Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa E ) Nowa E klasa W213


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 13, 14, 15  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa E ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jtd

Debiutant



Dołączył: 24 Sie 2018
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: merc
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 24 Sie 2018, 12:52
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Nowa E klasa W213


To przedzwoń na infolinie plusa internetu w mercedesie: 00 800 321 14 01

Zobaczymy co powiedzą, czy przez nich czy zrzucą winę na merca
Powrót do góry
saskih

Debiutant



Dołączył: 17 Lis 2017
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: mercedes e300 (c238) coupe 2017
Piwa: 2/0
Wysłany: Pią 24 Sie 2018, 13:21
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Nowa E klasa W213


na stronie plusa wszystko ładnie opisane, tyle że nie zależnie od marki samochodu wszystko jest w fazie testów przedstawicieli handlowych itp. (info z lini 0800.......) Nie wiadomo kiedy zadziała...
Powrót do góry
jtd

Debiutant



Dołączył: 24 Sie 2018
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: merc
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 24 Sie 2018, 13:27
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Nowa E klasa W213


Czyli zadziała za rok a może i nigdy.. a nie mówiłem, do sądu z nimi!
Powrót do góry
Dominator76

Debiutant



Dołączył: 17 Sie 2018
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: W213 E220d
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 24 Sie 2018, 18:01
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Nowa E klasa W213


Dlatego moim zdaniem najlepszą opcją jest ominięcie tego całego bałaganu i zainstalowanie własnego modemu usb w samochodzie. Tylko nie wiadomo i nie chcą w centrali podać, który modem/model/firma współpracuje z MB W213. Sad
Powrót do góry
saskih

Debiutant



Dołączył: 17 Lis 2017
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: mercedes e300 (c238) coupe 2017
Piwa: 2/0
Wysłany: Pią 24 Sie 2018, 19:03
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Nowa E klasa W213


Ponieważ złożyłem 3 reklamację (dzis mija 14 dni) zadzwonili sami do mnie z mercedesa z informacją że w poniedziałek lub wtorek wszystko będzie hulac Very Happy . Potwierdzili że to oni wszystko wstrzymuje bo muszą całość sprawdzić
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 24 Sie 2018, 19:03
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
jtd

Debiutant



Dołączył: 24 Sie 2018
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: merc
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 24 Sie 2018, 22:33
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Nowa E klasa W213


Zobaczymy czy tak będzie..

Powiem wam, że największe jaja z tym związane są z nową a klasą, idziesz do salonu i mówisz ooo widziałem reklamę nowej a klasy jak można do niej gadać po polsku bez wyuczonych formułek i wszystko rozumie, sprzedawcy się cieszą i potwierdzają jak to mercedes stworzył cudo, potem bierzesz takiego delikwenta do samochodu i każesz mu zademonstrować jak to działa, no i idzie taki osioł i się męczy, gada i gada do a klasy a ta nic nie rozumie bo nie ma internetu, śmiechu co nie miara a mina sprzedawców do zapamiętania hehe
Powrót do góry
hektorrr

Debiutant



Dołączył: 18 Mar 2012
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: BMW
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 25 Sie 2018, 10:52
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Nowa E klasa W213


pare pytan:

1. Ja mam inny problem niestety. Moze mi ktos wyjasnic jak dziala ten system antykolizyjny, ktory ma niby sam hamowac przed przeszkodami?

2. Na forum BMW jest mase ludzi i postow. Jak to jest ze mercach w213 wlasciwie nie ma nic?? rozumialbym jakby to bylo ferrari czy lambo w PL ale do cholery tych aut jest sporo w PL!

3. Jesli nie dziala poprawnie command - ktos pisal ze z merca uda sie uzyskac jakis rabat itp na pare tysiecy? np w formie przegladu czy dodatkowej uslugi ?

4. Mam problem z czujnikami - dla mnie w ogole nie dzialaja - mam kamery 360 a kurw.. boje sie nim parkowac bo pol metra od przeszkody juz piszczy.

5. Wam tez sie auto tak grzeje w srodku na sloncu? mam pare innych aut i mam porownanie w srodku merca jakby mial wlaczona grzalke...

6. Szumy przy szybach - przy 140km/h wg mnie dramat

7. Jak wam pali e300?
Powrót do góry
Dominator76

Debiutant



Dołączył: 17 Sie 2018
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: W213 E220d
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 25 Sie 2018, 12:00
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Nowa E klasa W213


Hektorrr, odpowiadając na Twoje pytania:

1. Ten system działa na 2 sposoby- pierwszy to jak dojeżdżasz do przeszkody wystarczy delikatnie wcisnąć hamulec a samochód dojedzie i się sam zatrzyma (bez dociskania), drugi - jak się zagapisz i nie hamujesz system ostrzega piszcząc głośno i jeżeli nie zareagujesz to (podobno) sam się zatrzyma... do tej pory zdążył już uratować mi mój przód Wink ale sam zdążyłem zareagować po sygnale.

2. Wiesz, też się zastanawiam nad tym. Sam zadałem 2 pytania na tym forum ale brak odpowiedzi. Na prywatne pytania też mi nikt nie raczył odpowiedzieć... przykre to.

3. Rabatu raczej nie uzyskasz. Cały czas mydlą oczy, że już jutro będzie internet w Twoim aucie bo nad tym pracują i testują system. Nie liczyłbym więc na przychylność w tej kwestii.

4. U mnie czujniki działają fantastycznie. Zawsze możesz przyciszyć lub wyciszyć piszczenie jeżeli Ci przeszkadza. Jak będziesz na przeglądzie - poproś -niech Ci sprawdzą ich poprawne działanie.

5. Najbardziej grzeje się czarna konsola i pad. Reszta ok. Po włączeniu samochodu - klimy w ciągu minuty jest zimno. Klima na piątkę!

6. U mnie nic nie szumi.

7. Co do spalania - nie mam e300. Mój e220d pali średnio 7 litrów.

Pozdrawiam
Powrót do góry
jtd

Debiutant



Dołączył: 24 Sie 2018
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: merc
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 25 Sie 2018, 14:23
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Nowa E klasa W213


Bo Bmw kupują głównie ludzie młodzi którzy mają za pan brat z internetem i forami internetowymi, a merca jak to merca kupują głównie dziadki, jak im coś się psuje to idą do serwisu i biorą co im się wciska, a nie piszą na forach bo nie znają i nie lubią internetu
Powrót do góry
Dominator76

Debiutant



Dołączył: 17 Sie 2018
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: W213 E220d
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 25 Sie 2018, 15:03
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Nowa E klasa W213


No toś panie pojechał Laughing
Powrót do góry
saskih

Debiutant



Dołączył: 17 Lis 2017
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: mercedes e300 (c238) coupe 2017
Piwa: 2/0
Wysłany: Sob 25 Sie 2018, 17:01
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Nowa E klasa W213


No to teraz trzeba udowodnić że właściciele mesiów też potrafią pisać na forum Very Happy
Odp1 system bardzo dobry. Oprócz tego że reaguje na przeszkody przed samochodem tak jak kolega opisał wyżej to i pilnuje boków. Jadąc lewym pasem miałem na tej samej wysokości po prawej stronie tira który ni z gruszki i pietruszki próbował wjechać mi na mój pas. Moja gwiazda zadziałała błyskawicznie. Nastąpiło docisniecie pasów bezpieczeństwa, hamowanie z jednoczesnym odbiciem lekko w lewą stronę Very Happy
Odp 4. czułość czujników na przeszkody można ustawic w systemie tak żeby reagował wcześnie lub późno.
6. U mnie też nic nie szumi. Powyżej 150 km/h szumią trochę opony ale mam runflaty więc spoko.
Odp 7. Nie napisałeś w jakiej gablocie ten E 300 ma pracować. U mnie akurat E 300 siedzi w C238 (Coupe) . Spalanie średnie od momentu zakupu(nie resetowane) po przejechaniu 9.5 tyś. 9.1 litra/ 100 ,srednia predkosc 43 km/h . 20% tych kilometrow przejechanie po małej miejscowości. Reszta między miastami i 1000 km po autostradach. Najmniej co mi się udało uzyskać to 6,3 l/100 jadąc max do100 km/h przez 80 km.
Powrót do góry
hektorrr

Debiutant



Dołączył: 18 Mar 2012
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: BMW
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 25 Sie 2018, 17:52
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Nowa E klasa W213


Dominator i Saskih - dzieki!

Co do spalnia:
Ja mam 300 e coupe - mi pali 8,5 na autostradzie - 120-150 km/h - w miescie dochodzi do 12... i to mnie mocno martwi.
Czy z moim egzemplarzem jest cos nie tak, poki co mam przejechane 3000 km

Co do systemu hamowania:
dla mnie on bardzo wybiorczo dziala, generalnie goscie w Mercedesie nie umieja wlasciwie odpowiedziec jak on dokaldnie dziala. Mam dziwne wrazenie ze sa jakies czujniki w aucie, ktore obserwuja ruch glowy lub galek ocznych i po nich wnioskuja czy sie zagapilem czy nie - bo gdy wlasnie sie zagapiam to zaczyna piszczec.
Z tym lekkim hamowaniem musze sprawdzic aczkolwiek sam mi nigdy nie hamowal.
Np jadac i wciskajac gaz i majac auto przedemna, moje niestety nie hamuje.

Co do czujnikow parkowania:
Mam kamery 360 i zglaszalem serwisowi ze nadal dzialaja dziwnie te czujniki i dosc wczesnie oznaczaja przeszkode na czerwono - niby cos poprawiali ale dla mnie bez zmian...
Musze sprawdzic jeszcze jak jest ich czulosc ustawiona aczkolwiek wydaje mi sie ze czulosc ustawia sie tylko w tej asyscie hamowania przed przeszkodami a nie samych czujnikow.

Co do szumow:
W moim coupe jest wg mnie fatalnie, musze po prostu przejechac sie innym egzemplarzem bo wg mnie jest glosniej niz w znacznie gorszych autach. Moze mam jakas uszczelke odksztalcona.

I jeszcze jedno:
Przy automatycznym parkowaniu auto jak np tylem wyjezdza i ma pare metrow miejsca to zamiast odjechac z 1-2 metry do tylu i wykrecic kierownica to dojezdza po 4-5 razy do przedu - 30-40 cm tak ze mozna zwariowac Smile
Caly czas mam wrazenie ze cos z tymi czujnikami mam nie tak Smile




p.s nie wiec moze bo troche teraz zaluje czy mozna dolozyc po kupnie auta ten system utrzymania pasa ruchu?
Powrót do góry
saskih

Debiutant



Dołączył: 17 Lis 2017
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: mercedes e300 (c238) coupe 2017
Piwa: 2/0
Wysłany: Sob 25 Sie 2018, 18:05
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Nowa E klasa W213


System utrzymania pasa ruchu ..........moim zdaniem jedna z lepszych opcji w tym samochodzie, szczególnie jak ktoś dużo jeździ.
W mieście 12 litrów to dużo. Chyba że jeździsz cały czas z gazem w podłodze.
Powrót do góry
Dominator76

Debiutant



Dołączył: 17 Sie 2018
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: W213 E220d
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 25 Sie 2018, 18:06
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Nowa E klasa W213


Nie ma za co Wink
Utrzymania pasa ruchu nie dołożysz, ale jeżeli takie numery Ci robi przy automatycznym parkowaniu to coś nie gra. Mój wjeżdża sam i sam wyjeżdża bez żadnych błędów -w zasadzie na raz-zarowno prostopadle jak i równolegle.
Powrót do góry
hektorrr

Debiutant



Dołączył: 18 Mar 2012
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: BMW
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 25 Sie 2018, 18:16
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Nowa E klasa W213


no to mam jakis dziwny egzemplarz po prostu ze robi takie myki,
Podobno mniej ma palic po jakims czasie ale nie czuje tego - jezdze na comforcie i nie szaleje zero jakiegos gazowania itp
Z czujnikami musze sie zatem przejechac do nich jeszcze.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa E ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 13, 14, 15  Następny
Strona 3 z 15
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa E »

Opinie o samochodach Mercedes klasa E - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa E ) Oceń swoje auto


MercedesGLC 220

169 900

2018r.

47 000 km

mazowieckie

MercedesA 160

29 700

2010r.

142 000 km

śląskie

MercedesA 180

95 900

2020r.

34 000 km

mazowieckie

MercedesC 180

41 990

2011r.

156 000 km

wielkopolskie

MercedesE 350

53 900

2009r.

220 475 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System