączył: 16 Lip 2018
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Mercedes E 220d 2017, Mercedes C200 2014
Piwa: 2/2
Wysłany: Czw 19 Lip 2018, 23:26
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Nowa E klasa W213


Dziekujęza odpowiedź. Mój samochód pochodzi od dealera mercedesa z Niemiec i tam pokazywał mi na ich ssamochodzie że ten internet in the car chodzi. A na motor-tak .de nie znalazłem info że nie chodzi. Natomiast na innym forum znalazłem info że nie działa to tylko w Usa. Natomiast ponieważ mój mercedes pochodzi z Niemiec więc tą opcję łączenia ze stroną internet int the car mam włączoną. Dzisiaj udało mi się założyć konto na tej stronie w vodafonie i to dla Polski. Dostałem 4 tygodnie darmowego netu w samochodzie i nawet śmiga. Niestety dostałem maila na którym widnieje logo Plus gms Polkomtela że jeszcze musze potwierdzić konto zabierając tego maila swoje zdjęcie i dowód osobisty i udać się do punktu które znajdują się na stronie www.internetwsamochodzie.plus.pl. Problem w tym że ta strona nie działa . Ale na stronie jest adres mailowy do pomocy na którego można wysłać maila z prośbą o pomoc . Wysłałem maila na ten adres internetwsamochodzie@plus.pl i otrzymałem zwrotkę że moje zgłoszenie zostało przyjęte i ktoś z Działu obsługi klienta skontaktuje się ze mną . Zwrotka pochodzi z tego maila jednoznacznie z niej wynika że pochodzi z serwerów Polkomtela nawet jest info że administratorem danych jest Polkomtel. Ponieważ sytuacja wydala mi się dziwna zadzwoniłem do BOK Plusa i dowiedziałem się oczywiście że nikt o takiej usłudze nie słyszał ale przekierowano mnie do działu handlowego plusa i te powiedziano mi że nie ma takiej usługi takiej strony i takiego maila. Skoro tak to wysmażyłem maila do inspektora danych oobowych plusa z zapytaniem dlaczego mimo tego że usluga nie istnieje to gromadzą moje dane osobowe co jest niezgodne z dyrektywą RODO. Załaczylem wszystkie printscreeny i zobaczymy co będzie dalej. Na tej stronie jest jeszcze numer telefonu do pomocy w Anglii i możliwość reklamacji u rzecznika praw konsumenta w UE w Brukseli. Jestem o tyle w szczęśliwszej sytuacji że moja umowa zakupu podlega pod prawo Niemieckie a nie Polskie Jutro lub w poniedziałek jak nie będzie reakcji Plusa to zadzwonię na ten telefon do Anglii zobaczę co mi powiedzą. Ta strona Plusa która jest na tym portalu vodafona pochodzi z roku 2018 tak jest w stopce więc jest dość świeża.
Jeżeli chodzi o inne opcje internetowe w naszych Mercedesach to są one możliwe do ustawienia w engeenering mode o którym pisałem. Tam w menu jest opcja internet in car i tam się ustawia. Można wyłączyć w ogóle internet w samochodzie i tak jest chyba w polskiej konfiguracji można ustawić opcję internet in the car vodafone ub ustawić ocje udostepnienia internetu z własnego telefonu tak jak jest to w starszych Mercedesach i opisana ta opcja jest też w instrukcji obsługi w naszej książce instrukcji obsługi w dziale system multimedialny od str 261 . Wtedy na ekranie commanda zamiast ikonki TEL masz ikonkę TEL/globus.(ja globusa nie mam) Wtedy możesz przez bluethootha udostępnić internet z własnego telefonu do samochodu. Choć co do tej ostatniej opcji moi rozmówcy nie byli do końca zgodni . Tego wszystkiego dowiedziałem się z forum mercedesa które jest po angielsku i kilku ludzi mi napisało jak to jest Wydaje się to prawdą zwłaszcza że w instrukcji obsługi opisany jest sposób udostępniania Internetu w telefonie przez bluethooth. Podobnie jest z mirrolinkiem który jest fabrycznie wyłączony i nie trzeba żadnych zabawek montować żeby go mieć. Też go trzeba włączyć w engeenering mode. Niestety n hasło engeeenering mode w serwisie robią wielkie oczy.
Kończąc opisze jeszcze niekompetencję ludzi z serwisu mercedesa w stolicy wiadomo gdzie. Jak tam byłem w sprawie tego mojego internetu Specjalny człowiek od aplikacji w samochodzie chwalił się że klienci kupujący mercedesa to są szurnięci . Był u niego klient który domagał się uruchomienia otwierania i zamykania samochodu telefonem ( przykładając go do zamka nie używając mercedes me) bo ma centralny zamek . Spec twierdził że nie ma takiej możliwości i klient nie miał racji dając do zrozumienia że był idi... Spytałem wiec go czy mój Merolek ma tą funkcję stwierdził że nie bo nie mam ładowarki bezprzewodowej w swoim Mercu więc nie mam takiej opcji. Uwierzyłem. Ale szukając info o internecie natrafiłem na zaganicznym forum wątek o tym i tam pisali że każdy Mercedes ma ta funkcję tylko trzeba ją zaprogramować bo nawet jak nie ma ładowarki to port do łączenia się funkcja NFC telefonu z samochodem znajduje się w schowku przy konsoli z klapką plastikowa. Opcja nie jest dostępna w Stanach i nie działa ze wszystkimi Iphonami). Ja mam telefon z androidem więc położyłem telefon włączyłem w nim funkcję NFC przypisałem Mercedes me do tej funkcji i telefon się zaprogramował. Teraz mogę otwierać i zamykać samochód przykładając telefon do zamka w drzwiach, Wiec SPEC okazał się niedouczony. Zresztą czytając wpisy klientów serwisu na facebooku nie dziwie się że tak jest podobnie historia chyba Krzysztofa Stanowskiego- dziennikarza sportowego i jego Mercedesa E też mnie nie dziwi. Dziwię się tylko że ludzie kupują te mercedesy z commandem bez Internetu i nikt szumu nie robi tylko płaci. Nikt też nie robi porządku z mercedes polska

Pozdrawiam
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
saskih

Debiutant



Dołączył: 17 Lis 2017
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: mercedes e300 (c238) coupe 2017
Piwa: 2/0
Wysłany: Pią 20 Lip 2018, 08:42
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Nowa E klasa W213


Masz rację z tymi fachowcami, wszyscy są wyłuczeni formulek i często je powtarzając nie mają pojęcia o czym mówią a zwłaszcza handlowcy. Co do zgody i nie robienia afery z niedxialającego Internetu to jest inaczej. Ludzie piszą reklamacje, ale w odpowiedzi zadawalają się przydzielony rabatem na przyszłe usługi w wys 2000- 5000 tyś zł. I się na to godzą. Ja takue rozwiązanie mam gdzieś i dlatego walczę. Dzwonili do mnie z Amsterdamu z zapewnieniami że problem będzie do końca lipca rozwiązany, z stąd prawdopodobnie powstała strona plusa bo to ten operator ma być usługodawcą. Dziwne tylko że do końca miesiąca zostało kilka dni a tutaj nawet handlowcy plusa o niczym nie wiedzą. Pewnie wszystko się jak zwykle przedłuży. Pisalem nawet posty na facebooku pod reklamą Mercedesa nowej A klasy w ktorej samochod do ciebie ma gadać (zamiast comand online nowy m bux )o tym że to wielka sciema bo oparte jest to na Internecie który w Polsce nie działa. I co ? wsztstko kasowali . Całą reklamę oparli o fikcję.
O trybie inżynieryjskim i najnowszych aktualizacjachSystemu comand online w serwisach to akurat wszyscy wiedzą tylko udają glupich. Aktualizacja systemu pojawia sie co kilka miesięcy i wprowadza wiele poprawek Nie wiedzieć czemu mercedes uaktualnia takie oprogramowanie dopiero gdy się bardzo uprzesz i udowodnisz że coś nie działa tak jak powinno.
Dziwię się tylko dlaczego u Ciebie jeżeli masz samochód z 2016 r nie można tego trybu odblokować przytrzymując 10 sek. Pokrętłem na ikonie system. W samochodach z tego roku to akurat dawało się zrobić dopiero później to zablokowali. Na aliexpresie są urządzenia ktore w twoim przypadku odblokuja przynajmniej mirrorlink. Ja posiadając auto z 11.2017 już tego zrobić nie mogę.
Pozdrawiam
Powrót do góry
mdchris

Debiutant



Dołączył: 16 Lip 2018
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Mercedes E 220d 2017, Mercedes C200 2014
Piwa: 2/2
Wysłany: Pią 20 Lip 2018, 10:10
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Nowa E klasa W213


Mój samochód jest tak jak Twój z 2017 roku i to 10s przytrzymanie pokrętła nie działa. Co do aktualizacji commanda to tak podejście serwisu jest tragiczne. Byłem drugim merce w serwisie z 2014 roku aktualizowali mi mapy ale commanda powiedzieli że nie trzeba bo jak by było grzeba to przy aktualizacji map by się zaktualizował. Nie dałem wiary ale akurat nie upierałem się co to tej aktualizacji. Mam pytanie czy w naszych MB E aktualizacjia oprogramowania też musi być przez serwis czy odbywa się online. Bo w zakładce w Mercedes me jest taka zakładka aktualizacja oprogramowania . Mam tą usługę aktywną. Od początku w historii jest 8 aktualizacji map Niemiec a nie ma nic o aktualizacji systemu. Może wiesz też jak sprawdzić wersję systemu w naszych MB bo ja szukałem informacji ale nie znalazłem . Trudno też przymusić serwis do aktualizacji commanda bo nie ma się informacji o swojej wersji a serwis ściemnia . Z tego wynika że trzeba serwisować poza krajem ale to chore, bo cenowo to tylko trochę drożej. A Ty jak aktualizujesz commanda i uzyskujesz z serwisu tą usługę. Dzwoniłem do Anglii rzeczywiście powiedzieli że usługa ma ruszyć na dniach to na razie poczekam. Zobaczymy co będzie. Wiem że na alliexpress i ebay.de są urządzenia odblokowujące mirrorlinka tylko po co je kupować jak można odblokować w samochodzie.
Powrót do góry
saskih

Debiutant



Dołączył: 17 Lis 2017
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: mercedes e300 (c238) coupe 2017
Piwa: 2/0
Wysłany: Pią 20 Lip 2018, 14:46
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Nowa E klasa W213


Nie ma czegoś takiego jak ogólna aktualizacja do wszystkiego . Do każdego modułu jest oddzielne oprogramowanie. Do nawigacji inne do np czujników cofania inne ,do radia inne,kamery itp. Jak poczytasz na forum motor -talk.de ile ludzie mają problemów z oprogramowaniem to za głowę się złapiesz i nie uwierzysz że czytasz o mercedesie a nie o np.daci. Nie mniej jednak niektórym udaje się przekonać serwis o wgramiu nowego oprogramowania i tacy w odróznieniu do pozostalych są zadowoleni. Z ostatnich informacji nowe oprogramowanie pochodzi z kwietnia tego roku i wnosi wiele poprawek min szybsze dzialanie calego comand online,brak fałszywych alarmow z czujek cofania ,dodano dodatkowe funkcje do nawigacji itp . Ale to na zachodzie......To co widzimy w zakladce aktualizacja oprogramiwania online to na pewno nie jest to samo do tego co mają w serwisach. Tam mają może bardziej zaawansowane i dlatego tak SIĘ bronią od tego aby je uaktualniać bo się nie wszyscy znają. W serwisie w Polsce chyba każdy wie że nie trzeba mieć wielkiej wiedzy do naprawienia samochodów bo tam dostajesz Księgę w której metodą chlopską od a do z wszystko jest napisane co którą ewentualnie śrubę odkręcić.
Ja oprócz nowych map które pobieralem w mercedes me, nic nie zmieniłem . czekam do pierwszego przeglądu a ten dopiero w listopadzie. Jak pojadę ,bede ich cisnoł o zmiane oprogramowania. Nawet teraz musze korzystac z Anroid Auto z map google bo to co mam w nawigacji orginalnej pomimo aktualnych map nie nadaje sie do jazdy. CHORE w samochodzie za ponad 300tys zl.Samo uaktualnianie map to nie wszystko. Jeszcze są algorytmy wg ktorych wybierana jest droga do celu ale do tego potrzebne jest właśnie nowe oprogramowanie. Te które jest teraz pomimo live trafica i zaznaczeniu najszybszej trasy prowadzi masakrycznie.CO udalo mi sie zrobic to przytrzymujjac 10 sk ikone POJAZD wchodzisz do menu w którym na pierwszej pozycji zobaczysz wersje poszczegolnych modułów moje pochodzą z 16 roku Sad To co ustalilem to najlepsze oprogramowanie jest
Z roku modelowego mj 808 ,mój niestety 807[img][/img]
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 20 Lip 2018, 14:46
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
mdchris

Debiutant



Dołączył: 16 Lip 2018
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Mercedes E 220d 2017, Mercedes C200 2014
Piwa: 2/2
Wysłany: Nie 22 Lip 2018, 09:10
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Nowa E klasa W213


No tak mój model też jest MJ 807 i większość modułów mam z roku 2017 poza modułem DOM który jest z 2017 i jeszcze nie doczytałem do czego on jest. Poczytałem na motro-talk.de co prawda prze tłumacza bo niemieckiego nie znam i rzeczywiście z tym Commandem to są problemy. Mi Niemcy jako porządny serwis przy sprzedaży auta zrobili przegląd wcześniej i niestety mam albo 30 tys albo rok do przeglądu następnego ( i nie musiałem płacić dodatkowo) . Na tym portalu jeden pisze że upgradował Command do najnowszej wersji ale trwało to cały dzień. W innym miejscu też piszą że trwa to cały dzień. Z tego co się zorientowałem w serwisie MB oprogramowaniem zajmują się elektrycy a ich dostępność to koszmar. Niedawno musiałem czekać miesiąc by był wolny termin u elektryka na aktualizację nawigacji w moim starszym Mercedesie. Ciekawe czy uda Ci się to osiągnąć z Polskim serwisem w listopadzie. Inni piszą że Nasza wersja Commanda z 2017 roku jeżeli chodzi o sprzęt jest inna niż z 2018roku i te upgrady nie są takie same. Generalnie włos się na głowie jeży jak się poczyta. Przeczytałem też o ogrzewaniu postojowym i pewnie będę miał problemy z jego programowaniem bo tylko najnowsza aktualizacja rozwiązuje te problemy więc pewnie będzie trzeba jechać do serwisu aale na razie jest ciepło więc na testy poczekam do zimy.
Powrót do góry
saskih

Debiutant



Dołączył: 17 Lis 2017
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: mercedes e300 (c238) coupe 2017
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 12 Sie 2018, 18:19
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Nowa E klasa W213


Polecam wszystkim udać się do serwisu i zaktualizować comand online do do wersji 3.75(kwiecień 2018) polecenia głosowe w języku polskim, poprawiona nawigacja i wiele wiele innych :D
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
mdchris

Debiutant



Dołączył: 16 Lip 2018
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Mercedes E 220d 2017, Mercedes C200 2014
Piwa: 2/2
Wysłany: Pon 13 Sie 2018, 23:28
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Nowa E klasa W213


Dziękuję za informacje umówię się w serwisie na aktualizację Commanda . Nie bardzo wiem tylko jak sprawdzić czy mi zainstalują czy zobaczę to w tych wersjach modułów sposobem który opisałeś przytrzymując ikonę POJAZD przez 10 s?.
Nadmienię że walczę z Plusem o moje dane osobowe Dotarłem do rzecznika ochrony danych osobowych bo moje dane zebrali a usługi nie świadczą i on się przejął . Rozmawiałem telefonicznie i kilka nawet konkretnych maili wymieniliśmy Ma mi odpowiedzieć w tym tygodniu kiedy rzeczywiście usługa ruszy ja cierpliwie czekam na odpowiedź.
Powrót do góry
saskih

Debiutant



Dołączył: 17 Lis 2017
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: mercedes e300 (c238) coupe 2017
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 14 Sie 2018, 06:00
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Nowa E klasa W213


Jak już się podejmą to napewno Ci wgrają najnowszą wersję, zresztą poznasz min. po zmianie wyglądu wielu rzeczy. Możesz to też sprawdzić oczywiście w menu dealera przytrzymując ikone pojazd 10 sek.
Powrót do góry
Dominator76

Debiutant



Dołączył: 17 Sie 2018
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: W213 E220d
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 17 Sie 2018, 11:43
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Nowa E klasa W213


Ja również walczę z tematem braku internetu w samochodzie. Od roku jestem zbywany i informowany o trwających pracach mających na celu uruchomienie usługi. Ostatnio dostałem nawet link do aktywacji - wszystko miało działać do końca lipca ... ale wczoraj dzwoniłem do centrali MB i wciąż są prowadzone testy a internet w aucie NIEDOSTĘPNY Sad
Link poniżej: https://internetinthecar.vodafone.com/m2miitcfo/faces/oracle/webcenter/portalapp/pages/home.jspx?_afrLoop=0

Dowiedziałem się również, że komuś udało się połączyć z netem poprzez modem zewnętrzny. Mi się nie udało - W213 nie rozpoznaje moich modemów usb. Może ktoś ma jeszcze inny pomysł?
Pozdrawiam serdecznie
Powrót do góry
hektorrr

Debiutant



Dołączył: 18 Mar 2012
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: BMW
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 22 Sie 2018, 09:54
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Nowa E klasa W213


mdchris napisał:
Witam
Jestem tutaj na forum od kilku dni stałem się też szczęśliwym posiadaczem MB W213 i generalnie jestem zadowolony poza tym że Command Online to porażka. Działa gorzej niż w drugim moim MB W205 . Mianowicie nie można połączyć się w żaden sposób z internetem jak chcę używać na telefonie aplikacji Command Touch to muszę w telefonie wyłączyć internet. Moje auto pochodzi z Niemiec i ma trochę inną konfigurację niż auta kupione w Polsce. Mianowicie ma skonfigurowane połączenie z vodafonem gdzie można wykupić pakiet internetu do samochodu. Ale w Polsce jest to niemożliwe . Takie ustawienie uniemozliwia korzystanie z COmmand Touch bez wyłaczania internetu w telefonie. Byłem już 3 razy w serwisie i mówią że taką konfigurację widza po raz pierwszy w życiu i nie umieją pomóc. Twierdzą że auto nie może obecnie korzystać z internetu w telefonie bo nie ma takiej możliwości żeby internet z telefonu udostępnić do samochodu. Nie umieją też przestawić kraju gdzie auto przebywa i zmienić telefonu serwisowego itd. A zmiana kraju jest istotna bo online samochód ściąga tylko update mapy niemiec zamiast polski. Poniewąż problem nie dało się rozwiązać. Zacząłem pisać i szukać w necie info na zagranicznych stronach . Z tego co ustaliłem jest możliwość udstępienienia internetu z telefonu tak jak jest możliwość wyłączenia opcji łączenia z vodafonem oraz włączenie mirror linka , zmiana kraju zmiana numerów telefonu z którymi się łączy samochód i wiele innych opcji. Po prostu te opcje ssą wyłączone przez mercedesa bóg wie raczyć dlaczego, Żeby je włączyć trzeba uruchomić Engeneering mode i tam się to zmienia. Niestety dostęp do niego jest fabrycznie zablokowany i możliwe to jest jego uruchomienie w programie diagnostycznym czy jakoś tak. Oczywiście autoryzowany serwis nie chce ani włączyć tego ani nie ma pojęcia o tym engeenering mode . Z tego co wyczytałem wersja interfejsu potrzebna do komunikacji z W213 to C5 najnowsza . Niestety mimo znalezienia w necie kilku speców i po telefonicznym kontakcie każdy z nich posiadał starszą wersję sterownika i oprogramowania i mówił że nie połączy się z samochodem. Bylem nawet skłonny kupić na ebay de kompletne pogrogramowanie z interfejsem koszt ok. 600 euro ale nikt z nich nie chciał mi pomoc żeby to zrobić a nauka jak to działa przekracza moje możliwości czasowe( nawet jak sprzęt chciałem zostawić nie chcieli). Stąd mam pytanie czy komuś udało się w Polsce znaleść firmę która uruchomiła mu w samochodzie engeenering mode i ustawiła internet.



Witaj,
mi trudno sie odniesc do wszystkich rzeczy jakie opisales, ale podobno juz za niedlugo bedzie mozna w PL wykupic pakiety internetowe do Commanda.
Mam auto z 2018 - modelowo 2019

i pare pytan:

1. Ja mam inny problem niestety. Moze mi ktos wyjasnic jak dziala ten system antykolizyjny, ktory ma niby sam hamowac przed przeszkodami?

2. Na forum BMW jest mase ludzi i postow. Jak to jest ze mercach w213 wlasciwie nie ma nic?? rozumialbym jakby to bylo ferrari czy lambo w PL ale do cholery tych aut jest sporo w PL!

3. Jesli nie dziala poprawnie command - ktos pisal ze z merca uda sie uzyskac jakis rabat itp na pare tysiecy? np w formie przegladu czy dodatkowej uslugi ?

4. Mam problem z czujnikami - dla mnie w ogole nie dzialaja - mam kamery 360 a kurw.. boje sie nim parkowac bo pol metra od przeszkody juz piszczy.

5. Wam tez sie auto tak grzeje w srodku na sloncu? mam pare innych aut i mam porownanie w srodku merca jakby mial wlaczona grzalke...

6. Szumy przy szybach - przy 140km/h wg mnie dramat

7. Jak wam pali e300?
Powrót do góry
jtd

Debiutant



Dołączył: 24 Sie 2018
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: merc
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 24 Sie 2018, 10:58
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Nowa E klasa W213


Bo Bmw kupują głównie ludzie młodzi którzy mają za pan brat z internetem i forami internetowymi, a merca jak to merca kupują głównie dziadki, jak im coś się psuje to idą do serwisu i biorą co im się wciska, a nie piszą na forach bo nie znają i nie lubią internetu.

Co do braku internetu w nowych mercach to jest skandal jakich mało, specjalnie jak kupujesz nowego merca to nic nie mówią, że nie ma neta tylko potem to wychodzi na jaw, powinni być podani do sądu. Największe jaja są z A klasą nową, co to potrafi gadać po polsku tylko dobrze jak ma połączenie z netem, a że nie ma to nie potrafi się dogadać po polsku poza "otwórz roletę"... a tak reklamują wszędzie że dobrze gada po polsku nawet prostym językiem, a nie wyuczonymi formułkami, ściema jakich mało... współczuję kupującym nową a-klasę, jakiego potem mają zonka.

To że będzie internet merc obiecuje już od 2 lat i do dziś nie dotrzymał słowa i dalej będzie ściemniał, oszuści! Jedynym wyjściem jest nie kupować od nich aut, a Ci co kupili niech idą do sądu.
Powrót do góry
Dominator76

Debiutant



Dołączył: 17 Sie 2018
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: W213 E220d
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 24 Sie 2018, 12:23
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Nowa E klasa W213


Wiadomość z ostatniej chwili-

Dział tematyki przesłał mi odpowiedź, że  nie wspiera podłączanie zewnętrznych urządzeń, ponieważ dostępna jest już funkcja internet w samochodzie. Trzeba się połączyć z hot spotem w aucie i sprawdzić czy po połączeniu i uruchomieniu przeglądarki w telefonie otwiera się formularz rejestracyjny:

http://www.plus.pl/internet-w-samochodzie
---
Może jednak ktoś zna model modemu zewnętrznego usb, który by współpracował z W213 aby można było korzystać z własnego posiadanego internetu (a nie Plusa?). Pozdrawiam
Powrót do góry
jtd

Debiutant



Dołączył: 24 Sie 2018
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: merc
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 24 Sie 2018, 12:34
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Nowa E klasa W213


Nie uwierzę w to że jest internet dopóki ktoś z was się nie połączy i nie sprawdzi tego, za długo ściemniali żeby im uwierzyć
Powrót do góry
saskih

Debiutant



Dołączył: 17 Lis 2017
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: mercedes e300 (c238) coupe 2017
Piwa: 2/0
Wysłany: Pią 24 Sie 2018, 12:47
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Nowa E klasa W213


Nie działa Embarassed Evil or Very Mad może to teraz wina plusa?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa E ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 13, 14, 15  Następny
Strona 2 z 15
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa E »

Opinie o samochodach Mercedes klasa E - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa E ) Oceń swoje auto


MercedesB 180

42 900

2012r.

111 379 km

kujawsko-pomorskie

MercedesA 180

44 900

2013r.

190 851 km

śląskie

MercedesB 200

26 900

2009r.

212 514 km

mazowieckie

MercedesCL 55 AMG

129 999

2012r.

183 000 km

pomorskie

MercedesE 250

68 900

2013r.

245 000 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System